DLACZEGO ODPADAJĄ MI PAZNOKCIE POLYGELOWE: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Polygel to nowy wspaniały produkt do wzmacniania paznokci. Jeśli robisz swoje paznokcie w domu i twój polygel nie trzyma się na paznokciach lub ciągle się łamie, jest kilka kwestii, które musisz wiedzieć.

Dlaczego moje paznokcie z polygelu odpadają?

Paznokcie poligelowe odpadają zbyt szybko ponieważ roztwór poślizgowy musi być całkowicie suchy aby nie zakłócać uszczelnienia pomiędzy paznokciami poligelowymi a lakierem bazowym. Ponadto, gdy te nowo utworzone uszczelnienia są jeszcze słabe i potrzebują czasu na związanie, są one narażone na wiele zgięć od działania opiłowywania kształtu końcówek paznokci.

Co powoduje, że paznokcie poligelowe odskakują? Następnie dowiesz się, że to operator powoduje problem, a nie sam produkt.

Roztwór poślizgowy powoduje odrywanie się gwoździ poligelowych

Roztwór poślizgowy jest na bazie alkoholu. Jest on potrzebny po to, aby poligel nie przyklejał się do pędzelka do paznokci, który służy do wyciskania poligelu na podwójną formę i nadawania jej pożądanego kształtu.

Nawet niewielka ilość roztworu poślizgowego zakłóci wiązanie między lakierem bazowym a poligelem i zmniejszy siłę tego wiązania. Każdy gwóźdź poligelowy o słabej sile wiązania będzie się podnosił i dziobił lub przedwcześnie odpadnie od paznokcia.

Po zakończeniu formowania polygelu na podwójną formę, należy odczekać aż cały roztwór poślizgowy wyschnie przed wciśnięciem go na paznokcie. W zależności od ilości użytego roztworu poślizgowego może być konieczne odczekanie od jednej do czterech minut. Jeśli masz mały osobisty wentylator, pomoże on wysuszyć ten roztwór szybciej.

Jak wcisnąć podwójną formę w dół do paznokci, to jest dobra praktyka, aby rozpocząć od końca skórki i naciśnij go w dół w kierunku wolnego brzegu. To sprawi, że nie będzie pęcherzyków powietrza uwięzionych wewnątrz i cała powierzchnia paznokcia będzie całkowicie przymocowana do polygelu.

Jeśli nakładasz poligel na krótkie paznokcie naturalne, upewnij się, że wytarłeś nadmiar roztworu poślizgowego na kawałku papierowego ręcznika. Gdy będziesz dociskać pędzelkiem poligel do paznokcia, postaraj się aby roztwór poślizgowy nie spływał po powierzchni paznokcia.

Utwardzaj go za pomocą lampy UV LED do paznokci przez 30 sekund.

Powtórz to dla wszystkich dziesięciu paznokci.

Następnym krokiem jest opiłowanie wszystkich 10 tipsów w celu nadania im odpowiedniego kształtu. Ta ręczna czynność nadawania kształtu może również osłabić te nowo utworzone uszczelnienia.

Gwoździe poligelowe odpadają z powodu zbyt dużego zgięcia

Początkujący użytkownicy polygelu nie wiedzą jak opiłować wydłużoną końcówkę paznokcia u rąk.

Próbując spiłować nowe tipsy do kształtu, zbyt mocno wyginają nowe uszczelnienia. To działanie osłabia te uszczelnienia zanim zdążą się one odpowiednio ułożyć i te luźne uszczelnienia nie będą w stanie utrzymać tych długich paznokci poligelowych na sobie, czasami nawet nie na jeden dzień.

Te dwa błędy razem powodują, że twój polygel podnosi się i odrywa od paznokci przed ich czasem.

Oprócz dwóch głównych czynników wymienionych powyżej, innym błędem, który ludzie robią paznokcie polygel w domu jest to, że nie wykonują dobrej pracy przy przygotowaniu paznokci.

Nieodpowiednie podstawowe przygotowanie paznokci

Musisz znać podstawowe przygotowanie powierzchni paznokcia zanim zastosujesz paznokcie polygel. Oznacza to, że:

 1. Powierzchnia paznokcia musi być wolna od substancji oleistych, takich jak olejek do skórek lub balsam.
 2. Powierzchnia paznokcia musi być lekko wypolerowana, aby usunąć połysk.
 3. Należy zastosować roztwór odwadniający paznokcie i równoważący PH i pozostawić do wyschnięcia.
 4. Należy stosować odpowiednią bazę, która jest dołączona do zestawu do paznokci polygel.

Jakikolwiek rodzaj sztucznych dodatków do paznokci jak np. puder, akryl, paznokcie żelowe lub paznokcie polygel muszą Państwo wiedzieć jak prawidłowo przygotować powierzchnię paznokcia.

W przeciwnym razie zmarnujesz cały czas i wysiłek jaki włożyłaś w ich wykonanie.

I stracą Państwo zainteresowanie tym produktem myśląc, że nie jest on dla Państwa lub że jest zbyt trudny w obróbce.

Jak zapobiec odrywaniu się paznokci poligelowych

Podsumowując trzy błędy, które wyjaśniłam powyżej, oto jak należy postępować z paznokciami poligelowymi, aby były one trwałe.

 • Pozostawić roztwór poślizgowy do całkowitego wyschnięcia: to jest jakby oczywiste.
 • Rozwijaj umiejętność nadawania kształtu: ponieważ wykonując paznokcie polygel w domu wiesz już, że szybkie i mocne opiłowywanie może osłabić uszczelnienia polygel, powinieneś zacząć opiłowywać paznokcie polygel w inny sposób. Oto kilka wskazówek jak to zrobić:
 • Nie opiłowuj na siłę
 • Nie opiłowuj paznokci wykonując ruchy w tył i w przód jak przy piłowaniu. Spowoduje to podniesienie nowej uszczelki
 • Stosuj opiłowywanie w jedną stronę
 • Jeśli robisz to sama, czasami lepiej jest położyć paznokcie w rogu stołu i stamtąd opiłowywać ich kształt.

Dlaczego moje paznokcie poligelowe ciągle się łamią?

Paznokcie poligelowe ciągle się łamią ponieważ nie opanowali Państwo techniki nakładania poligelu na podwójną formę w taki sposób aby wierzchołek lub punkt stresu znajdował się tam gdzie są wolne krawędzie.

Jeśli Twoje paznokcie poligelowe ciągle łamią się na końcach to znaczy, że są zbyt cienkie.

Aby rozwiązać ten problem, spróbuj dodać więcej polygelu, aby zrobić wierzchołek i umieścić więcej polygelu na końcówkach. Po zrobieniu tych dwóch rzeczy będziesz miał grubszy wierzchołek i grubsze paznokcie na końcówkach po ich ukształtowaniu i skróceniu.

Dlaczego mój polygel ciągle się podnosi?

Ten problem zaczyna się od tego, że roztwór poślizgowy nie jest całkowicie suchy przed nałożeniem polygel na paznokcie. Zbyt dużo lub zbyt mokry polygel spowoduje, że będzie on odskakiwał. Polygel, który nie jest całkowicie suchy spowoduje, że najpierw podniesie się wokół krawędzi.

Zawsze przed nałożeniem poligelu na paznokcie należy pozostawić odpowiednią ilość czasu na całkowite wyschnięcie roztworu poślizgowego a uniknie się w ten sposób problemu podnoszenia.

Inną możliwą przyczyną jest to, że Państwa paznokcie polygel są zbyt długie aby można było z nimi pracować. Długie gwoździe poligelowe będą poddawane większym naprężeniom i zginaniu. Siły te osłabią chemiczną więź pomiędzy paznokciami a żelem poliuretanowym i spowodują, że będzie się on podnosił najpierw wokół linii skórek.

Dlaczego specjaliści od paznokci tworzą trwałe paznokcie poligelowe?

Dlaczego paznokcie zrobione w salonie utrzymują się dłużej niż te zrobione samodzielnie w domu?

Ich paznokcie utrzymują się dłużej ponieważ stosują się oni do odpowiedniego przygotowania paznokci i potrafią nadać im kształt bez osłabiania uszczelek.Używam słowa "potrafią" w ostatnim zdaniu ponieważ używają oni dwóch rąk do pracy nad jednym paznokciem naraz, jedna ręka zabezpiecza paznokieć a druga nadaje mu kształt.

Ty w domu nie masz trzeciej ręki do tego, więc twój poligel nie będzie trwał tak długo.

Wnioski:

Nie zniechęcaj się, ponieważ na początku masz problemy z odpadającymi paznokciami polygel. Każdy potrzebuje czasu i dużo praktyki zanim opanuje każdą umiejętność związaną z paznokciami, czy to będzie podstawowy manicure czy długi akrylowy full set.

Jeśli jesteś wytrwały, rozwiniesz dobre umiejętności w dziedzinie paznokci, a poligel będzie się trzymał na paznokciu i pozostanie tam najdłużej jak to możliwe.

Zdradzę Ci sekret: technicy paznokci rzadko robią sobie paznokcie sami. Zamiast tego proszą (błagają) jednego ze swoich współpracowników, aby zrobił to za nich, ponieważ wiedzą, że jeśli zrobią to sami, są tak samo dobrzy jak każdy, kto zdarza się bez trzeciej ręki, jak ty i ja.

Czy istnieje lepsza alternatywa dla polygelu?

Właściwie to jest.

Słynna marka Gelish, która wynalazła lakier żelowy, wprowadziła niedawno swój najnowszy produkt do przedłużania paznokci o nazwie Gelish soft gelt tips, który jest łatwy do założenia i szybki do zdjęcia. Są one najlepsze dla ludzi, którzy chcą zrobić ich rozszerzenie paznokci w domu, ponieważ mają te trzy główne zalety w stosunku do innych zestawów rozszerzenia paznokci obecnie na rynku:

 1. Te końcówki przychodzą wstępnie ukształtowane, więc minimalne opiłowanie jest potrzebne.
 2. Tipsy te utrzymują się na paznokciach do trzech tygodni ponieważ ich żelowa baza zapewnia najlepszą przyczepność do prawdziwych paznokci.
 3. Zmycie tipsów jest łatwe i takie samo jak zdejmowanie lakieru żelowego - należy zamoczyć je w acetonie na 15 minut.

W skrócie, można stworzyć szybki, ale ładny pełny zestaw paznokci w mniej niż 30 minut w domu i zdejmowanie ich wymaga tylko 15 minut swojego czasu. Nie będziesz wyczerpany i będziesz miał czas na swoją kreatywność w dziedzinie sztuki paznokci lub projektowania.

Czy Gelish Soft Gel Nail Kit brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe? Jako technik paznokci / właściciel salonu paznokci przez ponad dwie dekady, myślę, że jest to najlepszy zestaw do przedłużania paznokci do użytku domowego, że można zrobić to samemu z minimalnych umiejętności paznokci i nie trzeba trzecich rąk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym nowym produkcie, przeczytaj mój artykuł o tych zestawach Gelish Soft Gel Nail. Myślę, że jest to najlepszy zestaw do paznokci żelowych do użytku domowego.

 • Jest łatwy do zastosowania.
 • Wymaga minimalnych umiejętności paznokci i znacznie mniej opiłków.
 • Trwałość do czterech tygodni.
 • Łatwy do usunięcia poprzez zwykłe moczenie w acetonie.

Możesz mieć nowy zestaw paznokci w 30 minut, zamiast pracować z kształtami paznokci poligelowych przez wiele godzin.

Można je kupić na Amazon.

Polygel i Gelish Soft Gel Tips są znakami towarowymi należącymi do Nail Alliance, LLC.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Kiedy kupujesz poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską i polecamy tylko produkty lub usługi, które nam się podobają, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.