SUCHE SKÓRKI PO PAZNOKCIACH AKRYLOWYCH: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Jednym z problemów, z jakimi borykają się niektórzy ludzie jest wysuszenie skórek po nałożeniu paznokci akrylowych.

Suche skórki po paznokciach akrylowych powstają gdy wrażliwe skórki i otaczająca je skóra mają kontakt z alkoholem czyszczącym, zmywaczem do paznokci i chemikaliami stosowanymi w akrylach. Aby zapobiec wysuszeniu skórek i skóry przez te chemikalia należy je jak najszybciej dokładnie usunąć i unikać długotrwałego kontaktu ze skórkami.

Przyjrzyjmy się szczegółowo, czym są te chemikalia, jak wysuszają skórę i co zrobić, aby tego uniknąć.

Peelingi są cienkie i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem silnych środków chemicznych.

Skórki to fałdy skóry nad korzeniem paznokcia, gdzie zaczyna się paznokieć. Część skórek w miejscu, gdzie stykają się one z płytką paznokcia jest cienka. Łatwo je podrażnić lub uszkodzić gdy mają kontakt z ostrymi, żrącymi roztworami chemicznymi.

Nasze skórki to tylko mała linia wokół paznokci. Wiele osób mylnie uważa, że są one tylko dodatkowym kawałkiem skóry. Wręcz przeciwnie, skórki te odgrywają ogromną rolę w ochronie korzenia paznokcia i osłaniają go przed czynnikami zewnętrznymi. W przeciwnym razie brud lub bakterie mogą się przez nie przedostać.

Naturalnie te cienkie skórki mogą wykonywać swoją pracę bez konieczności bycia tak grubymi jak skóra na reszcie palców lub dłoni. Jednak ze względu na ostre, stworzone przez człowieka rozwiązania chemiczne takie jak akryl, te cienkie skórki nie są w stanie im sprostać.

Alkohol stosowany przy nakładaniu paznokci akrylowych powoduje wysuszenie skórek.

Przed wykonaniem jakiejkolwiek usługi związanej z paznokciami często używa się alkoholu do czyszczenia i dezynfekcji rąk i palców. Alkohol może również wysuszać skórę usuwając z niej naturalną warstwę olejową. Bez tej naturalnej warstwy tłuszczowej, wilgoć ze skóry będzie odparowywać, pozostawiając skórę, a zwłaszcza skórki, suchą.

Ponieważ do czyszczenia i dezynfekcji paznokci akrylowych trzeba używać alkoholu, należy używać go w odpowiedniej ilości. Nadmierne użycie alkoholu na skórki i dłonie pogorszy ich wysuszenie.

Dla wrażliwej cienkiej skóry to zjawisko jest jeszcze bardziej wyraźne.

Aceton użyty przy nakładaniu paznokci akrylowych wysusza skórki.

Aceton jest chemicznym rozpuszczalnikiem używanym do usuwania lakieru do paznokci. Jest on nawet ostrzejszy w porównaniu z alkoholem. Jest silny producenci musieli dodać trochę odżywki do skóry, aby umieścić z powrotem trochę oleju na skórze, gdzie aceton wchodzi w kontakt.

Jeśli trzeba użyć acetonu do usuwania lakieru żelowego, to będzie nawet wziąć gorszy efekt na skórki. Ponadto, jeśli trzeba moczyć stare akryle z paznokci przez 20 minut lub tak, naturalny olej na skórki są gone. Nie ma już warstwy ochronnej, która zatrzymywałaby wilgoć.

Roztwór do paznokci akrylowych wysusza skórki.

Płyn akrylowy jest główną przyczyną suchych skórek. Gdy akryl nakłada się na paznokcie pędzelkiem do akrylu, który jest wypełniony płynem akrylowym. Płyn ten będzie dotykał skórek ponieważ znajduje się on w bezpośredniej bliskości paznokcia, który jest poddawany obróbce.

Od umiejętności technika paznokciowego lub osoby zajmującej się akrylami zależy ilość płynu akrylowego i to jak długo będzie on miał kontakt ze skórkami.

Ten płyn akrylowy ma wyższą temperaturę wrzenia niż alkohol i aceton. Dlatego też dłużej utrzymuje się na skórkach.

Unikaj nakładania olejku do skórek zaraz po akrylowych paznokciach.

Jest to rzecz, którą można zrobić w niewłaściwym czasie. Jednak prawie wszystkie manikiurzystki lub osoby robiące paznokcie akrylowe w domu robią to samo. Mają one tendencję do nakładania olejku do skórek zaraz po zakończeniu wykonywania paznokci akrylowych a następnie zmywają go.

Nakładanie olejku do skórek na paznokcie akrylowe zaraz po ich zrobieniu stwarza duży problem. Wszelkie pozostałości roztworu chemicznego akrylu zostaną uwięzione pod warstwą olejku do skórek. Bez względu na to jak dobrze umyjesz ręce i paznokcie, trochę olejku nadal pozostanie, a to sprawi że cały roztwór akrylowy nie wyschnie.

Olejek do skórek i płyn akrylowy nie mają żadnego koloru, więc trudno jest stwierdzić, kiedy znajdują się na skórkach. Jedyną rzeczą, którą można je wykryć jest to, że mają jakiś zapach w nich, aby je ładnie pachnieć.

Ten roztwór akrylowy będzie nadal oddziaływać na skórki i skórę, aż całkowicie wyschnie. To może być godziny lub dni, w zależności od tego, jak bardzo kwota jest uwięziony pod olejem skórki.

Efektem tego będą suche skórki, które zobaczysz kilka dni później.

Po malowaniu paznokci akrylowych należy stosować odpowiednie techniki mycia rąk.

Osoby które mają suche skórki po paznokciach akrylowych robią to dlatego że nie zostały poinstruowane przez technika paznokci aby dokładnie umyć ręce i skórki. Klient lub manikiurzystka błędnie zakładają, że mycie rąk po malowaniu paznokci akrylowych jest prostą czynnością. Ta prosta procedura jest jednak bardziej skomplikowana.

Mycie rąk po akrylowych paznokciach powinno odbywać się za pomocą szczoteczki do paznokci aby zmyć resztki roztworów chemicznych z akrylu za pomocą wody i mydła.

Właściwy sposób to:

  • Zmocz ręce i szczotkę do paznokci.
  • Nałóż trochę mydła na pędzelek lub bezpośrednio na skórki.
  • Delikatnie szczotkuj każdy paznokieć okrężnymi ruchami przez co najmniej 10 sekund. W ten sposób delikatne włosie szczoteczki będzie miało wystarczająco dużo czasu aby zetknąć się ze skórkami i usunąć resztki roztworu akrylu.
  • Spłucz dobrze pod bieżącą wodą przez 30 sekund, a następnie wysusz.

Jak nie dopuścić do wyschnięcia skórek po paznokciach akrylowych.

  • Ćwicz używanie alkoholu i acetonu na skórki w odpowiedniej ilości i ogranicz czas kontaktu do minimum.
  • Nie nakładaj żadnego olejku do skórek po paznokciach akrylowych lub tych, które właśnie kończysz dla klientów.
  • Poświęć czas na dokładne umycie rąk wodą i mydłem aby usunąć jak najwięcej płynu akrylowego.
  • Wysusz dłonie wentylatorem przez 5 minut, najlepiej wentylatorem z grzałką. Suszarka do włosów jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ciepłe powietrze pomoże szybciej odparować płyn akrylowy.
  • Powstrzymaj się od nakładania jakiegokolwiek olejku do skórek lub balsamu do rąk na skórki przez godzinę.

Po tym czasie powinnaś skutecznie usunąć wszystkie płyny do paznokci akrylowych, które mogą powodować wysychanie skórek.

Powiązane artykuły:

Czy jesteś zadowolony ze swojego obecnego salonu paznokci? Aby znaleźć najlepszy salon pielęgnacji paznokci w Państwa okolicy muszą Państwo wiedzieć pięć rzeczy.

Nakładanie paznokci akrylowych wiąże się z kilkoma silnymi produktami chemicznymi, które pozostawione zbyt długo na skórze lub skórkach mogą powodować dyskomfort. W tym artykule dowiesz się co powoduje swędzenie i jak mu zapobiegać.