WYSOKIE OBCASY: DLACZEGO KOBIETY JE NOSZĄ?

Jest coś takiego w wyglądzie kobiety na wysokich obcasach, że wiele z nas nie może się powstrzymać od odwrócenia głowy i dyskretnego spojrzenia na nią.

Kobiety noszą wysokie obcasy, ponieważ fizycznie czynią je wyższymi, dzięki czemu czują się piękniejsze, pewniejsze siebie i dają im poczucie władzy. Innymi słowy, noszenie wysokich obcasów podnosi kobietę fizycznie i, co ważniejsze, sprawia, że czują się dobrze i są zadowolone z siebie.

Jednak ważne jest również, aby kobiety zauważyły, że nie powinny nosić wysokich obcasów zbyt często lub przez zbyt długi okres czasu, ponieważ może to uszkodzić stopy i palce w dłuższej perspektywie. Przyjrzyjmy się więc głębiej temu, dlaczego kobiety lubią nosić obcasy i jaki mają one wpływ na ich stopy.

Dlaczego wynaleziono wysokie obcasy?

Ciekawostką historyczną jest fakt, że to mężczyźni jako pierwsi nosili wysokie obcasy.

Przed 1700 rokiem, męscy żołnierze perscy byli pierwszymi, którzy nosili obcasy. Te wysokie obcasy pomogły żołnierzom z lepszą stabilnością, gdy jeździli i strzelali strzałami na koniu.

W latach siedemdziesiątych XVII wieku buty na wysokim obcasie trafiły do Europy, gdzie mężczyźni nosili je, aby pokazać swoją pozycję w wyższej klasie społecznej, ponieważ tylko bogaci mogli posiadać konie. Ten trend wysokich obcasów był noszony przez bogatych mężczyzn w końcu zanikł.

Słynny aktor Clint Eastwood, który grał w filmach westernowych, nosił wysokie obcasy. I chłopcze, wyglądał dobrze!

Później w 1800 roku kobiety zaczęły wchodzić w te buty na wysokim obcasie, stając się nowym trendem w modzie. Ten kobiecy trend modowy trwa do dziś.

Mężczyźni wymyślili wysokie obcasy, ale teraz kobiety cieszą się owocem tego wynalazku. Trudno będzie wyobrazić sobie przystojnego mężczyznę w szpilkach. Jednak z łatwością można odnieść się lub wskazać ładną kobietę w wysokich obcasach.

Mężczyźni pierwotnie nosili obcasy, aby jeździć na koniach, aby być lepszymi żołnierzami bojowymi. Teraz kobiety chodzą w wysokich obcasach, aby zwiększyć ich kill-er wygląd. Co za ciekawa analogia.

Dlaczego kobiety noszą wysokie obcasy?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, generalnie chcą wyglądać na wyższych. Obecnie jednak jest to bardziej społecznie i modnie akceptowane w kierunku kobiet. Na przykład kobiety w wysokich obcasach prezentują się bardziej kobieco. Podwyższony obcas sprawia, że kobieta ma krótszy krok, a także zwiększa pochylenie i rotację bioder.

Takie pochylenie bioder tworzy atrakcyjną krzywiznę górnej części ciała, szczególnie w przypadku noszenia dopasowanych ubrań. Powoduje to wzmocnienie wyglądu, który wygląda na szczuplejszy i wyższy niż rzeczywisty wzrost. Podwyższony obcas sprawia również, że nogi wydają się dłuższe.

Kobiety uwielbiają nosić obcasy, ponieważ są one stylowe. Sprawiają, że wygląda się szczuplej, pewniej i podkreślają sylwetkę. Są też powszechnie stosowane na weselach jako wymóg panny młodej. Podkreślają urodę kobiety, sylwetkę ciała i sposób chodzenia.

Dlaczego kobiety noszą wysokie obcasy w pracy? Niektóre kobiety noszą obcasy do pracy, ponieważ są one wymagane. Również niektóre z najbardziej formalnych spodni mają obcas 1-2 cale, więc muszą nosić te buty, aby wyglądać profesjonalnie i prezentować się. Niektóre zawody, takie jak modele, stewardesy i bizneswoman, mają tendencję do noszenia obcasów dużo.

Co to są wysokie obcasy?

Buty na wysokim obcasie, znane również jako wysokie obcasy lub po prostu obcasy, to rodzaj butów, w których pięta jest wysoka lub podniesiona, co powoduje, że pięta stopy użytkownika jest znacznie wyżej od ziemi niż palce użytkownika. Wysokie obcasy sprawiają, że użytkownik wydaje się wyższy, służą do podkreślenia tonu mięśni w nogach, jak również sprawiają, że nogi użytkownika pojawiają się dłużejWiki

Wysokie obcasy to buty o dwóch lub więcej calach kostki wykonane z drewna, plastiku, metalu lub innych twardych materiałów. Niektóre obcasy są tak wysokie, że noszący musi chodzić na palcach i zranić się, jeśli noszą je zbyt długo.

Wysokie obcasy są skategoryzowane z ponad 25 różnych rodzajów lub stylów. Najpopularniejsze z nich to:

 • Ankle Strap Heels
 • Obcasy Stożkowe
 • Botki na wysokim obcasie
 • Sandały na wysokim obcasie
 • Obcasy na koturnie
 • Obcasy typu peep toe
 • Obcasy z platformą
 • Pompki
 • Obcasy z klapkami na plecach
 • Szpilki
 • Obcasy klinowe

Możesz zobaczyć, jakie są i jak wyglądają online na jednej wygodnej stronie internetowej, Amazon.

Jak wysokie są wysokie obcasy?

Wysokie obcasy mogą mieć od 1 do 10 cali. Jednak standardowe wysokości są między 3 i 4 cale. Niektóre kobiety wolą wyższe obcasy, podczas gdy inne wolą krótsze. Wysokie obcasy o wyższym kącie są trudniejsze do chodzenia niż te o niższym kącie.

W przypadku wyższych obcasów stosuje się platformę, która podnosi przód stopy wyżej, zmniejszając kąt między stopą a podłożem, co ułatwia chodzenie.

Wysokie obcasy mają toe boxy lub paski, aby zabezpieczyć przód stopy, gdzie palce mogą dopasować się do siebie. Ponieważ przód butów musi być smukły, te skrzynki na palce lub paski mają tendencję do ściskania palców tak mocno, że zmieniają one swoją naturalną pozycję, zwłaszcza duży palec.

Zasadniczo, gdy kobieta chodzi w wysokich obcasach, zmieniają one dwie rzeczy. Po pierwsze, kąty między jej stopami a ziemią znacznie się zwiększają, co utrudnia chodzenie lub bieganie (pomyśl o tym, kiedy jesteś na palcach), a przednia część jej stóp jest nienaturalnie ściśnięta.

Czy wysokie obcasy są dla ciebie szkodliwe?

Ponieważ chodzenie w butach na wysokim obcasie różni się od chodzenia w płaskich butach, mogą one mieć szkodliwy wpływ, jeśli byłyby noszone przez dłuższy czas.

Ponieważ wysokie obcasy zmieniają kąt, pod którym chodzimy z 0 do 7 stopni, powoduje to obciążenie stawów, zwłaszcza tych na stopach, i może powodować kontuzje po dłuższym okresie użytkowania. Dodatkowo, palce są tak mocno ściśnięte razem wewnątrz małej, spiczastej skrzynki na palce, mogą one rozwijać deformację po długotrwałym noszeniu wysokich obcasów. Oto niektóre z efektów, które długie noszenie wysokich obcasów może spowodować:

 • Stawy bólowe pleców i nóg
 • Ból mięśni nóg i stóp
 • Zniekształcone stopy
 • Modzele lub rogi
 • Bunions

Dlaczego wysokie obcasy bolą?

Z wszystkich złych rzeczy związanych z noszeniem wysokich obcasów powyżej, nie ma nic dziwnego, dlaczego noszenie wysokich obcasów może być bardzo bolesne. Wysokie obcasy mogą boleć, ponieważ zmienia dwie cechy, które posiadają normalne, płaskie buty.

Chodzenie w wysokich obcasach jest jak półpalce. Wyobraź sobie, że gdy chodzisz na palcach, to nie przejdziesz wygodnie bardzo daleko. W zwykłych płaskich butach można chodzić na długie dystanse, ponieważ nie zmieniają one obecnych konfiguracji stawów i mięśni, do których człowiek ewoluował po setkach tysięcy lat chodzenia bosymi stopami po płaskich powierzchniach.

Chodzenie w butach na wysokim obcasie oznacza, że wszystkie palce są ściśnięte ciasno razem w maleńkiej, spiczastej obudowie. Nie jest to komfortowe dla palców, ponieważ mają one tendencję do bycia naturalnie i lekko oddzielonymi od siebie. Ciasno ściśnięte palce mogą zmniejszyć krążenie krwi, niepotrzebny stres i obciążenie stawów palców, jak osoba chodzić z wysokimi obcasami. W rezultacie, długotrwałe noszenie spowoduje, że przód stóp, zwłaszcza palce, będzie bolał z tych powodów.

Noszenie wysokich obcasów do pracy jest jednym z wielu powodów, dla których masz ból stóp i palców.

Miałem wielu starszych klientów, którzy nosili wysokie obcasy do pracy w latach 60-tych i 80-tych. Wielu z nich rozwinęło bunions, czyli powiększenie stawu, w którym duży palec jest połączony ze stopą. Buniony są bolesne i trwale zmieniają kształt stóp. Ci poszkodowani klienci mieli problem ze znalezieniem jakiegokolwiek płaskiego obuwia, które nie powodowałoby u nich bólu. Ból stóp to cena, jaką musieli zapłacić za dobry wygląd w młodości.

Jeśli twoje stopy bolą od noszenia wysokich obcasów, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zmniejszyć ból pod koniec dnia.

Namocz stopy w kąpieli dla stóp:

Ciepło z ciepłej wody ukoi wszystkie bolące stawy i mięśnie, wspomoże krążenie krwi.

Zrób sobie pedicure z masażem stóp:

Jeśli otrzymasz pedicure w salonie paznokci, oprócz moczenia stóp w wannie z hydromasażem, twoje stopy otrzymałyby wspaniały masaż stóp.

Dlaczego nie mogę chodzić na obcasach?

Noszenie wysokich obcasów wymaga praktyki, a nie można po prostu założyć wysokich obcasów i chodzić normalnie.

Najpierw powinnaś zacząć od niższych wysokich obcasów. W ten sposób poczujesz, jak powinno wyglądać chodzenie na wysokich obcasach. Ponadto rozpoczęcie od niższych obcasów pomoże Twoim stawom przyzwyczaić się do innego chodzenia i wzmocni mięśnie podtrzymujące, dzięki czemu nie zwichniesz kostek przez przypadkowe ich zgięcie.

Zacznij najpierw od krótkiego spaceru i zdejmij obcasy, gdy tylko poczujesz dyskomfort podczas chodzenia w nich.

Mimo że wysokie obcasy nie są praktyczne ani bezpieczne w porównaniu z innymi płaskimi butami, stanowią wyjątkową klasę samą w sobie, która moim zdaniem utrzyma się jeszcze przez długi czas: sprawiają, że kobiety wyglądają bardziej atrakcyjnie.

Więc jeśli próbujesz na wysokich obcasach po raz pierwszy, oto co musisz wiedzieć:

Czy pamiętać złe rzeczy o wysokich obcasach mogą spowodować, że wspomniałem powyżej.

Poznaj swoje ograniczenia, jeśli chodzi o to, jak wysokie mogą być twoje buty.

Jak długo Twoje stopy pozwalają Ci chodzić w wysokich obcasach, zanim zaczną boleć.

W ten sposób możesz cieszyć się wysokimi obcasami bez bólu i deformacji stóp w późniejszym okresie życia.

Jeśli uważasz, że masz nadwagę, powinieneś spróbować stracić trochę wagi najpierw przed noszeniem wysokich obcasów z dwóch powodów:

Dodatkowa waga będzie wywierać niepotrzebny nacisk na stawy i mięśnie na dolnych nogach, stopach i mięśniach, powodując ich ból w krótkim czasie, a ty nie będziesz mogła nosić obcasów przez długi czas.

Część dodatkowego tłuszczu gromadzi się również na stopach, przez co stają się one większe i nie mieszczą się w mniejszych butach.

Jeśli noszenie wysokich obcasów jest na twojej głowie ze względu na zbliżające się ważne wydarzenie, takie jak ślub, możesz sprawdzić najpopularniejszy trend dietetyczny, czyli dietę Keto. Istnieje wiele książek napisanych o tym programie dietetycznym. Możesz je znaleźć na Amazon.

Sprawdź najlepszy sprzedawca na Amazon, "The Complete Ketogenic Diet For Beginners" z ponad 25 000 sprzedanych egzemplarzy. Ma wysokie pozytywne oceny, więc jest to przydatne dla wielu ludzi i może być dla Ciebie. Papierowa kopia jest dostępna za nieco mniej niż 7,00 dolarów. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej możesz być w stanie umieścić na tych szczuplejszych wysokich obcasach.

Niezależnie od tego, jaki program diety wybierzesz, trzymaj się go, aż zobaczysz wyniki.

Noszenie wysokich obcasów to delikatne balansowanie pomiędzy atrakcyjnym wyglądem a permanentnym bólem stóp. Dowiedz się, jak je nosić i przestać, gdy bolą, więc nie spowoduje żadnych długoterminowych problemów, takich jak bunions, które mogłyby uniemożliwić Ci wygodne chodzenie w późniejszym życiu. Ponadto, ta równowaga nie jest taka sama dla każdego. Musisz więc wkroczyć, aby znaleźć ją samodzielnie.

Obcasy, które są wygodne

Ponieważ dostępnych jest wiele różnych rodzajów i stylów, a nie ma dwóch takich samych stóp, musisz znaleźć buty, które Ci się podobają i pasują do Ciebie wygodnie, więc będziesz szczęśliwa chodząc w nich bez bólu.

Wygodne wysokie obcasy są indywidualną preferencją, którą musisz przejść przez proces wypróbowania, aż znajdziesz styl, który idealnie pasuje do ciebie.

Idź na Amazon, aby znaleźć taki, który cieszy oczy najpierw i spróbuj je na, aby zobaczyć, że są wygodne do chodzenia na później.

Aby zakończyć to, lubię dzielić się moją myślą.

Kiedykolwiek widzę piękną panią na wysokich obcasach, która przechodzi obok, doceniam to, że poświęciła swój czas na znalezienie pary obcasów, które lubi nosić, aby podkreślić swój piękny, kobiecy wizerunek dla świata. Jednocześnie współczuję jej bólu, przez który musi przejść później, nie ważne jak mały, po zdjęciu obcasów.

Za to dziękuję ci, wysokie obcasy.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych

:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie celom ogólnej informacji. Artykuły te nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.

Źródło:

But na wysokim obcasie: https://en.wikipedia.org/wiki/High-heeled_shoe.

Pierwsze zdjęcie autorstwa The Paris Photographer na Unsplash

Drugie zdjęcie autorstwa Mikayla Storms na Unsplash

Trzecie zdjęcie autorstwa Ann Danilina na Unsplash

Czwarte zdjęcie autorstwa Femme Spirit na Unsplash

Piąte zdjęcie autorstwa Sam Moqadam na Unsplash