CZY MOŻNA UŻYWAĆ ZWYKŁEGO LAKIERU DO PAZNOKCI NA PAZNOKCIE AKRYLOWE?

Od kilku tygodni mają Państwo kolorowy lakier do paznokci na paznokciach akrylowych i znudził się Państwu ten kolor. Nie jesteś pewna czy możesz użyć zwykłego lakieru do paznokci na paznokciach akrylowych aby zmienić ten kolor w domu.

Czy można używać zwykłego lakieru do paznokci na paznokcie akrylowe?

Tak, zwykły lakier do paznokci można nakładać na paznokcie akrylowe aby uzyskać inny odcień koloru i zmienić ich wygląd. Paznokcie akrylowe, które są bezbarwne lub mają określony kolor nie mogą być łatwo zmienione, dlatego trzeba je pomalować aby uzyskać pożądany odcień koloru.

Na paznokcie akrylowe można nakładać dowolny odcień zwykłego lakieru do paznokci, ale trzeba wiedzieć o kilku rzeczach aby przygotować paznokcie akrylowe tak aby Państwa nowy zwykły lakier wyglądał jak najlepiej. Musisz również zrozumieć dlaczego chcesz używać nowego zwykłego lakieru do paznokci akrylowych. Oto czym one są.

Dlaczego chcą Państwo nakładać zwykły lakier na paznokcie akrylowe?

Jeśli robią Państwo paznokcie akrylowe i chcą się Państwo dowiedzieć czy na paznokcie akrylowe można nakładać zwykły lakier do paznokci to odpowiedź brzmi tak. Zwykły lakier do paznokci może utrzymać się na paznokciach akrylowych do trzech tygodni.

W tym czasie mogą się jednak zdarzyć dwie rzeczy.

 1. Po pierwsze może się zdarzyć że znudzi się Państwu kolor który Państwo mają i będą Państwo chcieli mieć nowy kolor na paznokciach akrylowych.
 2. Po drugie, po dwóch tygodniach zwykły lakier do paznokci zużyje się na końcówkach, a lakier nawierzchniowy straci swój połysk na skutek tarcia o inne materiały podczas wykonywania codziennych czynności na dłoniach i palcach.

Jeśli któraś z tych dwóch rzeczy się wydarzy, trzeba będzie zmienić kolor, aby paznokcie akrylowe znów wyglądały świeżo.

Uwaga: jeśli paznokcie akrylowe są już pokryte lakierem żelowym, poniższa metoda nie ma zastosowania. Lakier żelowy należy usunąć przy pomocy wiertła do paznokci.

Następnie trzeba wiedzieć jakie zmywacze do paznokci działają na zwykły lakier do paznokci na paznokciach akrylowych.

Jaki zmywacz jest najlepszy do paznokci akrylowych?

Istnieją tylko dwa rodzaje dostępnych w handlu zmywaczy do paznokci, nieacetonowy lub zwykły zmywacz do paznokci i aceton.

Zmywacz bezacetonowy lub zwykły zmywacz do paznokci rozpuści zwykły lakier do paznokci, ale będzie to trwało dłużej.

Zmywacz bezacetonowy lub zwykły zmywacz do paznokci jest słabym rozpuszczalnikiem i nie może on dobrze oddziaływać na akryl. Używając tego zwykłego zmywacza mogą się Państwo nie spieszyć z usuwaniem lakieru do paznokci i nie martwić się o to czy zmyje on Państwa paznokcie akrylowe.

Z drugiej strony aceton jest silnym rozpuszczalnikiem, który szybciej usuwa zwykłe lakiery do paznokci. Jednak aceton może również stopić akryl.

Jeśli użyjesz acetonu do usunięcia zwykłego lakieru z paznokci akrylowych, upewnij się że zrobisz to szybko zanim aceton będzie miał szansę rozpuścić akryl i zrujnować kształt paznokcia.

Jest to kwestia osobistej opinii i preferencji. Możesz sama zdecydować który zmywacz do paznokci jest najlepszy dla Twoich paznokci akrylowych w zależności od tego co Ci się bardziej podoba.

Na Amazonie można kupić zarówno zmywacz bezacetonowy jak i acetonowy.

Jak zmienić lakier na paznokciach akrylowych?

Istnieją dwa różne scenariusze.

Nowe paznokcie akrylowe:

Jeśli zwykły lakier do paznokci jest pierwszą warstwą koloru, który nakładasz na zupełnie nowy zestaw paznokci akrylowych, nie musisz robić nic więcej. Po umyciu rąk wodą z mydłem w celu usunięcia skórek, balsamu do rąk i pyłu z paznokci, nowe paznokcie akrylowe są gotowe do malowania.

Stary zwykły lakier do paznokci na paznokciach akrylowych:

Jeśli na paznokciach akrylowych znajduje się zwykły lakier do paznokci, należy go najpierw usunąć przed nałożeniem nowego lakieru. Oto co należy zrobić.

Procedura usuwania lakieru do paznokci:

 • Użyj albo zwykłego zmywacza do paznokci albo acetonu. Zacznij usuwać stary lakier na jednym paznokciu nakładając trochę zmywacza na wacik, tak jak usuwasz lakier na własnych paznokciach.
 • Przyciśnij go do paznokcia, odczekaj trzy lub cztery sekundy i wytrzyj go na zewnątrz aż do czubka paznokcia. Nadmiar acetonu, który jest teraz zmieszany z kolorem, nie dostanie się aż do skórek. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał szybko usunąć lakier, aby nie poplamić skórek.
 • Obróć piłkę tak, że świeża bawełna będzie skierowana w stronę lakieru za każdym razem, gdy umieścisz ją na paznokciu; naciśnij, odczekaj trzy sekundy i wytrzyj.
 • Zrób to dla wszystkich dziesięciu paznokci.

Jeśli kolor, który usuwasz jest ciemny, zmień wacik, gdy nasiąknie kolorem. W przeciwnym razie lakier do paznokci będzie miał kontakt ze skórą wokół paznokci, a to będzie wymagało od Ciebie poświęcenia większej ilości czasu na jego oczyszczenie.

Jeśli na paznokciu akrylowym znajduje się jeszcze cienka warstwa koloru, można użyć innego wacika i wytrzeć go w dół. Będzie to działać lepiej jeśli wacik ma więcej zmywacza.

Dodatkowe kroki:

 • Użyj pilnika do paznokci, aby nadać paznokciom pożądany kształt, jeśli jest taka potrzeba.
 • Wszystkie dziesięć paznokci należy szybko wypolerować. W ten sposób usuniesz wszystkie nitki bawełny, które nadal przylegają do powierzchni paznokcia.
 • Umyj ręce i paznokcie wodą z mydłem. Pozostawić do wyschnięcia.

Teraz mogą Państwo nałożyć wybrany przez siebie kolor lakieru do paznokci, tak jak w przypadku paznokci naturalnych.

Te zestawy lakierów bazowych i lakierów nawierzchniowych są jednymi z najlepszych zestawów do paznokci.

Możesz kupić zestaw OPI base coat and top coat lub Seche base coat and topcoat set na Amazon.

Jak nakładać zwykły lakier do paznokci na paznokcie akrylowe:

 • Nałóż jedną warstwę zwykłego lakieru bazowego i pozostaw do wyschnięcia na jedną minutę.

Celem zwykłego lakieru bazowego na paznokciach akrylowych jest zapobieżenie zabarwieniu ich przez lakier kolorowy. Możesz użyć swojego własnego podkładu jeśli go posiadasz. Jeśli nie, jest to jeden z najlepszych lakierów bazowych, który chroni paznokcie naturalne i akrylowe przed zabarwieniem ciemnymi kolorami lakieru do paznokci.

 • Nałożyć dwie warstwy kolorowego lakieru do paznokci i pozostawić do wyschnięcia na minutę.
 • Nałożyć jedną warstwę zwykłego lakieru nawierzchniowego i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 10 minut.

Lakier do paznokci wyschnie znacznie szybciej jeśli do suszenia paznokci użyjemy małego wentylatora z niską temperaturą i małą prędkością. Upewnij się, że trzymasz paznokcie wystarczająco daleko, aby wysokie ciepło nie spowodowało, że lakier do paznokci będzie pęcherzył.

Suszarka do włosów położona na złożonym ręczniku również się sprawdzi.

Uwaga: bądź ostrożna z urządzeniami elektrycznymi. Odstaw wodę zanim zaczniesz używać wentylatorów.

Wtedy jesteś skończony.

Jeśli podoba Ci się kolor Twojego zwykłego lakieru do paznokci na paznokciach akrylowych i chcesz aby utrzymał się on dłużej zapobiegając jego zużyciu lub stępieniu się, oto co możesz zrobić aby Ci w tym pomóc.

Co mogę nałożyć na zwykły lakier aby przedłużyć jego trwałość na akrylu?

Jeden dzień po nałożeniu zwykłego lakieru do paznokci na paznokcie akrylowe, możesz nałożyć jedną warstwę zwykłego lakieru nawierzchniowego. Upewnij się, że najpierw umyjesz ręce i paznokcie wodą z mydłem, aby usunąć wszystkie tłuste pozostałości.

Następnego dnia zrób to samo.

Tydzień później nałóż kolejną warstwę lakieru nawierzchniowego. W ten sposób paznokcie akrylowe będą wyglądały świeżo jeszcze przez tydzień lub do czasu aż znudzi ci się ich kolor.

Baw się dobrze swoimi paznokciami.