BOLĄCE PAZNOKCIE PO USUNIĘCIU AKRYLU: CO ROBIĆ DALEJ

Paznokcie akrylowe są jednym z najtrwalszych produktów do upiększania paznokci, jednak ich zdejmowanie w niewłaściwy sposób może skończyć się bolesnym doświadczeniem.

Bolące paznokcie po zdjęciu akrylu są spowodowane próbami fizycznego ich zdejmowania, takimi jak odklejanie, wyciąganie lub wyrywanie przy pomocy narzędzi do paznokci, które to czynności powodują nadmierne wyginanie, naciskanie i czasami rozdwajanie lub łamanie naturalnych paznokci od łożyska.

Bolące paznokcie po zdjęciu akrylu

Paznokcie bolą po zdjęciu akrylu ponieważ albo technik próbuje je usunąć fizycznie albo Ty sama próbujesz je ściągnąć lub odkleić.

Właściwym sposobem zdejmowania paznokci akrylowych jest namoczenie ich w acetonie. Dzięki temu zmiękną one i można je zdjąć bezboleśnie, a paznokcie nie będą w ogóle bolały.

Wgniecenia na paznokciach po akrylach mogą boleć

Kreski na paznokciach po akrylu, które widzisz na swoich paznokciach są wynikiem nadmiernego opiłowania paznokci po poprzednich wypełnieniach. Te linie wskazują na to, że paznokcie były wiercone zbyt głęboko i sprawiają, że paznokcie są cienkie. Jeśli próbujesz ściągnąć akryl to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tych miejscach możesz oberwać paznokcie i spowodować ich bolesność.

Co robić po zdjęciu paznokci akrylowych

Po usunięciu starych paznokci akrylowych masz kilka opcji. Albo chcesz być wolna od akrylu, albo kontynuować z nowym zestawem paznokci akrylowych, wypróbować inne produkty do paznokci, albo użyć lakieru żelowego.

Jeśli chcą Państwo przestać używać paznokci akrylowych: mogą Państwo użyć nail strengthener aby chronić swoje paznokcie do czasu aż paznokcie odrosną normalnie. Najlepszym produktem na rynku, którego możesz użyć do utwardzenia paznokci jest żelowy lakier bazowy i żelowy lakier nawierzchniowy, przeczytaj ten prosty hack.

Jeśli chcesz z powrotem założyć paznokcie akrylowe: możesz je założyć z powrotem jeśli twoje paznokcie nie mają żadnych otwartych ran. Jeśli tak, to musisz poczekać kilka dni aż się one zagoją.

JAK ZNALEŹĆ W POBLIŻU SALON PIELĘGNACJI PAZNOKCI, KTÓRY ROBI NAJLEPSZE AKRYLE? Oto 5 rzeczy, które powinni Państwo wiedzieć aby wybrać najlepszy salon pielęgnacji paznokci w Państwa okolicy.

Paznokcie wproszku Dip: jednym z produktów wzmacniających paznokcie, który jest delikatny dla naturalnych paznokci są paznokcie wproszku Dip . Są one łatwe do nałożenia i bezbolesne przy zdejmowaniu. Paznokcie dip nails można mieć po zdjęciu paznokci akrylowych i nie chcą Państwo ponownie przechodzić przez bolesny proces zdejmowania paznokci akrylowych.

Lakier żelowy: Lakier żelowy zapewnia trwałość i wzmacnia paznokcie. Jeśli chcą Państwo zachować swoje prawdziwe paznokcie i nie chcą Państwo przedłużać ich tipsami to lakier żelowy jest doskonałym lakierem dla Państwa obolałych paznokci nie powodując przy tym żadnych dodatkowych uszkodzeń.

Czy można zrobić manicure po usunięciu paznokci akrylowych?

Jeśli masz to szczęście, że nie odkleiłaś paznokci od ich łożyska i nie zrobiłaś sobie otwartej rany, to po zdjęciu paznokci akrylowych możesz zrobić sobie manicure.

Manicure ten polega głównie na oczyszczeniu skórek i nadaniu kształtu wolnym brzegom. Ponieważ niektóre paznokcie mogą się odklejać, nie należy starać się aby wszystkie paznokcie miały ten sam kształt ponieważ będzie to wymagało większego opiłowania łożyska paznokcia co może spowodować jeszcze większy dyskomfort lub bolesność.

Co pomaga na bolące paznokcie po zdjęciu akrylu?

Najpierw należy zmniejszyć dyskomfort zanim zaczniemy próbować czegoś innego.

  • Wyczyść ręce i paznokcie ciepłą wodą z mydłem aby wyeliminować możliwość infekcji.
  • Namocz paznokcie w chłodnej czystej wodzie przez 15 minut aby złagodzić dyskomfort.
  • Wysusz i oczyść paznokcie alkoholem.
  • Weź kilka leków przeciwbólowych bez recepty, aby złagodzić dyskomfort.

Gdzie szukać pomocy jeśli paznokcie po usunięciu akrylu bardzo bolą?

Jeśli paznokcie bolą późno w ciągu dnia i nie możesz zadzwonić do lekarza lub jesteś zbyt daleko od niego, możesz uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź na czacie z jednym z ekspertów medycznych.

Gdzie szukać pomocy jeśli paznokcie bardzo bolą po usunięciu akrylu?

Jeśli paznokcie bolą Cię do późna i nie możesz zadzwonić do lekarza lub masz do niego zbyt daleko, możesz uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź na czacie z jednym z ekspertów medycznych.

JUSTANSWER.COM połączy Cię z doświadczonymi dermatologami. Za symboliczną opłatą, która jest niższa niż wizyta u lekarza i bez konieczności umawiania się na wizytę, mogą oni wskazać ci właściwe działanie lub leczenie, które złagodzi twój ból.

Jeśli paznokcie bolą tak bardzo, nie czekaj. Powinni Państwo skonsultować się z jednym z dermatologów, aby mógł on udzielić Państwu konkretnych zaleceń dotyczących paznokci, aby zapobiec późniejszym infekcjom.

Jest to niewielka cena za konsultacje z ekspertem i zapobieganie infekcjom.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Przy zakupie poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską. Polecamy tylko produkty lub usługi, które nam się podobają, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.

Co powinnam nałożyć na moje paznokcie po zdjęciu akrylu?

Najlepszym produktem wzmacniającym paznokcie jest żelowy lakier bazowy i lakier nawierzchniowy. Lakier ten utrzymuje się na paznokciach dłużej niż dwa tygodnie i chroni zniszczone paznokcie nadając im dodatkową grubość.

Jak mogę naprawić zniszczone paznokcie po akrylach?

Jeśli zdecydują się Państwo na zaprzestanie nakładania akrylu na paznokcie i przejście na paznokcie naturalne, najlepszym produktem wzmacniającym paznokcie jest lakier żelowy.

Możesz zastosować tylko żelową bazę i lakier nawierzchniowy. Te dwa produkty są wspaniałymi wzmacniaczami paznokci, które nadają paznokciom naturalny wygląd i dodają grubości cienkim paznokciom.

Za tydzień lub dwa, możesz nałożyć kolejną warstwę żelowego lakieru bazowego i nawierzchniowego, aby pokryć odrośniętą część paznokcia w pobliżu skórek. To dodatkowo wzmocni paznokcie i nada im świeży wygląd. Upewnij się, że usunęłaś wszystkie ślady balsamu do rąk lub olejku do skórek zanim nałożysz żelową bazę pod lakier, dzięki czemu będzie się ona trzymać bez przedwczesnego złuszczania.

W ciągu miesiąca można łatwo usunąć te warstwy starego żelu base coat i top coat, po prostu mocząc je w acetonie.

Powtarzaj ten proces aż do momentu, gdy Twoje paznokcie będą całkowicie zregenerowane.

Jak długo trwa regeneracja paznokci po akrylu?

Twoje naturalne paznokcie będą rosły około 1/8 cala na miesiąc. W zależności od tego jak długie jest Twoje łożysko paznokcia, nowe paznokcie będą odrastać i regenerować się w ciągu 4 do 6 miesięcy.

W tym czasie możesz używać innych mniej szkodliwych produktów wzmacniających paznokcie jak żelowy lakier bazowy i lakier nawierzchniowy aby nie dopuścić do pogorszenia ich stanu poprzez złamanie lub złuszczenie.

Jeśli zastosujesz powyższy proces naprawczy to zajmie ci to około 4 do 6 miesięcy jak długo trwa gojenie się paznokci po akrylu.

Jeśli nie używają Państwo żadnych środków wzmacniających paznokcie aby chronić swoje cienkie paznokcie to może się zdarzyć że niektóre z nich będą się łamać, łuszczyć lub rozcinać i wtedy konieczna będzie jakaś naprawa paznokci. To z kolei może doprowadzić Cię do powrotu do cyklu paznokci akrylowych, którego być może nie chcesz na razie.

Czy mogę malować paznokcie po zdjęciu akrylu?

W tym okresie możesz malować paznokcie zwykłym lakierem do paznokci lub lakierem żelowym.

Paznokciemożna pomalować zwykłym lakierem: można go łatwo zetrzeć acetonem jeśli chcemy dokonać zmiany lakieru.

Jeśli używasz lakieru żelowego, upewnij się, że go namoczysz i zawiniesz, aby można go było prawidłowo usunąć bez dalszego uszkadzania paznokci.

Powiązany artykuł: JAK DŁUGO POWINNAM CZEKAĆ, ABY ZNÓW MIEĆ PAZNOKCIE AKRYLOWE?

Jak wyleczyć paznokcie po akrylu?

Czytając ten artykuł możesz wybrać najlepszy sposób na zagojenie się paznokci po akrylu.

Dla wielu moich klientek, które chcą odpocząć od paznokci akrylowych zawsze polecam manicure żelowy, który polega na oczyszczeniu skórek, a następnie nałożeniu mocnego i trwałego lakieru żelowego.

Ten żelowy manicure sprawia, że paznokcie wyglądają ładnie a kolor utrzymuje się do 3 tygodni.

Cokolwiek zdecydujesz, powinnaś dodać warstwę żelowego lakieru bazowego i lakieru nawierzchniowego aby wzmocnić zniszczone paznokcie.

W międzyczasie możesz zażyć środek przeciwbólowy bez recepty, aby złagodzić ból, dzięki czemu będziesz mogła przetrwać dzień lub łatwiej zasnąć.

Daj sobie czas. W ciągu kilku miesięcy odzyskasz swoje naturalne paznokcie.