CZY POWINNAM MIEĆ PAZNOKCIE AKRYLOWE: PEŁNA ODPOWIEDŹ

Są Państwo nowicjuszami w świecie paznokci akrylowych i nie wiedzą Państwo czy paznokcie akrylowe są właściwym produktem dla Państwa paznokci, ponieważ istnieje wiele innych produktów do sztucznych paznokci.

Paznokcie akrylowe powinno się robić przede wszystkim po to aby poprawić wygląd swoich paznokci. Oprócz wypróbowania ich po raz pierwszy powinna ona zastanowić się nad tym jak będzie dbać o te paznokcie akrylowe w codziennym użytkowaniu swoich rąk i jakie koszty będzie musiała ponieść aby je utrzymać.

Powyższe dwa czynniki powiedzą Ci czy powinnaś mieć paznokcie akrylowe czy nie.

Kto nosi paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe są dodatkiem kosmetycznym, który ma za zadanie poprawić ogólny wygląd dłoni i paznokci. Niektórzy ludzie noszą je przez cały czas ponieważ podoba im się ich wygląd. Inni zakładają je tylko na specjalne okazje. Oprócz upiększania paznokci, akryl jest również używany do wzmacniania cienkich i łamliwych paznokci lub do naprawy złamanych paznokci.

Co to są paznokcie akrylowe?

W skrócie paznokcie akrylowe są kombinacją proszkowego polimeru akrylowego i płynnego monomeru akrylowego. Łącząc się razem, te dwie części stworzą nową formę akrylu, ciało stałe.

Przed przekształceniem się w ciało stałe, proszek i płyn przechodzą egzotermiczną reakcję chemiczną, która wydziela ciepło. Kiedy jest w formie stałej, akryl staje się stabilny i bardzo mocny. Cechy te są korzystne dla przedłużania i wzmacniania paznokci.

Paznokcie akrylowe to najstarsze sztuczne paznokcie, które zdominowały przemysł paznokciowy w latach 90-tych i do dziś są popularnym produktem do paznokci. Konsumenci lubią je za ich wytrzymałość i doskonałą trwałość. Technicy paznokci lubią je dlatego, że można z nich tworzyć wspaniale wyglądające zestawy paznokci, szczególnie wtedy kiedy technik paznokci chce wykonać długi zestaw paznokci dla klienta.

W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele nowych produktów do sztucznej stylizacji paznokci. Paznokcie akrylowe są jednak nadal ulubionym produktem do paznokci dla wielu osób.

Dlatego też, jeśli ktoś jest nowy na scenie upiększania paznokci, zazwyczaj chce znać odpowiedź na to pytanie.

Czy powinienem mieć paznokcie akrylowe?

Przede wszystkim powinno się i można stosować paznokcie akrylowe jeśli:

  • Twoje paznokcie są cienkie i łamliwe lub
  • masz złamane paznokcie

Akryl może być stosowany jako środek wzmacniający paznokcie.

Jeśli pytanie dotyczy tego czy powinno się stosować paznokcie akrylowe z powodów kosmetycznych to odpowiedź brzmi tak. Akryl może być stosowany tak długo jak długo istnieje odrobina naturalnych paznokci aby akryl mógł się do nich przykleić ponieważ nie przylega on do skóry.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, powinieneś wziąć pod uwagę dwa dodatkowe czynniki.

Chcesz mieć paznokcie akrylowe na specjalne okazje.

Jeśli myślisz o zrobieniu sobie paznokci na specjalną okazję taką jak ślub, wakacje lub ważne wydarzenie to paznokcie akrylowe są dla nich dobrym wyborem. Jeśli jest to Twój pierwszy raz to z paznokciami akrylowymi będziesz bezpieczna ponieważ są one wytrzymałe i trwałe.

Ponadto paznokcie akrylowe są dojrzałym i sprawdzonym produktem do pielęgnacji paznokci, większość techników pielęgnacji paznokci jest doświadczona i dobrze wyszkolona w ich wykonywaniu, dlatego też istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą Państwo zadowoleni ze swojego nowego zestawu paznokci akrylowych.

Chcesz mieć paznokcie akrylowe przez cały czas

Jeśli chcesz mieć paznokcie akrylowe przez cały czas to musisz wiedzieć o kilku rzeczach.

Jeśli w pracy musisz wykonywać trudne czynności manualne lub masz twarde ręce, to powinieneś mieć krótkie paznokcie akrylowe.

Krótkie paznokcie akrylowe mają dwie zalety. Krótsze paznokcie mają mniejszą szansę aby o coś zahaczyć i mniejszą szansę aby się złamać co czasami może bardzo boleć jeśli złamie się je zbyt głęboko. Poza tym krótsze paznokcie akrylowe nie zużywają się tak szybko a więc można je trzymać dłużej przed następną wizytą u manicurzystki.

Przedwczesne łamanie się paznokci i ich zużyty wygląd to dwa główne powody dla których muszą Państwo jak najszybciej wrócić do salonu pielęgnacji paznokci aby je naprawić. Im częściej Państwo do niego wracają tym więcej pieniędzy muszą Państwo wydać na swoje paznokcie akrylowe.

Z przedwczesnym łamaniem się paznokci, ich zużytym wyglądem, częstymi naprawami i uzupełnieniami wiąże się jednak duża szansa na to, że akryl może je zniszczyć.

W końcu regularne robienie paznokci akrylowych jest drogim nawykiem. Musisz znać koszty tego nawyku zanim podejmiesz decyzję.

Koszty malowania paznokci akrylowych

Średnio koszt zestawu paznokci akrylowych wynosi 46.01$, a koszt wypełnienia akrylowego to 29.91$, nie licząc podatku i napiwku.

Co więcej, akrylowe wypełnienie będzie Państwu potrzebne co trzy tygodnie. W roku są 52 tygodnie, więc całkowita liczba wypełnień wynosi 17. Jeśli pomnożymy 29,91$ przez 17, otrzymamy 508,47$. Biorąc pod uwagę, że koszt pierwszego zestawu akrylowych paznokci wynosi $46.01, całkowity koszt akrylowych paznokci na rok wynosi $554.48.

  • Dodatkowe koszty to:
  • Nailart lub wzory
  • naprawa paznokci
  • Usuwaniepaznokci akrylowych
  • Paliwo i czas aby dojechać na wizytę
  • Podatek od sprzedaży

W sumie na paznokcie akrylowe można wydać rocznie około tysiąca dolarów.

Tak więc noszenie paznokci akrylowych przez cały czas jest drogim nawykiem.

Czy paznokcie akrylowe są warte zakupu?

Na specjalne okazje paznokcie akrylowe są jednym z najlepszych produktów do sztucznych paznokci jakie można mieć. Inne popularne tipsy to tipsy żelowe twarde, dip powder i tipsy żelowe miękkie.

Paznokcie wykonane w salonie to wspaniałe przeżycie. Nie tylko paznokcie przechodzą przemianę ale również rozkoszują się Państwo chwilą rozpieszczania kiedy ktoś pracuje nad Państwa paznokciami. Dla wielu osób bycie rozpieszczanym jest tak samo dobre jak robienie paznokci.

Tania ale wspaniała alternatywa dla paznokci akrylowych

Jak już wspomniałam powyżej, roczny koszt posiadania paznokci akrylowych może wynosić nawet do 1000 dolarów rocznie.

Istnieje system paznokci, który oferuje taką samą jakość jak paznokcie akrylowe, ale kosztuje o wiele mniej.

Paznokcie te są proste w aplikacji i łatwe do opanowania. Nazywają się one soft gel tips.

Wspaniałą rzeczą w tym nowym wynalazku jest to, że są one podobne do paznokci press-on, ale trwają tak długo jak paznokcie akrylowe. Dlatego też mogą one być używane do samodzielnego stworzenia ładnie wyglądającego zestawu paznokci w domu.

Porównaj do 46,01$ za zestaw akrylowych paznokci, jeden zestaw soft gel tipsów kosztuje mniej niż 4,00$ i możesz to zrobić w mniej niż 30 minut. Obejrzyj film poniżej aby zobaczyć jak łatwo jest zrobić soft gel tipsy.

Podkreślam to jeszcze raz: tipsy soft gel są najnowszą innowacją w dziedzinie sztucznych paznokci. Są one tak łatwe w użyciu jak tipsy typu press-on ale mają trwałość paznokci akrylowych.

Więc jeśli lubisz robić swoje własne paznokcie w domu, będziesz je kochać, ponieważ można umieścić na nowy zestaw paznokci w 30 minut bez konieczności jazdy gdziekolwiek, aby uzyskać paznokcie zrobić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak możesz zaoszczędzić pieniądze i jak możesz używać tych miękkich tipsów żelowych to przeczytaj ten artykuł. Wyjaśniłem szczegółowo, co to jest i jak szybko można stworzyć zestaw paznokci siebie.

Baw się swoimi paznokciami.