CIENKIE JAK PAPIER PAZNOKCIE PO AKRYLU: CO ROBIĆ

Od kilku miesięcy masz paznokcie akrylowe i nadszedł czas, aby je zdjąć. Jednak po zdjęciu akrylu zorientowałaś się, że twoje paznokcie są cienkie jak papier. Co się z nimi stało i co powinnaś zrobić, aby je odbudować?

Cienkie jak papier paznokcie po akrylach wynikają z dwóch rzeczy: po pierwsze z nadmiernego przygotowania paznokci przed nałożeniem akrylu, a po drugie z tego, że paznokcie akrylowe są zdejmowane poprzez złuszczanie lub zrywanie paznokci naturalnych. Te dwa niszczące procesy powodują, że paznokcie są tak cienkie.

Aby zrozumieć jak te dwie czynności prowadzą do tego, że paznokcie po akrylach są cienkie jak papier, przyjrzyjmy się każdej z nich i zobaczmy jak to się robi na paznokciach.

Dlaczego moje paznokcie są tak cienkie po akrylach?

Dwie rzeczy, które powodują, że paznokcie po akrylach są tak cienkie to przygotowanie paznokci poprzez szorstkowanie powierzchni przed nałożeniem akrylu i usuwanie akrylu poprzez nieprawidłowe jego odrywanie.

Nadmierna szorstkość powoduje, że paznokcie stają się cieńsze:

Niezbędnym krokiem przy nakładaniu akrylu jest lekkie usunięcie połysku naturalnych paznokci przed nałożeniem akrylu. Zapewni to dobre połączenie klejowe. Nadmierna szorstkość powoduje jednak niepotrzebne ścieńczenie paznokci.

Technik pielęgnacji paznokci używa do tego celu wiertarki do paznokci z taśmą szlifierską. Jest to urządzenie o dużej mocy, a taśma szlifierska jest zbyt ostra dla ludzkich paznokci.

Jeśli manikiurzystka używa tej maszyny nieostrożnie lub bez odpowiedniego przeszkolenia, jest bardziej prawdopodobne, że przerzedzi ona paznokcie o wiele bardziej niż jest to konieczne.

Innym czynnikiem, który powoduje, że paznokcie są tak cienkie są Państwo sami.

Fizyczne zdzieranie akrylu z paznokci spowoduje ich ścieńczenie:

Paznokcie akrylowe powinny być namoczone w acetonie, tak aby schodziły z paznokci bez żadnych uszkodzeń fizycznych. Jednak wiele osób bierze tę sprawę w swoje ręce. Odklejają, zdzierają paznokcie akrylowe fizycznie.

Więź pomiędzy akrylem a paznokciami jest silna. Nawet po kilku miesiącach może być ono silniejsze niż same paznokcie. W miarę jak będą Państwo zdzierać stare akryle, wiązania akrylowe na niektórych paznokciach będą tak silne, że paznokcie te będą pierwsze w kolejności.

Z mojego doświadczenia jako technika pielęgnacji paznokci wynika, że złe jest to, że moi klienci którzy próbują zdzierać akryl z paznokci nie mogą przestać dopóki nie zdejmą wszystkich paznokci akrylowych, nawet przy dużym dyskomforcie z tym związanym.

Niektórzy robią to dlatego że nie mogą znieść tego że jeśli nie mają dziesięciu paznokci akrylowych to wszystkie będą usunięte, inni robią to ponieważ są znudzeni, a jeszcze inni nie mogą używać swoich rąk z niektórymi brakującymi paznokciami akrylowymi jak np. przy pisaniu na maszynie.

Jeśli paznokcie są zrobione niedbale, te dwie czynności spowodują, że po akrylach będą one zbyt cienkie. To co Państwo widzą jest wynikiem końcowym jednej z tych czynności lub kombinacji obu tych czynności.

Czy paznokcie po akrylu mogą się zregenerować?

Jeśli nie zrywasz paznokci zbyt głęboko, co powoduje krwawienie, Twoje paznokcie są w porządku, w tym sensie, że będą odrastać normalnie.

Paznokcie zaczynają rosnąć przy macierzy i korzeniu paznokcia, a także pod skórkami. Tak długo jak te obszary nie są fizycznie uszkodzone, będą rosły normalne i zdrowe paznokcie.

Szlifowanie w celu zszorstkowania powierzchni paznokci przed nałożeniem akrylu i ściąganie go będzie miało wpływ tylko na odrośniętą część paznokci.

Bez innych przyczyn, które mogłyby trwale uszkodzić paznokcie, paznokcie po akrylu mogą wrócić do zdrowia.

Jak długo trwa gojenie się paznokci po akrylu?

Jeśli pozostawią Państwo cienkie paznokcie same sobie to powinny one wyrosnąć i zostać obcięte w ciągu około 4 miesięcy. Tyle czasu potrzeba aby paznokcie się zregenerowały, ponieważ przeciętnie paznokcie rosną w tempie 1/8 cala na miesiąc, czyli mniej więcej tyle ile mają dwie łyżeczki ułożone jedna na drugiej.

W rzeczywistości jednak paznokcie muszą być używane w codziennych czynnościach i są one tak przyzwyczajone do posiadania grubych i mocnych paznokci. Cienkie paznokcie mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Co można zrobić aby je pogrubić?

Co możesz zrobić aby pomóc swoim cienkim jak papier paznokciom po akrylach?

Ponieważ cienkie jak papier paznokcie są również słabe i mogą wbić się głęboko w łożysko paznokcia co może powodować krwawienie, można pomóc cienkim paznokciom być grubszymi i mocniejszymi poprzez ich sztuczne pogrubienie. Produkty do paznokci o których wspomniałam poniżej nadają się do stosowania na Państwa cienkie jak papier paznokcie tak długo jak długo nie występuje krwawienie.

Możesz nałożyć nowy akryl na swoje cienkie paznokcie.

Jeśli nadal podoba Ci się wygląd i odczucia związane z paznokciami akrylowymi, możesz je mieć ponownie. Tym razem wiesz już co powoduje, że Twoje paznokcie po akrylach są papierowo cienkie i możesz temu zapobiec prosząc manikiurzystkę o delikatne szlifowanie paznokci i o to abyś później sama ich nie obierała.

Można spróbować miękkich paznokci żelowych

Jest to najnowszy produkt do przedłużania paznokci. Tipsy soft gel są podobne do tipsów press-on ale ich trwałość jest cztery razy dłuższa. Mogą one utrzymywać się na paznokciach nawet do miesiąca. Zamiast kleju do paznokci jak w przypadku zwykłych paznokci press-on, paznokcie żelowe soft gel są pokryte wysokiej jakości żelem bazowym, który tworzy solidne połączenie z paznokciami.

Tipsy soft gel są łatwe w użyciu i szybko się zmywają. Mogą je Państwo założyć nawet samodzielnie w domu w czasie krótszym niż 30 minut. Te miękkie paznokcie żelowe będą ulubionymi sztucznymi paznokciami dla osób które lubią robić sobie paznokcie w domu.

Paznokcie pudrowe dip powder

Innym produktem do sztucznych paznokci, którego można użyć jest dip powder.

Dip powder nails to kolejny popularny rodzaj sztucznych paznokci ponieważ nie mają one silnego zapachu i są łatwe do usunięcia z paznokci.

Proces ten jest jednak żmudny ponieważ aby uzyskać efekt końcowy trzeba zanurzyć każdy paznokieć w proszku kilka razy. Proces ten może trwać do godziny jeśli chcą Państwo wykonać go w domu ponieważ zanurzanie, wypełnianie i kształtowanie wymaga czasu.

Poza tym może to wymagać wielu prób i błędów zanim uda się Państwu zrobić piękne paznokcie zanurzeniowe.

Jedną dobrą rzeczą jest to, że w porównaniu z paznokciami akrylowymi usuwanie paznokci metodą dip nails zajmuje mniej czasu.

Dlatego też nie polecam tego produktu jeśli są Państwo początkującymi użytkownikami dip nails. Lepiej jest udać się po nie do salonu pielęgnacji paznokci.

Możesz używać paznokci polygel

Paznokcie poligelowe są połączeniem akrylu i żelu twardego. Po utwardzeniu przez lampę UV LED wymagają one dużo opiłowywania i nadawania kształtu.

Oprócz tego, że trzeba dużo praktyki aby opanować nakładanie paznokci poligelowych to wiele osób używających tego systemu paznokci w domu napotyka na wiele problemów takich jak odskakiwanie, przedwczesne łamanie się i niska trwałość.

Nie ma nic złego w tym produkcie. Do nakładania tego produktu na cudze dłonie tak jak w przypadku paznokci akrylowych potrzebne są ręce drugiej osoby (najlepiej technika pielęgnacji paznokci).

Niektórzy ludzie w domu mogą nie mieć tego luksusu ponieważ próbują robić to sami.

Lakier żelowy jako łatwa nakładka i szybki wzmacniacz

Być może mieli Państwo lakier żelowy na swoich paznokciach lub na paznokciach akrylowych i wiedzą Państwo z pierwszej ręki jak bardzo są one trwałe. Lakier żelowy może być stosowany w domu jako szybka nakładka na paznokcie i jako doskonały środek wzmacniający do cienkich paznokci.

Lakier żelowy wymaga do utwardzenia lampy LED do paznokci. Nakładanie lakieru żelowego odbywa się jednak w taki sam sposób jak w przypadku zwykłego lakieru do paznokci. Ponieważ są one grubsze niż zwykłe lakiery do paznokci i mocniejsze, lakiery żelowe mogą być szybką nakładką na paznokcie i środkiem wzmacniającym paznokcie.

Są one w zasadzie systemem paznokciowym 3 w 1. Polerują Państwo paznokcie, uzyskują ochronę nakładki i wzmacniają paznokcie za jednym posiedzeniem w domu.

Lakier żelowy jest moim zdaniem najlepszym produktem do wzmacniania paznokci krótkich i średniej długości.

Podsumowanie:

Teraz już wiesz dlaczego masz cienkie jak papier paznokcie po akrylach i różne produkty do paznokci do stosowania na tych cienkich paznokciach aby pomóc im szybciej się goić.

Pamiętaj, że zapobieganie cienkim paznokciom jest o wiele łatwiejsze niż próba ich naprawienia.

Bawcie się Państwo dobrze swoimi paznokciami i dbajcie o nie.

Powiązany temat:

Co zrobić, jeśli masz obolałe paznokcie po usunięciu akrylu.

Uwaga dotycząca wpisów o tematyce medycznej:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie celom ogólnoinformacyjnym. Takie artykuły nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem tych artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.