JAK SZYBKO NAPRAWIĆ POMARSZCZONY LUB PĘCHERZYKOWATY LAKIER W ŻELU

Po spędzić dobrą godzinę lub dwie, aby zrobić swój żel manicure w domu tylko dowiedzieć się, że żel polski na jednym lub więcej palców wygląda pomarszczone, pęcherzyki lub grudki. Właściwym sposobem, aby to naprawić jest usunięcie tych złych żel polski i zastosować go od nowa. Jeśli tak się stanie z tobą, następujące instrukcje pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek, aby to zrobić.

Być może już wiesz i używać różnych metod usuwania żelu polski. W tej konkretnej sytuacji, usuwając pomarszczony lub pęcherzyki żelu na jednym lub więcej palców przy użyciu łóżeczek palców pozwoli Ci zaoszczędzić do 30 dodatkowych minut lub tak od siedzenia przy stole, próbując moczyć się z żelu polski.

Używanie palców do naprawy pomarszczony lub pęcherzyki żelu polski jest szybki sposób:

Czego potrzebujesz:

  1. Bawełna i aceton.
  2. Odpowiedniej wielkości podkładki pod palce. Jeśli nie masz łóżeczek na palce, możesz wyciąć lateksową rękawiczkę lub starą żółtą rękawicę kuchenną.

Po ich zdobyciu wróć do swojego stołu, aby rozpocząć usuwanie pomarszczonego lakieru żelowego.

Procedura:

Krok 1: nasącz małą kulkę bawełny czystym acetonem i umieść ją na czubku paznokcia, z którego chcesz usunąć pomarszczony żelowy lakier.

Jeśli używasz wyciętego palca z rękawicy kuchennej, najpierw włóż go na palec i spróbuj go zwinąć tak, aby wyglądał jak nieużywane łóżeczko z palca.

Krok 2: nawiń wacik na paznokieć. Upewnij się, że wacik pozostał na pomarszczonym żelowym lakierze.

Jeśli kojec lub wycięty palec z lateksowej lub kuchennej rękawicy jest zbyt luźny, możesz użyć gumki recepturki i owinąć ją wokół palca kilka razy, aby utrzymać kojec na miejscu, a następnie pozostawić paznokcie do namoczenia na 15 minut. Nie owijaj gumki zbyt mocno.

Jesteś gotowy! Teraz możesz wstać i zrobić cokolwiek potrzebujesz zrobić z rękami, podczas gdy twoje paznokcie są namaczane, bez konieczności siadania i bez możliwości używania rąk.

Krok 3: zdejmij łóżeczko na palce i lakier żelowy powinien zejść z paznokci lub z delikatnym skrobaniem. Przygotuj ponownie powierzchnie paznokcia.

Krok 4: Ponownie nałożyć żelu kolor swojego wyboru i zrobić wykończenie na wszystkich swoich dziesięciu paznokci.

Nałożenie większej ilości lakieru żelowego sprawi tylko, że pomarszczony lakier żelowy będzie wyglądał jeszcze gorzej:

Pomarszczony lub pęcherzyki żelu polski zdarza się, ponieważ lakier jest prawdopodobnie już gruba i grubość ta uniemożliwia światło UV do całkowicie utwardzić lakier żelowy w dolnej warstwie. Powoduje to marszczenie lub bąbelkowanie żelu polskiego na górnej warstwie. Więcej żelu polski nie pomoże wygładzić go. Nawet jeśli wydaje się być gładka, cały żel polski nie będzie w pełni utwardzony i będzie złuszczać się przedwcześnie.

Niezależnie od sposobu zdecydujesz się użyć do usunięcia pomarszczony lakier żelowy, należy usunąć go od razu, ponieważ usunięcie nowo utwardzony lakier żelowy zajmie znacznie mniej czasu niż stary lakier żelowy, który był na paznokciach przez kilka dni.

Inne popularne metody usuwania lakieru żelowego, które możesz chcieć poznać:

Podczas gdy czekasz na lakier żelowy, aby zejść i zastanawiasz się, jakie są inne metody usuwania lakieru żelowego, tutaj jest szybka lista. Przeczytaj przez nich, a dowiesz się, że metoda finger cot jest najlepszym sposobem.

Jak uniknąć żelu polski od zmarszczek lub bąbelków:

W skrócie, żel polski zmarszczki lub pęcherzyki są wyniki niepełnego utwardzania. To niepełne utwardzenie może się zdarzyć jeśli lakier żelowy nałożony na paznokcie jest zbyt gruby, nieodpowiednie źródło światła UV lub nieprawidłowe umieszczenie palców pod lampą UV. Aby dowiedzieć się więcej jak zapobiec temu zjawisku przeczytaj mój artykuł o tym jak temu zapobiec abyś nie popełniła tego samego błędu przy następnym manicure żelowym.

Powiązane pytania:

Różne sposoby usuwania lakieru żelowego, które możesz wykonać w domu. Poznaj różne sposoby usuwania lakieru żelowego, abyś mogła go używać w każdych okolicznościach.

Jeśli jesteś nowy do lakieru żelowego i chcesz wiedzieć, jak sprawić, by twój lakier żelowy trwał, przeczytaj artykuł o tym, dlaczego lakier żelowy nie trwa długo.

Mam nadzieję, że to pomoże. Jeśli Ci się podoba, proszę podziel się.

Szczęśliwego żelowania.