DLACZEGO SWĘDZĄ MNIE STOPY PO PEDICURE: JEDNA WSPÓLNA PRZYCZYNA

Poszłaś do salonu pielęgnacji paznokci, aby rozpieścić swoje stopy pedicure spa i byłaś zadowolona z usługi. Jednak chwilę później stopy i palce bardzo Cię swędzą. Co się dzieje?

Swędzenie stóp i palców u stóp po pedicure jest raczej spowodowane peelingiem do stóp, preparatem do usuwania modzeli, preparatem do usuwania skórek lub innymi substancjami o wysokim poziomie żrących zasad, które nie zostały dokładnie zmyte. Jeśli roztwory te pozostaną na stopach i palcach, będą nadal powodować pieczenie skóry, aż dotrą do niższych warstw skóry i spowodują podrażnienia.

Co powoduje swędzenie stóp lub palców u stóp po pedicure?

Dla osób z grubą skórą lub grubym modzelem na spodzie stóp, technik paznokci, który pracuje na tych stopach ma dwie rzeczy do wykorzystania.

Ciężkie pilniki do stóp usuwające modzele:

Pierwszym z nich jest użycie pilnika do stóp lub czegoś bardziej wytrzymałego, co może wytrzymać rygorystyczne użytkowanie. To narzędzie do pedicure wygląda bardzo podobnie do tarki do sera. Narzędzia te są często używane do usuwania grubego modzela i grubej skóry na spodzie stóp.

Przed użyciem tego ciężkiego pilnika do stóp technik paznokci stosuje zazwyczaj na stopy środek zmiękczający skórki lub środek do usuwania modzeli. Oba mają pewne żrące składniki alkaliczne, a drugi roztwór ma jeszcze wyższe stężenie alkaliczne niż pierwszy.

Jeżeli Twoja pedikiurzystka nie wie i nie rozumie, jak żrące są te roztwory i jak prawidłowo ich używać, spierze całe Twoje stopy i palce, nawet na wierzchniej stronie stóp, gdzie skóra jest cieńsza.

Następnie użyje tego zdzieraka do usuwania zrogowaceń w postaci tarki serowej, aby pracować nad zmniejszeniem grubej skóry na spodzie stóp.

Następnie użyje ona pumeksu lub czegoś podobnego, aby wyszorować martwą skórę na stopach.

Wiele państw nie zezwala na stosowanie tarki do sera lub ciężkich narzędzi do usuwania modzeli, ponieważ są one ostre i mogą przeciąć skórę i spowodować krwawienie. W związku z tym salony paznokciowe decydują się na stosowanie płynnych roztworów usuwających modzele.

Płyny do usuwania modzeli:

Te środki do usuwania modzeli typu płynnego mają wysokie stężenie alkaliczne, które jest bardzo żrące. Będą one reagować z substancji organicznych, takich jak ludzka skóra i nie zatrzyma się, jeśli są pozostawione na.

Załóżmy, że twój stan nie pozwala na stosowanie ciężkich środków do usuwania modzeli. W takim przypadku lokalna pedikiurzystka zwykle nakłada na stopy nieco więcej płynnego środka do usuwania modzeli, aby zrekompensować brak możliwości użycia ręcznego środka do usuwania modzeli.

Twoja pedikiurzystka najpierw nałoży płynny środek do usuwania modzeli na spody stóp, gdzie znajduje się gruby zrogowaciały naskórek. Podczas pracy nad modzelem, jej ręce (w rękawiczkach) niechcący przeniosą ten środek na inne części stóp, w tym na wierzchnią stronę. Dzieje się tak, ponieważ jedna z jej rąk musi przytrzymywać Twoje stopy w różnych miejscach, aby utrzymać je w miejscu, podczas gdy druga ręka szoruje Twoją grubą skórę.

Grube callus remover skończy się na twoich stopach, gdzie nie powinno być i robi to, co jest przeznaczone do zrobienia, usuwając skórę chemicznie.

Usuwanie grubej skóry pod stopami jest częścią wspaniałego pedicure. Jednak czasem może zdarzyć się wypadek, a to jest jeden z kroków, który jest możliwy.

Dlaczego po pedicure swędzą mnie stopy?

Pytasz: "Dlaczego te środki do usuwania modzeli są wciąż na stopach? Moja pedikiurzystka umyła i spłukała moje stopy. Czy ten roztwór należy zmyć?

Niestety, jeśli nie wie, jak żrące są te płynne środki do usuwania modzeli, nie będzie wiedziała, jak prawidłowo umyć i spłukać Twoje stopy, aby mieć pewność, że zostaną one dokładnie usunięte. Czasami po prostu zdarzyło się, że przeoczyła jakieś miejsce.

Prawie wszystkie płynne środki do usuwania modzeli mają gęstą, żelową konsystencję i są idealnie przezroczyste. Nawet po szybkim spłukaniu te gęste, żelopodobne środki do usuwania modzeli nadal pozostają na stopach. Jako bezbarwne i przezroczyste, są trudne do wykrycia, a nawet trudno to zrobić, gdy całe stopy są mokre.

Mogą one tworzyć przezroczystą, cienką warstwę lub, co gorsza, tworzyć małą, przezroczystą plamkę na skórze. W obu przypadkach są one prawie niewidoczne.

Jeśli pozostawi się je w spokoju, to będą one pracowicie, ale powoli spalać górne warstwy skóry, aż dotrą głęboko do niższych warstw, gdzie spotkają się z zakończeniami nerwowymi i czujnikami.

I właśnie wtedy, chwilę później, odczuwasz swędzenie.

Jeśli te przezroczyste żelowe środki do usuwania modzeli zostały użyte w pedicure i masz swędzenie, oto co musisz zrobić jak najszybciej.

Jak mogę powstrzymać swędzenie stóp po pedicure?

Teraz już wiesz, co jest prawdopodobnie winowajcą, który powoduje, że Twoje stopy lub palce u stóp swędzą po pedicure. Jeśli twierdzisz, że musisz pozbyć się zmywacza modzeli, który nadal pozostaje na Twoich stopach, to masz rację.

Oto, jak musisz zrobić następny, ASAP:

DOSTAĆ SIĘ DO NAJBLIŻSZEGO MIEJSCA, GDZIE MOŻNA MOCZYĆ STOPY.

Główną ideą tutaj jest to, że musisz dostać się do miejsca, gdzie można moczyć stopy tak szybko, jak to możliwe, aby zatrzymać żrący zmywacz modzel od robienia więcej szkody.

Jeśli jesteś w domu:

Natychmiast namocz obie stopy w ciepłej wodzie. Im więcej wody, tym lepiej. Możesz użyć wanny, 5-galonowego wiadra lub dowolnego dużego plastikowego pojemnika.

Zmocz ręcznik i zacznij szorować najpierw dotknięty obszar. Jeśli jest to tylko swędzenie, to nie jest to poważne. Następnie trzeba wyczyścić całą stopę za pomocą ręcznika lub miękkiej szczotki.

Następnie można zrobić to samo dla drugiej stopy. Proces ten należy powtórzyć co najmniej 5 razy. Upewnij się, że dokładnie szorujesz obie stopy, szczególnie tam, gdzie swędzi. Ten gęsty, żelowy zmywacz, który jest trudny do zauważenia, nie zejdzie z Twoich stóp szybko, po prostu rozpuszczając się w wodzie.

Jeśli poczujesz pieczenie, oznacza to, że zbyt długo pozostawiłaś środek do usuwania modzeli na stopach. Oto jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić.

Napełnij czystą butelkę z rozpylaczem ciepłą wodą z kranu i stale spryskuj oparzone miejsce. Nie używaj ręcznika ani szczotki na tym obszarze, ponieważ będą one szorować odsłoniętą skórę i ranić cię. Możesz użyć sprayu pod prysznicem.

Kontynuuj spryskiwanie tych palących miejsc przez co najmniej 2 minuty. Użyj ciśnienia wody na tyle silnego, że nie będziesz odczuwać bólu.

Jeśli możesz wrócić do salonu paznokci, ponieważ jest bliżej:

Natychmiast powiedz menedżerowi, co ci się stało, i grzecznie zapytaj, czy możesz wrócić na krzesło pedicure, jeśli jest dostępne, aby wyszorować swoje swędzące stopy. Twój salon na pewno się zgodzi, ponieważ chce, abyś jako szczęśliwy i bezpieczny klient wrócił do niego.

Jeśli nie możesz wrócić do salonu paznokci, możesz przyjść do każdego salonu paznokci, który jest najbliżej ciebie i powiedzieć menedżerowi swoją sytuację i zapytać, czy możesz użyć krzesła pedicure, aby spłukać stopy. Niektórzy nie pozwolą ci, ponieważ są zajęci lub nie jesteś ich klientami; inni będą. Po prostu daj salonowi trochę pieniędzy za ich kłopoty z czyszczeniem krzesła do pedicure po tobie.

Nie możesz dostać się do domu lub dostać się do dowolnego salonu paznokci:

Nadal możesz to zrobić.

Można kupić duży plastikowy pojemnik, który można moczyć obie stopy w, kilka galonów wody pitnej i kilka ręczników. Można je kupić w każdym sklepie najbliżej Ciebie.

Twój staging teren mógł być na pasażera stronie lub w tylnym siedzeniu twój samochód, którykolwiek ma więcej pokój dla ciebie moczyć twój feet i atakować swędzenie.

Nie potrzebujesz mnie, abym ci powiedział, co tu robisz. Słowo to improwizować.

Jest to najczęstsza przyczyna tego, dlaczego stopy swędzą po pedicure. Mam nadzieję, że jest to również przyczyną dla twoich stóp do swędzenia, ponieważ jest to może być łatwo leczone.

Pozwól nam skrzyżować kciuki, że po pomyślnym zatrzymaniu swędzenia, możesz położyć się oglądając swój ulubiony program telewizyjny ze skrzyżowanymi nogami, myśląc o swojej następnej przygodzie z pedicure.

Inne przyczyny, które sprawiają, że stopy swędzą po pedicure

Inne przyczyny, które mogą sprawić, że Twoje stopy swędzą są często poważniejsze i zajmują więcej czasu, aby się rozwinąć, takie jak grzyby, odwodniona skóra, itp. wykraczają poza zakres tego artykułu i być może będziesz musiał skontaktować się z lekarzem.

Powodzenia i szczęśliwych stóp!

Powiązany artykuł:

Jak wiedzieć, czy salon paznokci jest najlepszy w Twojej okolicy? Jest pięć rzeczy, które musi mieć świetny salon pielęgnacji paznokci.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Takie artykuły nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem tych artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.