ŁĄCZENIE LAKIERU ŻELOWEGO ZE ZWYKŁYM LAKIEREM: MIESZANE EFEKTY

Jednym z pytań jakie zadają sobie osoby posiadające w domu dużą kolekcję swoich ulubionych lakierów zwykłych jest to czy mogą ich używać z nowym produktem jakim jest lakier żelowy.

Zwykły lakier i lakier żelowy mogą być stosowane razem na paznokciach pod warunkiem, że zwykły lakier jest całkowicie suchy przed nałożeniem lakieru żelowego, a lakier żelowy musi być całkowicie utwardzony przed użyciem zwykłego lakieru. Jednakże trwałość lub długotrwały połysk charakterystyczny dla paznokci żelowych jest znacznie zmniejszony.

Aby dowiedzieć się, co się stanie ze wszystkimi możliwymi kombinacjami tych dwóch rodzajów lakierów i dlaczego nie jest dobrą praktyką ich mieszanie i łączenie, czytaj dalej.

Czy można stosować zwykły lakier nawierzchniowy z lakierem żelowym?

Tak, można. Możesz nałożyć zwykły top coat na utwardzony żelowy top coat z kilku powodów.

Po wykonaniu manicure żelowego, gdy lakier żelowy z jakichś powodów nie jest błyszczący, możesz nałożyć zwykły top coat na utwardzony lakier żelowy, aby znów był błyszczący. Możesz to zrobić, ponieważ:

  1. Nie używasz żelowego top coat'u lub
  2. Nie posiadasz lampy LED do utwardzania lakieru żelowego.

Zwykły top coat na lakier żelowy jest szybkim sposobem na to, aby Twój lakier żelowy błyszczał aż do następnego manicure żelowego. Pamiętaj jednak, że zwykły top coat musi być wysuszony na powietrzu i nie utrzyma się tak długo jak top coat żelowy.

Szybka wskazówka: Upewnij się, że przed nałożeniem lakieru żelowego umyłeś paznokcie, aby usunąć z nich wszystkie tłuste substancje, takie jak olejek do skórek czy lotion, a następnie użyj wentylatora lub suszarki do włosów, ustawionych na niską prędkość i niską temperaturę, aby wysuszyć lakier przez 5 minut. Paznokcie znów będą lśniące.

Zwykła baza pod lakier z lakierem żelowym i lakierem nawierzchniowym

Zwykły lakier bazowy jest gorszy od żelowego lakieru bazowego i nie utrzymuje się na naturalnych paznokciach nawet do trzech tygodni.

Jeśli użyjesz zwykłego lakieru bazowego, odłączy się on od powierzchni paznokcia w ciągu około tygodnia, zabierając ze sobą wszystkie warstwy lakieru żelowego znajdujące się na wierzchu.

To spowoduje, że lakier żelowy będzie się łuszczył, odpryskiwał lub cały lakier żelowy będzie się przedwcześnie odklejał.

Ponadto zwykły lakier bazowy musi być całkowicie wysuszony na powietrzu zanim będzie można nałożyć kolorowy lakier żelowy. Ten etap suszenia może zająć do 20 minut i wydłuży całkowity czas wykonywania manicure żelowego.

Z tych dwóch wad w trwałości i czasu spędzonego, to nie jest dobry pomysł, aby użyć zwykłego podkładu w swoim manicure żelu.

Jeśli nie masz żelowej bazy, użycie żelowego top coat jako bazy ma więcej sensu niż użycie zwykłego lakieru.

Zwykły lakier kolorowy z żelową bazą i żelowym lakierem nawierzchniowym

Jeśli na zwykły lakier kolorowy nałożony jest żelowy lakier bazowy, musi on również całkowicie wyschnąć na powietrzu przez 20 minut, aby można było nałożyć żelowy lakier nawierzchniowy. Wprzeciwnym razie zwykły lakier nigdy nie będzie suchy i spowoduje, że żelowy lakier nawierzchniowy będzie się łuszczył lub zsuwał z paznokci.

Nawet jeśli zwykły lakier wyschnie na powietrzu, a żelowa warstwa nawierzchniowa pozostanie na paznokciu przez trzy tygodnie, to zwykły lakier rozpuści się pod wpływem acetonu, gdy paznokieć zostanie zmoczony lub zawinięty w aceton, a aceton i kolor zabarwią skórki i otaczającą je skórę. W efekcie końcowym usunięcie plamy z paznokcia będzie wymagało dodatkowego czasu.

Tak więc nawet jeśli zwykły kolorowy lakier jest z powodzeniem używany z paznokciem żelowym, uciążliwość, jaką stwarza podczas usuwania lakieru żelowego, neguje przydatność tej opcji.

RegZwykły lakier nawierzchniowy z bazą żelową i kolorem żelu

Użycie zwykłego lakieru nawierzchniowego na paznokciu żelowym jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy żelowy lakier nawierzchniowy nie jest dostępny. Należy jednak pamiętać, że zwykły lakier nawierzchniowy nie ma takiej trwałości i długotrwałego połysku jak żelowy lakier nawierzchniowy i będzie on matowy i szybciej się zużyje.

Dobrym zastosowaniem tej opcji jest to, że jeśli z jakiegoś powodu żelowy lakier nawierzchniowy na paznokciu stanie się matowy a nie ma dostępnego żelowego lakieru nawierzchniowego lub lampy LED, można użyć zwykłego lakieru nawierzchniowego. Upewnij się, że zwykły lakier nawierzchniowy ma czas, aby wyschnąć na powietrzu, w przeciwnym razie będzie rozmazany.

Ponieważ nie używa się zwykłego koloru, skóra i skórki nie zostaną poplamione podczas procesu odsiąkania lub zdejmowania.

Zwykły lakier do paznokci na wierzchu paznokci polerowanychżelem po tygodniu

Ta opcja jest dla osób, które miały manicure żelowy przez tydzień lub dwa, a teraz chcą mieć nowy odcień koloru bez konieczności przechodzenia przez wszystkie etapy usuwania starego lakieru żelowego lub mogą nie mieć dostępu do kolorowych lakierów żelowych lub lampy LED.

Najpierw należy umyć paznokcie wodą z mydłem, pozostawić do wyschnięcia i przetrzeć je alkoholem, jeśli jest dostępny.

Lekko zszorstkuj żelową warstwę nawierzchniową za pomocą bufora do paznokci, jeśli jest dostępny.

Zacznij polerować wszystkie paznokcie w typowy sposób, nałóż zwykły lakier nawierzchniowy i pozostaw je do wyschnięcia na 15 minut lub dłużej.

Jedną rzeczą, którą należy pamiętać, że kiedy nadszedł czas, aby usunąć lakier żelowy, należy najpierw zetrzeć zwykły lakier, a następnie zmyć lub zawinąć żelowy lakier do paznokci. W przeciwnym razie zwykły kolor rozpuści się w acetonie i zabarwi skórki oraz otaczającą je skórę.

Używanie zwykłego lakieru z lakierem żelowym nie jest dobrym rozwiązaniem

Podsumowując, teraz już wiesz dlaczego nie jest korzystne łączenie stosowania zwykłego lakieru z lakierem żelowym, ponieważ zazwyczaj spędzisz więcej czasu na pracy nad paznokciami i próbach późniejszego usunięcia lakieru żelowego.

Zwykły lakier może być używany do projektowania nail arts na lakierze żelowym

Jednym ze sposobów, w jaki można używać zwykłych kolorów na lakierze żelowym jest wykonywanie nail arts na lakierze żelowym. Kolorowy lakier żelowy ma ograniczoną liczbę różnych kolorów. Jeśli więc znajdziesz zwykły kolor, który lubisz używać do tworzenia wzorów, zrób to. Pamiętaj, że te wzory powinny zawierać niewielką ilość zwykłego koloru lub napotkasz problem próbując usunąć plamę, którą tworzy na paznokciach i skórze, gdy później usuniesz lakier żelowy acetonem.

Powiązane pytania:

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie lakieru żelowego? Najszybszym i najczystszym sposobem na usunięcie lakieru żelowego jest użycie kocyków na palce. Utrzymują one aceton w kawałku bawełny na wierzchu paznokci żelowych. W ten sposób twoje ręce i palce są bardziej funkcjonalne i możesz się poruszać zamiast siedzieć przed miską z acetonem lub nie możesz używać palców jeśli są one owinięte folią aluminiową. Jak to zrobić, dowiesz się z następnego artykułu.

6 powodów, dla których lakier żelowy nie jest trwały na paznokciach? Problem z lakierem żelowym, który nie utrzymuje się długo na paznokciach może być związany z jednym z trzech głównych obszarów w aplikacji lakieru żelowego: sprzęt do paznokci żelowych może być słaby lub wadliwy, lakier żelowy nie jest całkowicie utwardzony i jak dana osoba przygotowuje powierzchnię paznokcia oraz niewłaściwe zastosowanie. Dowiedz się więcej na ten temat w tym artykule.