JAK POZBYĆ SIĘ ZMARSZCZEK Z LAKIERU ŻELOWEGO: SZYBKA METODA

Bez względu na to jak dobrze lub jak długo robisz lakier żelowy, twój lakier żelowy pomarszczy się na jednym lub więcej paznokciach kiedy najmniej się tego spodziewasz. Pomarszczony lakier żelowy na paznokciach po jego utwardzeniu jest spowodowany wieloma czynnikami i istnieje kilka szybszych i prostszych sposobów na pozbycie się zmarszczek z lakieru żelowego zamiast usuwania i ponownego nakładania lakieru żelowego, ponieważ robienie tego w ten sposób jest ostatecznością i trwa najdłużej. Zazwyczaj zmarszczki tworzą się na kciukach i małych palcach.

Poniższe sposoby na szybkie naprawienie pomarszczonego żelu polerskiego zależą od sposobu powstawania zmarszczek, więc upewnij się, że znasz właściwą przyczynę, aby zastosować odpowiednie działanie, które pozwoli Ci je naprawić bez konieczności usuwania lakieru i zaczynania od początku.

Najszybszy sposób na pozbycie się zmarszczek z lakieru w żelu

W większości przypadków zmarszczki można ukryć stosując dodatkowy żelowy lakier nawierzchniowy i kolor. Jeśli widzisz zmarszczki na jednym lub kilku paznokciach i jeśli lakier żelowy jest już utwardzony, spróbuj najpierw tego sposobu:

Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy. Postaraj się wypełnić zmarszczki tylko taką ilością bezbarwnego żelowego lakieru nawierzchniowego, aby nie spływał na skórki i utwardzaj go przez 45 sekund. Żel nawierzchniowy jest przezroczysty, więc więcej światła UV będzie docierać głębiej, aby utwardzić pomarszczony lakier żelowy i może stworzyć gładszą powierzchnię.

Jeśli paznokieć jest gładki, nałóż jedną warstwę żelu kolorowego i utwardź go przez 45 sekund.

Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy i utwardź go przez 45 sekund.

Zmarszczki na kciukach lub małych palcach spowodowane niedotwardzonym lakierem żelowym

Kciuki i małe palce zazwyczaj mają ten problem. Dzieje się tak, ponieważ nie otrzymują one wystarczającej ilości promieniowania UV, aby mogły zostać prawidłowo utwardzone. Powodem tego jest zbyt krótki czas utwardzania lub umieszczenie ich w niewłaściwym miejscu pod lampą UV.

Jeśli widzisz, że po utwardzeniu tworzą się zmarszczki, lekko dotknij lakieru żelowego, aby sprawdzić, czy jest suchy, czy nadal lepki.

Jeśli lakier żelowy jest suchy lub utwardzony, gdy go dotykasz: nałóż jeszcze jedną warstwę koloru i utwardzaj przez 45 sekund. Po utwardzeniu, nowa warstwa powinna zakryć zmarszczki na tyle dobrze, abyś mogła wykończyć ją warstwą żelowego lakieru nawierzchniowego.

Jeśli po dotknięciu lakier żelowy jest nadal lepki: utwardzaj go przez 45 sekund i upewnij się, że paznokieć znajduje się bezpośrednio pod lampą.

Jeśli zmarszczki są nadal widoczne, nałóż jeszcze jedną warstwę żelu kolorowego i utwardź go przez 45 sekund. Po utwardzeniu nowa warstwa powinna wystarczająco dobrze zakryć zmarszczki. Jeśli podoba Ci się ten wygląd, możesz nałożyć warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego, aby wykończyć paznokieć żelowy.

W obu przypadkach, jeśli wynik nie jest zadowalający, nie próbuj nakładać więcej lakieru żelowego, ponieważ spowoduje to, że paznokieć będzie wyglądał na grubszy niż inne paznokcie. Należy od razu usunąć lakier żelowy z tych paznokci i ponownie nałożyć lakier żelowy od początku. Napisałam artykuł o tym jak szybko usunąć lakier żelowy. Możesz przeczytać go tutaj w sposób bardziej szczegółowy.

Zmarszczki spowodowane grubym lakierem żelowym

Gruby lakier żelowy będzie się marszczył po utwardzeniu, ponieważ większość lamp UV dostępnych na rynku jest przeznaczona do utwardzania cienkich warstw żelu. Jeśli lakier żelowy jest zbyt gruby, lampa UV może utwardzić tylko jego wierzchnią warstwę. Po utwardzeniu wierzchniej warstwy, światło UV nie będzie mogło przeniknąć głębiej, aby utwardzić niższe warstwy lakieru. W ten sposób powstają zmarszczki. Gruba warstwa lakieru żelowego na paznokciach wynika z tego, że lakier jest stary i gruby lub nałożono go zbyt dużo.

Jeśli zauważysz zmarszczki na paznokciach i wiesz, że lakier żelowy jest gruby na paznokciach:

 • Utwardź go ponownie przez 45 sekund.
 • Jeśli zmarszczki są nadal widoczne, nałóż żelowy lakier nawierzchniowy. Postaraj się wypełnić wszystkie rowki i szczeliny taką ilością topu, aby nie spływał on na skórki, utwardzaj go przez 45 sekund i połóż płasko podczas utwardzania.
 • Jeśli lakier żelowy wygląda gładko, możesz nałożyć żelowy lakier nawierzchniowy i utwardzić go.

Jeśli wykonujesz polerowanie żelu w domu, powinnaś nauczyć się, jak rozpoznać, czy lakier jest gęsty, czy nie, i jak nakładać cienki lakier, aby nie napotkać tego problemu ponownie. Napisałam artykuł o tym, jak za każdym razem nakładać cienki lakier żelowy. Jeśli chcesz zrobić sobie paznokcie żelowe w domu, korzystnie jest jeśli wiesz jak to zrobić dobrze, więc radzę ci opanować tę umiejętność.

Zmarszczki spowodowane nierówną powierzchnią paznokcia

Jeśli twoje naturalne paznokcie są nierówne, lakier żelowy na wierzchu nie jest w stanie tego ukryć.

Sprawdź, czy lakier żelowy jest utwardzony i suchy w dotyku.

 • Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy w taki sposób, aby wypełnił nierówności w miejscach, w których nie ma skórek.
 • Szybko utwardź go przez 45 sekund. Jeśli powierzchnia paznokcia nie jest jeszcze wystarczająco gładka, nałóż top coat i ponownie go utwardź.
 • Jeśli rezultat jest zadowalający, nałóż lakier kolorowy i utwardź go przez 45 sekund.
 • Uszczelnij lakier żelowym top coatem i utwardź.

Następnym razem, gdy będziesz polerować żel na nierównych paznokciach, powinnaś nałożyć żelową bazę pod lakier, aby wypełnić lub zakryć nierówności. Ponieważ żelowy lakier bazowy jest przezroczysty, utwardzi się lepiej niż kolorowy lakier żelowy, nawet jeśli jest gęsty. Po wygładzeniu i utwardzeniu żelowego podkładu możesz nałożyć żel kolorowy i uzyskać wspaniałe rezultaty.

Usuwanie zmarszczek spowodowanych niewłaściwym przygotowaniem paznokci

Jeśli nie usuniesz wszystkich tłustych substancji, takich jak balsam do rąk, olejek do skórek, żelowa baza nie będzie miała czystej powierzchni, do której mogłaby się przykleić. Powoduje to częściowe wiązanie, a tam gdzie żelowa baza nie ma dobrego wiązania będzie się unosić i powodować zmarszczki.

Możesz spróbować nałożyć ten sam kolor lub żelowy lakier nawierzchniowy aby wygładzić zmarszczki ale nie polecam tego. Powinnaś usunąć żelowy lakier i zacząć od początku.

Nawet jeśli w tym przypadku uda się z powodzeniem usunąć zmarszczki z paznokci żelowych, złe przygotowanie paznokci spowoduje, że lakier żelowy będzie szybciej schodził z paznokci, ponieważ wiązanie pomiędzy powierzchnią paznokcia a lakierem żelowym jest słabe. Ponadto może się zdarzyć, że lakier będzie się podnosił, łuszczył lub odpryskiwał szybciej niż się spodziewasz.

Zmarszczki na czarnym lub białym żelu kolorowym

Kiedy używasz czarnego lub białego lakieru żelowego, zmarszczki mogą się łatwo tworzyć na kciuku lub małym palcu. Te dwa kolory są trudne do prawidłowego utwardzenia. Jeśli masz zmarszczki na tych kolorach, ponieważ lakier jest zbyt gruby lub utwardzasz go w niewłaściwym miejscu.

Jeśli po utwardzeniu na tych kolorach widoczne są zmarszczki:

 • Utwardzaj ponownie przez 45 sekund.
 • Nałóż żelową warstwę nawierzchniową tak, aby wypełniła zmarszczki, tworząc gładką powierzchnię.
 • Szybko utwardź przez 60 sekund.
 • Jeśli utwardzony lakier żelowy jest gładki po wyczuciu go palcem, możesz śmiało nałożyć na paznokieć czarny lub biały lakier żelowy i utwardzać go przez 45 sekund.
 • Jeśli wygląda dobrze, przykryj go warstwą żelowego lakieru nawierzchniowego i utwardź przez 45 sekund.

Aby dowiedzieć się, jak nakładać cienki lakier żelowy za każdym razem, aby nie mieć tego problemu następnym razem, gdy użyjesz ciemnych kolorów lakieru żelowego, zobacz artykuł o tym, jak nakładać cienki lakier żelowy.

Wnioski:

Pamiętaj, że nakładając dodatkowe warstwy lakieru żelowego, aby naprawić zmarszczki na paznokciach, możesz zaoszczędzić trochę czasu na początku. Będziesz musiała poświęcić dodatkowy czas na usunięcie tych grubych warstw żelu z paznokci, kiedy przyjdzie czas na zdjęcie tego lakieru z paznokci.

Powiązane artykuły:

Jak szybko naprawić pomarszczony lakier żelowy Jeśli chcesz usunąć lakier żelowy na jednym lub dwóch paznokciach, oto szybki sposób.

Jak nakładać cienki lakier żelowy: dwie pomocne wskazówki: cienki lakier żelowy będzie powodował mniej problemów i dłużej utrzyma się na paznokciach. Wiedza o tym, jak nakładać cienki lakier na paznokcie pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu.

Jak bezpiecznie usunąć lakier żelowy w domu za pomocą wiertarki do paznokci?