DŁUGIE KWADRATOWE PAZNOKCIE AKRYLOWE: CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ

Akryl jest jednym z najmocniejszych dodatków do paznokci i ludzie mają tendencję do korzystania z tej cechy aby przedłużyć swoje paznokcie tak długo jak tylko mogą.

Długie kwadratowe paznokcie akrylowe są bardzo popularne ponieważ te mocne i wytrzymałe akryle pozwalają użytkownikowi na posiadanie paznokci o wiele dłuższych niż jego naturalne paznokcie bez obawy o ich złamanie lub odpryśnięcie. Te długie kwadratowe paznokcie akrylowe mają również największą powierzchnię, dzięki czemu można na nich malować bardziej skomplikowane wzory.

Długie kwadratowe paznokcie akrylowe

Były to najbardziej popularne akrylowe zestawy do paznokci w latach 90-tych i na początku XXI wieku. Na tych paznokciach tworzono większość wzorów lub nail artów, ponieważ miały one największą powierzchnię.

Obecnie, pod koniec 2010 roku, dzięki mediom społecznościowym i celebrytom, paznokcie te wracają do łask.

Ludzie są różni i chcą aby ich długie kwadratowe paznokcie akrylowe pokazywały ich osobowość. Jednym ze sposobów w jaki mogą to zrobić jest lekka zmiana lub modyfikacja kształtu tych paznokci.

Kształty długich kwadratowych paznokci akrylowych

Długie, pudełkowate kwadratowe kształty są nadal na pierwszym miejscu, ale ich kuzyni nie są zbyt daleko w tyle.

Długie zwężające się kwadratowe paznokcie akrylowe złagodzą mocny wygląd tych paznokci i sprawią że będą one trochę bardziej kobiece.

Jeśli te stożkowe kwadraty zostaną bardziej spiłowane aby stworzyć większy kąt to staną się one tak zwanymi długimi kwadratowymi paznokciami akrylowymi typu trumna, które moim zdaniem są najbardziej modnym i popularnym kształtem paznokci w latach 2020.

Długie chude kwadratowe paznokcie akrylowe wyglądają na szczupłe ponieważ paznokcie te są bardzo długie w porównaniu z palcami i dłońmi.

Z pomocą tak wielu filmów instruktażowych na YouTube i łatwo dostępnych produktów/sprzętu można w domu stworzyć artystycznie piękne i urocze długie kwadratowe paznokcie akrylowe, których pozazdrościłby nawet najbardziej doświadczony technik paznokci.

Koszt długich kwadratowych paznokci akrylowych

Za zestaw długich kwadratowych paznokci akrylowych trzeba zapłacić dwa razy więcej niż za zestaw paznokci o długości aktywnej w salonie. Te długie zestawy paznokci wymagają dwa razy więcej czasu w porównaniu z krótką wersją.

Nailart lub wzory na długich kwadratowych paznokciach akrylowych

Ponieważ paznokcie te mają największą powierzchnię, można na nich umieścić prawie każdy wzór bez obawy, że zabraknie na nie miejsca.

Daj się ponieść swojej kreatywności.

Jak dbać o długie kwadratowe paznokcie akrylowe?

Ponieważ długie paznokcie akrylowe są narażone na silne pchanie i ciągnięcie podczas normalnego użytkowania rąk, są one bardziej obciążone w porównaniu do ich krótszych wersji. Dlatego też szybciej się zużywają, podnoszą lub oddzielają od naturalnych paznokci.

Jest kilka rzeczy które należy zrobić aby te długie paznokcie nie łamały się.

Częściej się je wypełnia:

Akryl trzyma się na paznokciach naturalnych dzięki chemicznemu wiązaniu. Nawet jeśli to wiązanie jest mocne w przypadku krótkich i średniej długości paznokci akrylowych to nie jest ono wystarczająco mocne w przypadku długich paznokci. W miarę jak naturalne paznokcie odrastają, akryl na wierzchu paznokci wydłuża się jeszcze bardziej. To powoduje, że wiązania te są jeszcze bardziej obciążone.

Aby utrzymać te wiązania silne, należy wypełnić je wcześniej niż w normalnym okresie dwóch tygodni, najlepiej w ciągu dziesięciu dni.

Naucz się jak funkcjonować z długimi paznokciami:

Musisz nauczyć się jak wykonywać swoje codzienne obowiązki z bardzo długimi paznokciami i stworzyć nawyk jak pracować z długimi paznokciami bezpiecznie i skutecznie. Nie ma ustalonych zasad jak postępować z długimi paznokciami ponieważ ludzie używają swoich dłoni i palców w różny sposób. Oto jednak kilka wskazówek.

  • Kiedy zakładasz ciężką lub grubą kurtkę zaciśnij lekko pięść z kciukiem wewnątrz pozostałych czterech palców.
  • Nie należy stukać czubkami paznokci o twarde powierzchnie. Takie postępowanie jest równoznaczne z próbą odgięcia ich od łożyska paznokcia.
  • Pożegnaj się z groszami jeśli upadną na ziemię, nigdy nie będziesz w stanie ich odzyskać mając długie kwadratowe paznokcie akrylowe.
  • Bądź ostrożny i powolny kiedy sięgasz po rzeczy znajdujące się w kieszeniach spodni, jak na przykład ciasne dżinsy, i naucz się jak podciągać ciasne spodnie bez łamania tych długich paznokci.
  • Nie używaj ich jako narzędzi. Są one na twoich rękach po to, aby je pokazywać, a nie do pracy.
  • Nigdy nie wkładaj rąk pod nic, próbując to podnieść, jak na przykład torbę na zakupy czy pudełko. Twoje palce mogą się wyślizgnąć i złamiesz te paznokcie.
  • Przez pierwszy tydzień po założeniu długich kwadratowych paznokci akrylowych staraj się robić rzeczy trochę wolniej aż do momentu kiedy nabierzesz wprawy w noszeniu długich paznokci.

Jak rozpoznać czy długie kwadratowe paznokcie akrylowe są za długie?

Skąd możesz wiedzieć czy są one dla Ciebie za długie? Musisz o tym zdecydować przed nałożeniem akrylu.

Po przyklejeniu wszystkich tipsów i przycięciu ich do początkowej pożądanej długości należy wykonać kilka prób manewrowania paznokciami i w ten sposób przekonać się czy są one dla Państwa w porządku.

Zegnij cztery palce, aby utworzyć pięść. Ponieważ nie będziesz mogła zrobić zamkniętej pięści, zadaj sobie pytanie, czy nie będzie to przeszkadzać w codziennym używaniu rąk w domu i w pracy.

Jeśli uważasz, że przeszkadzają Ci za bardzo, to znaczy, że są za długie. Zleć przycięcie krótszych.

Nie czekajcie Państwo po nałożeniu akrylu na tipsy i zażyczcie sobie ich skrócenia ponieważ dopiero teraz stwierdziliście Państwo że są one za długie.

W ten sposób zepsują Państwo ładną krzywą od skórek do tipsa, którą Państwa technik bardzo się stara.

Obcięcie ich na krótko spowoduje również że końcówki paznokci będą dużo grubsze i trzeba będzie je piłować cieńsze co będzie wymagało więcej czasu a wygląd i kształt Państwa długich kwadratowych paznokci akrylowych nie będzie na końcu najlepszy.

Mam nadzieję że wiesz już więcej na temat długich kwadratowych paznokci akrylowych, jak je utrzymać i jak uchronić się przed możliwym złamaniem paznokci i zranieniem jeśli zdecydujesz się wypróbować te piękne długie paznokcie po raz pierwszy.

Chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy salon paznokci w pobliżu? Możesz dowiedzieć się, który salon paznokci warto odwiedzić tutaj.

Baw się dobrze i bądź bezpieczna.

Photo by Joshua Rondeau on Unsplash