LED NAIL LAMP: POMOCNA INSTRUKCJA OBSŁUGI

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że lampa LED do paznokci leczy twój żelowy lakier do paznokci tak szybko?

Lampa do paznokci LED lub light-emitting-diode jest źródłem światła, które emituje wąski zakres długości fal UV pomiędzy 350 a 375 nm, które mogą przekształcić żelowe lakiery do paznokci z fazy płynnej w stałą. Diody LED, które wytwarzają to światło UV są trwałe i kompaktowe, dzięki czemu koszt lampy LED do paznokci jest niższy w porównaniu z innymi źródłami światła UV.

Przyjrzyjmy się różnym aspektom technologii LED stosowanej w typowej lampie do paznokci, która utwardza lakiery żelowe.

Jak działa lampa LED UV?

Lampy UV LED do paznokci służą do utwardzania lakierów żelowych.

Te diody LED są częścią elektronicznego obwodu w lampie. Lampa ta emituje wąski zakres światła UVA. Kiedy to światło UV świeci na substancję zwaną fotoinicjatorami w żelu polskim, to energetyzuje i przekształca je w nowe grupy chemiczne. Grupy te będą reagować z rozpuszczalnikiem i polimeryzować lub uplastyczniać żel polski.

Cała reakcja zachodzi w ciągu kilku sekund. Innymi słowy, ten proces polimeryzacji zamienia żel polski z cieczy do postaci stałej. Różni producenci tworzą swoje lakiery żelowe zgodnie z ich preferencjami i wymaganiami.

Dlatego też, żel polski od jednego producenta może nie być chemicznie takie same jak inne.

Lampa LED do paznokci jest istotną częścią procesu utwardzania lakieru żelowego. Bez technologii oświetlenia LED lakier żelowy nie będzie tak popularny jak jest teraz.

Od lampy do paznokci UV-CFL do lampy do paznokci UV LED: historia

Na początku produktów żelowych we wczesnych latach 2000, lampy UV, które emitowały światło używały kompaktowych żarówek fluorescencyjnych lub CFL. Żarówki te emitują szeroki zakres światła UVA do utwardzania wczesnych wersji żelu UV i żelowych past polerskich. Czas potrzebny do utwardzenia tych starszych wersji żelu i żelu do polerowania wynosił około 5 minut.

Jednak te UV żelu i żelu pasty stały się stałe po utwardzeniu. Te wczesne wersje utwardzonych lakierów żelowych były twarde i kruche więc były łatwe do odprysków lub pęknięcia i nie trwały długo na elastycznych naturalnych płytkach paznokciowych.

Nie długo po tym, nowa wersja lakieru żelowego została zaprojektowana tak, że kiedy utwardzał się przy użyciu znacznie węższego zakresu długości fal światła UVA, lakier żelowy uplastycznił się, a nie zestalił, więc miał elastyczność charakterystyczną dla dostosowania się do naturalnych paznokci, jak zginać.

Ta cecha nowego lakieru żelowego pozwoliła mu przetrwać do 3 tygodni na prawdziwych paznokciach z minimalnym odpryskiwaniem, pękaniem lub podnoszeniem.

Ponieważ długość fali świetlnej diody LED może być zmieniana za pomocą specjalnie zaprojektowanego obwodu elektronicznego, producenci lakierów żelowych mogli stworzyć lampę LED do paznokci, która wytwarzała wąski zakres długości fali świetlnej, która jest odpowiednia dla ich nowych lakierów żelowych.

W ten sposób narodziły się lampy UV LED lub lampy LED do paznokci. Gelish był pierwszym skomercjalizowanym produktem wykorzystującym tę nową technologię.

Czy lampy LED do paznokci są bezpieczne?

Mimo, że lampy UV LED do paznokci emitują światło UVA, które może być przyczyną uszkodzeń skóry u użytkowników, jednak biorąc pod uwagę niską intensywność i krótki czas ekspozycji podczas typowej aplikacji lakieru żelowego, proces ten jest uważany przez FDA za bezpieczny.

FDA postrzega lampy do utwardzania paznokci jako niskie ryzyko, jeśli są używane zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Na przykład, badanie opublikowane w 2013 roku wykazało, że nawet w przypadku najgorszej lampy, która została oceniona, 30 minut dziennej ekspozycji na tę lampę było poniżej limitów narażenia zawodowego na promieniowanie UV. (Należy pamiętać, że te limity dotyczą tylko normalnych, zdrowych ludzi, a nie osób, które mogą mieć schorzenia powodujące ich szczególną wrażliwość na promieniowanie UV.)

FDA

Jeśli jesteś szczególnie przeciwna wystawianiu się na działanie promieni UV, to powinnaś znaleźć inną alternatywę do polerowania paznokci, na przykład zwykły lakier do paznokci.

Aby jeszcze bardziej zminimalizować ekspozycję na światło UV podczas utwardzania lakieru żelowego, możesz:

 • nosić rękawicę ochronną, która zakrywa dłonie i odsłania tylko paznokcie
 • Nałożyć na dłonie krem przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania, który ma współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) 30 lub wyższy i uważać aby krem przeciwsłoneczny nie miał kontaktu z powierzchnią paznokcia, ponieważ spowoduje to niewłaściwe przyleganie i przedwczesne zerwanie lakieru żelowego.
 • Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta czas utwardzania, staraj się nie utwardzać lakier żelowy niepotrzebnie. Ponadto, zbyt utwardzony lakier żelowy będzie bardzo trudne do usunięcia później.
 • Naucz się jak nakładać cienki lakier żelowy ponieważ będzie on wymagał mniej czasu na utwardzenie niż gruby lakier żelowy.

Jeden z popularnych balsamów chroniących przed promieniowaniem UV.

Można go znaleźć na Amazon.

Aby jeszcze bardziej chronić ręce, można nosić te rękawice z wyciętymi palcami

, które są również dostępne na Amazon.

Jaka jest najlepsza lampa LED do paznokci?

Wybór najlepszej lampy LED do paznokci ma wiele wspólnego z tym gdzie i jak często jej używasz.

Jeśli polerujesz paznokcie żelem w domu

Nie musisz posiadać drogiej lampy LED paznokci, ponieważ istnieje wiele off-brand ones są dostępne dla tak niskie, jak 25 dolarów, które będą wykonywać pracę.

Ponieważ używasz go tylko raz lub dwa razy w miesiącu, inwestowanie dużo pieniędzy w salonie jakości lampy LED paznokci nie jest konieczne, ponieważ można użyć tych pieniędzy, aby kupić więcej różnych odcieniach żelu kolorowe lakiery do swojej kolekcji.

Podczas mojej kariery technika paznokci używałam wielu różnych typów i marek lamp UV i UV LED do paznokci. Ten, który bije próbę czasu i przetrwa najdłużej po wielokrotnym użyciu i szorstki obsługa w moim salonie jest SunUV. To kosztuje około 25 dolarów na amazon. Dla łagodniejszego i rzadkiego stosowania w domu, to SUNUV jest dobry zakup.

Co mi się podoba w tym konkretnym modelu jest to, że ma stal nierdzewną dolnej płyty. Ta stalowa płyta jest lepsza niż plastikowa. Jeśli utwardzony lakier żelowy przykleił się do metalowej płyty

Najlepsza lampa LED do paznokci dla manicurzystów

Lampa LED do paznokci dla manicurzystki powinna być używana przynajmniej raz dziennie, każdego dnia tygodnia.

Dlatego też sensownym jest zakup większego, wysokiej jakości i droższego modelu. Taka lampa LED do paznokci będzie miała dłuższą żywotność, mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia się w środku dnia pracy i światło będzie równomiernie pokrywać większą przestrzeń, dzięki czemu lakier żelowy nie będzie znajdował się w słabym punkcie świetlnym, w którym jest umieszczony pod lampą.

Aby stworzyć profesjonalny wizerunek, technicy paznokci lub salony kupują najczęściej markowe lampy UV LED do paznokci. Ten rodzaj lampy do paznokci ma najwyższą jakość i może kosztować nawet 300 dolarów. Za wyższą ceną kryje się jednak produkt najwyższej jakości. Technik pielęgnacji paznokci może być spokojny o to, że lampy LED do paznokci po niezliczonych użyciach będą działały prawidłowo i będą służyły przez długi czas.

Jak długo powinna wytrzymać lampa LED UV do paznokci?

Mimo, że diody LED mają wytrzymać do 50.000 godzin użytkowania, to jednak całe lampy LED do paznokci nie wytrzymają tak długo.

Te diody LED są częścią elektronicznego obwodu drukowanego, który dostarcza im energii, kontroluje jak długo powinny pozostać włączone i posiada kilka innych funkcji takich jak czujniki ruchu, przegrzanie, automatyczne wyłączanie, aby wymienić tylko kilka. Ta płytka drukowana jest skomplikowana i delikatna i może być łatwo naruszona przez nadmierne ciepło, silne uderzenie z przypadkowych upadków lub niewłaściwego użytkowania.

Lampa LED do paznokci powinna działać tak długo jak długo całe urządzenie działa bez zarzutu. Nawet jeśli jedna maleńka część elektroniczna jak rezystor lub kondensator na płytce elektronicznej jest uszkodzona, lub jeśli małe złącze lutownicze poluzuje się, cała lampa LED przestanie działać.

Zachowaj szczególną ostrożność podczas użytkowania, obsługuj swoją lampę do paznokci, aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu lub uderzeniu. Jeśli wszystkie wewnętrzne części są dobrze zmontowane, Twoja lampa LED do paznokci powinna działać przez długi czas.

Czy lampa UV może wysuszyć zwykły lakier?

Zwykłe lakiery do paznokci różnią się chemicznie od lakierów żelowych. Zwykłe lakiery do paznokci są chemicznie wysuszone na powietrzu, co oznacza, że wszystkie rozpuszczalniki potrzebują około 20 minut aby całkowicie odparować zanim zwykłe lakiery do paznokci będą mogły wyschnąć. Dlatego też zwykłe lakiery do paznokci nie potrzebują lampy UV LED do wyschnięcia.

Czy lampy UV LED mogą utwardzać żel UV lub paznokcie żelowe?

Żel UV to produkt do wzmacniania paznokci, który powstał na długo przed lakierami żelowymi. Żel UV do prawidłowego utwardzenia potrzebuje szerokiego zakresu długości fal światła UV. Dlatego też należy go utwardzać w kompaktowej lampie fluorescencyjnej UV. Ponadto, czas potrzebny do utwardzenia żelu UV wynosi od 5 do 10 minut.

Z drugiej strony, ponieważ lampy UV LED do paznokci emitują znacznie węższy zakres długości fal światła UV, nie mają one odpowiedniego zakresu długości fal światła UV, aby całkowicie utwardzić żel UV.

Jeśli pracujesz z żelem UV, powinieneś mieć lampę UV do paznokci wyposażoną w żarówki fluorescencyjne aby zapewnić prawidłowe utwardzanie.

Czy lampa do paznokci UV LED może utwardzać poligel?

Podobny do żelu UV, ale polygel jest najnowszą innowacją wykorzystującą technologię LED w sztucznych paznokciach. Jest to produkt wzmacniający paznokcie, a nie lakier do paznokci.

Ponieważ każdy producent wytwarza swoje produkty polygelowe według własnej formuły, która nie jest publicznie znana, ani nie wiadomo jaki zakres długości fal UV jest używany, lepiej jest używać zalecanej przez producenta lampy UV LED do paznokci.

Możesz spróbować użyć swojej lampy UV LED do paznokci. Jeśli Twoja obecna lampa LED do paznokci nie utwardza poliżelu, na którym pracujesz, powinieneś rozważyć zakup lampy LED UV do paznokci tego samego producenta.

Czy lampa UV LED do paznokci może dezynfekować?

Aby dezynfekować za pomocą światła UV, źródło światła musi emitować światło UV o długości fali w zakresie 100 - 280 nm, który jest również nazywany zakresem UVC. Ponieważ lampy UV LED do paznokci emitują światło UVA o długości fali 350 - 370 nm, nie będą one w stanie dezynfekować lub zabijać bakterii lub wirusów.

Dlaczego lampa UV LED do paznokci pali, miga lub boli?

Kiedy lakier żelowy jest wystawiony na działanie promieni UV, zachodzi egzotermiczna lub wydzielająca ciepło reakcja polimeryzacji. Ten szybki skok generowanego ciepła będzie na całej powierzchni paznokcia, gdzie lakier żelowy jest stosowany.

Niektórzy ludzie doświadczają tego nagłego wzrostu ciepła jeśli ich paznokcie są wrażliwe lub jeśli lakier żelowy jest nałożony zbyt grubo. Jeśli lakier żelowy jest nałożony zbyt grubo lub zbyt grubo na naturalne paznokcie to wytwarza się większa ilość ciepła niż w przypadku cienko nałożonego lakieru żelowego.

Dlatego zawsze dobrze jest wiedzieć, jak nakładać cienkie warstwy

za każdym razem.

Jaka jest najlepsza moc lampy LED do paznokci do użytku w salonie?

Im większa moc, tym więcej diod LED w obwodzie lampy do paznokci, dzięki czemu sama lampa może być większa. Dlatego też korelacja pomiędzy tymi dwoma czynnikami jest widoczna już przy pierwszym spojrzeniu na daną lampę.

Aby zapewnić całkowite utwardzenie lakieru i zminimalizować przypadkowe rozmazanie lakieru gdy klientka niechcący poruszy ręką pod lampą, technicy paznokci i salony preferują duże lampy LED o mocy 36 do 48 watów.

Jaka jest najlepsza moc lampy LED do paznokci do użytku domowego?

Teraz wiemy, że im wyższa moc tym większa lampa. Dla miłośników żelu, którzy robią swoje paznokcie żelowe w domu, powinni oni rozważyć lampę, która może zmieścić jedną rękę wygodnie. Tego rodzaju lampa LED do paznokci powinna mieć moc około 30 do 36 watów.

Nie należy wybierać lamp LED o większej mocy, ponieważ ciepło wytwarzane przez te diody powoduje, że cała lampa staje się gorętsza, łącznie z misterną płytką elektroniczną wewnątrz. Nadmierne ciepło spowoduje przedwczesne "wypalenie" małych elementów na tej płytce.

Ponadto, wiele nowszych obudów lamp LED nie ma otworów wentylacyjnych, aby umożliwić ucieczkę gorącego powietrza, więc jeśli jest nadmierne ciepło, które gromadzi się wewnątrz, nie może uciec. Lampa może się tak nagrzać, że niektóre połączenia lutowane ołowiem mogą się poluzować. Ten efekt przegrzania może skrócić żywotność tych lamp lub je uszkodzić.

Jak długo należy utwardzać lakier żelowy pod lampą LED?

Zazwyczaj lakier żelowy, który utwardza się pod lampą LED przez 30 sekund będzie całkowicie utwardzony. Jest to również czas zalecany przez większość producentów lamp LED.

Wielu użytkowników ma jednak tendencję do zbyt długiego utwardzania swojego lakieru żelowego, ponieważ uważają oni, że 30 sekund to zbyt krótko i próbują utwardzić lakier żelowy trochę dłużej "na wszelki wypadek".

Lampy UV LED do paznokci z możliwością ładowania

Ładowalne lampy do paznokci UV LED są wykonane z różnych rodzajów diod LED, które są zasilane prądem stałym o napięciu 5 V zamiast 12 V lub 24 V. To źródło prądu stałego o napięciu 5 V jest stosowane również w smartfonach i ich zewnętrznych źródłach baterii.

Lampy UV LED do paznokci z możliwością ładowania mają również wbudowaną małą baterię litową, która zasila je gdy nie są podłączone do prądu. Kiedy bateria ta jest wyczerpana, można ją naładować za pomocą zewnętrznego źródła prądu stałego lub zapasowej baterii dla smartfonów.

Te ładowalne lampy LED do paznokci są kompaktowe i nie wymagają podłączenia do prądu aby mogły działać, dlatego są świetnym narzędziem w podróży. Jest to również wygodne dla szybkiej naprawy lub małe touch-ups.

Dzięki niewielkim rozmiarom lampa LED z możliwością wielokrotnego ładowania jest doskonałym rozwiązaniem.

Lampa LED do paznokci, której często używasz pewnego dnia przestanie działać kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował. Posiadanie taniej, kompaktowej zapasowej lampy LED do paznokci pod ręką uratuje Twój dzień, lub noc. Sprawdź najnowszą cenę na amazon.

Jaka jest najlepsza lampa LED do paznokci dla Ciebie?

Teraz wiedzą już Państwo wszystko o lampach LED do paznokci. Najlepsza lampa do paznokci dla Ciebie powinna mieć tyle cech z poniższej listy kontrolnej, które dotyczą Ciebie.

 • Ma co najmniej 30 watów mocy.
 • Może wygodnie pomieścić wszystkie pięć paznokci.
 • Jest wystarczająco duża aby utwardzić lakier żelowy na palcach u stóp.
 • Ma metalowe dno.
 • Różne ustawienia timera.
 • Czujniki ruchu.
 • Panel wyświetlacza na lampie.
 • W cenie od 25 do 50 dolarów.
 • Estetycznie wyglądające

UWAGA: kiedy ostatni raz kupiłeś sobie prezent? Jeśli masz trochę wolnego czasu w domu i lubisz robić paznokcie, możesz otworzyć biznes online lub blog

o paznokciach za 3,95$ miesięcznie.

Jest to świetny biznes domowy w niepełnym wymiarze godzin, ale nagroda finansowa jest wysoka, ponieważ może sprawić, że dochód w pełnym wymiarze czasu tak, że może nie trzeba już dzień pracy.

Powinieneś wiedzieć, co blog paznokci może zrobić dla Ciebie i Twojej rodziny finansowo z tak mało jak 80 dolarów inwestycji. Nie pozwól, aby ta okazja się wymknąć: dowiedzieć się, dlaczego blog paznokci jest najtańszy salon paznokci online, ale może stworzyć tyle samo dochodów, jak cegła i stacjonarnych, jeśli nie więcej.

Daj sobie prezent do zarabiania pieniędzy już dziś. Wystarczy tylko jedna minuta, aby dowiedzieć się

dlaczego.

Jak czyścić lampę UV LED do paznokci

Doczyszczenia urządzenia

należy używać wyłącznie miękkiej i wilgotnej gąbki, kawałka szmatki lub ręcznika papierowego z ciepłą wodą z mydłem, aby wyczyścić zewnętrzną i wewnętrzną stronę obudowy lampy.

Aby zdezynfekować, należy przetrzeć całą powierzchnię, zewnętrzną i wewnętrzną, chusteczkami dezynfekującymi lub ręcznikiem papierowym z alkoholem. Nie należy rozpylać alkoholu bezpośrednio na lampę, ponieważ jego nadmiar znajdzie się wewnątrz lampy i spowoduje zwarcie wewnętrznej płytki elektrycznej.

OSTRZEŻENIE:

Nigdy nie używaj acetonu do usuwania pasty do polerowania, która przywarła do obudowy! Aceton rozpuści plastik i zniszczy wykończenie.

Aby usunąć pastę przyklejoną do plastikowej obudowy

, użyj małego noża i delikatnie ją zeskrob. Nie spiesz się, bo jeśli skrobać go zbyt mocno i szybko, będzie zarysować wykończenie.

Najlepszym sposobem na utrzymanie lampy LED wolnej od lakieru jest zapobieganie rozlaniu lakieru, upuszczeniu go na urządzenie

. Jeśli musisz polerować paznokcie nad lampą LED, przykryj ją najpierw ręcznikiem roboczym lub papierowym.

Jak używać i dbać o lampę UV LED lampa do paznokci

 • PRZECZYTAJ instrukcję obsługi, jeśli lampa ma jeden.
 • ODŁĄCZAJ zasilacz, gdy nie jest używany.
 • NIE WOLNO bezmyślnie szarpać lub ciągnąć za wtyczkę zasilacza.
 • NIE TRZYMAJ jej podczas przenoszenia.
 • I na koniec, NIE upuszczaj jej.

Wybór lampy UV LED do paznokci powinien być przyjemnością ponieważ pomaga ona upiększyć paznokcie i poprawić ich wygląd. Po przeczytaniu tego artykułu powinniście Państwo mieć wystarczającą wiedzę na temat tego jaką lampę do paznokci kupić.

Jak mówi stare przysłowie: "Dbaj o swoje narzędzia a Twoje narzędzia zadbają o Ciebie" sprawdza się również w przypadku lampy LED do paznokci.

Miejmy nadzieję, że wybierzesz taką, która Ci się spodoba i będzie trwała tak długo jak Twoja miłość do lakieru żelowego, aż pojawi się kolejna innowacja w dziedzinie lakierów do paznokci.

Szczęśliwego żelowania.

Powiązane czytanie:

Jeśli szukasz kupić lampę UV paznokci, powinieneś wiedzieć, najlepsze lampy UV LED paznokci pod 50 dolarów

do użytku domowego.

Ponadto, jeśli myślisz o tym, jak zarabiać pieniądze z umiejętności paznokci i doświadczenie, nie zapomnij sprawdzić, jak można mieć własny salon paznokci online tak niskie, jak $ 3,95 miesięcznie

.