PAZNOKCIE AKRYLOWE: KOMPLETNY PRZEWODNIK

Akryl jest jednym z popularnych produktów do wzmacniania paznokci. Można je stosować nie tylko na paznokciach, ale również na paznokciach u stóp, aby je upiększyć.

Akrylowe palce u stóp lub akrylowe paznokcie u stóp to naturalne paznokcie u stóp, które przedłuża się akrylami tak aby miały one pożądany kształt i długość tak samo jak paznokcie. Głównym celem nakładania akrylu na paznokcie u nóg jest sztuczne poprawienie ich ogólnego wyglądu, kiedy te naturalne paznokcie u nóg nie zawsze wyglądają równo i ładnie.

Czy można nakładać akryl na palce u stóp?

Akryl na palce u nóg możesz nałożyć tak samo jak na paznokcie. Akryl nada Twoim paznokciom u nóg pożądane kształty i długości, których nie mają Twoje naturalne paznokcie.

Ponieważ nakładanie akrylu na paznokcie jest procesem skomplikowanym i powinno być wykonywane tylko przez profesjonalistę, samodzielne wykonywanie paznokci akrylowych w domu nie jest zalecane, ponieważ podczas całego procesu muszą się Państwo schylać, co nie jest zbyt wygodne.

Ponadto trzeba to robić z paznokciami skierowanymi od siebie, co nie jest tym samym sposobem, w jaki normalnie robi się akryle na paznokciach.

Jak wykonuje się akrylowe paznokcie u stóp?

Podobnie jak w przypadku akrylu na paznokciach, akryl na palcach u nóg wykonuje się albo za pomocą tipsów, co jest znacznie łatwiejsze, albo za pomocą rzeźbienia, które polega na użyciu form do paznokci, co jest bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Jak już wspomniałam wcześniej, akrylowe paznokcie u stóp powinny być wykonywane tylko przez technika paznokci, ponieważ proces ten jest zaangażowany i nie jest to komfortowa pozycja, jeśli robisz to sam. Jednak powinieneś znać kilka kluczowych faktów na temat aplikacji akrylowych paznokci.

Procedura:

Procedura dla akrylowych paznokci u stóp jest taka sama jak w przypadku wykonywania akryli na paznokciach, z wyjątkiem kilku kluczowych ważnych kroków:

Zazwyczaj akryl nakłada się na paznokcie u stóp po umyciu stóp lub po wykonaniu pedicure. W każdym przypadku paznokcie są mokre. Im dłużej są one moczone w wodzie, tym dłużej trwa ich całkowite wysuszenie. Ta suchość paznokci ma decydujące znaczenie dla trwałości paznokci akrylowych.

Upewnij się, że dajesz swoim paznokciom około dziesięciu minut na wyschnięcie. Możesz użyć wentylatora aby to przyspieszyć.

Następnie nałóż na paznokcie roztwór dehydratora/ph balance i pozostaw do wyschnięcia.

Jeśli przedłużasz paznokcie u nóg rzeźbiąc je, to trwa to dłużej ponieważ musisz użyć formy do paznokci i umieścić ją w miejscu na każdym palcu.

Kiedy należy wykonać rzeźbę na paznokciach u stóp? Musisz użyć formy do paznokci w przypadku gdy duży paznokieć jest większy niż największy rozmiar końcówki paznokcia lub jest zbyt krótki aby założyć końcówkę paznokcia.

Przedłużenie paznokcia poprzez przyklejenie tipsa zajmie Państwu mniej czasu ponieważ nie trzeba go trzymać, przytrzymywać aż do zastygnięcia akrylu.

Jeśli używasz końcówki paznokcia do przedłużania paznokci, łatwiej jest zostawić całą długość tej końcówki. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której akryl dostanie się pod końcówkę paznokcia i trudno będzie go później usunąć jeśli zostanie on skrócony. Po nałożeniu akrylu można obciąć lub przyciąć końcówkę paznokcia do pożądanej długości i kształtu.

Po nałożeniu akrylu należy ukształtować i przyciąć paznokcie akrylowe tak aby wyglądały one tak samo jak pozostałe. Staraj się nie mieć ostrych krawędzi lub rogów, ponieważ będą one zaczepiać o ubrania lub skarpetki i powodować złamania.

Wypoleruj je na gładko i usuń kurz za pomocą alkoholu, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Teraz możesz nałożyć lakier według własnego uznania.

Dlaczego potrzebujesz akrylu do palców u stóp?

Ludzie nakładają akryl na paznokcie u stóp z dwóch powodów:

Aby naprawić złamany paznokieć.

Aby szybko uzyskać piękne, dłuższe paznokcie bez konieczności czekania kilku miesięcy na odrost naturalnych paznokci.

Czy mogę założyć akryl na duże palce u stóp?

Akryl na duże palce u stóp to najpopularniejsza usługa jeśli chodzi o akryl na palcach. Jeśli dwa duże palce nie wyglądają tak samo, zwracają uwagę na stopy. Dlatego wiele osób decyduje się na akryl na jednym z dużych paznokci u stóp, dzięki czemu będzie on wyglądał tak samo jak drugi. Ta szybka, mniej kosztowna opcja tworzy wspaniały ogólny wygląd stóp i paznokci.

Jeśli więc jeden z Twoich dużych paznokci ma inny kształt i długość niż pozostałe, wystarczy, że przedłużysz jeden duży paznokieć akrylem i nadasz mu taki kształt, aby wyglądał tak samo jak pozostałe, pod warunkiem, że jesteś zadowolony z pozostałych ośmiu paznokci.

Akrylowy komplet na paznokciach

Dla niektórych osób, które chcą mieć najlepszy wygląd swoich paznokci u stóp, wtedy stosuje się akryl full set na wszystkich dziesięciu paznokciach.

Jest to jednak najdroższy sposób na wykonanie akrylu na paznokciach u stóp, a jego wykonanie zajmuje co najmniej godzinę.

Czy akryl na palcach stóp jest zły?

Nie. Jeśli akryl jest dobry na paznokcie, to jest również dobry na paznokcie u stóp. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wykonywaniu paznokci u stóp metodą akrylową, np. paznokcie u stóp są narażone na tarcie w butach, dlatego należy wziąć pod uwagę ich kształt i długość.

Dwa możliwe błędy, które mogą się przydarzyć paznokciom akrylowym to:

Długie paznokcie mogą zaczepiać się o przedmioty i mogą powodować złamania.

Długie paznokcie tworzą większą szczelinę, w której dłużej utrzymuje się wilgoć, co może być dobrym miejscem dla rozwoju grzybów.

Jak długo wytrzymują paznokcie akrylowe?

Jeśli paznokcie akrylowe są prawidłowo założone, o odpowiednim kształcie i długości, powinny wytrzymać miesiąc zanim będą wymagały uzupełnienia akrylowego. Powodem tego jest to, że paznokcie u stóp rosną wolniej niż paznokcie i nie są poddawane ręcznym czynnościom, przez które musi przejść akryl na paznokciach.

Ile kosztuje nałożenie akrylu na palce u stóp?

Nakładanie akrylu na paznokcie u stóp wymaga doświadczonego technika i musi on to robić w niewygodnej pozycji, patrząc na paznokcie u stóp, a nie tak jak w przypadku nakładania akrylu na paznokcie, które zazwyczaj odbywa się przy stole do paznokci, gdzie znajdują się one prawie na wysokości oczu.

Dlatego akryle na palcach są zazwyczaj droższe. Z mojego doświadczenia wynika, że w większości salonów za nałożenie akrylu na paznokcie u stóp trzeba dopłacić około 30 procent więcej niż wynosi regularna cena akrylu na paznokciach.

Zazwyczaj cena akrylowego pełnego zestawu na paznokciach będzie wynosić od 40 do 60 dolarów, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

Aby zrobić akryle na jednym dużym palcu u nogi, salony paznokci będą pobierać od 5 do 10 dolarów.

Białe akrylowe palce u stóp

Jednym z najbardziej klasycznych kolorów dla toenails jest biały.

Możesz użyć białego koloru, aby stworzyć wygląd french manicure, który jest zawsze w stylu i pójdzie dobrze z każdym strojem.

Wiele osób stosuje biały french manicure zarówno na paznokciach u rąk jak i u nóg.

Inne osoby lubią polerować paznokcie akrylowe na biało. W ten sposób można pokazać ładny, równy wygląd całego zestawu paznokci akrylowych.

Należy jednak pamiętać, że biały kolor zmienia się w żółty kiedy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych lub kiedy nałożymy na niego blokadę przeciwsłoneczną.

Sztuczne paznokcie w przypadku brakujących paznokci u stóp

Każdy rodzaj sztucznych paznokci, który ma być nałożony na brakujący paznokieć u stóp musi mieć jakiś paznokieć do którego będzie przylegał. To właśnie na nim będzie można przykleić sztuczny paznokieć.

Czy można nakładać akryl na palce stóp bez paznokci? Akryl musi przylegać do naturalnych paznokci aby mógł się długo utrzymać. Bez naturalnych paznokci akryl będzie również odpadał.

Kiedy jedna z moich klientek straciła duży paznokieć u nogi i chciała wyjść na zewnątrz z przyzwoicie wyglądającymi stopami, owijałam jej paznokieć bandażem w kolorze nude i nakładałam lakier na bandaż w miejscu gdzie powinien być paznokieć. To stworzyło iluzję, że paznokieć był tam, tylko jeśli spojrzeć wystarczająco blisko to można powiedzieć.

Kolor utrzymywał się na bandażu tylko przez dzień lub dwa, co osiągnęło swój tymczasowy cel.

Jeśli mają Państwo niepełny paznokieć u nogi to mogą Państwo założyć końcówkę paznokcia lub założyć formę do paznokci i nałożyć na nią akryl. Należy pamiętać, że taki akrylowy paznokieć ma słabe wiązanie, więc należy zachować szczególną ostrożność, aby go nie zakleszczyć, nosić ciasne lub zamknięte buty.

Najszybszym sposobem na założenie sztucznego paznokcia w przypadku brakującego paznokcia jest zastosowanie press on nails. Paznokcie press on, które są przeznaczone do paznokci u nóg, można szybko przykleić za pomocą kleju, niektóre mają nawet paski samoprzylepne. Pomaluj wszystkie paznokcie lakierem do paznokci, pozostaw do wyschnięcia i jesteś gotowy do wyjścia.

Pamiętaj, że jest to tymczasowa poprawka i robisz to na specjalną okazję. Jeśli sztuczne paznokcie u stóp pozostaną po tym, to znaczy, że służą one swojemu celowi.

Czy akryl na palcach stóp może powodować grzybicę?

Jedną z wad akrylu na palcach stóp jest to, że może on powodować grzybicę łatwiej niż na paznokciach. Akrylowe paznokcie u stóp mogą powodować grzybicę ponieważ stopy są w butach przez cały dzień i wilgoć pod tymi długimi akrylowymi paznokciami u stóp utrzymuje się dłużej więc glony będą rosły i przekształcą się w grzyby.

W tym sensie akrylowe paznokcie u stóp nie powodują grzyba. To wilgoć związana z długimi paznokciami u stóp, które utrzymują wilgoć wraz z ciepłem stóp ułatwiają rozwój grzybów.

Dlaczego paznokcie akrylowe bolą?

Twoje paznokcie akrylowe bolą z dwóch możliwych powodów:

Osoba, która wykonała twoje akrylowe paznokcie u nóg spiłowała za dużo na twoich naturalnych paznokciach u nóg i ciężką ręką podczas kształtowania paznokci.

Twoje nowe paznokcie akrylowe były za długie do Twoich butów.

Jak należy dbać o paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe to sztuczne paznokcie, które zakłada się na paznokcie u stóp w jednym celu: aby poprawić wygląd stóp. Jednak osoby, które mają akrylowe paznokcie u stóp będą musiały zwrócić uwagę na to, jak będą one pasowały do ich normalnego stylu życia. Zbyt długie paznokcie akrylowe mogą przeszkadzać w noszeniu butów, które te osoby normalnie noszą, a te długie paznokcie będą utrzymywać wilgoć pod tymi paznokciami na tyle długo, że glony zaczną rosnąć i przekształcą się w grzyby.

Co należy zrobić z paznokciami akrylowymi?

  • Nosić je na tyle długo, aby nie przeszkadzały w noszeniu butów, które się często nosi.
  • Po miesiącu zrób wypełnienie akrylowe i przytnij lub spiłuj je, aby usunąć narośl.
  • Uważaj kiedy chodzisz boso, szczególnie kiedy chodzisz po dywanie, ponieważ te długie paznokcie mogą złapać się na włókna dywanu i będą ciągnąć się na paznokciach i powodować ich złamanie. Co gorsza, mogą one odciągnąć twoje naturalne paznokcie od palców.
  • Po prysznicu lub kąpieli pozwól swoim stopom i paznokciom całkowicie wyschnąć przed założeniem butów na cały dzień. Możesz je szybciej wysuszyć używając końcówki q-tip do wytarcia w poprzek i pod wydłużonymi końcówkami. Możesz również użyć suszarki do włosów ustawionej na niską temperaturę i wysoką prędkość, aby wysuszyć te paznokcie akrylowe przez około trzy minuty.
  • Noś je w cieplejszych porach roku, więc możesz używać sandałów, klapek lub butów z odkrytymi palcami.

Czego nie należy robić z paznokciami akrylowymi?

  • Nie należy nosić kwadratowych kształtów z ostrymi rogami, ponieważ będą one zaczepiać o ubrania i dywan. Płaskie kształty paznokci z okrągłymi rogami najlepiej sprawdzają się na palcach.
  • Nie należy nosić ich zbyt długo.
  • Jeśli mają Państwo zwyczaj nakładania balsamu na stopy po prysznicu lub kąpieli, nie należy dopuścić do tego, aby dostał się on pod paznokcie, ponieważ zatrzymuje on wilgoć i zapobiega wysychaniu.
  • Nie róbcie Państwo akrylowych paznokci u nóg w zimie lub w chłodne dni, ponieważ będą one znajdowały się wewnątrz butów i nie będziecie mieli Państwo zbyt wielu okazji do ich pokazania.
  • Nie należy próbować ich odklejać. Połączenie pomiędzy akrylem a paznokciami naturalnymi może być silniejsze niż paznokcie naturalne. Jeśli je odkleisz, możesz odkleić niektóre lub wszystkie paznokcie, a to zrujnuje ogólny kształt i długość twoich paznokci u nóg, które zastosowałaś w akrylu.

Wniosek:

Teraz wiesz już wszystko, co warto wiedzieć o akrylowych paznokciach u nóg.

Głównym powodem, dla którego ktoś nakłada akryl na palce u nóg jest to, że chcą one być ładne i ładnie się prezentować. Tak samo jak akryl na paznokciach, tak samo akryl na paznokciach u stóp sprawia, że czujemy się bardziej kobieco.

Teraz już wiesz jak dbać o swoje akrylowe paznokcie u stóp i jeśli zrobisz to dobrze to będziesz się nimi cieszyć i będziesz mogła uniknąć wielu sytuacji, które mogłyby spowodować złamanie tych akrylowych paznokci u stóp i wyrządzić Ci krzywdę.

Paznokcie akrylowe u stóp w pobliżu mnie

Wykonywanie paznokci akrylowych na palcach u nóg wymaga dużej wiedzy i doświadczenia i nie może tego robić byle jaki technik. Powinnaś zadzwonić do salonu paznokci z wyprzedzeniem i zapytać, czy mogą to zrobić, więc nie będziesz wkraczać w żadne niespodzianki.

Potrzebujesz znaleźć najlepszy salon paznokci, który może zrobić twoje akrylowe paznokcie? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć.

Photo by Karolina Grabowska from Pexels