JAK ZAŁOŻYĆ OBWOŹNY ZAKŁAD PIELĘGNACJI PAZNOKCI CZĘŚĆ 1: WPROWADZENIE

Jeśli tu trafiłeś, to znaczy, że prawdopodobnie Twoje dotychczasowe środowisko pracy dla manikiurzystki nie jest już dla Ciebie odpowiednie i szukasz alternatywy.

Mobilny salon pielęgnacji paznokci to małe przedsiębiorstwo, którego właścicielką jest licencjonowana i doświadczona manicurzystka nieposiadająca stałego adresu prowadzenia działalności i wykonująca usługi pielęgnacji paznokci u klienta. Manicurzystka zazwyczaj pracuje sama i przejmuje wszystkie obowiązki właściciela małej firmy, takie jak marketing, dokumenty prawne, księgowość i kontakty z klientami.

Myśląc o założeniu mobilnego biznesu związanego z paznokciami powinieneś najpierw dowiedzieć się jakie są podstawowe wymagania dotyczące posiadania i zarządzania mobilnym biznesem związanym z paznokciami, abyś mógł lepiej nim zarządzać od samego początku i aby odniósł sukces.

Kto jest właścicielem mobilnego biznesu związanego z paznokciami?

Mówiąc o mobilnym biznesie związanym z paznokciami, większość ludzi myśli o nim jako o jednoosobowym przedsiębiorstwie świadczącym usługi, ale nie jest to prawdą. Mobilne salony pielęgnacji paznokci są prowadzone przez techników pielęgnacji paznokci, którzy mogą świadczyć różne usługi dla szerokiego grona klientów.

Mogą to być manicurzystki, które świadczą swoje usługi gwiazdom filmowym i modowym, bogatym ludziom, którzy uważają, że korzystniej jest mieć swoje usługi w miejscu zamieszkania w czasie, w którym są one dostępne, a także te, które podróżują po swojej okolicy i świadczą usługi lokalnym klientom.

Innym rodzajem mobilnego biznesu związanego z paznokciami jest mobilny serwis paznokci na kółkach. W tym modelu biznesowym pełnowymiarowy samochód dostawczy jest przekształcany w stację pielęgnacji paznokci na kółkach. Klienci mogą wejść do takiej przerobionej furgonetki i skorzystać z usług w środku.

Gdzie mobilny stylista paznokci prowadzi swoją działalność?

W większości przypadków mobilny stylista paznokci musi dojechać do klienta, aby wykonać usługę. W przypadku tak zwanych wysokiej klasy stylistów paznokci może się zdarzyć, że będą oni musieli podróżować samolotem do innego miasta lub stanu, w którym mieszkają lub pracują ich klienci.

W przypadku wielu innych techników paznokci mogą oni po prostu dojeżdżać do swoich klientów w pobliskich miejscowościach.

Statki wycieczkowe to miejsca, w których mogą pracować mobilni styliści paznokci. Muszą oni być w stanie przebywać na morzu na statku przez całą podróż i przez cały czas trwania umowy, którą podpisują. Ta opcja może spodobać się osobom, które chcą zobaczyć świat i przy okazji zarobić trochę pieniędzy.

Jakie usługi świadczy mobilny zakład pielęgnacji paznokci?

W tym punkcie mobilne salony pielęgnacji paznokci różnią się między sobą. Mogą oni świadczyć podstawowe usługi w zakresie manicure i pedicure dla starszych grup klientów lub mogą być tak dobrzy jak to tylko możliwe we wszystkich aspektach usług związanych z paznokciami, aby móc sprostać wymaganiom klientów z wyższej półki i stale zmieniającej się modzie na paznokcie.

Co jest potrzebne, aby założyć mobilny salon pielęgnacji paznokci?

Aby założyć mobilny salon pielęgnacji paznokci, trzeba najpierw być bardzo dobrym stylistą paznokci, ponieważ będzie on również głównym mobilnym stylistą paznokci.

Musi ona opanować albo specjalistyczne usługi, które chce świadczyć dla wybranej grupy klientów, albo wszystkie aspekty usług związanych z paznokciami, aby móc świadczyć doskonałe usługi dla klientów z wyższej półki, którzy chcą tylko tego, co najlepsze.

W każdym razie trzeba być bardzo dobrym stylistą paznokci, aby móc rozpocząć mobilną działalność w tej branży.

W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zbudować dużej bazy klientów, która będzie wspierać Twój mobilny biznes, ponieważ baza klientów będzie się powiększać w dużej mierze dzięki przekazom ustnym. Bez tej dużej bazy klientów nie będziesz w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać swoją mobilną działalność w branży paznokci.

Jeśli uważasz się za dobrego technika paznokci, dobrym pomysłem jest pójście w ślady doświadczonego mobilnego technika paznokci jako praktykant. Od takich osób można się nauczyć cennych umiejętności w zakresie mobilnych usług pielęgnacji paznokci. Wielu z nich chętnie przyjmie dodatkową pomoc i będzie miało okazję do nawiązania kontaktu z innym właścicielem mobilnego salonu pielęgnacji paznokci, ponieważ większość z nich, jeśli nie wszyscy, pracuje w pojedynkę.

Są oni szczęśliwi, że na ich liście kontaktów znajduje się jeszcze jeden przyjazny mobilny technik paznokci, ponieważ czasami nie mogą dostać się na jedno z ich spotkań i jeśli ktoś może wypełnić za nich to jest to układ korzystny dla obu stron.

Być może znajdziesz sobie dobrego przyjaciela, który ma takie same zainteresowania jak Ty.

Świetny mobilny biznes związany z paznokciami oznacza świetnych mobilnych techników paznokci

Aby stworzyć udany mobilny biznes związany z paznokciami, technik paznokci musi posiadać wszystkie poniższe cechy.

Doświadczenie

Przed wyruszeniem w trasę mobilny technik paznokci musi być w stanie wykonywać wszystkie usługi związane z paznokciami, które chce świadczyć w sposób efektywny i dający jak najlepsze rezultaty. Oznacza to, że musi ona mieć co najmniej roczne doświadczenie w pracy na pełen etat w zakresie stylizacji paznokci.

Wykonywanie paznokci u klienta oznacza, że nie ma on nikogo, kogo mógłby poprosić o radę lub sugestie. Wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęt muszą być gotowe i dostępne, a właścicielka musi wiedzieć, jak się nimi posługiwać.

Krótko mówiąc, potykając się, szukając brakujących narzędzi lub wyglądając na zdezorientowanego, nie stworzysz dobrego, profesjonalnego wizerunku przed swoimi klientami.

Będąc mobilnym, możesz polegać tylko na sobie, swoim doświadczeniu i swoich narzędziach.

Mobilni styliści paznokci są dobrymi słuchaczami

Należy wsłuchiwać się w potrzeby i życzenia klientów. Najlepszą usługą, jaką możesz zaoferować każdemu klientowi, jest właśnie to. Postaw sobie za cel, aby efektem końcowym była uśmiechnięta, zadowolona twarz klienta, a Twoja wiedza w zakresie paznokci jest narzędziem, które pozwoli Ci osiągnąć ten efekt.

Nie należy narzucać klientom swojego doświadczenia i sposobu robienia paznokci, chyba że może to zagrażać ich dobru lub bezpieczeństwu.

Umiejętność dostosowania się

Praca w trasie jest zabawna, a jednocześnie nieprzewidywalna, zarówno jeśli chodzi o środowisko pracy, jak i klientów. Każdy dom, który odwiedzisz, będzie inny od następnego, więc ustawienie miejsca pracy będzie musiało się zmieniać wraz z nim.

Podobnie, odwiedzanie klientów w ich domach oznacza, że są oni unieruchomieni lub nie mogą usiąść przed Tobą, aby skorzystać z Twoich usług.
Musisz być szybkim w działaniu, starając się stworzyć jak najlepsze miejsce pracy do wykonywania usług manicure lub pedicure i jak najszybciej, abyś mógł świadczyć swoje usługi w jak najbardziej efektywny sposób.

Bądź otwarty na zmiany

Technicy paznokci pracujący w zwykłych salonach mają współpracowników i kierowników, z którymi mogą się kontaktować i uczyć się od siebie nawzajem, dzięki czemu są na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami.

Samotny, mobilny technik paznokci musi natomiast być zdolny do samokształcenia, ponieważ w pobliżu nie ma nikogo, dzięki czemu może szybko poznać nowe trendy w dziedzinie paznokci.

Mobilny technik paznokci musi więc być gotowy na wszelkie zmiany w branży paznokciowej, aby móc korzystać z nowych produktów lub nowych procedur, które mogą poprawić ogólne warunki pracy.

Mobilni styliści paznokci są właścicielami firm

Każdy mobilny technik stylizacji paznokci jest swoim własnym szefem. Oznacza to, że trzeba się nauczyć lub wiedzieć, jak zbilansować książeczkę czekową firmy i być odpowiedzialnym za całą księgowość i tworzenie sprzedaży.

  • Jako właściciel małego biznesu musisz wiedzieć, ile zarabiasz i jakie są Twoje całkowite miesięczne wydatki. Musisz mieć ogólną wiedzę o tym, jak działa księgowość, aby móc gromadzić i przechowywać miesięczne przychody i wydatki w sposób systematyczny, dzięki czemu możesz zaoszczędzić dużo czasu, robiąc rozliczenia za całe 12 miesięcy w czasie podatkowym.
  • Jednym z najważniejszych zadań właściciela mobilnego salonu pielęgnacji paznokci jest zwiększenie sprzedaży, tak jak w każdym innym biznesie. Musi on wiedzieć jak w najbardziej efektywny i najmniej kosztowny sposób przyciągnąć i zbudować klientelę salonu.

Istnieje wiele różnych sposobów marketingu mobilnych usług związanych z paznokciami, a wszystkie one zależą od tego, do kogo i gdzie chcesz dotrzeć. Jednak posiadanie ogólnej wiedzy na temat wszystkich różnych sposobów marketingu będzie bardzo korzystne, ponieważ będziesz w stanie wybrać i wykorzystać je w kampanii reklamowej, która zakończy się sukcesem.

Bezpieczeństwo osobiste jest ważne dla mobilnego biznesu związanego z paznokciami

Ostatnią umiejętnością lub praktyką, którą musi posiadać mobilny technik pielęgnacji paznokci, jest stosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Przemieszczanie się od jednego klienta do drugiego na drodze stwarza dodatkowe problemy związane z bezpieczeństwem. Zapracowany mobilny technik paznokci spędza znaczną część swojego czasu na jeździe od jednego spotkania do drugiego, więc bycie bezpiecznym kierowcą będzie dodatkowym atutem.

Kwestie bezpieczeństwa związane z dłuższym przebywaniem na drodze w trudnych warunkach pogodowych lub dobre samopoczucie w zupełnie obcym domu to czynniki, które należy dodać do listy kontrolnej dotyczącej bezpieczeństwa.

Dlatego dobrze jest, aby zawsze ktoś wiedział, gdzie się znajdujemy. Czasami te działania związane z bezpieczeństwem wydają się zbędne lub powtarzalne, ale to jedyny sposób, aby ktoś wiedział, gdzie jesteś, jeśli znajdziesz się w jakiejś złej, nieprzewidzianej sytuacji.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał dowiedzieć się więcej na ten temat, wróć, aby kontynuować czytanie następnego artykułu z tej serii: Mobile Nail Technician Część 2: Przygotowanie, który już wkrótce.