JAK ROZCIEŃCZYĆ LAKIER ŻELOWY: KOMPLETNY PRZEWODNIK

Żelowy lakier do paznokci, lakier żelowy lub lakier szelakowy jest zazwyczaj grubszy niż zwykły lakier do paznokci. Po kilkukrotnym otwarciu butelki z lakierem żelowym do użytku, część płynnych rozpuszczalników wyparuje i sprawi, że będzie on jeszcze grubszy i trudniejszy do nałożenia na paznokcie.

Grube lakiery żelowe do paznokci można rozcieńczyć poprzez podgrzanie ich, dodanie acetonu lub rozcieńczalnika do żelu aby doprowadzić lakier żelowy do jego pierwotnej lepkości. Każdy z tych płynów sprawi, że gruby lakier żelowy będzie cieńszy, więc będzie łatwiejszy do zastosowania. Podczas gdy rozcieńczalnik do żelu jest właściwy do rozcieńczania lakieru żelowego, aceton powinien być używany tylko wtedy, gdy rozcieńczalnik nie jest dostępny.

Dlaczego mój żelowy lakier do paznokci jest zbyt gruby?

Lakier żelowy staje się grubszy niż jego pierwotny stan jest wynikiem utraty płynnego rozpuszczalnika. Nadmierne ciepło lub luźno zamknięte zamknięcie spowoduje, że te wrażliwe na ciepło rozpuszczalniki rozpraszają się w powietrzu.

Czym jest rozcieńczalnik do lakieru żelowego?

Rozcieńczalnik do żelowego lakieru do paznokci jest cieczą, która ma skład chemiczny podobny do składu lakieru żelowego. Kiedy lakier żelowy staje się gęsty, ponieważ traci część swoich płynnych rozpuszczalników na skutek odparowania, można dodać rozcieńczalnik do lakieru żelowego, aby przywrócić lepkość starego lakieru żelowego do jego pierwotnych warunków.

Rozcieńczalnik do żelu polski jest właściwym wyborem do tworzenia gęstego żelu polski rozcieńczalnik i powinien być stosowany jako podstawowy rozcieńczalnik. Producenci żelu polski wykonane te rozcieńczalnik, ponieważ po pewnym czasie, pasta żelowa będzie grubsza z powodu parowania i wytrącania, a przez wyrównanie tej utraty rozpuszczalnika, przynosi stary gruby żel polski z powrotem do optymalnej lepkości.

Technicznie, skład rozcieńczalnika do gel polish zawiera metakrylan hydroksyetylu, metakrylan izobornylu, keton hydroksycykloheksylu fenylu, tlenek 2,4,6-trimetylobenzoyldifenylu, etoksylowane estry triakrylanu trimetylolpropanu (ETPTA) oraz alkoksylowany diakrylan.

Źródło.

Jak rozcieńczyć lakier żelowy

Dodanie odpowiedniej ilości rozpuszczalnika rozcieńczającego rozrzedzi gęsty lakier żelowy i przywróci mu pierwotny stan lepkości.

Konkretnie, rozcieńczalnik do polerowania żelu będzie miał te same ciecze chemiczne, które składają się na polerowanie żelu, ale jest znacznie cieńszy. Po dodaniu go do starej butelki grubego żelu polskiego, będzie rozcieńczyć żelu polskiego wewnątrz i uczynić go cieńszym.

Ile należy dodać rozcieńczalnika do rozcieńczonego lakieru żelowego?

W większości przypadków, jeśli można powiedzieć, że butelka z lakierem żelowym jest grubsza niż zwykle, wtedy dodanie 3 do 5 kropli rozcieńczalnika do żelu powinno być wystarczające na początku.

Dodając więcej rozcieńczalnika do butelki z lakierem żelowym tylko po wymieszaniu dwóch równomiernie i nadal wygląda grubo.

Najlepszy rozcieńczalnik do żelu

Najlepszy rozcieńczalnik do żelu zależy od tego, kogo zapytasz. Ja jednak używałam kilku popularnych marek i stwierdziłam, że są równie świetne. Trudno jest sklasyfikować, który z nich jest najlepszy. Tak długo, jak używasz ich zgodnie z zaleceniami producenta, twój żelowy lakier powinien być w porządku po rozcieńczeniu. Marki, których używałam to:

Gelos od LeChat.

Glam Glits.

Podgrzanie żelowego lakieru do paznokci sprawi, że stanie się on cieńszy.

Wysoka temperatura sprawi, że stary, gęsty lakier żelowy stanie się cieńszy. Są dwa sposoby na rozgrzanie butelki z lakierem żelowym:

Zamocz dolną połowę butelki z lakierem żelowym w misce z bardzo ciepłą wodą na około 3 minuty. Ciepło z wody przeniesie się do lakieru żelowego i sprawi, że będzie on cieplejszy i cieńszy w tym samym czasie. Następnie można zastosować ten rozgrzany lakier żelowy łatwiej.

Jeśli ciepła woda nie jest dostępna, można toczyć butelkę pasty żelowej między dłońmi przez około 3 do 5 minut. Tarcie stworzy trochę energii cieplnej, która przenosi się do butelki z pastą do zębów i czyni ją cieplejszą. Żel polski wewnątrz butelki dostanie cieplejsze z powodu tej akcji i dostać cieńsze również.

Uwaga: Korzystanie z ciepła jako rozwiązanie dla nagłych wypadków tylko dlatego, że zrobić to tak często będzie miał zły wpływ na polski żel! Ponieważ ciepło przyspieszy odparowanie płynnych rozpuszczalników, to sprawi, że lakier żelowy będzie jeszcze grubszy, jeśli ogrzewasz go w wysokiej temperaturze lub zbyt długo.

Jak rozcieńczyć lakier żelowy do paznokci za pomocą acetonu

Aceton jest jednym z płynnych rozpuszczalników w żelowym lakierze do paznokci. Dodanie acetonu sprawi, że gęsty lakier do paznokci stanie się cieńszy, ale nie zrekompensuje to innych strat rozpuszczalnika spowodowanych odparowaniem.

Używaj acetonu do rozcieńczania gęstego lakieru żelowego tylko wtedy, gdy rozcieńczalnik do lakieru żelowego nie jest dostępny i używaj go jako ostatniej opcji.

Nie dodawaj zbyt dużo acetonu do butelki z pastą żelową. Brak innych rozpuszczalników zmieni chemiczną integralność tego żelowego lakieru i może go zniszczyć lub trwale zmienić jego właściwości.

Jak rozcieńczyć zbyt gruby lub grudkowaty lakier do paznokci?

Clumpy lakier żelowy jest ekstremalną formą grubego lakieru żelowego. Kiedy żel polski dostaje grudki, stracił większość swoich rozpuszczalników, a pigmenty, które są w nim zaczyna się wytrącać.

Kiedy okaże się, że butelka twojego żelu polskiego dostaje grudki, oto co powinieneś zrobić, jeśli chcesz ożywić swój żel polski:

  • Zdejmij nakrętkę i umieść ją gdzieś z dala od światła UV.
  • Dodaj do butelki około 10 kropli rozcieńczalnika do lakieru żelowego.
  • Użyj długiej wykałaczki lub czegoś podobnego, aby wymieszać lakier w środku przez 3 minuty. Dzięki temu duże grudki rozpadną się na mniejsze.
  • Załóż z powrotem zakrętkę i zamknij ją szczelnie.
  • Dobrze wstrząśnij butelką przez 2 minuty i odłóż ją na bok.

Po dwóch dniach zdejmij nakrętkę, aby sprawdzić stan lakieru. Jeśli nie ma już grudek, możesz go używać. Jeśli nadal są grudki, wymieszaj ją długą wykałaczką przez 2 minuty i odłóż na kolejne 2 dni.

Używaj dopiero wtedy, gdy nie ma już grudek.

Co zrobić, jeśli nie masz rozcieńczalnika do lakieru żelowego?

Istnieją dwa różne sposoby, które można zrobić, aby rozrzedzić gruby żel polski, jeśli nie ma rozcieńczalnika do żelu. Oto dwie rzeczy, które możesz zrobić:

  1. Ogrzać butelkę z żelem polskim, ciepło rozrzedzi gruby żelowy lakier. Jeśli ogrzewanie butelki żelu polskiego nie zmniejsza lepkości, spróbuj następującej opcji.
  2. Dodaj 3 do 5 kropli acetonu i wymieszaj go dobrze z długą wykałaczką przez dwie minuty.

Tak czy inaczej, ten gęsty żelowy lakier powinien być używany dopiero po 2 godzinach lub dłużej. Czas ten pozwoli na całkowite wymieszanie mieszaniny.

Jak sprawić, by lakier żelowy UV nie zgęstniał

Dwie proste rzeczy, które możesz zrobić, ale zwiększą życie i utrzymają jakość Twojej kolekcji żelowych lakierów:

  • Przechowuj gel polish w suchym, chłodnym miejscu, z dala od światła: chłodne miejsce zapobiegnie odparowaniu rozpuszczalników gel polish. Ciemne miejsca sprawią, że wrażliwy na światło UV lakier żelowy nie będzie utwardzany przez to światło.
  • Zamknij czapki na mocno przed odłożeniem: oprócz przechowywania żelu polski w chłodnym i ciemnym miejscu, utrzymanie wszystkich czapek na mocno jest kolejną prostą rzeczą, którą możesz zrobić, aby utrzymać je w świetnym stanie przez długi czas.

Ile kosztuje rozcieńczalnik do żelu?

Gel polish thinner kosztował poniżej 15 dolarów na Amazon. To jest o cenie jednego żelu polski lub shellac polski butelkę. Biorąc pod uwagę kwotę, którą dostajesz, to będzie trwać dobre 3 lata dla swojej kolekcji żelu polski w domu. Myślę, że to jest warte pieniędzy.

Powinien być doskonałym dodatkiem do swojej cenionej, drogiej kolekcji żelowych lakierów, ponieważ utrzyma wszystkie twoje kolory żelowych lakierów w najlepszym stanie, gotowe do użycia.

Powiązane artykuły:

żelowy lakier do paznokci jest grubszy niż zwykły lakier. Jeśli masz problem z nałożeniem cienkiej warstwy lakieru żelowego, poznaj dwie pomocne wskazówki jak nakładać cienki lakier żelowy aby uniknąć problemu marszczenia.

Gruby lakier żelowy do paznokci może być trudny do nałożenia cienkiej warstwy aby zapewnić optymalne wyniki utwardzania przy użyciu światła LED. Gruby lakier do paznokci może powodować zmarszczki lub pęcherzyki po utwardzeniu. Poznaj przyczyny, aby móc im zapobiec przy następnym zastosowaniu żelu do paznokci.