JAK DŁUGO POWINNAM CZEKAĆ NA PONOWNE ZAŁOŻENIE PAZNOKCI AKRYLOWYCH?

Po zdjęciu starego zestawu paznokci akrylowych i zobaczeniu pod spodem swoich niezbyt dobrze wyglądających paznokci zastanawiasz się czy możesz od razu założyć akryl lub jak długo powinnaś czekać z ponownym założeniem paznokci akrylowych.

Nie ma jednoznacznie określonego czasu, w którym należy zrobić przerwę pomiędzy kolejnymi akrylami, a to jak długo należy czekać z ponownym założeniem akrylu jest sprawą indywidualną. Akryl można założyć ponownie jeśli paznokcie są jeszcze w dobrej kondycji i chcemy to zrobić, albo należy zrobić krótką przerwę ponieważ paznokcie są obolałe po usunięciu akrylu.

Możesz ponownie założyć paznokcie akrylowe.

Jeśli akryl został usunięty we właściwy sposób, paznokcie są w dobrym stanie i nadal podoba ci się wygląd akrylu na paznokciach, możesz ponownie założyć paznokcie akrylowe, chyba że zdecydujesz się przestać je nosić.

Czy należy pozwolić im oddychać? To jest mit na temat paznokci pod akrylem. Nasze paznokcie nie oddychają i nie pobierają tlenu z powietrza, ponieważ są materią nieożywioną. Nie mają żadnych zakończeń nerwowych ani naczyń krwionośnych, które dostarczałyby im substancji odżywczych.

Dlatego też paznokcie można przycinać i piłować bez odczuwania bólu.

Jeśli więc nadal podoba ci się wygląd akrylu na twoich paznokciach, możesz go sobie ponownie zafundować i jest to całkowicie bezpieczne.

Jeśli paznokcie bolą po usunięciu akrylu należy poczekać.

Po pierwsze, pozwól mi przejść do szczegółów na temat tego, dlaczego Twoje paznokcie są obolałe po usunięciu akrylu.

Obolałe paznokcie nie mają nic wspólnego z akrylami, ale sposób w jaki są one zdejmowane przez Ciebie lub Twojego technika pielęgnacji paznokci jest prawdopodobnie tego przyczyną.

Jeśli zdejmujesz paznokcie akrylowe we właściwy sposób to nie powinieneś odczuwać żadnego bólu. Akryl musi być namoczony w acetonie aby był miękki zanim będzie można go łatwo i bezpiecznie zdrapać z paznokci.

Osoby które chcą po prostu na siłę zdjąć akryl z paznokci bez namaczania będą później odczuwały ból.

Często miałam klientki, które przychodziły do mnie po nowy komplet paznokci akrylowych po tym jak zerwały stare paznokcie. Niektóre z nich odczuwały tylko fizyczny ból, inne tak bardzo obcierały swoje paznokcie, że niektóre z nich były zdarte lub wręcz krwawiły.

Dlaczego? Akryl na dziesięciu paznokciach nie jest używany lub zużywa się równomiernie. Kciuki, palce wskazujące i środkowe są używane częściej niż palce serdeczne i małe. Paznokcie akrylowe które są często używane stają się słabsze i podnoszą się. Jak tylko pojawią się na nich oznaki podnoszenia, niektórzy ludzie będą próbowali obrać cały paznokieć używając innych palców. Kiedy te słabe paznokcie zostaną zerwane, będą oni próbowali zerwać inne paznokcie akrylowe nawet jeśli są one nadal w dobrej formie i nie podniosły się.

Ludzie którzy próbują zerwać te dobre paznokcie akrylowe prawdopodobnie zerwą również swoje własne paznokcie ponieważ wiązanie akrylowe jest nadal silniejsze niż same paznokcie.

W rezultacie naturalny paznokieć zostanie oderwany lub zerwany w trakcie tego procesu.

Obolałe paznokcie po zdjęciu akrylu zdarzają się najczęściej wtedy, kiedy ludzie próbują to robić sami nie dając paznokciom czasu na namoczenie.

Każdy manikiurzysta, który na siłę próbuje usunąć paznokcie akrylowe swoich klientów spowoduje również, że paznokcie będą bolały.

Istnieją dwa scenariusze tego jak długo należy czekać zanim ponownie zdejmie się paznokcie akrylowe. Zależą one od tego jak poważna jest rana.

Twoje paznokcie są obolałe, ale nie są rozdwojone ani nie krwawią.

Jeśli paznokcie obolałe po zdjęciu paznokci akrylowych, ale nie ma krwawienia, to znaczy, że paznokcie zostały oszczędzone. Możesz ponownie założyć paznokcie akrylowe, jeśli nadal chcesz je mieć.

Obolałość ustąpi po kilku godzinach.

Twoje paznokcie są obolałe i krwawią

Jeśli niektóre paznokcie krwawią to znaczy że zerwałeś paznokcie na tyle głęboko że powstała otwarta rana. powinieneś poczekać kilka dni aż ta rana się zagoi zanim pomyślisz o paznokciach akrylowych.

Upewnij się, że te otwarte paznokcie są odpowiednio opatrzone i oczyszczone, aby zapobiec infekcji.

Po opatrzeniu zranionych paznokci, możesz przyciąć inne paznokcie, aby nie wplątały się we włosy lub ubranie.

Przed nałożeniem paznokci akrylowych należy poczekać aż wszystkie rany na paznokciach się zagoją.

Upewnij się tylko że następnym razem nie zerwiesz paznokci akrylowych.

Dla niektórych ludzi, po odklejeniu jednego luźnego paznokcia akrylowego, nic nie powstrzyma ich przed zdjęciem pozostałych, aż do momentu kiedy wszystkie dziesięć paznokci zostanie usuniętych, bez względu na to jak trudne lub bolesne to będzie.

Mam nadzieję, że nie jesteś jedną z nich.

Decydujesz się dać swoim paznokciom odpocząć po usunięciu akrylu

Jeśli zdecydujesz się przestać mieć paznokcie akrylowe, możesz, ale powinnaś zrobić coś, aby chronić i utrzymać paznokcie przed wyglądaniem tak źle po usunięciu akryli.

Najlepszym środkiem utwardzającym lub wzmacniającym paznokcie tego typu jest lakier żelowy.

Być może używałaś już wcześniej lakieru żelowego, albo na własne paznokcie albo na paznokcie akrylowe. Jeśli tak to wiedzą Państwo jak działa lakier żelowy.

Aby chronić paznokcie i ukryć niedoskonałości spowodowane usuwaniem akrylu należy użyć lakieru żelowego jako bazy pod lakier i lakieru nawierzchniowego.

  • Przycinamy paznokcie do pożądanej długości i nadajemy im odpowiedni kształt.
  • Lekko wypoleruj powierzchnię paznokcia aby wygładzić pozostałości akrylu.
  • Usuń kurz.
  • Oczyścić powierzchnię paznokcia za pomocą zmywacza do paznokci lub alkoholu i pozostawić do wyschnięcia.
  • Nałożyć roztwór odwadniający/równoważący pH i pozostawić do wyschnięcia.
  • Można nałożyć warstwę żelu bazowego i kilka warstw żelu nawierzchniowego. Upewnij się, że utwardzasz każdą warstwę.

Po tym, jak to zrobisz, twoje paznokcie będą wyglądały normalnie, ponieważ gęsty żel wypełni wszystkie niedoskonałości i sprawi, że paznokcie będą gładkie i błyszczące.

Można również umieścić kolor żelu, jeśli chcesz. Wystarczy zastosować kolorowy lakier żelowy i utwardzić go przed nałożeniem lakieru nawierzchniowego. Możesz również połączyć zwykły lakier do paznokci z żelowym lakierem nawierzchniowym.

Możesz kupić ten zestaw na amazon. Sprawdź najnowszą cenę.

Uwaga: Możesz użyć żelowej bazy i żelowego lakieru nawierzchniowego jako środka wzmacniającego dla wszystkich domowników, którzy mają cienkie lub słabe paznokcie. Będą Ci za to wdzięczni.

Baw się dobrze swoimi paznokciami.