SKÓRKI ZŁUSZCZAJĄ SIĘ PO ŻELOWYM MANICURE: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Po tym jak poszli Państwo do salonu pielęgnacji paznokci na zwykły lub żelowy manicure i wydali gdzieś od 30 do 50 dolarów swoich ciężko zarobionych pieniędzy, zauważyli Państwo, że skórki zaczęły się kilka dni później odklejać i cały manicure nie wyglądał już dobrze.

Skórki obierają się lub pękają po manicure żelowym ponieważ fałdy paznokcia które są obok nich są przycięte lub wycięte zbyt głęboko że ciągłe fałdy stają się dwiema oddzielnymi warstwami. Wierzchnia warstwa zewnętrzna ma teraz wolny brzeg, który po kilku dniach wysycha, łuszczy się i oddziela od skóry.

W kolejnych rozdziałach dowiesz się więcej na temat skórek i co możesz zrobić aby zapobiec ich łuszczeniu się przy następnym manicure żelowym.

Co to są skórki

Skórki są częścią struktury paznokcia. Skórki to martwy naskórek, który składa się z dwóch części zwanych eponychium i perinychium. Eponychium to naskórek lub martwy naskórek znajdujący się u podstawy paznokcia. Perinychium to naskórek znajdujący się po bokach paznokcia. Obok naskórka znajduje się część wewnętrznych komórek skóry zwana fałdem paznokciowym.

Zadaniem skórek jest stworzenie ciągłej bariery ochronnej wokół paznokcia, która zapobiega przedostawaniu się ciał obcych lub bakterii w szczelinę pomiędzy fałdem paznokciowym a łożyskiem paznokcia i przedostawaniu się ich do organizmu. Z tego powodu skórki powinny znajdować się na łożysku paznokcia, aby zapewnić prawidłowe działanie tego mechanizmu ochronnego.

W normalnych warunkach wzrostu fałd paznokciowy jest jednym ciągłym elementem, który otacza paznokieć od jednej do drugiej strony. W miarę zrzucania skóry, fałd paznokciowy również ulega zrzuceniu. Ten proces zrzucania tworzy normalnie wyglądającą, ciągłą i gładką skórkę, która otacza paznokieć.

Dlaczego skórki po manicure żelowym ulegają odklejeniu?

W normalnych warunkach, najbardziej zewnętrzne komórki skóry, które tworzą skórki, powoli oddzielają się od paznokci przez cały czas. Dlatego, jeśli skóra lub skórki są w dobrym stanie, wycinanie lub przycinanie nie jest konieczne.

W przypadku gdy skórki są odpowiednio wycięte lub przycięte, fałdy paznokcia będą nienaruszone i będą rosły w skórki, które są gładkie i ciągłe wokół paznokcia. W przeciwnym razie, jeśli fałd paznokciowy zostanie wycięty zbyt głęboko w przypadku nadmiernego przycinania skórek, żywe komórki w fałdzie paznokciowym zostaną odcięte i to głębokie cięcie tworzy również dwie oddzielne warstwy, zewnętrzną warstwę górną i dolną. Martwe skórki na górnej warstwie oddzielają się i odchodzą od palca z powodu przesuszenia. Stan ten nazywany jest złuszczaniem lub pękaniem skórek i sprawia, że skórki wyglądają łuszcząco.

Lepiej zrozumiesz to na poniższej ilustracji. Weź kartkę papieru i złóż ją na pół. Fałda papieru jest analogiczna do fałdy paznokcia. Jeśli wyciąć część tej fałdy papieru, otrzymasz dwa arkusze papieru, gdzie cięcie. Tak samo dzieje się w przypadku zbyt głębokiego wycięcia, przycięcia lub obcięcia skórek.

Twoje skórki złuszczają się, ponieważ Twój manicurzysta je przyciął

Niezależnie od tego, czy wykonujesz manicure żelowy w salonie pielęgnacji paznokci, czy też robisz go samodzielnie w domu, skórki są zazwyczaj wycinane zbyt głęboko, aż do punktu, w którym fałd paznokcia zostaje przerwany. Jeśli tak się stanie, skórki będą się łuszczyć jeszcze przez kilka dni.

Technicy pielęgnacji paznokci są tak wyszkoleni, że potrafią z łatwością przycinać skórki, ale niewielu z nich wie czy należy je przycinać czy pozostawić w spokoju. To Państwo muszą być świadomymi klientami, aby zdecydować czy Państwa skórki wymagają przycięcia czy też nie.

Jak prawidłowo wycinać lub przycinać skórki

Jeśli skórki nie są zbyt wyrośnięte, nie należy ich usuwać, ponieważ ich zadaniem jest ochrona paznokci i zapobieganie infekcjom. Jeśli niektóre miejsca są grube, należy je przycinać tylko przy pomocy nożyczek do skórek i nigdy nie próbować ich odrywać palcami, ponieważ takie odciąganie pogorszy sprawę, ponieważ spowoduje odwarstwienie dolnych warstw skóry i pojawi się krwawienie.

Czy należy wycinać lub przycinać skórki?

Aby określić, czy skórki wymagają przycięcia, czy nie, możesz najpierw sama je obejrzeć. Normalne, zdrowo wyglądające skórki powinny mieć cienką linię biegnącą wokół płytki paznokcia. U większości ludzi mały palec pokazuje najlepiej wyglądające skórki, których nie należy przycinać ani wycinać. Porównując skórki na innych palcach z tymi na małym palcu można łatwo stwierdzić czy należy je przyciąć czy nie.

Przed polerowaniem, należy moczyć ręce w ciepłej wodzie przez około dziesięć minut. Po namoczeniu, można użyć popychacza do skórek lub patyczka z drewna pomarańczowego, aby delikatnie popchnąć je do tyłu. Takie działanie jest wystarczająco dobre, aby odsunąć skórki tam, gdzie ich miejsce, nie niszcząc ich nadmiernym przycinaniem.

Co zrobić, jeśli skórki po żelowym manicure się odklejają?

Jeśli Twoje skórki złuszczają się po wykonaniu manicure żelowego, jest kilka rzeczy, o których powinnaś wiedzieć i które powinnaś zrobić, aby problem ten nie pogłębił się. Pamiętaj, że potrzeba około siedmiu do dziesięciu dni zanim wszystkie złuszczające się skórki znikną.

Po pierwsze, pozostaw skórki w spokoju. Staraj się nie ciągnąć ich palcami, ponieważ w ten sposób zbyt mocno je odsuniesz, aż do punktu, w którym duży kawałek skóry zostanie usunięty i pojawi się krwawienie. Jeśli po trzech lub czterech dniach skórki za bardzo się odklejają, użyj nożyczek do skórek lub cążków do paznokci i ostrożnie przytnij luźne skórki na powierzchni skóry, unikaj zbyt mocnego naciskania, bo usuniesz część żywej skóry.

Po drugie, pod koniec kąpieli pod prysznicem lub mycia naczyń, użyj delikatnej szczoteczki do paznokci lub szczoteczki do zębów i delikatnie wyczyść skórki kolistymi ruchami. To delikatne szczotkowanie usunie miękkie, łuszczące się skórki i zminimalizuje szansę na to, że będziesz je później ciągnąć.

Podczas gdy twoje skórki są wilgotne i miękkie, możesz również delikatnie pocierać palce i paznokcie innymi palcami. Ta czynność bezpiecznie usunie więcej złuszczonych skórek, dzięki czemu twoje palce będą wyglądały na mniej poszarpane.

Rób te rzeczy codziennie a po tygodniu lub dziesięciu dniach twoje skórki będą wyglądały normalnie.

Czy jesteś zadowolona ze swojego obecnego salonu pielęgnacji paznokci? Istnieje pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Powiązane artykuły:

Jeśli kiedykolwiek swędzą Cię skórki po żelowym manicure, substancje chemiczne, które powodują to swędzenie, znajdują się w preparacie do usuwania skórek. Dowiedz się jak możesz temu zapobiec w przyszłości.

Ponadto, niezależnie od tego czy paznokcie akrylowe są robione po raz pierwszy czy też są one stałym klientem i po kilku godzinach swędzą Cię skórki, to nie akryl jest winą akrylu lecz to co robisz, że swędzą. Dowiedz się dlaczego paznokcie akrylowe swędzą po ich zrobieniu.