TŁUSTE STOPY: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Wiele osób postrzega tłuste stopy jako nieatrakcyjne. Grube osoby są uważane za niezdrowe przez wielu ludzi, więc nie jest zaskoczeniem, że ludzie są zaniepokojeni grubymi stopami.

Istnieje wiele przyczyn tłustych stóp. Powiększone stopy są spowodowane deformacjami stóp, źle dopasowanymi butami, urazami lub otyłością.

Zostaną one szczegółowo wyjaśnione w kolejnych częściach.

Otyłość

Dodatkowy tłuszcz będzie rozmieszczony na całym ciele, w tym na stopach. Kiedy więcej tłuszczu odkłada się na stopach, spowoduje to, że staną się one większe.

Uraz stóp lub kostek

Uraz może powodować nadmierne rozciąganie więzadeł znajdujących się w obszarze stóp. Nadmierne rozciągnięcie później prowadzi do obrzęku.

Wiek

Jest bardziej prawdopodobne, że starsza osoba ma grube stopy niż młodsza. Ścięgna i więzadła jednego ciała stają się luźniejsze, gdy się starzeją. Dlatego też, gdy się starzejesz, stopy mają tendencję do powiększania się.

Deformacje stóp

Należą do nich modzele, palce młoteczkowe i koślawość. Gdy pojawi się któraś z tych deformacji, prawdopodobieństwo, że będziesz mieć grube stopy jest wysokie.

Noszenie obuwia, które nie pasuje

Noszenie butów, które nie są dopasowane ani do długości, ani do szerokości stóp, prowadzi do powstania grubych stóp. Jednak ciągłe noszenie nieodpowiedniego obuwia prowadzi do deformacji stóp, takich jak buniony, co z kolei prowadzi do powstania grubych stóp.

Genetyka

Niektórzy ludzie są bardziej skłonni do posiadania grubych stóp bez żadnego innego wyjaśnienia. Dodatkowo, osoby z naturalnie szerokimi stopami mają tendencję do rozwijania grubych stóp przez całe życie.

Ciąża

Kobiety w ciąży uwalniają hormon o nazwie Relaxin. Hormon Relaxin powoduje rozluźnienie więzadeł i stawów stopy, co ostatecznie prowadzi do grubych stóp. Hormon ten uwalniany jest przede wszystkim w drugim lub trzecim trymestrze.

Siedzący tryb życia

Ludzie, którzy nie ruszają się z miejsca, są podatni na rozwój grubych stóp. Również ludzie, którzy stoją przez długi czas mogą rozwijać grube stopy. Mięśnie w ich stopach nie kurczą się; dlatego też spowalniają przepływ krwi.

Obrzęk

Edema to termin medyczny oznaczający obrzęk. Obrzęk stóp może być wynikiem choroby, urazu lub konkretnego leku. Niektóre leki, które powodują tłuste stopy to sterydy, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwzapalne i sterydy.

Niedobór magnezu

Magnez pomaga w wypędzaniu toksyn. Kiedy masz niedobór magnezu, toksyny pozostają w organizmie, co powoduje ołowiane zatrzymanie wody w organizmie, zwłaszcza w stopach.

Dlaczego grube stopy nie są dobre lub niezdrowe

Tłuste stopy mogą być wynikiem problemu leżącego u podstaw. Dlatego, jeśli masz tłuste stopy, które nie wydają się łagodzić po kilku dniach, należy odwiedzić lekarza. Tłuste stopy mogą być wczesnym znakiem, który wskazuje na choroby nerek, wątroby lub serca.

Tłuste stopy mogą być niezdrowe, zwłaszcza gdy przyniósł otyłości. Otyłość powoduje wiele presji i stresu na mięśnie, ścięgna i stawy. Dodatkowy nacisk na te trzy obszary może spowodować plantar fasciitis. Plantar fasciitis to stan zapalny tkanki podbicia. Tkanka podporowa znajduje się w dolnym regionie stopy.

Jak pozbyć się tłustych stóp

W większości przypadków, tłuste stopy ustępują same z siebie. Jednak, jeśli się niecierpliwić, istnieją sposoby, aby przyspieszyć remedium tłuszczu lub uniknąć stóp tłuszczu całkowicie, ponieważ zapobieganie jest lepsze niż leczenie. Poniżej przedstawiono sposoby rozwiązywania tłustych stóp:

Noś skarpety kompresyjne

Skarpety kompresyjne są dostępne w lokalnym leku, sklepach, lub na Amazon. Są one dostępne w różnych wagach, ale zaleca się zakup lżejszej wagi, jeśli dopiero zaczynasz. Najchętniej te o grubości od 12 mm do 22 mm rtęci.

Pij wystarczającą ilość płynów

Tłuste stopy są wskazówką, że twoje ciało zatrzymuje wodę, którą posiada. Picie dużej ilości wody zapewnia, że płyn w organizmie nie jest zatrzymywany, ale raczej jest wypłukiwany.

Moczyć stopy przez piętnaście minut w soli Epsom

Sól Epsom jest również znany jako siarczan magnezu. Siarczan magnezu usuwa toksyny ze stóp, przynosząc tym samym relaks. Dobrym pomysłem jest upewnienie się, że sól Epsom, której używasz jest certyfikowana do moczenia stóp.

Unieś stopy powyżej serca

Podnoszenie stóp najczęściej wykonują śpiące kobiety w ciąży. Jednak możesz to robić tyle razy, ile chcesz w ciągu dnia przez dwadzieścia minut, nawet jeśli nie oczekujesz. Możesz użyć zarówno poduszki, poduszek, jak i krzesła.

Bądź aktywny

Flexing mięśni stóp zmniejsza tłuste stopy, ponieważ przynosi prawidłowe krążenie krwi stóp. Możesz zacząć tak małe, jak 20-minutowy spacer każdego dnia. Ćwiczenia, które prowadzą do utraty wagi, łagodzą nadmierne obciążenie stóp ciężarem ciała.

Jedz pokarmy bogate w magnez i potas

Niedobór potasu prowadzi do zatrzymywania wody i wysokiego ciśnienia krwi. Przykładami pokarmów bogatych w potas są banany, kurczak i słodkie ziemniaki. Szpinak, awokado, ciemna czekolada, nerkowce i tofu. Można również wziąć suplementy magnezu tak długo, jak skonsultować się z lekarzem przed ich podjęciem. Suplementy nie są dobre dla osób z chorobami serca lub nerek.

Masaż

Masowanie stóp prowadzi do relaksu i usuwa płyn ze stóp, eliminując w ten sposób tłuste stopy. Pedicure raz w miesiącu pozwoli zachować ładny wygląd stóp i zredukować trochę dodatkowego tłuszczu.

Noś dobrze dopasowane buty.

Buty dla osób z grubymi stopami

Buty dla osób z grubymi stopami powinny mieć szerszą podstawę i być dobrze dopasowane, co oznacza, że powinny wygodnie otulać stopy. Buty te muszą mieć wkładki wykonane z oddychającego materiału. Oddychająca wkładka sprawia, że stopy są bardziej suche, zrelaksowane i wygodne. But powinien zapewniać duże wsparcie łuku. Buty z dużym wsparciem utrzymują stopy razem z biodrami i kostkami w zdrowiu.

Dodatkowo, buty muszą być rozciągliwe. Ponadto, materiał użyty do wykonania butów powinien być rozciągliwy i nadal w stanie zapewnić wsparcie.

Miejmy nadzieję, że producenci obuwia wkrótce przyjdą z idealnym obuwiem dla osób z płaskostopiem.

Co mogę zrobić z grubymi stopami?

Większość z nas ma normalnie wyglądające stopy. To znaczy, że są one wolne od deformacji, urazów lub genetyki. Główną przyczyną grubych stóp jest otyłość.

Jeśli uważasz, że masz grube stopy z powodu nadwagi, najlepszym sposobem na pozbycie się grubych stóp jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

Posiadanie prawidłowej wagi przedstawia wiele korzyści. Nie tylko jesteś znacznie zdrowszy lub poruszasz się lepiej, ale możesz również cieszyć się noszeniem lepiej wyglądających ubrań lub butów, takich jak wysokie obcasy. Nie znam żadnej kobiety, która twierdzi, że nie lubi ładnych butów.

Tak naprawdę producenci butów robią buty tylko dla mas, które kupują wiele butów i zarabiają na nich duże pieniądze. Nie robią butów dla nielicznych.

Jeśli jesteś jednym z tych miłośników butów, szczupłe stopy pomogą ci nosić wiele rodzajów i stylów ładnych butów. Te buty nie tylko sprawiają, że twoje szczupłe stopy wyglądają dobrze, ale są również o wiele wygodniejsze do chodzenia, zwłaszcza na wysokich obcasach.

Istnieje wiele dostępnych programów dietetycznych. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu lekko zmienić sposób jedzenia.

Jestem pewna, że znasz lub słyszałaś o przynajmniej jednym popularnym programie. Jeśli uważasz, że jest on dla Ciebie, zacznij i trzymaj się go, aż zobaczysz jakiś rezultat: swoje szczuplejsze stopy.

Sprawdź jeden popularny trend dietetyczny - Dietę Keto. Na Amazon jest wiele książek napisanych o tym programie.

Szczęśliwe lekkie stopy.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły mające treść medyczną służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Takie artykuły nie nadają się do jakiejkolwiek (samodzielnej) diagnozy i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.

Pierwsze zdjęcie autorstwa Jade Destiny na Unsplash

Drugie zdjęcie autorstwa soul chentu z Pixabay

Trzecie zdjęcie autorstwa Apostolos Vamvouras na Unsplash