CZY DZIADKOWIE POWINNI ROBIĆ SOBIE PEDICURE: LISTA KORZYŚCI

Jeśli czytasz to, są szanse, że szukasz prezentu, aby zaskoczyć swoich dziadków. dziadków.

W 1978 roku prezydent Jimmy Carter wyznaczył pierwszą niedzielę po Labor Day jako National Grandparent's Day. Nawet jeśli mają swój własny dzień do świętowania każdego roku, należy starać się bardziej przez co każda szansa masz swój dzień dziadka. Jak wielu z nas, jesteś tak zajęty nadążaniem za swoim nowoczesnym życiem, że nie spędzasz wystarczająco dużo czasu ze swoimi ukochanymi dziadkami.

Przyznaj, że twoi dziadkowie widzieli i zrobili wiele w swoim życiu. Pedicure może być najlepszym prezentem, jaki możesz im dać, którzy mogą powiedzieć, że mają wszystko. Niezależnie od tego, czy robili go już wcześniej, czy nie, twoi dziadkowie będą cieszyć się i otrzymywać wszystkie korzyści, jakie pedicure ma do zaoferowania.

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś pedicure, dowiedz się, co to jest, dlaczego jest to najlepszy prezent i może sam będziesz mógł go mieć, kiedy zdecydujesz się potraktować ich pedicure.

Twoi dziadkowie cieszą się z tego, jak relaksujący jest pedicure

Bez względu na to, czy jest to ich pierwszy raz, czy nie, większość z nich będzie cieszyć się doświadczeniem pedicure. Być może minęło już trochę czasu odkąd ktoś zajął się ich stopami, podczas gdy oni siedzą wygodnie w fotelu masującym.

Po drugie, salony, które dbają o seniorów wiedzą, jak są oni delikatni i wrażliwi emocjonalnie i fizycznie, więc będą wychodzić z ich sposobów, aby traktować Twoich dziadków.

Te dwa te dwa czynniki sprawią, że poczują się jak królowa lub król.

Szansa na spędzenie czasu z Tobą

Jeśli są niezdecydowani, zaproponuj, że zrobisz sobie z nimi także pedicure. Twoi dziadkowie najprawdopodobniej niańczyli Cię, gdy byłaś mała. Ten czas spędzony razem będzie nie tylko świetnym momentem na odruch i miejscem na pokazanie innym, że są z Ciebie dumni.

Połączenie społeczne

Kiedy Twoi dziadkowie nie mogą już samodzielnie jeździć, gdziekolwiek chcą, są zamknięci w swoich domach. To zazwyczaj sprawia, że są smutni, ponieważ nie mogą już robić rzeczy, które robili wcześniej.

Kiedy zabierasz je na pedicure, dzieją się dla nich dwie wspaniałe rzeczy. Oprócz tego, że ich stopy są rozpieszczane, siedzenie na pedicure w salonie daje im szansę na socjalizację i interakcję z innymi ludźmi. Pomaga to podnieść ich ego i złagodzić uczucie odizolowania we własnym domu.

Utrzymanie dobrej higieny stóp

Każdy powinien regularnie przycinać paznokcie u stóp. W przypadku osób starszych, z powodu ograniczonych ruchów ciała, czasami niemożliwe jest schylanie się i sięganie do palców u stóp. Jeśli Twoi dziadkowie należą do tej kategorii wiekowej i muszą dbać o ogólny stan swoich stóp, potrzebują pedicure bardziej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Dla nich nie jest to luksus, ale raczej konieczność.

Poza Poza tym, że trudno jest się schylać, próbując dosięgnąć paznokcie u nóg, zły wzrok nie pozwala im na samodzielne obcinanie paznokci. paznokcie u nóg.

Regularny usługi pedicure pozwolą utrzymać doskonałą ogólną higienę stóp Twoich dziadków.

Eliminacja nieprzyjemnego zapachu stóp

Regularne usuwanie martwego naskórka, potu i przyciętych paznokci zmniejszy szanse na rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Twój dziadkowie nie mogą dotrzeć do swoich stóp i paznokci z powodu ograniczonego ruchy rąk i stóp. Ponadto, nadmierne pocenie się stóp, martwy naskórek który nie jest często usuwany, powoduje rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

Delikatne delikatne szorowanie w wodzie z solą do pedicure i mydłem pomoże zredukować nieprzyjemny zapach stóp. problem nieprzyjemnego zapachu stóp.

Poprawiaj drobne problemy stóp i paznokci zanim staną się poważniejsze

A pedicurzystka może pracować na grubej skórze, modzelach, nagniotkach, siniakach, długich paznokciach, aby usunąć wszystkie drobne problemy, które powodują ból. paznokciami, aby usunąć wszystkie drobne problemy, które powodują bóle. Nie tylko te bóle będą bolały Twoich dziadków podczas chodzenia, ale będą one powodują również niepotrzebne obciążenie stóp, kostek, kolan, bioder i aż do kręgosłupa.

Palce i bóle stóp nie są normalne i jeśli te problemy są tak poważne, że że pedikiurzystka nie może nad nimi pracować, dziadkowie powinni jak najszybciej udać się do podologa. podologa tak szybko, jak to możliwe.

Zapobieganie infekcjom

Pedicurzystka będzie w stanie przyciąć i usunąć wszystkie martwe skórki nagromadzone pod paznokciami u stóp, oczyścić i usunąć nadmiar skórek, dokładnie wyszorować całą martwą skórę na stopach, między palcami. W ten sposób wyeliminujesz wszystkie bakterie i grzyby, które powodują infekcje.

Przed pedicurzystka przed podjęciem jakichkolwiek działań, dokona oględzin w poszukiwaniu oznak nieprawidłowości lub zakażeń. Mogą to być skaleczenia, otwarte owrzodzenia, pęcherze, popękane skórki lub przebarwione paznokcie. Jeśli którykolwiek z tych stanów jest widoczne, pedicurzystka będzie mogła poinformować o tym twoich rodziców, aby mogli oni mogą odwiedzić podiatrę w celu leczenia.

Złuszczanie i nawilżanie stóp

Martwy naskórek jest usuwany, a dzięki zastosowaniu dobrego kremu nawilżającego, sucha skóra stóp otrzyma bardzo potrzebne składniki odżywcze. Pomagają one również promować wzrost nowych komórek, więc ich stopy zachowają swoją miękkość, i zachować dobry wygląd dłużej.

Ten jest ważne dla ludzi, którzy żyją w ostrej zimie.

Ponadto, bardziej miękkie stopy zmniejszy szansę pęknięć lub rozszczepienia skóry na pięty, więc infekcje są unikane.

Poprawa krążenia w dolnej części nóg

Z wiekiem u dziadków zmniejsza się krążenie krwi w stopach.

Wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub cukrzyca, itp. mogą nawet zmniejszyć przepływ krwi do nóg i stóp. przepływ krwi do nóg i stóp.

Jeśli Twoi dziadkowie cierpią na którekolwiek z tych schorzeń, istotne jest utrzymanie ich stóp i paznokci u stóp w dobrym zdrowiu. Regularne pedicure pomoże utrzymać dobre samopoczucie ich stóp, a pedicurzystka może również stwierdzić, czy pojawiają się jakiekolwiek problemy i niezwłocznie poinformować o nich Ciebie lub Twoich rodziców niezwłocznie.

Również, masaż stóp związany z pedicure pomaga również zmniejszyć napięcia na stopach. na stopach. Ruch pocierający zwiększy przepływ krwi i rozluźni wszystkie stare stawy i więzadła. Zwiększony przepływ krwi będzie nosić więcej składników odżywczych do tych tkanek i mięśni w stopach i poprawić ich zdrowie.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Pediatrycznej, większość z nas w Stanach Zjednoczonych. chodzić około 75.000 mil do czasu, gdy osiągniemy 50 lat, niosąc ciężar naszego ciała przez te wszystkie lata.

Jako dla twoich dziadków, jest dużo zużycia na dolnej części ciała dolnej części ich ciała, zwłaszcza palców, stóp i kostek. Ponadto, mogą oni nie mieć wystarczająco dużo ćwiczeń dla swoich nóg, aby zbudować silne mięśnie nóg.

Regularne pedicure dla nich pomoże utrzymać ich palce i stopy w dobrym w dobrym stanie, dzięki czemu będą mogły dłużej cieszyć się zdrowiem i niezależnością.

Wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń

Doświadczona pedikiurzystka powinna być w stanie stwierdzić, patrząc na stopy seniora, czy jego/jej stopy mają jakiekolwiek problemy związane lub spowodowane którymś z poniższych czynników:

Choroby serca, cukrzyca, artretyzm, wysokie ciśnienie krwi, stopa sportowca, zrogowacenia i modzele, łuszczyca, nadmierna potliwość stóp, grzybica paznokci, wrastające paznokcie, między innymi.

On Może zdecydować, czy pedicure może być bezpiecznie wykonany w salonie. Jeśli nie, klientowi zaleca się wizytę u podologa.

Przynieś pedicure do swoich dziadków

Jeśli Twoi dziadkowie są w domu, mogą skorzystać z pedicure dzięki mobilnym usługom pedicure. Usługi te świadczone są przez salony pielęgnacji paznokci, niezależne mobilne manicurzystki lub firmy specjalizujące się w usługach pielęgnacji paznokci w domu.

Ty mogą się Państwo skontaktować z każdą z tych placówek i zapytać, czy świadczą one usługi w Państwa okolicy. Należy sprawdzić wiarygodność i referencje, jeśli są jakieś. Po podjęciu decyzji o tym, kto przyjdzie do domu, aby dać rodzicom pedicure, zaplanuj, że będziesz tam z nimi, abyś mógł pomóc odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie może mieć pedicurzystka lub jeśli jest coś musi cię poinformować.

Zanim zabierzesz swoich dziadków na pedicure, sprawdź salon

Dla własnego bezpieczeństwa i wspaniałego doświadczenia Twoich dziadków, upewnij się, że salon, który wybierzesz jest licencjonowany i renomowany. Dobry salon będzie miał te dobre cechy:

  • Ogólna czystość. Świadczy to o tym, że salon dba o swój wizerunek i stosuje się do regularnego harmonogramu sprzątania.
  • Dobre praktyki sanitarne. Świadczy to o tym, że salon posiada wiedzę na temat przepisów państwowych i stosuje się do nich.
  • Posiadanie co najmniej 4 foteli do pedicure. Liczba ta świadczy o tym, że w salonie wykonywana jest wystarczająca ilość usług pedicure.
  • Dobra wentylacja i przestronne. Wszystkie opary chemiczne powinny być wentylowane, aby uniknąć pracowników i patronów z bycia nadmiernie narażone. Małe lub ciasne salony nie będą miały wystarczająco dużo miejsca dla dziadków, którzy mogą używać lasek lub poruszać się na wózku inwalidzkim.
  • Pedicurzystki mówią po angielsku. Ważne jest, aby dokładnie rozumiały ogólny stan zdrowia Twoich dziadków, aby mogły odpowiednio dostosować usługę pedicure.

Czy pedicure jest bezpieczny dla dziadków?

Pedicure dla dziadków powinien być wykonywany przez doświadczoną, wykwalifikowaną pedicurzystkę. Powinna ona mieć za sobą wiele zabiegów pedicure, aby wiedziała, co robić, a czego nie robić na ich delikatnych stopach. Po sprawdzeniu salonu, korzystając z powyższej listy, poproś o wysoko wykwalifikowaną pedicurzystkę.

Rzeczy do zrobienia dla swoich dziadków po pedicure.

Po wykonaniu pedicure, jeśli jest to możliwe, zabierz klientkę na szybki lunch do ulubionej restauracji. Dzięki temu dzień pedicure zakończy się jeszcze bardziej pozytywnym akcentem.

Podsumowując

Pedicure przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia seniorów. Dlatego też obecnie wiele domów opieki świadczy usługi pedicure dla swoich mieszkańców.

Twój Dziadkowie wyjdą z salonu z poczuciem, że mają nowe stopy, dlatego pedicure jest dla nich najlepszym prezentem. Dlatego właśnie pedicure jest najlepszym prezentem dla nich.