LINKI BEAU: CO POWODUJE GRZBIETY NA PAZNOKCIACH?

Wiele osób lubi mieć gładkie paznokcie naturalne, jednak w przypadku niektórych z nich występuje stan paznokci, który powoduje, że ich paznokcie mają grzbiety.

Grzbiety na paznokciach lub linie Beau to poziome linie na paznokciach, które zazwyczaj przebiegają w poprzek od jednej strony paznokcia do drugiej i te poziome linie na paznokciach są często głębokimi wgłębieniami w paznokciach, które powstają w wyniku pewnych interakcji fizycznych lub są spowodowane nagłymi zmianami w stanie zdrowia lub pewnymi niedoborami witamin.

Ponieważ zakładam, że większość ludzi jest zdrowa, więc pójdę dogłębnie na różne fizyczne przyczyny linii na paznokciach, które są często nazywane liniami beau lub poziomymi grzbietami w paznokciach najpierw.

Rysy na paznokciach, które powstały w wyniku interakcji fizycznych

Żyjemy w nowoczesnym świecie, który wymaga od nas mycia rąk kilka razy dziennie. W większości przypadków myjemy ręce mydłem i ciepłą wodą. Jednak niektórzy ludzie mogą używać znacznie silniejszego mydła dla ich wrażliwej skóry. Wraz z ciepłą wodą, czyszczą nasze ręce, ale również zabierają naturalny olej na skórze, zwłaszcza na naskórku.

Olej ten jest potrzebny do tego aby skórki mogły się przesuwać lub sprężynować w miarę jak paznokcie rosną na zewnątrz. Kiedy tego oleju brakuje lub wysycha, skórki są suche i przyklejone do powierzchni paznokcia i odsuwają się wraz z paznokciami. Jeśli ta sytuacja trwa nadal, będziesz mieć zarośnięte i grube skórki.

Kiedy masz ten nieestetyczny wygląd skórek na paznokciach, masz tendencję do odpychania ich za pomocą własnych paznokci, zwykle grubego i mocnego paznokcia kciuka. Próbując to zrobić, nieumyślnie naciskamy na dużo bardziej miękką, tworzącą paznokcie część paznokcia, czyli macierz i korzeń paznokcia. Znajdują się one tuż pod skórkami.

W normalnych warunkach wzrostu, te części będą tworzyć nowe, gładkie paznokcie, które nadal będą wyrastać. Jeśli jednak naciskasz krawędzią kciuka na te części tworzące paznokieć, naciskasz i niechcący zmieniasz miękkie-młode paznokcie pod skórkami.

Jeśli nacisk jest zbyt duży lub głęboki, te naruszone miękkie, młode tkanki paznokcia nie mogą wrócić do swojego pierwotnego kształtu. W rezultacie na paznokciach pojawiają się wgłębienia, które są widoczne po ich wyrastaniu.

Jeśli robisz to rzadziej, to co zobaczysz jest mniej poziomych linii na paznokciach. Jeśli robisz to bardziej regularnie, będziesz miał wiele linii wcięć lub grzbietów w paznokciach, które sprawią, że będą wyglądały na faliste lub faliste.

Krótko mówiąc, głębokie linie na paznokciach są zazwyczaj spowodowane przez osoby, które próbują odepchnąć skórki cienkim przedmiotem, takim jak np. paznokieć kciuka, a ten nacisk zmienia kształt miękkich młodych tkanek paznokci i tworzy linię Beau lub poziome grzbiety na paznokciach.

Linie beau na paznokciach u rąk są bardziej wyraźne lub widoczne ponieważ skórki na kciukach są zazwyczaj bardziej suche niż na innych palcach. Ta dodatkowa suchość i więcej skórek na kciukach sprawiają, że osoby o suchych dłoniach naciskają lub odpychają te skórki z dużo większym naciskiem. Dlatego na paznokciach kciuków mogą pojawić się głębsze poziome wgłębienia lub grzbiety. W niektórych przypadkach, są one jedynymi, które ludzie przesuwają skórki do tyłu.

Innym możliwym fizycznym powodem, który może dać grzbiety miniatur lub linii beau jest ludzie gryzą na swoich paznokciach. robią to bez zauważenia, że robią to, ponieważ mogą być oglądanie telewizji lub myślenie podczas pracy na komputerze.

Leczenie linii beau od fizycznego nacisku

Aby zatrzymać linie beau jest zatrzymać przyczyny, które powodują, że twoje skórki do wyschnięcia.

  1. Przestań używać ostrych mydeł do rąk dla swojej wrażliwej skóry
  2. Przestań używać gorącej wody do mycia rąk
  3. Chroń swoje ręce przed ekstremalnie zimną pogodą.

Jeśli masz zwyczaj odsuwania swoich skórek i masz linie beau, możesz zapobiec powstawaniu tych grzbietów na paznokciach poprzez zaprzestanie odsuwania suchych skórek.

W ciągu miesiąca Twoje paznokcie powinny odrosnąć płaskie i gładkie. Możesz to stwierdzić patrząc na swój nowy wzrost paznokci od strony skórek.

Jeśli linie beau są rzeczywiście wynikiem własnych działań, powinieneś zobaczyć poprawę wyglądu paznokci.

Miejmy nadzieję, że wystarczy to zrobić, aby pozbyć się grzbietów na paznokciach.

Linie Beau spowodowane niedoborem witamin

Jeśli przestaniesz dociskać skórki i nie zobaczysz poprawy na swoich liniach beau, możesz wziąć kilka multiwitamin bez recepty. Ponieważ nie ma dwóch takich samych osób, żadna jedna marka multiwitamin nie będzie działać dla wszystkich. Musisz dowiedzieć się, które i jaka marka działa na ciebie skutecznie. Zazwyczaj marki multiwitaminowe wszystkie zawierają te witaminy, które pomagają promować wzrost paznokci:

  • Biotyna
  • Magnez
  • Żelazo
  • Cynk
  • Białko
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3
  • Witamina C

Postępuj zgodnie z instrukcją i przyjmuj je przez miesiąc. Jeśli linie beau znikną lub zmniejszą się, to znak, że w twoim organizmie brakuje niektórych niezbędnych witamin dla paznokci.

Linie Beau spowodowane przez podstawowe problemy zdrowotne

Jeśli zastosujesz się do powyższych dwóch zabiegów, a Twoje linie beau nie poprawią się po dwóch miesiącach, to Twoje linie beau są spowodowane jakimiś innymi problemami, które są poza zakresem tego artykułu. Należy skonsultować się z ekspertami medycznymi.

Wnioski:

Linie Beau, które są spowodowane fizycznymi interakcjami lub brakiem witamin, nie są poważne. Wszystko, co musisz zrobić, to przestać odsuwać suche skórki lub dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin. Większość z tych linii beau powinna być tymczasowa i może być leczona dwoma pierwszymi metodami.

Mam nadzieję, że twoje linie beau znikną już przy pierwszej z nich.

Top Photo by Stacey Gabrielle Koenitz Rozells from Pexels

Drugie zdjęcie przez Oleg Magni z Pexels

Powiązane artykuły:

Jeśli widzisz grzbiety po usunięciu akrylu ten artykuł wyjaśnia, jak je masz.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły zawierające treści medyczne służą wyłącznie celom informacji ogólnej. Takie artykuły nie nadają się do jakiejkolwiek (samodzielnej) diagnozy i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.