ZBYT SZYBKIE ZŁUSZCZANIE SIĘ LAKIERU W ŻELU: PRZYCZYNY, SZYBKA NAPRAWA I ZAPOBIEGANIE

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy jest to, że po spędzeniu dobrych pieniędzy i czasu, aby mieć ładny manicure żelowy tylko po to, aby kilka dni później mieć trochę peel off.

Paznokcie żelowe łuszczą się ponieważ lakier żelowy nie jest nakładany lub utwardzany prawidłowo. Może to być spowodowane tym, że powierzchnia paznokcia nie jest odpowiednio przygotowana lub też olej wchodzi w kontakt z lakierem żelowym. Olej ten pozostaje pomiędzy warstwami lakieru żelowego i zmniejsza jego siłę przyczepności.

Poniższe sekcje opisują szczegółowo jak i dlaczego lakier żelowy odkleja się od paznokci i jak uniknąć tego irytującego i nieestetycznego wyglądu na paznokciach. Po zapoznaniu się z nimi, będziesz wiedział czego nie robić aby zminimalizować szanse na to, że Twój lakier żelowy nie będzie się już nigdy więcej odklejać.

Nieodpowiednie przygotowanie powierzchni paznokcia spowoduje przedwczesne złuszczanie się lakieru żelowego

Podobnie jak w przypadku zwykłego lakieru, przygotowanie powierzchni paznokcia prawidłowo przed nałożeniem lakieru żelowego jest pierwszym ważnym krokiem, który musi być wykonany prawidłowo, aby żelowy lakier bazowy mógł mieć wolną od oleju, odwodnioną i chemicznie zrównoważoną powierzchnię, na której będzie się utrzymywał.

Innymi słowy, pominięcie lub nieodpowiednie oczyszczenie powierzchni paznokcia zmniejszy siłę przyczepności lakieru żelowego na paznokciach.

Każdy producent lakierów żelowych ma swoje własne specyfikacje produktów. Nie zakładaj, że to, co zwykle robisz dla jednej linii produktów od producenta będzie dobre dla tego z innego.

Jeśli będziesz ściśle przestrzegać instrukcji i zaleceń producenta lakieru żelowego to nie popełnisz tego błędu w przyszłości.

Olej pomiędzy warstwami lakieru żelowego zmniejsza jego przyczepność na powierzchni paznokcia

Olej dostaje się na paznokcie i lakier żelowy z kilku miejsc i działań, które można podjąć podświadomie:

Dotknij powierzchni paznokcia aby sprawdzić: niektórzy ludzie mają zwyczaj niepotrzebnego dotykania powierzchni paznokcia na której pracują. Ten niepotrzebny zły nawyk może spowodować przeniesienie oleju z opuszka palca na powierzchnię paznokcia.

Olej na bufory i pilniki do paznokci i pędzel do paznokci: upewnij się, że wszystkie rzeczy, których używasz na paznokciach po ich przygotowaniu są czyste i wolne od oleju. Dla ludzi, którzy używają tylko jednego zestawu tych przedmiotów do wszystkiego nad czym pracują, będą one miały olej osadzony z poprzedniej pracy.

Być może nie zdają sobie Państwo z tego sprawy, ale na tych przedmiotach pozostaje niewielka ilość oleju, która jest trudna do zauważenia i która przenosi się na powierzchnię paznokcia jeśli ich Państwo używają.

Jeśli używasz wiertła do paznokci aby przygotować powierzchnię paznokcia, upewnij się że używasz czystego, wolnego od oleju wiertła do tego kroku.

Podsumowując, aby tego uniknąć należy mieć co najmniej dwa zestawy, jeden przed i jeden po przygotowaniu paznokci.

Źródło światła UV może być słabe lub wadliwe

Lampy LED, które zostały zaprojektowane i zbudowane w ostatnich latach wykorzystują nowoczesne procesy produkcyjne. Mogły one sprawić, że lampy te są mniejsze i znacznie tańsze, dzięki czemu są one dostępne dla większej liczby osób, które chcą zrobić sobie manicure żelowy i pedicure w domu.

Niektóre salony chcą również kupić dwie lub trzy tańsze lampy zamiast jednej drogiej aby więcej manicurzystów mogło z nich korzystać lub aby było więcej klientów.

Robią to, ponieważ wysokiej jakości lampy mają tendencję do być większe i cięższe i te cechy mogą zmniejszyć ich działania i szansa przypadkowo upuścić je jest wysoka, gdy są one przenoszone.

Te nowe lampy nie są zbudowane z wysokiej jakości i trwałości celów. Mogą one ulec degradacji lub załamać się znacznie szybciej w porównaniu z marką, wysokiej jakości tych.

Czy lampa LED jest off-brand lub nie, części elektroniczne wewnątrz nich są bardzo skomplikowane i łatwe do złamania. Te lampy są bardzo przenośne, co oznacza, że mogą być obijane wokół dużo. Te małe uderzenia będą miały wpływ na te małe połączenia integralności na tych płytkach drukowanych.

Łatwo jest wiedzieć, że lampa LED pęka, gdy nie włącza się, ale kiedy światło jest włączone, ale nie można powiedzieć, czy ta lampa jest słaba lub wadliwa i czy produkuje wystarczająco dużo mocy, aby leczyć żel polski tylko patrząc.

Tak więc za każdym razem, gdy podnosisz lub odkładasz lampę LED, obchodź się z nią ostrożnie. Lampa LED będzie działać tylko tak długo jak najsłabsze połączenie w jej elektronicznych obwodach.

Fraza "dbaj o swoje narzędzia, a one będą dbać o Ciebie" jest również prawdziwe w przypadku lampy LED.

Jak szybko naprawić złuszczony lakier żelowy do paznokci

Jeśli peeling jest tylko wokół krawędzi i trzeba zachować kolor żelu na paznokciach, oto kilka szybkich sposobów można zrobić, aby zapisać go na dzień lub dwa:

Nie pogarszaj sytuacji, próbując pociągnąć lub rozerwać go palcami.

Oczyścić paznokcie wodą z mydłem lub alkoholem i wysuszyć suszarką do włosów tak aby między lakierem żelowym a paznokciami nie pozostała woda.

Jeśli masz kolor żelu, lampę LED i parę nippers do skórek

 • Przytnij wszystkie luźne części, które się podnoszą za pomocą nożyczek do skórek. Uważaj, aby nie doprowadzić do dalszego złuszczania.
 • Lekko zszorstkuj żelową warstwę wierzchnią za pomocą bufora, używając jego cienkiej strony.
 • Nałóż pasujący żel kolorowy i utwardź go przez 30 sekund.
 • Nałóż żelową warstwę nawierzchniową i utwardzaj przez 30 sekund.

Jeśli nie masz koloru i lampy LED

Możesz oczyścić paznokcie, wykonując powyższe kroki i nałożyć zwykły lakier nawierzchniowy.

Jeśli zdecydujesz się usunąć te złuszczone paznokcie żelowe i zrobić je ponownie

Najpierw trzeba usunąć złuszczony lakier żelowy, zanim będzie można ponownie zastosować kolor. Aby szybko usunąć te paznokcie, zobacz artykuł o tym jak szybko usunąć lakier żelowy za pomocą cots na tej stronie internetowej.

Jak zapobiec łuszczeniu się lakieru żelowego do paznokci

Jeśli zastosujesz się do wszystkich poniższych kroków, Twój lakier żelowy będzie trwał dłużej.

 • Umyj ręce i paznokcie wodą z mydłem i wytrzyj do sucha. W ten sposób usuniesz wszystkie tłuste balsamy lub olejki do skórek, które możesz mieć na rękach.
 • Całkowicie usuń stary lakier.
 • Przyciąć i nadać kształt wszystkim paznokciom, lekko wypolerować powierzchnię paznokci aby usunąć połysk. Wyszlifuj końcówki paznokci aby usunąć szorstkie krawędzie.
 • Usuń kurz z wszystkich paznokci za pomocą szczoteczki do paznokci. Podczas usuwania kurzu z paznokci, rób to z boku stołu lub bezpośrednio na górze kosza na śmieci, aby kurz nie wylądował na twoim obszarze roboczym.
 • Wyczyść ponownie alkoholem i pozostaw do wyschnięcia.
 • W razie potrzeby nałożyć bonder i pozostawić do wyschnięcia.
 • Nałóż cienką i równomierną warstwę żelu polskiego base coat, upewnij się, że uszczelniasz końcówkę paznokcia przez delikatne przejechanie pędzlem i utwardzaj przez 30 sekund (nie dotykaj, aby sprawdzić).
 • Nałóż następną jedną lub dwie warstwy kolorowego lakieru żelowego i utwardzaj każdą warstwę przez 30 sekund. Nie zapomnij również uszczelnić końcówek paznokci.
 • Nałóż warstwę wierzchnią lakieru żelowego, uszczelnij krawędzie i utwardź przez 30 sekund.

Jeśli produkt żelu polski, którego używasz wymaga użycia środka czyszczącego na bazie alkoholu, aby usunąć lepkie pozostałości, zrób to.

Wniosek: złuszczanie lakieru żelowego nie powinno się zdarzyć jeśli przestrzega się wszystkich niezbędnych instrukcji i zaleceń dotyczących przygotowania powierzchni paznokcia i zastosowania produktu. Naucz się zapamiętywać wszystkie niezbędne kroki tak abyś zapamiętał je na pamięć. Twój następny manicure żelowy będzie ładny i długotrwały.

Szczęśliwego żelowania.

Czy jesteś zadowolona z obecnego salonu pielęgnacji paznokci? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Powiązane pytania:

Jak szybko naprawić pomarszczony lub bąbelkowy lakier żelowy? W tym wpisie na blogu, usuwając pomarszczone lub pęcherzyków lakier żelowy na jednym lub więcej palców za pomocą łóżeczek palców pozwoli Ci zaoszczędzić do 20 dodatkowych minut lub tak od siedzenia przy stole, próbując moczyć off lakier żelowy.

Co powoduje, że lakier żelowy się marszczy lub pęcherzykuje? Poznaj różne sposoby, które powodują powstawanie zmarszczek i pęcherzyków, abyś wiedziała, jak im zapobiec w tym wpisie na blogu.