WZMOCNIĆ PAZNOKCIE PO LAKIERZE ŻELOWYM: JEDEN PROSTY HACK

Przez jakiś czas miałaś manicure żelowy i teraz chcesz dać swoim paznokciom przerwę. Jednak po zdjęciu starego lakieru żelowego zdajesz sobie sprawę, że Twoje paznokcie są zbyt słabe i nie wytrzymają same z siebie. Co należy zrobić?

Paznokcie mogą być wzmocnione przez zastosowanie żelowej bazy i żelowego lakieru nawierzchniowego. Żelowy lakier bazowy będzie wiązał się z powierzchnią paznokcia przez dwa tygodnie, wraz z żelowym lakierem nawierzchniowym zapewnią one dodatkową siłę, dzięki czemu naturalne paznokcie będą znacznie twardsze, a jako dodatkową korzyść nadadzą paznokciom czysty, naturalny wygląd.

Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, że musisz ponownie umieścić lakier żelowy. Jednak sam lakier żelowy nie uszkadza paznokci, ale działania nadmiernego buforowania i niewłaściwego usuwania są przyczyną cienkich paznokci.

Jak wzmocnić paznokcie przy pomocy żelowej bazy i lakieru nawierzchniowego

Jeśli wykonujesz manicure żelowy w domu, masz już swój zestaw wzmacniający paznokcie. Jest to twój żelowy lakier bazowy i combo topcoat.

Kiedy moi klienci zdecydowali się zrobić sobie przerwę od kolorowych lakierów żelowych, ale nadal chcą mieć czysty wygląd manicure na swoich rękach, zawsze nakładam jedną warstwę żelowej bazy i kilka warstw żelowego lakieru nawierzchniowego po zwykłym manicure, który składał się z kształtowania paznokci i nadmiaru skórki.

Jest to korzystne zwłaszcza wtedy, gdy paznokcie są cienkie i delikatne. Proces nakładania żelowej bazy i żelowego lakieru nawierzchniowego na paznokcie jest jak dodanie trzech dodatkowych warstw wzmacniacza paznokci.

W ten sposób paznokcie stają się dużo twardsze a moi klienci byli zadowoleni ponieważ ich paznokcie nie będą się tak łatwo łamać, rozrywać i łuszczyć.

Uwaga: Jeśli Państwa paznokcie są cienkie po pudrze dipowym lub po innych sztucznych środkach wzmacniających paznokcie jak akryl, twardy żel lub polygel, mogą Państwo użyć tej metody aby wzmocnić swoje paznokcie.

Wzmacnianie paznokci za pomocą lakieru żelowego

Jedną z zalet używania żelowej bazy i top coat jako wzmacniacza paznokci jest to, że będzie on trwał do dwóch tygodni lub dłużej.

Jeśli wiedzą Państwo już jak zrobić manicure żelowy, to jest to po prostu nałożenie na paznokcie lakieru żelowego bez użycia kolorów.

Jak stosować lakier żelowy aby wzmocnić paznokcie

Nałóż lakier żelowy po raz pierwszy:

Przygotuj paznokcie w taki sposób, w jaki robisz to normalnie.

 1. Usuń stary lakier żelowy na paznokciach używając jednej z tych bezpiecznych metod.
 2. Nie próbuj zbytnio polerować powierzchni paznokcia, aby usunąć grzbiety wgłębień, ponieważ sprawi to, że paznokcie będą niepotrzebnie dużo cieńsze. Jeśli powierzchnia paznokcia jest wyboista lub szorstka, możesz nałożyć dodatkowe warstwy żelowego top coat'u, który pomoże wyrównać nierówności.
 3. Skróć paznokcie do długości, z którą czujesz się komfortowo. Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od lakieru żelowego, powinieneś wybrać krótszą, naturalnie wyglądającą długość. Pozwoli to również zminimalizować łamanie się lub rozdwajanie paznokci.
 4. Nałóż roztwór dehydratora/PH-balance na całą powierzchnię paznokcia. Pozostawić do wyschnięcia.
 5. Nałóż cienką warstwę żelowej bazy, a następnie utwardź ją przez 30 do 45 sekund.
 6. Nałóżcienką warstwę żelowego top coat'u i utwardź go przez 30 do 45 sekund. W razie potrzeby nałóż kolejne warstwy.
 7. W razie potrzeby oczyśćpaznokcie alkoholem lub zmywaczem.

Teraz możesz cieszyć się widokiem swoich utwardzonych, naturalnie wyglądających paznokci. Dzięki żelowej bazie i top coat combo.

Nałóż żelową bazę i top coat po raz drugi

Nie musisz usuwać starego lakieru żelowego.

Po około dwutygodniowym czasie będziesz miała obszar wzrostu w pobliżu skórek. Aby zastosować żelową bazę i lakier nawierzchniowy, aby pokryć ten nowy wzrost, wykonaj te proste kroki:

Umyj ręce i paznokcie wodą i mydłem.

 1. Czy użyj szczotki do paznokci lub starejszczoteczki do zębów, aby zeskrobać wszelkie skórki, które przylegają do paznokci i pozostawić do wyschnięcia przez 15 minut. Ciepłe powietrze z suszarki do włosów sprawi, że czas schnięcia będzie krótszy.
 2. Lekko wypoleruj powierzchnię paznokcia, użyj krótszej krawędzi bufora, aby delikatnie zszorstkować nowy wzrost, wykonując tylko kilka przejść.
 3. Nałóżroztwór dehydratora/PH-balance tylko na obszar nowego wzrostu. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
 4. Nałóż żelową bazę tylko na obszar nowego odrostu i utwardzaj przez 30 do 45 sekund. Upewnij się, że zgarniasz jak najwięcej lakieru bazowego na pędzel, ponieważ nie pokrywasz całego paznokcia.
 5. Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia i utw ardź go przez 30 do 45 sekund. Nie zapomnij o zakryciu wolnych krawędzi, zwłaszcza jeśli musisz przyciąć lub ukształtować paznokcie.
 6. W razie potrzebyoczyść paznokcie alkoholem lub zmywaczem.

Możesz powtarzać ten proces co dwa tygodnie, dwa do trzech razy, jeśli nadal wygląda dobrze.

Jak usunąć lakier żelowy wzmacniający paznokcie

Kiedy nadszedł czas, aby usunąć lakier żelowy jako wzmacniacz, zalecam użycie metody, która nie uszkodzi paznokci.

Istnieje 6 różnych sposobów na usunięcie lakieru żelowego, ale moją ulubioną metodą jest ta, która może zdjąć lakier żelowy naturalnie i szybko.

Której metody używasz, upewnij się, że dajesz mu czas. Pośpiech w usuwaniu lakieru żelowego spowoduje uszkodzenie powierzchni paznokcia i dalsze rujnowanie jego kształtu, czego nie chcesz.

najlepszy preparat wzmacniający paznokcie po lakierze żelowym

Jeśli masz już swój zestaw do lakierów żelowych i lampę LED do paznokci, możesz użyć swojej żelowej bazy i żelowego top coat jako wzmacniacza do paznokci bez konieczności kupowania utwardzacza do paznokci.

Jeśli Twój żelowy lakier bazowy i żelowy lakier nawierzchniowy są na wyczerpaniu, starzeją się lub mają wątpliwą jakość, możesz użyć marki Gelish. Jest to marka, której używam po przetestowaniu kilku różnych, odkąd zacząłem używać w 2010 roku.

Gelish był pierwszą marką lakierów żelowych, które pojawiły się na rynku w 2009 roku, a jego najwyższa jakość jest nadal drugi do none. Dlatego profesjonalne technika paznokci i salony paznokci używają ich nawet z kolorami żelowymi z różnych marek.

Zestaw Fantastic Four Gelish składa się z czterech różnych butelek.

 1. Nail prep: odwadnia i PH równowagi powierzchni paznokcia.
 2. Podkład: żelowy lakier bazowy.
 3. Top it Off: żelowy top coat.
 4. Nourish: olejek do skórek

Ten zestaw jest najlepszym utwardzaczem do paznokci po paznokciach żelowych. Możesz go użyć do naprawy paznokci po lakierze żelowym, aby dać swoim słabym, cienkim paznokciom dodatkową siłę, dopóki nie wyrosną.

Można je kupić osobno, ale są tańsze, jeśli kupisz je w tym zestawie.

Ten wysokiej jakości zestaw żelu kosztuje poniżej 40 dolarów i będzie trwać rok, jeśli używasz go w domu, jeśli wiesz, jak przechowywać żelu polski prawidłowo. Możesz sprawdzić najnowszą cenę na Amazon.

Szczęśliwe żelowanie.

Chcesz poznać najlepszy salon paznokci w pobliżu? Jeśli wiesz te pięć rzeczy o salonach paznokci, wybierz najlepszy salon paznokci jest łatwy.