DLACZEGO MOJE PAZNOKCIE BOLĄ PO ZANURZENIU W PUDRZE: PRZYCZYNY I PRZYCZYNY

Dip powder nails znane również jako SNS nails są coraz bardziej popularne jako nowy typ sztucznych paznokci. Jest to niby bezpieczny produkt do stosowania na paznokciach ale niektórzy ludzie po zastosowaniu dip powder odczuwają na paznokciach ból.

Dip powder może zaszkodzić paznokciom jeśli jego roztwory chemiczne są nakładane niedbale na skórki, które są albo zbyt mocno wypchnięte albo zbyt mocno wycięte. Te dwa czynniki powodują, że płynne chemikalia dip powder przenikają do odsłoniętych tkanek miękkich pod skórkami i podrażniają je.

Co powoduje, że dip powder szkodzi paznokciom?

Podobnie jak inne ulepszenia sztucznych paznokci, płynne rozwiązania proszkowe dip, takie jak base coat, aktywator i topcoat, zawierają substancje chemiczne, które mogą powodować podrażnienie. poziom lub nasilenie zależy od poziomu tolerancji każdego użytkownika.

Aby pogorszyć sprawę, te roztwory chemiczne nie wysychają szybko w temperaturze pokojowej. Dlatego też pozostaną one na Twoich skórkach przez jakiś czas zanim całkowicie wyparują.

Czy to normalne, że paznokcie z dipem bolą?

Każdy produkt do wzmacniania paznokci powinien być bezpieczny w użyciu, gdy pojawia się na rynku, ponieważ producenci mają opracować wszystkie potencjalne kwestie bezpieczeństwa.

Podobnie, proszek do dipów nie powinien zaszkodzić użytkownikom. Jednak niewłaściwe użycie i niewłaściwe przygotowanie paznokci, takie jak nadmierne wycinanie skórek, spowoduje podrażnienie i ból.

Kiedy dip powder szkodzi paznokciom?

Dip powder zaszkodzi Twoim paznokciom jeśli pozwolisz mu wejść w kontakt z miękkimi tkankami pod skórkami. Jak wybielacz, te chemikalia dip powder będzie spalić te miękkie tkanki, aż dotrą do zakończeń nerwowych.

Jeśli tak się stanie, to właśnie wtedy zaczniesz odczuwać ból.

Dlaczego paznokcie bolą po zastosowaniu dipu w proszku?

Jeśli nie będziesz nadmiernie wycinać lub odsuwać swoich skórek, twoje paznokcie nie powinny boleć po dip powder ponieważ te tak zwane grube, brzydko wyglądające kawałki twojej skóry zapobiegają przedostawaniu się jakichkolwiek chemikaliów do miękkich tkanek wewnątrz.

Konkretnie, skórki nad paznokciami są tam z jednego powodu: aby chronić uszczelnienie między powierzchnią paznokcia a skórą nad nim.

Niektórzy ludzie, którzy robią dip powder w domu lubią czyścić swoje skórki trochę za dużo i to jest, gdy rzeczy zaczynają iść źle.

Kiedy skórki są wycinane zbyt daleko i odepchnąć zbyt głęboko, uszczelnienie między powierzchnią paznokcia i skórki powyżej jest złamany, odsłaniając żywe, miękkie, cienkie problemy skórne, które nie są mecz dla każdego rodzaju ostrych chemikaliów, takich jak roztwory płynne dip proszku.

Te chemikalia będą spalać te młode tkanki skóry i dostać się głębiej do warstw skóry, które zawierają zakończenia nerwowe.

To dlatego twój proszek do dipów boli twoje paznokcie.

Ludzie również przyczyniają się do pogorszenia tej sprawy. Po zakończeniu sesji dip powder, bez dokładnego mycia i szczotkowania rąk i skórek, aby całkowicie usunąć pozostałości roztworów dip powder, nakładają olej do skórek, aby ich paznokcie wyglądały świetnie.

Ten olej do skórek będzie utrzymywał te ostre płynne chemikalia na miękkich tkankach skóry i spowoduje więcej podrażnień lub bólu.

Jak mogę leczyć moje paznokcie po dip powder?

Jeśli Twoje paznokcie bolą po dip powder, to wiesz co jest tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje.

Ponieważ nie możesz cofnąć wyciętych skórek ani wyciągnąć ich z powrotem, jedynym sposobem na złagodzenie bólu jest usunięcie całego roztworu dip powder, który nadal pozostaje na paznokciach tak bardzo jak to możliwe.

Oto jak usunąć te roztwory proszku dip poprzez dokładne mycie rąk.

Co potrzebujesz:

 1. Jeden plastikowy pojemnik, który mógłby zmieścić obie dłonie
 2. Gorąca woda (na tyle gorąca, że można moczyć ręce bez poparzenia skóry)
 3. Jedna miękka szczotka do paznokci lub szczoteczka do zębów
 4. Mydło do naczyń lub do rąk
 5. Suszarka do włosów

Procedura:

 • Wlej gorącą wodę do pojemnika
 • Dobrze wymieszać jedną łyżkę stołową mydła
 • Zanurz obie ręce w wodzie
 • Spróbuj poruszać palcami, aby gorąca, mydlana woda usunęła olej ze skórek.
 • Jeśli możesz to tolerować, delikatnie szczotkować każdy paznokieć, aby usunąć olej do skórek i wszelkie chemikalia proszku dip jeszcze bardziej.
 • Rób to dla wszystkich dziesięciu paznokci przez co najmniej dziesięć minut lub do momentu ustąpienia bólu.
 • Teraz umyj paznokcie pod szybko płynącą ciepłą wodą z kranu. Upewnij się, że woda spływa po każdym paznokciu przez co najmniej jedną minutę lub do momentu, kiedy poczujesz, że ból jest znośny.
 • Osusz dłonie całkowicie suchym ręcznikiem, ponieważ w następnej kolejności będziesz używać suszarki do włosów.
 • Przy użyciu suszarki do włosów na niskiej prędkości i ustawieniu niskiej temperatury, rozgrzej swoje paznokcie, aby wszelkie pozostałe chemikalia mogły odparować. Jeśli robi się zbyt gorąco, przesuń rękę trochę dalej od suszarki.

Twoje paznokcie nie powinny teraz boleć tak bardzo jak wcześniej.

W przypadku, gdy ból pojawia się późno w nocy, możesz wziąć kilka leków przeciwbólowych bez recepty, aby móc spać.

Miejmy nadzieję, że rano Twoje paznokcie z dipem będą lepsze.

Jak zapobiegać bolesnym paznokciom z dipem?

Do tej pory pewnie już się domyślasz.

 • Nie przesadzaj z wycinaniem skórek i odsuwaj je zbyt daleko: teraz już wiesz, że skórki są ważną częścią paznokci, chronią paznokcie przed infekcjami, zapewniając uszczelnienie między górną skórą a paznokciem poniżej.
 • Powstrzymaj się od stosowania olejku do skórek: bez względu na to, jak bardzo jest to kuszące, powinnaś odczekać 24 godziny przed użyciem jakiegokolwiek olejku do skórek. Jeśli twoje palce wyglądają na bardzo suche lub kredowe, możesz zastosować trochę balsamu do rąk na skórę dłoni i palców, ale nie na skórki.

Gdzie szukać pomocy jeśli paznokcie bardzo bolą po zanurzeniu w wodzie?

Jeśli paznokcie bolą późno w ciągu dnia i nie możesz zadzwonić do lekarza lub jesteś zbyt daleko od niego i ból przeszkadza ci tak bardzo, możesz uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź na czacie z jednym z ekspertów medycznych. Możesz wysłać zdjęcia swoich paznokci przez SMS i uzyskać dokładną ocenę dla Twojej konkretnej sytuacji.

JUSTANSWER.COM połączy Państwa z bardzo doświadczonym dermatologiem. Za symboliczną opłatą, która jest niższa niż wizyta u lekarza i bez konieczności umawiania się na wizytę, mogą oni wskazać ci właściwe działanie lub leczenie, które złagodzi twój ból.

Jeśli paznokcie bolą tak bardzo, nie należy czekać. Należy skonsultować się z jednym z dermatologów, aby mogli oni dać konkretne zalecenia dotyczące paznokci, aby zapobiec ewentualnej infekcji w późniejszym czasie.

Jest to niewielka cena za konsultację z ekspertem i zapobieganie infekcji.

Czy paznokcie dip bolą po zrobieniu ich w salonie?

Jeśli wykonują Państwo dip nails w domu, nie powinny one w ogóle boleć, ponieważ najprawdopodobniej nie używają Państwo elektronarzędzi lub elektrycznego pilnika do paznokci. Jednak w wielu salonach paznokciowych technicy używają ich aby zszorstkować paznokcie i wyczyścić nadmiar skórek. Jeśli szlifuje on paznokcie zbyt mocno, może to spowodować późniejszy ból.

Elektryczny pilnik do paznokci może powodować ból:

Właściwie to nie jest jego wina, ale osoba, która nie używa go prawidłowo, może sprawić ci ból.

Elektryczny pilnik do paznokci jest potężnym narzędziem obrotowym. może on ciąć lub pilnikować materiały, które są znacznie twardsze niż paznokcie.

Jeśli technik paznokci nie ma dobrych umiejętności w obsłudze elektrycznego pliku do pracy na paznokciach klientów. on lub ona będzie nieświadomie cienkie paznokcie podczas kroku przygotowania paznokci.

Ponadto producenci wiertarek do paznokci wymyślili różnego rodzaju wiertła do przygotowania paznokci i czyszczenia lub przycinania nadmiaru skórek. Narzędzia te starają się pomóc ludziom usuwającym skórki i pominąć dobry stary manicure, który ręce są moczone w ciepłej wodzie w misce manicure lub kilka minut, aby zmiękczyć je przed przycięciem za pomocą pary nipperów do skórek.

Jednak przy niewłaściwym obchodzeniu się i szkoleniu, te wiertła do paznokci spowodują uszkodzenie twoich skórek i przerzedzenie twoich biednych, bezbronnych paznokci.

Te wiertła do paznokci będą działać z dużą prędkością i będą one wcinać się w paznokcie, nie czując nic, tylko jakiś czas później zaczynają czuć się bolesne.

I to jest bardziej prawdopodobny powód, dla którego Twoje paznokcie zanurzeniowe bolą.

Jak rozpoznać, że nail tech jest ciężka ręka lub źle używa swojego wiertła do paznokci?

Jeśli w trakcie wykonywania usługi dip nails odczuwasz jakikolwiek dyskomfort lub ból, poproś swoją nail tech aby przestała to robić w grzeczny sposób mówiąc, że Twoje paznokcie są cienkie i są wrażliwe. W ten sposób oszczędzisz im niepotrzebnego przerzedzania, a sobie męki związanej z rozdwajaniem się lub łamaniem cienkich paznokci.

Nawet jeśli na początku nic nie poczujesz, to dyskretnie zaobserwuj jak delikatnie i sprawnie Twoja nail tech obchodzi się ze swoją wiertarką do paznokci. Teraz już wiesz, jak potężna jest wiertarka do paznokci i możesz temu zapobiec prosząc ją o delikatne traktowanie Twoich cienkich paznokci.

Jeśli ten nail tech wydaje się być przyczyną twojego bólu paznokci dip z powodu miss obsługi jej wiertła na paznokciach, przejdź do lepszego nail tech lub innego salonu paznokci.

Ten artykuł pomoże Ci jak powiedzieć nail tech, aby uzyskać to, co chcesz.

Czy jesteś zadowolony z obecnego salonu paznokci? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Jak zrobić dip nails aby nie bolały

Jedną z zalet dip nails jest to, że nie wymagają one wielu przygotowań poza czystą i suchą powierzchnią paznokcia. Możesz przetestować jak długo dip nails utrzymują się na Twoich paznokciach przy minimalnym przygotowaniu paznokci próbując tej metody:

 • Wykonaj zwykły manicure, w którym skórki są zmiękczone w ciepłej wodzie i przycięte za pomocą pary nipperów do skórek, a nie specjalnego wiertła do usuwania skórek.
 • Zastosuj roztwór odwadniający i równoważący pH i pozostaw do wyschnięcia na około 2 minuty. Wentylator sprawi, że Twoje paznokcie będą schły szybciej. Dlaczego? zapytasz. Wszystkie płynne roztwory, nawet dehydrator potrzebują czasu aby odparować z paznokci. Jeśli twoje paznokcie są nadal mokre, nie będziesz miał optymalnej przyczepności.
 • Delikatnie zszorstkuj powierzchnię paznokcia używając tylko czystego bufora na drobnej stronie z kilkoma przejściami.
 • Teraz możesz rozpocząć proces zanurzania paznokci.

O ile Twoje paznokcie nie są super tłuste lub nie są twarde na paznokciach, te paznokcie do dippingu powinny trwać przez dwa tygodnie, bez żadnego bólu.

Szczęśliwy dipping paznokci bez bólu.

Powiązane artykuły:

Jak usunąć dip nails, który nie uszkodzi własnych paznokci? Przeczytaj wszystko o tym w tym artykule.