ZMARSZCZKI I PĘCHERZYKI LAKIERU W ŻELU: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Lakier żelowy marszczy się, odpryskuje lub pęcherzykuje przy nakładaniu na powierzchnię paznokcia z kilku powodów technicznych. Jeśli znasz i potrafisz zidentyfikować wszystkie te proste fakty i uwzględnić je w swojej aplikacji lakieru żelowego, powinieneś mieć za każdym razem świetny wynik.

Pięć powodów, które powodują, że lakier żelowy marszczy się lub pęcherzykuje:

 1. Słabe lub nieodpowiednie przygotowanie powierzchni paznokcia.
 2. Zbyt dużo lakieru żelowego na paznokciu.
 3. Stary lakier.
 4. Stara lampa UV lub nieodpowiednie źródło światła UV.
 5. Paznokcie umieszczone na niewłaściwym miejscu pod źródłem światła dla optymalnego utwardzenia i to jest najczęstsze.

Wiele osób, które wykonują lakier żelowy w domu okazjonalnie, nie mają więc dużej praktyki lub doświadczenia w nakładaniu lakieru żelowego. Ponieważ żel polski jest zwykle grubsze niż zwykły polski, wiedząc, jak zastosować go poprawnie będzie zaoszczędzić czas i kłopotów z uruchomieniem do tego problemu ponownie.

Aby dowiedzieć się, jak skutecznie zastosować lakier żelowy, przeczytaj artykuł o Dwie wskazówki, jak nakładać cienkie warstwy lakieru żelowego na paznokcie

Szybki i czysty sposób na usunięcie lakieru żelowego na jednym palcu.

Porady i wskazówki, jak lepiej robić paznokcie żelowe.

Najlepsze wiertło do paznokci przeznaczone do usuwania lakieru żelowego w domu na amazon.

Niezależnie od tego, czy jest to twój pierwszy raz, gdy robisz żelowy lakier, czy nie wiesz, co one wszystkie oznaczają, przeczytaj poniższe sekcje, aby dowiedzieć się, czym są i mieć pełne zrozumienie tych pułapek, abyś mógł uniknąć ich w następnej aplikacji żelowego lakieru.

Pięć powodów, które powodują lakier żelowy do zmarszczek lub bąbelków na paznokciach

1. Słabe lub nieodpowiednie przygotowanie powierzchni paznokcia

Przed nałożeniem lakieru żelowego na paznokcie, należy odpowiednio przygotować powierzchnię paznokcia w następujący sposób:

 1. Usunąć stary lakier, jeśli taki istnieje.
 2. Przyciąć/przyprawić paznokcie do pożądanej długości.
 3. Usunąć lub przyciąć nadmierne skórki. Można to zrobić poprzez usunięcie skórek na sucho lub po namoczeniu. Delikatnie wypolerować całą powierzchnię paznokcia. Trzy lub cztery delikatne pociągnięcia w przód i w tył są wystarczające. Przesadzanie z tym spowoduje niepotrzebne przerzedzenie paznokcia.
 4. Poleruj końcówkę lub wolny brzeg paznokcia aby usunąć ewentualne zadziory.
 5. Oczyść powierzchnię paznokcia alkoholem i zastosuj bonder/dehydrator.
 6. Nałóż primer jeśli wymaga tego producent lakieru żelowego. Użyj małego wentylatora aby wysuszyć powierzchnię paznokcia przez 1 minutę lub wysusz na powietrzu przez 3 minuty przed nałożeniem bazy pod lakier żelowy.

Wszystkie powyższe kroki zapewnią, że powierzchnia paznokcia będzie wolna od oleju, balsamu lub wilgoci i stworzy czystą powierzchnię paznokcia do polerowania.

2. Stosowanie zbyt dużej ilości bazy żelowej, lakieru żelowego lub żelowego lakieru nawierzchniowego

Po drugie, gruby lakier żelowy nie będzie się dokładnie utwardzał. Baza, kolorowy lakier żelowy i lakier nawierzchniowy powinny być sprawdzone, aby upewnić się, że są w dobrym stanie przed nałożeniem na paznokcie. Lakiery żelowe są zazwyczaj grubsze lub mają większą lepkość niż zwykłe lakiery do paznokci, dlatego należy stosować zasadę "mniej znaczy więcej".

Przećwicz technikę usuwania nadmiaru lakieru na pędzelku do paznokci poprzez skrobanie górnej i/lub dolnej części pędzelka o wewnętrzną krawędź butelki z lakierem. Przyciśnij pędzelek mocno do paznokcia aby zapewnić nałożenie cienkiej warstwy.

Usuń nadmiar lakieru na pędzelku najpierw zdrapując go z brzegu butelki z lakierem pociągnięciami w górę i w dół, a następnie ponownie wyszczotkuj powierzchnię paznokcia, aby zapewnić jeszcze cieńszą warstwę.

Żelowabaza, żelowy kolor i żelowy top coat muszą być utwardzone pod lampą UV oddzielnie, więc upewnij się, że każda warstwa jest prawidłowo utwardzona. Pamiętaj, że żel bazowy, żel kolorowy i żelowy top coat mają różne czasy utwardzania. Nawet żelowa baza i top coat wyglądają tak samo, ale są funkcjonalnie różne.

Jeśli pasta żelowa jest zbyt gruba, normalne źródło światła UV nie może przeniknąć i utwardzić grubej warstwy pasty żelowej dokładnie. Światło UV spowoduje, że powierzchnia lakieru żelowego zostanie utwardzona jako pierwsza i ta utwardzona warstwa wierzchnia uniemożliwi światłu przejście dalej do środka i dlatego żel wewnątrz nie utwardzi się całkowicie. W rezultacie powstaną zmarszczki lub pęcherzyki powietrza.

3. Gruba Stara pasta żelowa

Po trzecie, żelowe produkty polskie zaczną gęstnieć z czasem z powodu odparowania płynnych składników chemicznych w butelce z żelem polskim. Kiedy to się stanie, baza żelowa, kolor żelu lub żelowy lakier nawierzchniowy zgęstnieje i trudno będzie nałożyć cienką warstwę na powierzchnie paznokcia.

Jeśli dostępny jest rozcieńczalnik do żelu, umieść kilka kropel tego roztworu w butelce z żelem i energicznie potrząsaj przez 1 lub 2 minuty. Skontroluj konsystencję żelu na pędzelku. Powinien być gęsty, ale łatwo ściekający z pędzelka. W razie potrzeby użyj więcej rozcieńczalnika do żelu. Dobrą praktyką jest wiedzieć, jak naprawić gruby lakier żelowy za pomocą rozcieńczalnika.

Jeśli żel w buteleczce jest tak gęsty, że deformuje włosie pędzelka. włosie, wyrzuć go. Już się zestalił i nie da się go przywrócić do płynnej postaci.

4. Stara lub nieodpowiednia lampa UV nie utwardzi żelu polskiego prawidłowo

Następnie, wszystkie lampy UV, czy jest to lampa przy użyciu żarówek fluorescencyjnych lub LED (light emittd diody) zmniejszy się lub dostać słabsze w czasie z lamp typu żarówki zrobić to szybciej.

Kiedy to się dzieje, ilość światła UV generowane będą zmniejszone w porównaniu do nowego i tak jego energia do leczenia żelu polski będzie również zmniejszona, To spowoduje, że żel polski być pod utwardzone, co oznacza, że powierzchnia będzie leczyć pierwszy i zapobiec światło zejściem głębiej do leczenia niższej warstwy żelu.

Nieodpowiednia lub niewystarczająca moc źródeł światła UV spowoduje ten sam efekt i może nie utwardzić lakieru do żelu całkowicie.

Aby sprawdzić czy lampa UV jest w dobrym stanie należy wypolerować 3 tipsy czarnym, białym i jednym ciemnym kolorem żelu a następnie utwardzić je w zalecanym czasie pod daną lampą UV. Powtórz polerowanie tych trzech tipsów jeszcze raz. Jeśli po drugim razie, którykolwiek z trzech kolorów lakieru marszczy się lub bąbelkuje lub nadal czuje się lepki przy dotknięciu, lampa UV nie produkuje wystarczającej ilości światła.

Aby poprawić tę sytuację, stare żarówki w lampie UV muszą zostać wymienione na nowe, a powyższy test należy powtórzyć, aby zapewnić poprawę. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce w przypadku lampy UV typu LED, lampa ta jest uszkodzona lub znajduje się na końcu okresu użytkowania i powinna zostać prawidłowo wyrzucona.

Wiele mniejszych lamp UV do użytku domowego generuje około 6 watów energii światła UV w porównaniu do tych większych, profesjonalnych, które generują ponad 30 watów energii światła UV.

Każda redukcja w świetle UV tych mniejszych, domowych typów użytku dramatycznie wpływa na ich żelu polski utwardzania zdolności niż to, że z pełnowymiarowych, profesjonalnych.

Ponadto, niektóre mniejsze, domowe lampy UV nie pochodzą z dolnej płyty odblaskowej. Z tej płyty jest używany, światło UV świeci w dół będzie odzwierciedlać z powrotem do górnej strony i częściowo odbijają się na paznokciach, więc intensywność światła będzie wzmocniona.

Jeśli lampa UV nie posiada dolnej płyty to przed utwardzeniem lakieru żelowego należy położyć ją na odbijającej światło metalowej tacy lub na gładkiej, jasnej powierzchni stołu. Pamiętaj o tej funkcji, gdy następnym razem będziesz szukać lampy UV.

Uwaga: Za jedyne 3,95 $ miesięcznie inwestycji, możesz zarobić dodatkowe pieniądze z pisania o swoich doświadczeniach z paznokci żelowych w domu w wolnym czasie.

5. Paznokcie umieszczone w niewłaściwym miejscu pod źródłem światła UV

Na koniec, nawet jeśli zrobisz wszystkie cztery rzeczy wymienione powyżej i lakier żelowy nadal są pomarszczone lub bąbelkowane, to może być tak, że paznokcie nie są umieszczone tam, gdzie powinny być dla optymalnej intensywności światła i energii.

Biały, czarny lub ciemny kolor lakieru żelowego wymaga odpowiedniej intensywności światła, którego potrzebują aby się całkowicie wyleczyć. Jeśli paznokcie nie są umieszczone w odpowiednim miejscu, światło UV, które świeci na powierzchnię paznokcia będzie pod kątem i część z nich zostanie odbita zamiast zostać wchłonięta przez lakier, co spowoduje, że lakier żelowy będzie utwardzony na wierzchu i niedoleczony wewnątrz.

Upewnij się, że wszystkie paznokcie są skierowane w stronę światła. Kciuki i pinky są te, które zwykle mają ten problem.

Zabawny fakt: jest to pułapka, którą początkujący napotykają najczęściej.

Zamiast wydawać pieniądze na paznokcie, możesz zarabiać w pełnym wymiarze czasu i pozostać w domu, po prostu pisząc o tym w wolnym czasie.

Białe i czarne lakiery żelowe mają tendencję do marszczenia się lub bąbelkowania bardziej niż inne odcienie.

Większość świateł będzie odbijać się od białego koloru, więc jeśli biały lakier żelowy jest zbyt gruby, jak górna warstwa leczy, to utwardzona warstwa będzie zapobiegać światłu z przechodzenia i nie będzie wystarczająco dużo energii świetlnej, aby przejść leczyć niższą warstwę.

Wręcz przeciwnie, światła będą pochłaniane przez czarny żel polski i po górnej warstwy utwardzania, to również zapobiec wystarczającej ilości światła, aby przejść głębiej do leczenia niższej warstwy.

Upewnij się, że stosujesz tylko cienkie warstwy, gdy używasz białego lub czarnego lakieru żelowego. Zawsze można dodać jedną warstwę więcej, jeśli odcień nie jest to, co lubisz jeszcze. Czas potrzebny na nałożenie jeszcze jednej warstwy jest znacznie krótszy niż czas potrzebny na usunięcie lakieru i ponowne jego nałożenie.

Pomarszczenie problem można uniknąć przy użyciu jakości żelu polskich marek.

W moich latach stosowania lakieru żelowego na tysiącach paznokci klientów, użyłem kilku marek handlowych, które są popularne wśród salonów paznokci w całym kraju.

Lubię bazę i top coat od Gelish za to, że pędzelek butelki z bazą jest znacznie krótszy niż typowy pędzelek. To sprawia, że pędzelek jest sztywniejszy i z tego powodu można nakładać cieńsze warstwy, a tym samym zużywając mniej materiału za każdym razem, więc butelka pójdzie długo.

Drugą rzeczą, którą lubię w tej marce jest to, że lakier bazowy i lakier nawierzchniowy są chemicznie i strukturalnie stabilne zarówno w gorących, jak i zimnych porach roku, więc nie musisz dostosowywać swojej techniki nakładania żelowego lakieru, jak zmienia się pogoda lub temperatura. Sprawdź najnowszą cenę na amazonie.

Zdjęcie powyżej to butelki w zestawie Fantastic Four Gel Base & Top Coat.

Zawsze używam Gelish base coat i top coat, mimo że mam żelowe kolory polskie z różnych marek, takich jak Lechat, OPI, DND, lub jakichkolwiek nie marek, że moi klienci przyniósł do mnie do korzystania z ich paznokci tylko dlatego, że lubią jego odcień.

Jeśli kupujesz dla zestawu żelowej bazy lub górnej warstwy, sugeruję, że twoja następna para będzie Gelish. Nie tylko masz najwyższej jakości marki, będziesz dumny z włączenia czterech bardzo artystycznych butelek do swojej kolekcji lakierów żelowych, a także posiadać mały kawałek historii lakierów żelowych.

Będą one trwać dobry rok lub dwa w domu. Możesz kupić Gelish's Fantastic Four Base Coat & Top Coat na Amazon.

Możesz użyć tych baz i top coat z każdym innym marki żelu polskiego koloru. Pamiętaj jednak, że ten top coat musi być wytarty środkiem czyszczącym na bazie alkoholu, aby usunąć pozostałości.

UWAGA: Zanim kupisz kolejną butelkę gel polish, przeczytaj ten artykuł. To sprawi, że będziesz o wiele więcej pieniędzy w czasie.

Najszybszy sposób na rozwiązanie pomarszczonego lub pęcherzykowego lakieru żelowego

Jeśli zmarszczki lub pęcherzyki na paznokciach nie są nadmierne, nałożenie na nie jeszcze jednej warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego może wygładzić defekty, których nie da się stwierdzić patrząc na odległość ręki. O tym, jak możesz je szybko naprawić dowiesz się tutaj w tym krótkim artykule. Jeśli Ci się to uda, masz szczęście, ale pamiętaj, że te paznokcie żelowe nie będą trwały tak długo jak inne.

Jeśli zmarszczki lub pęcherzyki są nadal widoczne, dowiedz się, jak szybko usunąć lakier żelowy tutaj.

O innych poradach i wskazówkach dotyczących lakierów żelowych dowiesz się na stronie FAQ, dzięki czemu będziesz mogła poprawić swoje umiejętności w tym zakresie.

ZESTAW DO USUWANIA LAKIERU ŻELOWEGO 10 MINUT DLA MIŁOŚNIKÓW ŻELU.

Conclusion:

Uwaga: kiedy ostatni raz dałeś sobie prezent? Jeśli masz trochę wolnego czasu w domu i lubisz robić paznokcie, możesz otworzyć biznes paznokciowy online lub blog paznokciowy za mniej niż 4$ miesięcznie. Jest to świetny biznes domowy w niepełnym wymiarze godzin, ale nagroda finansowa jest wysoka, ponieważ może sprawić, że będziesz miał pełny dochód w czasie, tak że możesz nie potrzebować już dziennej pracy.

Powinieneś wiedzieć, co blog paznokciowy może zrobić dla ciebie i twojej rodziny finansowo z tak małą inwestycją jak 100 dolarów. Nie pozwól, aby ta okazja się wymknęła: dowiedz się, dlaczego blog o paznokciach jest najtańszym salonem paznokci online, ale może stworzyć tyle samo dochodów, co cegła i sklep, jeśli nie więcej.

Daj sobie finansowy prezent już dziś. To zajmie Ci tylko 2 minuty, aby się o tym przekonać.

Podsumowując, lakier żelowy jest najnowszą dużą innowacją w branży paznokci. Jest już od początku lat 2000. Biorąc pod uwagę tę ilość czasu, główni producenci lakierów żelowych wyeliminowali wszystkie główne problemy i udoskonalili je. Można więc śmiało powiedzieć, że lakier żelowy jest produktem dojrzałym. Tak więc każdy problem, który pojawia się podczas stosowania przez użytkownika w domu lub profesjonalistów może być śledzony z jednej lub więcej z powyższych pięciu przyczyn.

The przyszłość lakieru żelowego:

Lakier żelowy jest wspaniałym produktem i dopóki nie pojawi się kolejna innowacja, będzie on produktem wybieranym zarówno przez majsterkowiczów jak i profesjonalistów zajmujących się paznokciami ze względu na jego stosunkowo bezpieczne, długotrwałe i proste zastosowanie.

Bądź świadomym konsumentem:

Ponieważ może to być lakier z wyboru dla wielu młodych kobiet przez wiele lat i ze względu na fakt, że lakier żelowy musi być zmieniony w ciągu dwóch lub trzech tygodni, to jest to dobry pomysł, aby być edukowanym o tym lakierze żelowym na początku, tak aby mniej czasu było potrzebne na polerowanie i więcej czasu na przyjemność.

Użyj tego jako szybki punkt odniesienia:

Ten artykuł został napisany z zamiarem udzielenia czytelnikom kompleksowego zrozumienia żelowego lakieru, zarówno na temat produktu, jak i jego właściwego zastosowania. Nie jest to w żadnym wypadku wyczerpujące. Dla młodych początkujących i do-it-yourself w domu, obejmuje wszystkie podstawowe informacje na temat aplikacji żelu polski więc każdy wspólny błąd będzie łatwo uniknąć. Mam nadzieję, że jest to również dobre odniesienie dla problemów z żelu polski zarówno dla początkujących i nowicjuszy, aby wrócić do niego od czasu do czasu.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest pomocny i może pomóc komuś, kogo znasz, proszę podziel się lub przypnij go, aby rozprzestrzenić słowa.

Szczęśliwego żelowania.

Kochasz robić paznokcie żelowe? Potrzebujesz pracy pobocznej? Możesz zrobić pełny dochód czasowy z pisania o nich w swoim wolnym czasie. Dowiedz się więcej tutaj.

Powiązane artykuły:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, która lampa UV LED do paznokci jest najlepsza do użytku domowego? Kupiłem 3 SUN 48 watowe lampy UV LED do paznokci dla mojego salonu. Wykonali dobrze w ruchliwym salonie i rodzaju ciężkiego środowiska przez ponad rok. Powinny być również świetne do użytku domowego. Sprawdź najnowszą cenę na Amazon.

Dowiedz się, jak zastosować żelowy polski doskonały za każdym razem z dwoma prostymi wskazówkami. Lakier żelowy musi mieć odpowiednią konsystencję, nie tak grubą, a szczotka do paznokci musi załadować najmniejszą ilość lakieru żelowego spowoduje cienką warstwę lakieru żelowego na naturalnych paznokciach.

Jak szybko usunąć pomarszczony lub pęcherzykowaty lakier żelowy.

Kupiłem najnowsze wiertło do paznokci na amazonie. Użyłem go do usunięcia żelowego lakieru wierzchniego przed nasączeniem lakieru żelowego i przekroczył moje oczekiwania. To nowe wiertło do paznokci ma smukły kształt i waży poniżej 2 oz, co czyni go idealnym wiertłem do usuwania lakieru żelowego.

Jest to również wiertło akumulatorowe, więc nie ma sznurka próbującego oderwać go od ręki. Czy robisz tylko żelu polski, poligel lub SNS zanurzenie proszku w domu, to małe nowo zaprojektowane wiertło paznokci może obsługiwać je wszystkie. Najlepszą częścią jest to, że kosztuje poniżej 30 dolarów. Bądź jednym z pierwszych, którzy go posiadają i będziesz się nim chwalić również. Sprawdź najnowszą cenę na amazonie.

Po nauczeniu się, jak go używać, nie będziesz chciał wracać do ręcznego opiłowywania, aby usunąć żelowy lakier.

Żelowy lakier zbyt szybko się złuszcza? Dowiedz się dlaczego.