DLACZEGO MANICURE ŻELOWY NIE JEST BŁYSZCZĄCY: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Twój manicure żelowy nie jest błyszczący, ponieważ:

  • żelowy lakier nawierzchniowy nie jest odpowiednio utwardzony
  • Pozostałości oleju lub kurz na paznokciu
  • Niewłaściwy rodzaj zmywacza
  • nadmierne polerowanie
  • Wadliwe lub nieodpowiednie źródło światła UV.
  • Paznokcie umieszczone w niewłaściwym miejscu pod lampą UV.

Szybka korekta: jeśli tylko paznokcie żelowe wyglądają na matowe a wszystko inne jest w porządku, możesz nadać im połysk nakładając jeszcze jedną warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego i ponownie utwardzić je pod lampą LED przez 1 minutę.

W poniższych sekcjach dowiesz się więcej dlaczego mogą one powodować, że manicure żelowy jest nudny. Będziesz wiedziała jak je naprawić i będziesz mogła uniknąć tych problemów przy następnym żelowym manicure.

Żel nawierzchniowy nie jest prawidłowo utwardzony

Lustrzany połysk, że żelowe pasty są znane z pochodzi z żelu topcoat samego. Ten końcowy żelowa warstwa wierzchnia musi być odpowiednio utwardzona, aby pokazać tę błyszczącą cechę charakterystyczny. Rzeczy, które powodują żelu topcoat być matowe mogą być:

Czas utwardzania jest zbyt krótki: żel topcoat potrzebuje odpowiedniego czasu pod lampą UV, aby być całkowicie utwardzony. Jeśli czas utwardzania jest skrócony, nieutwardzony lakier nawierzchniowy będzie lepki, matowy i będzie się ścierał z paznokci za pomocą zmywacza.

Aby rozwiązać problem: spróbuj utwardzić paznokcie żelowe po raz drugi przez 45 sekund.

Żel nawierzchniowyjest zbyt gruby: żel nawierzchniowy, którego używasz może być albo stary albo gruby. Gruby żel topcoat będzie zapobiegać światło UV z utwardzania dolnej warstwy. Nieutwardzony lakier będzie matowy i będzie zetrzeć zmywaczem.

Aby rozwiązać ten problem: utwardzić paznokcie jeszcze raz przez 45 sekund.

Jeśli powyższy krok nie rozwiąże problemu, należy lekko wypolerować powierzchnię paznokcia za pomocą delikatnego buforu. Usuń kurz za pomocą czystego, suchego, niestrzępiącego się ręcznika papierowego lub czystego pędzelka i Nałóż jeszcze jedną warstwę cienkiego żelu i utwardź paznokcie przez 45 sekund. sekund.

Jeśli nadal masz matowe paznokcie, rozważ użycie nowej buteleczki żelu nawierzchniowego lub wymianę lampy UV.

Pozostałości oleju lub kurz na paznokciach

Na paznokciach mogą znajdować się resztki oleju. Unikaj dotykania paznokci przed nałożeniem żelowego lakieru nawierzchniowego, ponieważ na Twoich palcach mogą znajdować się substancje oleiste pochodzące z balsamu do rąk, olejku do skórek itp. Te tłuste substancje uniemożliwią żelowi kolorowemu i żelowemu lakierowi nawierzchniowemu uzyskanie lustrzanego wykończenia.

Pył, który osadza się na powierzchni paznokcia spowoduje, że żel nawierzchniowy będzie matowy. Staraj się więc ograniczyć wszelkie czynności, które mogą powodować kurz w obszarze, w którym wykonujesz swój manicure żelowy.

Używanie niewłaściwego rodzaju środka czyszczącego

Istnieją dwa rodzaje żelowych lakierów nawierzchniowych jeśli chodzi o czyszczenie po utwardzeniu:

Żelowe lakiery nawierzchniowe, które nie wymagają oczyszczania: zaraz po zakończeniu utwardzania paznokci żelowych powinnaś zobaczyć lustrzany połysk.

Żelowe lakiery nawierzchniowe, które wymagają oczyszczenia: ten rodzaj żelowego lakieru nawierzchniowego stworzy matową, cienką warstwę pozostałości po utwardzeniu. Warstwa ta musi być usunięta za pomocą zmywacza, aby odsłonić utwardzony, błyszczący żel top coat. Zwykle zmywacz do tego zastosowania zawiera jako główny składnik alkohol izopropylowy. Takim zmywaczem należy czyścić paznokcie żelowe aby usunąć matową warstwę.

Nie należy używać zmywaczy bezacetonowych zmywacza do paznokci bez acetonu lub czystego acetonu zamiast środka czyszczącego. Rozpuszczają one żelową warstwę wierzchnią i zniszczą połysk.

Jeśli nie mają Państwo określonego środka czyszczącego, można użyć alkoholu, który zawiera 70% alkoholu izopropylowego.

Nadmierne buffing

Jednym z powodów, że pasty żelowe są tak popularne jest ich lustrzane wykończenie. Jakość ta jest tworzona przez utwardzanie żelu topcoat pod lampą UV. To nie potrzebuje żadnego polerowania, aby być błyszczące. Zamiast tego, każdy polerowania będzie zniszczyć tę wielką cechę żelu topcoat.

Nie próbuj więc polerować żelu nawierzchniowego. do połysku. Nie jest to konieczne.

Wadliwe lub nieodpowiednie źródło światła UV

Jeśli wszystko co powyżej zostało zrobione prawidłowo a paznokcie żelowe nadal są matowe to ostatnim winowajcą może być sama lampa UV.

Każde mechaniczne lub elektryczne urządzenia mają swój skończony czas pracy. Podobnie, zwykłe lampy UV lub nowsze ledowe (dioda emitująca światło) lampy UV, które są używane do utwardzania past polerskich w żelu mogą się zestarzeć lub niespodziewanie zepsuć.

Jeśli zwykła lampa UV jest pod należy rozważyć wymianę baniek. Przywróci to emitowane źródło światła UV do pierwotnych warunków.

Jeśli jest to ledowa lampa UV, nie można wymienić wszystkich diod LED, ponieważ są one częścią obwodu elektrycznego lampy. obwodu elektrycznego lampy. Gdy ledowa lampa UV jest uszkodzona, musi zostać wyrzucona.

Dodatkowe problemy, które są spowodowane przez wadliwe lampy UV

  • Matowe plamy na paznokciach
  • Nie wszystkie paznokcie są utwardzone do lustrzanego wykończenia
  • Żel nawierzchniowy jest nadal lepki

Źródło światła w lampie UV jest albo wadliwe albo stare. Nawet jeśli wydaje się ono wytwarzać światło ale intensywność światła może być zmniejszona. W związku z tym, żelowy top coat nie otrzymuje wystarczającej mocy światła, aby być całkowicie utwardzony.

Poznaj zalety lamp UV

Ponieważ większość lamp UV do użytku domowego jest mała w porównaniu do tych pełnowymiarowych, profesjonalnych lamp używanych w salonach pielęgnacji paznokci. Każda redukcja światła UV tych domowych typów będzie dramatycznie wpływać na utwardzanie lakieru żelowego niż tak zwane pełnowymiarowe, profesjonalne.

Ponadto, niektóre małe lampy UV do użytku osobistego nie posiadają dolnej płytki odbijającej. Z tą płytą jest używana, całe światło UV świeci w dół będzie odbijać się z powrotem do górnej i częściowo odbija się od paznokci, dzięki czemu intensywność światła intensywność światła będzie wzmocniona. Jeśli Twoja lampa UV nie posiada dolnej to przed utwardzeniem lakieru żelowego połóż lampę na metalowej tacce odbijającej światło lub na jasnej powierzchni stołu przed utwardzeniem lakieru żelowego. Pamiętaj o tej funkcji następnym razem, gdy będziesz kupować lampę UV.

Paznokcie umieszczone w niewłaściwym miejscu pod lampą UV

Zwykle zdarza się to w przypadku kciuków lub małych palców. Wewnątrz lampy UV znajduje się miejsce, w którym optymalne światło będzie świecić na wszystkie paznokcie. Jeśli paznokcie są umieszczone zbyt daleko od tego optymalnego miejsca, żelowy lakier nawierzchniowy nie otrzyma wystarczającej ilości światła aby mógł się prawidłowo utwardzić.

Odwróć swoją lampę UV i przyjrzyj się dobrze przyjrzeć się konfiguracji światła. Będziesz w stanie określić gdzie powinieneś umieścić swoje palce, aby uniknąć tego problemu.

Dwie warstwy żelu top coat może być lepszy niż jeden

Jeśli Twój żelowy manicure nie jest błyszczący, rozważ nałożenie jeszcze jednej warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego. Jeśli wszystko inne jest w porządku, druga warstwa powinna załatwić sprawę.

Zrób drugą warstwę po tym, jak masz swój żel manicure na tydzień lub tak będzie przywrócić świeży wygląd żel manicure. Bez względu na to, jak trwały jest Twój żelowy lakier nawierzchniowy, pojawią się na nim zadrapania, odpryski lub normalne zużycie związane z codzienną rutyną manualną. Szybka druga aplikacja żelowego lakieru nawierzchniowego sprawi, że Twój żelowy manicure będzie wyglądał jak nowy i będzie trwał nieco dłużej.

Szczęśliwego żelowania.

Czy jesteś zadowolony z obecnego salonu paznokci? Istnieje pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Powiązane artykuły na temat usuwania lakieru żelowego:

Wiedząc, jak usunąć lakier żelowy w różnych sytuacjach jest niezbędne dla dobrego samopoczucia paznokci. Zdejmowanie lakieru żelowego z paznokci w niewłaściwy sposób nie tylko uszkodzi paznokcie, ale również uniemożliwi Ci założenie lakieru żelowego. Poznaj wszystkie SZEŚĆ popularnych sposobów na usuwanie lakieru żelowego w domu i wybierz swój najlepszy.

UWAGA: kiedy ostatni raz sprawiłaś sobie prezent? Jeśli masz trochę wolnego czasu w domu i lubisz robić paznokcie, możesz otworzyć biznes paznokci online lub blog paznokci za mniej niż 100 dolarów. Jest to świetny biznes domowy w niepełnym wymiarze godzin, ale nagroda finansowa jest wysoka, ponieważ może sprawić, że będziesz miał pełny dochód w czasie, tak że możesz nie potrzebować już dziennej pracy.

Powinieneś wiedzieć, co blog o paznokciach może zrobić dla Ciebie i Twojej rodziny finansowo z tak niewielką inwestycją jak 100 dolarów. Nie pozwól, aby ta okazja wymknąć: dowiedzieć się, dlaczego blog paznokci jest najtańszy online salon paznokci, ale może stworzyć tyle samo dochodów, jak cegła i stacjonarnych, jeśli nie więcej.

Podaruj sobie finansowy prezent już dziś. To zajmie Ci tylko 2 minuty, aby się o tym przekonać.