LAKIER ŻELOWY NIE UTWARDZONY: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Niezależnie od tego czy jesteś początkujący czy też już od jakiegoś czasu zajmujesz się lakierowaniem paznokci żelem, na pewno spotkasz się z problemem nie utwardzania lakieru żelowego.

Dwie rzeczy, które mogą spowodować, że lakier żelowy nie utwardzają się prawidłowo są albo żelu lakier do paznokci jest złe, grube, stare, niskiej jakości, że nie będzie leczyć lub UV LED paznokci lampy jest zbyt mały, stary, lub wadliwe, które nie produkują wystarczająco dużo światła, aby utwardzić lakier żelowy dokładnie.

Teraz spójrzmy na te dwie kwestie osobno.

Lakier żelowy nie utwardzi się jeśli nie jest dobry

Zły lakier żelowy nie będzie się prawidłowo utwardzał: zły lakier żelowy może mieć postać niskiej jakości. Składniki chemiczne żelu polski, które mają niską jakość będzie oddzielić się szybciej od grawitacji za pozostawienie na półce przez jakiś czas.

Ponadto, niskiej jakości marki żelu polski może nie mieć wszystkie składniki, aby to dobre zastosowanie w szerszym zakresie temperatur w porównaniu do dobrej marki.

Gruby lakier żelowy: jest wynikiem utraty płynnych chemikaliów paznokci z powodu parowania za nie zamknięcie zakrętki mocno i przechowywane w ciepłym lub gorącym miejscu.

Gruby lakier żelowy nie utwardzi się całkowicie, ponieważ lampy UV LED do paznokci są zaprojektowane do utwardzania ograniczonego zakresu grubości lakieru żelowego. Jeśli warstwa lakieru żelowego jest zbyt gruba, intensywność światła nie będzie w stanie utwardzić jej w całości, niezależnie od tego, jak mocna jest lampa LED do paznokci.

Do rozcieńczenia grubego lakieru żelowego można użyć rozcieńczalnika do żelu. Należy jednak wiedzieć jak prawidłowo dodać rozcieńczalnik i pozwolić mu siedzieć przez kilka dni, aby rozcieńczalnik został całkowicie wymieszany.

Stary lakier żelowy nie będzie się leczył: lakier żelowy staje się stary, gdy niektóre z jego płynnych składników chemicznych wyparują. To zmienia optymalny stosunek tych składników wewnątrz butelki z lakierem żelowym.

Nawet jeśli stara butelka z lakierem żelowym wygląda dobrze wizualnie, ale idealne proporcje są utracone i lakier żelowy nie utwardzają się prawidłowo lub nie utwardzają się w ogóle.

Złe lampy UV LED do paznokci nie utwardzają lakieru żelowego

Zła lampa UV LED do paznokci może być zdefiniowana jako stara, o niewystarczającej mocy lub niskiej jakości.

Stara lampa UV LED do paznokci: lampa UV LED do paznokci to urządzenie elektroniczne. Podobnie jak inne, ma wiele elementów elektronicznych, które starzeją się, gdy osiągną lub przekroczą swój czas pracy.

Nawet jeśli producenci tych lamp twierdzą, że ich światła LED mogą przetrwać do 50 000 godzin, to jednak pozostałe elementy elektroniczne, które tworzą całą płytkę drukowaną lampy, mogą nie wytrzymać tak długo.

Niewystarczająca moc: jeśli używasz marki lampy LED UV do paznokci, która jest inna niż marka twojego lakieru żelowego, istnieje duża szansa, że lampa nie wytwarza wystarczającej intensywności światła lub mocy, aby wyleczyć wszystkie różne marki lakieru żelowego.

Poza tym, że nie utwardzają one całkowicie lakieru żelowego, lampy do paznokci o niskiej mocy mogą powodować kurczenie się lakieru żelowego lub powstawanie pęcherzyków.

Niska jakość lampy LED do paznokci: wiele osób, które wykonują swój lakier żelowy w domu, może nadal mieć swoją lampę startową, która została zakupiona jakiś czas temu.

Oprócz tego, że jest ona bliska oczekiwanej żywotności, to może być zbyt słaba dla najnowszego lakieru żelowego, który może wymagać większej mocy utwardzania.

Jak zapobiegać nieutwardzonemu lakierowi żelowemu

Istnieją dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że polski żel utwardzać prawidłowo.

Upewnij się, że lakier żelowy jest w dobrych warunkach:

Użyj dobrej marki żelowego lakieru do paznokci: posiadanie dobrej marki lakieru żelowego pozwoli uniknąć połowy potencjalnych problemów, które mogą spowodować, że lakier żelowy nie będzie całkowicie utwardzony.

Używaj nowych kolorów lakierów żelowych: nowe produkty będą miały swoje optymalne właściwości, więc problemy z utwardzaniem będą zminimalizowane.

Nie używaj starego lakieru żelowego: jeśli musisz użyć starego lakieru żelowego, oto jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby zwiększyć szansę na wyleczenie tego starego lakieru żelowego.

Jeśli twój stary żel polski jest po prostu zgęstniały, można moczyć go w stosunkowo ciepłej misce wody przez 10 minut. Ciepło sprawi, że zgrubiały lakier żelowy będzie wystarczająco cienki, aby można go było łatwo zastosować do paznokci.

Używaj więc tego jako ostateczności, ponieważ za każdym razem, gdy rozgrzejesz butelkę z lakierem żelowym, więcej pozostałych płynów chemicznych wyparuje.

Jako dobrą praktykę, zawsze sprawdzam, czy lakier żelowy w butelce ma dobrą konsystencję, zanim nałożę go na paznokcie moich klientów. Jeśli lakier żelowy jest gęsty, zbity lub lepki. Nie będę go używać i poproszę o wybranie innego koloru zamiast niego.

Używaj dobrej lampy LED do paznokci:

Zadbaj dobrze o swoją lampę LED do paznokci: lampa ma raczej małą płytkę drukowaną z wieloma maleńkimi stykami elektrycznymi lutowanymi ołowiem. Jeśli któryś z tych styków poluzuje się lub zostanie uszkodzony w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z lampą, nie będzie ona wytwarzać wystarczającej ilości światła do swojej normalnej mocy znamionowej lub przestanie działać.

Możesz sprawdzić, czy Twoja lampa jest nadal w dobrym stanie roboczym, wykonując podstawowy test lampy LED do paznokci.

Jeśli Twoja lampa LED do paznokci ma około dwóch lat i używasz jej co dwa tygodnie, to jest to dobry moment na zakup nowej lampy LED do paznokci i użycie starej lampy jako zapasowej.

Zawsze dobrze jest mieć w domu dodatkową lampę do paznokci. Niezależnie od tego czy robisz paznokcie żelowe w dzień czy późno w nocy, jeśli coś złego stanie się z Twoją najlepszą lampą do paznokci, możesz wyjąć swoją starą lampę do paznokci aby dokończyć aplikację lakieru żelowego.

Szczęśliwe żelowanie.

Chcesz dowiedzieć się, jaki jest najlepszy salon paznokci w pobliżu ciebie? Użyj tych pięciu rzeczy, aby powiedzieć, który salon paznokci jest bezpieczny i warty odwiedzenia.