DIP VS. AKRYL: OSTATECZNA ROZGRYWKA

Chcesz wiedzieć czy nowe paznokcie dip są lepsze niż stare paznokcie akrylowe i czy możesz je wypróbować, a także który produkt do paznokci jest lepszy do wykonania w domu.

Dip nails są lepszym produktem do wzmacniania sztucznych paznokci niż paznokcie akrylowe. Zastosowanie dip nails jest proste, łatwe do nauczenia się i opanowania i nie wymaga skomplikowanych elektronarzędzi w porównaniu do i nie wymaga wiertarki do paznokci.

Czym są paznokcie dip i akrylowe?

Dla uzupełnienia powiem krótko, czym są paznokcie typu dip i paznokcie akrylowe.

Co to są gwoździe dip?

Dip nails lub dip powder nails to potoczne nazwy produktu do wzmacniania paznokci, który stworzyła firma SNS, producent produktów do paznokci.

Głównym składnikiem dip nails jest wysokiej jakości drobno zmielony proszek akrylowy. Dlatego też dip powder jest tym samym co proszek akrylowy. Ten drobny proszek akrylowy jest jednak nakładany na paznokcie za pomocą różnych klejów. Puder dip jest nakładany na paznokcie warstwami, aby je pogrubić, jedna po drugiej, aż do uzyskania pożądanej grubości.

Proces nakładania jest stosunkowo prosty. Jeśli chcą Państwo mieć dłuższe paznokcie to muszą Państwo jedynie przykleić końcówki paznokci za pomocą kleju do paznokci. Uformuj je tak jak lubisz i zacznij zanurzać.

Nawet to jest proste, ale trzeba poćwiczyć aby się w tym połapać. Ponieważ dip nails wymagają tylko kilku prostych kroków, nie potrzeba wiele czasu ani dużo praktyki aby je opanować.

Po kilkukrotnym przećwiczeniu można sobie w domu zafundować świetnie wyglądający zestaw dip nails.

Paznokcie akrylowe są natomiast czymś zupełnie odwrotnym.

Co to są paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe są od dawna numerem jeden wśród sztucznych paznokci.

W 1954 roku Fred Slack, dentysta, złamał swój paznokieć i stworzył sztuczny paznokieć jako realistycznie wyglądający tymczasowy zamiennik. Wtedy to właśnie wynaleziono paznokcie akrylowe.

Dwa główne składniki paznokci akrylowych to proszkowy polimer akrylowy (taki sam jak proszek do dipów ) i płynny monomer akrylowy. W celu stworzenia paznokcia akrylowego akryl miesza się z płynem akrylowym. Nowa połączona substancja pozostaje w formie pasty tylko przez mniej niż 10 sekund. Tyle czasu ma nail tech aby wyrzeźbić ją w paznokciu za pomocą pędzelka do paznokci akrylowych.

Wyrzeźbienie kleksa akrylu w formie pasty w ładny paznokieć wymaga dużej praktyki. Aby zrobić to dobrze, technik paznokci musi wziąć pod uwagę wiele rzeczy:

 • Odpowiednie proporcje proszku i płynu.
 • Umiejętność biegłego posługiwania się pędzelkiem do akryli
 • Nałożenie tej pasty na paznokieć i uformowanie jej w ładnie wyglądający paznokieć, zanim zastygnie w mniej niż 10 sekund.

Ilość proszku akrylowego, który jest ładowany na pędzelek do paznokci jest za każdym razem inna, dlatego też każdy paznokieć akrylowy może być cieńszy lub grubszy niż inne na tej samej ręce.

Po nałożeniu proszku akrylowego następnym krokiem jest nadanie kształtu tym dziesięciu paznokciom za pomocą pilnika do paznokci, aby uzyskać ten sam wygląd.

Zestalone paznokcie akrylowe są bardzo twarde. W zależności od tego jak dużo trzeba wypełnić, ten etap opiłowywania i kształtowania może trwać bardzo długo.

Jakie są różnice pomiędzy dip nails a paznokciami akrylowymi?

Krótko mówiąc główną różnicą pomiędzy paznokciami dipowymi a akrylowymi jest proces ich nakładania. Paznokcie dip powder do nakładania proszku akrylowego używają specjalnego kleju o niskim zapachu, podczas gdy paznokcie akrylowe do nakładania proszku akrylowego potrzebują płynnego monomeru akrylowego o silnym zapachu.

Wygląd paznokci dipowych i akrylowych jest podobny, z tym że paznokcie akrylowe są zazwyczaj grubsze w punkcie naprężenia lub wierzchołku. Dzięki temu paznokcie akrylowe są mocniejsze niż paznokcie dip.

Polerowanie tych dwóch rodzajów paznokci jest takie samo. Można na nich stosować dowolny kolor lakieru do paznokci.

Teraz przyjrzyjmy się każdemu z tych trzech aspektów, aby zobaczyć, czy paznokcie w proszku dip lub paznokcie akrylowe są lepszym produktem do majsterkowania w domu.

Paznokcie zanurzeniowe a paznokcie akrylowe: starcie

Porównamy dip i akryl w trzech różnych obszarach.

Dip vs. akryl: aplikacja

Aplikacja dipów jest bardziej prosta niż w przypadku paznokci akrylowych.

Już po kilku razach można się wprawić w nakładaniu proszku do dipów na paznokcie.

Wszystko, co musisz zrobić dla dip nails to:

 1. Przymocować końcówki paznokci za pomocą kleju (opcjonalnie)
 2. Przyciąć i nadać kształt tym paznokciom za pomocą pilnika do paznokci, tak jak w przypadku własnych paznokci
 3. Wyrównać szwy klejowe również za pomocą pilnika do paznokci
 4. Usuń połysk używając delikatnego bufora
 5. Oczyść i osusz powierzchnię paznokcia
 6. Nałożenie proszku do dipów za pomocą prostego procesu zanurzania.
 7. Minimalne opiłowanie, aby wszystkie paznokcie miały ten sam kształt.
 8. Wygładzić paznokcie

Z drugiej strony nakładanie pudru akrylowego jest o wiele bardziej skomplikowane:

 1. Przymocuj końcówki paznokci za pomocą kleju (opcjonalnie)
 2. Przyciąć i nadać kształt tym paznokciom za pomocą pilnika, tak jak w przypadku własnych paznokci
 3. Wyrównaj klejone szwy również za pomocą pilnika do paznokci
 4. Usuń połysk używając delikatnego bufora
 5. Oczyść i osusz powierzchnię paznokcia
 6. Nałożenie podkładu akrylowego
 7. Rzeźbienie każdego paznokcia poprzez użycie pędzelka do akryli, aby uformować na paznokciach kulkę (kulki) z proszku akrylowego: ten krok łatwiej powiedzieć niż zrobić. Może to wymagać od osoby wiele praktyki zanim będzie w stanie zrobić to dobrze.
 8. Dużo bardziej skomplikowane jest ręczne wyrównywanie wszystkich paznokci do tego samego kształtu. Ten krok jest zwykle wykonywany za pomocą wiertła do paznokci, które wymaga wiele szkoleń i praktyki przed użyciem go biegle.
 9. Buff paznokcie do gładkości.

Werdykt:

Paznokcie akrylowe wymagają wiele treningu, aby móc wykonać kroki 7 i 8. Nie tylko są one o wiele trudniejsze do wykonania, ale również zajmują dużo czasu.

Osoba w domu nie może zastosować zestawu paznokci akrylowych w ciągu 30 minut, ale może to zrobić z proszkiem dip z dużo mniejszą ilością szkoleń i wysiłku.

Tak więc w tej rundzie aplikacji wygrywają dip nails.

Dip vs. akryl: komfort

Za pomocą prostych narzędzi do paznokci można zrobić paznokcie dip w 30 minut. Paznokcie akrylowe mogą wymagać dużo opiłowywania wiertłem do paznokci, aby usunąć niechciany lub nadmiar proszku akrylowego na paznokciach, co stworzy bardziej niechlujny obszar roboczy z pyłem z paznokci.

Ponieważ paznokcie dip nie wymagają silnie pachnącego monomeru akrylowego, praca z nimi jest przyjemniejsza. Każdy kto pracuje lub ma zrobione paznokcie akrylowe wie bardzo dobrze, że otaczające go powietrze jest wypełnione silnym zapachem. Ten zapach może być obraźliwy dla każdego kto znajdzie się w pobliżu, kto nie jest przyzwyczajony do tego silnego zapachu.

Bez śmierdzącego płynnego monomeru akrylowego można wykonać paznokcie typu dip nails wszędzie i to bez urazy dla nikogo.

Dip nails można wykonać za pomocą pilnika w ciągu 30 minut, podczas gdy paznokcie akrylowe wymagają wiertarki do paznokci, aby nadać kształt nieporęcznym paznokciom akrylowym. Ten krok może trwać nawet 30 minut sam w sobie, męcząc technika paznokci, a jej klient musi siedzieć 30 minut dłużej.

Werdykt:

Osoba, która może uzyskać dip nails na swoich rękach tak szybko, jak 30 minut w porównaniu z akrylowymi paznokciami, może być zmuszona do siedzenia przez kilka godzin.

Osoba robiąca dip nails może je skończyć w 30 minut, podczas gdy zrobienie kompletu paznokci akrylowych może jej zająć nawet dwie godziny.

Jeśli chodzi o łatwość i komfort dla osoby robiącej paznokcie lub otrzymującej je, dip nails wygrywają ponownie.

Dip vs. akryl: usuwanie

Paznokcie dip można zdjąć znacznie szybciej niż paznokcie akrylowe.

Usuwanie paznokci dip:

 • Zdejmowanie paznokci dipowych dłoni to prosty proces polegający na moczeniu ich w acetonie przez 10 minut.
 • Usuń błyszczącą warstwę wierzchnią lub uszczelniacz za pomocą pilnika do paznokci
 • Namoczyć paznokcie dip w misce wypełnionej acetonem

W ciągu około 10 minut aceton rozpuści cały proszek do dipów i spowoduje ich oderwanie od naturalnych paznokci.

Wszystkie te powyższe czynności można wykonać samodzielnie w domu.

Usuwanie paznokci akrylowych:

Zdejmowanie paznokci akrylowych to długotrwały proces polegający na moczeniu ich w acetonie. Proces ten może trwać nawet do 30 minut z dodatkową pomocą.

Zestalony proszek akrylowy nie rozpuszcza się łatwo w acetonie. Musisz zeskrobać miękką warstwę wierzchnią, aby aceton mógł pracować na niższych warstwach. Ten proces wymaga dodatkowej pracy i byłoby pomocne, gdybyś miał inny zestaw rąk, które robią skrobanie dla Ciebie.

Będzie to bardziej wymagające jeśli spróbujesz zdjąć akryl na paznokciach w domu. Jeśli miałabyś je ciągnąć, obierać lub zrywać, mogłabyś uszkodzić swoje paznokcie i spowodować ból usuwając w ten sposób paznokcie akrylowe.

Werdykt:

Możesz zdjąć dip nails samodzielnie w 10 minut w domu.

Paznokcie akrylowe wymagają co najmniej 30 minut, aby je zdjąć z naturalnych paznokci, a do tego potrzebna jest pomoc, najlepiej w postaci dodatkowego zestawu rąk.

W tej ostatniej rundzie dip nails wygrywają.

Tak więc ze względu na wszystkie powyższe, jeśli zapytasz mnie, czy paznokcie dipowe dostają się do słownej walki z paznokciami akrylowymi, paznokcie dipowe wybijają paznokcie akrylowe w trzech rundach, ręce w dół.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, dowiedz się więcej o tym, dlaczego nie powinnaś robić paznokci akrylowych w domu.

Zdjęcie autorstwa Julii Larson z Pexels.