PAZNOKCIE AKRYLOWE BOLĄ W NOCY? PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Jednym z problemów, które ludzie mogą mieć po otrzymaniu akrylowych paznokci jest to, że ich paznokcie bolą po akrylach.

Paznokcie akrylowe bolą lub są obolałe po ich założeniu mogą pochodzić z jednej lub więcej z następujących możliwych przyczyn:

 • Zranione naturalne paznokcie.
 • Nadmierne wypełnienie na powierzchni naturalnego paznokcia.
 • Sam produkt do akrylowych paznokci.
 • Cienkie paznokcie naturalne.

Ból paznokci akrylowych może pojawić się już kilka godzin po ich założeniu, ponieważ może pochodzić od jednego z czterech powyższych czynników. Mogą one działać samodzielnie lub bardziej prawdopodobne, że zespół z innymi trzema, aby spowodować dyskomfort, zwykle pierwszą noc.

Jeśli właśnie zrobiłeś sobie paznokcie i one Cię bolą i chcesz wiedzieć co możesz zrobić, to czytaj dalej. przyczyny i kroki do złagodzenia bólu paznokci akrylowych są wyjaśnione poniżej.

Akryl na zranionych naturalnych paznokciach może powodować ból

Jeśli złamiesz sobie paznokieć i będzie on krwawił lub będzie wyglądał na posiniaczony to powinieneś poczekać aż krwawienie ustanie lub posiniaczony paznokieć przestanie boleć. Próba nałożenia paznokci akrylowych na takie zranione paznokcie spowoduje niepotrzebne obciążenie ich ciepłem, chemikaliami z paznokci i nadmiernym zginaniem przy dłuższych paznokciach akrylowych. Jest to najgorszy moment na nakładanie akrylu na zraniony paznokieć, ponieważ pod tym akrylowym paznokciem może pojawić się pulsujący ból. Jeśli któryś z twoich paznokci ma jedno z poniższych uszkodzeń:

 • Skaleczenia na skórze wokół lub na skórce
 • Krwawienie spowodowane ciągnięciem paznokci wiszących
 • siniaki
 • złamania lub pęknięcia na paznokciach naturalnych
 • rozdwojenia paznokci, które powodują krwawienie

Czasami nałożenie paznokci akrylowych na zranione paznokcie naturalne powoduje infekcję jeśli rana nie jest całkowicie oczyszczona i zdezynfekowana a salony paznokciowe i tak nie mogą tego robić na zranionych paznokciach. Ta infekcja może również powodować dodatkowy ból na palcu.

Nadmierne wypełnienie na powierzchni paznokcia może powodować ból

Strona Pierwszym czynnikiem, który powoduje, że paznokcie akrylowe bolą już pierwszej nocy jest jak technik paznokciowy przygotowuje powierzchnię paznokcia przed przed nałożeniem akrylu.

Może on albo zbytnio spiłować lub wypolerować naturalną powierzchnię paznokcia co prowadzi do tego, że paznokcie stają się cieńsze lub że na naturalnej powierzchni paznokcia powstają małe wgłębienia. Od razu można to wyczuć, szczególnie jeśli technik paznokci używa wiertła do paznokci na naturalnej powierzchni paznokcia. Już wtedy można odczuwać dyskomfort i będzie on się pogłębiał.

Tak więc to właśnie nadmierne wiercenie lub polerowanie naturalnych paznokci może spowodować, że później w ciągu dnia będą Państwo odczuwać ból.

W takim przypadku dowiesz się później czy paznokieć akrylowy boli przy naciskaniu.

Grube akryle na naturalnych paznokciach mogą boleć

Grube akryle mogą powodować wypaczanie lub wyginanie się paznokci: zbyt grube akryle na cienkich paznokciach mogą zmienić normalny kształt paznokci i spowodować, że poczujesz ból.

Różne chemiczne składniki płynne w akrylowych paznokciach mogą również powodować ból.

Jeśli masz niską tolerancję na produkty do paznokci akrylowych i jeszcze o tym nie wiesz to jest możliwe, że podczas zakładania paznokci akrylowych będą Państwo odczuwać ból lub ból. założyć paznokcie akrylowe. Na szczęście ten dyskomfort będzie przejściowy. Powinien on trwać tylko kilka godzin.

Jeśli już wiesz, że paznokcie akrylowe paznokcie akrylowe będą Cię bolały lub powodowały dyskomfort przez kilka godzin po ich to istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz niską tolerancję na paznokcie akrylowe. paznokci.

Wszyscy jesteśmy różni, a nasze systemy odpornościowe różnie reagują na dany produkt chemiczny. Innymi słowy, niektórzy ludzie będą mieli większą tolerancję na akryle niż inni. Osoby z niską tolerancją na produkty akrylowe będą tymczasowo odczuwać pewne podrażnienia.

Paznokcie akrylowe są używane komercyjnie od końca lat 70-tych. Od tego czasu produkty te zdążyły się bardzo rozwinąć i udoskonalić. Łatwość użycia, trwałość i bezpieczeństwo sprawiają, że paznokcie akrylowe są produktem dojrzałym. Mimo to jest to produkt chemiczny wytwarzany przez człowieka. Oznacza to, że paznokcie akrylowe nie są dla każdego.

Ponieważ producenci tworzą produkty do paznokci akrylowych według własnych kryteriów i specyfikacji, nie ma dwóch takich samych produktów do paznokci akrylowych.

Cienkie paznokcie naturalne

Ostatnim powodem, dla którego paznokcie akrylowe może być twoja własna paznokcie. Jeśli twoje naturalne paznokcie są cienkie, to mogą się zdarzyć dwie rzeczy mogą się zdarzyć dwie rzeczy przy nakładaniu paznokci akrylowych:

Jeśli paznokcie są mokre przez około 15 minut, paznokcie zmiękną. Oznacza to, że ludzkie paznokcie są porowate, a nie stanowią jednego stałego elementu. Płyny przechodzą przez materiały porowate. Tak więc płynne produkty do paznokci akrylowych takie jak bonding/dehydrator, primery, płynne monomery lub kleje do paznokci, które są nakładane nadmiernie na wierzchnią warstwę paznokcia będą przesączać się do niższej warstwy i będą miały kontakt z naczyniami krwionośnymi i zakończeniami nerwowymi w palcach.

Jeśli te płyny nie zostaną całkowicie odparowane lub rozproszone, będą oddziaływać z miąższem i powodować dyskomfort lub ból, aż do całkowitego zniknięcia.

Naturalne paznokcie są elastyczne. Cieńsze paznokcie są jeszcze bardziej elastyczne. Po zmieszaniu akrylu w proszku i w płynie następuje reakcja chemiczna, która jest reakcją egzotermiczną lub wydzielającą ciepło. Po zakończeniu reakcji powstaje produkt stały. Jeśli ta reakcja chemiczna tworząca ciało stałe zachodzi na cienkim paznokciu to jest bardziej prawdopodobne, że wypacza ona lub wygina kształt cienkiego paznokcia znajdującego się pod nią.

To dodatkowe ciepło i siła zginania kształtu będzie bolało Państwa paznokcie do czasu aż całe dodatkowe ciepło zostanie rozproszone i wszystkie zakończenia nerwowe przyzwyczają się do zmiany kształtu paznokcia.

Czy paznokcie akrylowe powinny boleć?

Czy robienie paznokci akrylowych jest bolesne? Nie, nie boli. Jeśli jednak zdarzy się, że po nałożeniu akrylu paznokcie będą bolały, to ból ten może być spowodowany jednym z czterech czynników:

 • Nakładanie akrylu na zraniony lub złamany paznokieć.
 • Nadmiernego przygotowania powierzchni paznokcia.
 • Samego produktu do paznokci akrylowych.
 • Nakładanie akryli na cienkie paznokcie naturalne.

Dlaczego paznokcie akrylowe bolą lub są obolałe pierwszego dnia?

Wiele osób zazwyczaj robi sobie paznokcie akrylowe po zakończeniu dnia pracy, zazwyczaj od 16:00 do 20:00. Jakikolwiek ból lub dyskomfort związany z aplikacją paznokci akrylowych zacznie się kilka godzin później, ponieważ organizm próbuje się do nich dostosować lub na nie zareagować.

Po przeczytaniu wszystkich czterech czynników powyżej, teraz rozumiesz dlaczego paznokcie akrylowe bolą pierwszej nocy.

Jak długo będą bolały paznokcie po nałożeniu akrylu?

Niezależnie od tego, dlaczego akryle bolą paznokcie, pod warunkiem, że twoje paznokcie nie mają żadnych fizycznych urazów przed aplikacją akrylu, ból nie powinien trwać długo.

Czas trwania bólu po akrylowych paznokciach może trwać do trzech dni. Jeśli jednak ból po paznokciach akrylowych nie ustępuje po jednym dniu, należy je usunąć poprzez moczenie w acetonie, a nie poprzez fizyczny proces usuwania, taki jak złuszczanie lub wyrywanie.

Porady jak przestać boleć od paznokci akrylowych

Jeśli twoje paznokcie bolą lub są obolałe z powodu paznokci akrylowych, wykonaj poniższe kroki, powinny one zmniejszyć twoje bóle:

 • Namocz palec w chłodnej wodzie przez 15 minut, aby zmniejszyć przepływ krwi, obrzęk i ból paznokci.
 • Podnieś ręce, aby spowolnić przepływ krwi do dotkniętych palców, kiedy leżysz.
 • Weź trochę over-the-counter lek przeciwbólowy przed pójściem do łóżka.

Jeśli ból lub bolesność nie ustąpią następnego dnia, to należy je usunąć u doświadczonego specjalisty od paznokci.

Przeczytaj również to, abyś wiedziała co robić podczas następnej wizyty u akrylowego paznokcia.

Wskazówki, które należy znać przed założeniem paznokci akrylowych, aby zapobiec ich bolesności.

Nie rób paznokci akrylowych jeśli twoje naturalne paznokcie są zranione:

Najlepiej jest, aby zranione naturalne najlepiej aby zranione paznokcie naturalne miały trochę czasu na odpoczynek i wyleczenie zanim będą gotowe na akryl. paznokcie akrylowe. Kiedy? Możesz zapytać. Zasadą jest, że zranione paznokcie powinny przestać krwawić lub pulsować przez co najmniej dwa dni.

Powiedz swojemu technikowi od paznokci, aby był spokojny o wiercenie lub polerowanie:

Proszę poinformować swojego technika o tym, że paznokcie akrylowe bolą Państwa w nocy i że nie będzie on nadmiernie piłował, wiercił lub polerował powierzchni paznokcia lub nie będzie używał elektrycznej wiertarki do paznokci.

Wiertła do paznokci są główną przyczyną przerzedzenia lub przecięcia naturalnej powierzchni paznokcia z powodu dużej szybkości, potężne urządzenie, jeśli nie jest używane prawidłowo.

Łatwo jest również stwierdzić czy technik paznokci łatwo jest również stwierdzić czy technik paznokci jest biegły w swoich umiejętnościach wiercenia paznokci.

Jeśli nie podoba ci się sposób w jaki twój technik paznokci obsługuje wiertarkę elektryczną, możesz grzecznie poprosić kierownika salonu o przydzielenie ci bardziej doświadczonego technika paznokci, informując go o tym, że będziesz mieć ból spowodowany nowymi paznokciami akrylowymi w nocy.

Większość menedżerów, którzy są w biznesie przez jakiś czas wiedzą o tej sytuacji i chętnie zastąpią technika paznokci z bardziej doświadczonym, ponieważ wiedzą, że szczęśliwy klient stanie się stałym klientem. szczęśliwy klient stanie się stałym klientem.

Jeśli kierownik nie jest w stanie zastąpić nowego technika dla ciebie, są szanse, że nie ma lepiej wykwalifikowanych techników paznokci w tym salonie, a ten, który pracuje nad tobą, jest najlepszy dostępny. Masz dwie opcje:

 1. Albo pozwolić technikowi wykończyć paznokcie akrylowe i później znosić ból, albo
 2. opuścić ten salon i poszukać lepszego.

Wybierz swoje produktydo paznokci akrylowych:

Aby dowiedzieć się, który produkt do paznokci akrylowych aby dowiedzieć się, który produkt do paznokci akrylowych nie sprawi Ci bólu, następnym razem, kiedy będziesz miała zrobione paznokcie akrylowe należy zapytać o markę produktu, aby przejść przez proces eliminacji. proces eliminacji.

Jeśli jakaś marka produktu sprawia Ci ból, to następnym razem spróbujesz produktu b, i tak dalej, aż odkryjesz produkt, który Cię nie boli. Ponieważ zazwyczaj każdy salon posiada tylko jedną markę, której używa. Możesz albo kupić zestaw próbek produktu i poprosić swojego technika paznokci, aby użyć go na ciebie lub może trzeba zmienić salon.

Jest to niewielka cena za pozbycie się bólu lub dyskomfortu, który możesz odczuwać później.

Zleć wykonanie paznokci akrylowych przy użyciu techniki dla cienkich paznokci naturalnych:

Dwie rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec bólom na cienkich paznokciach:

 1. Nałóż cienką warstwę akrylu: cienka warstwa akrylu wytworzy mniej ciepła i wywrze mniejszą siłę na paznokciach. Dlatego cienkie paznokcie nie będą narażone na zbyt wiele ani jednego ani drugiego.
 2. Nosić krótsze długości: dłuższe paznokcie wymagają więcej akrylu aby je pogrubić i wzmocnić w różnych punktach naprężenia, natomiast krótsze paznokcie wymagają znacznie mniej akrylu i dlatego Państwa paznokcie będą poddawane mniejszej ilości ciepła i mniejszym zgięciom.

Wnioski:

Posiadanie paznokci akrylowych powinno być zabawą i pozytywnym doświadczeniem. Teraz już wiesz co i dlaczego paznokcie akrylowe mogą boleć pierwszej nocy po ich nałożeniu i możesz wykorzystać te informacje zawarte w tym artykule aby uniknąć niepotrzebnego bólu związanego z paznokciami akrylowymi.

Gdzie szukać pomocy jeśli bolą paznokcie akrylowe?

Jeśli paznokcie bolą późno w ciągu dnia i nie możesz zadzwonić do lekarza lub jesteś zbyt daleko od niego, a ból tak bardzo ci przeszkadza, możesz uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź na czacie z jednym z ekspertów medycznych. Możesz wysłać zdjęcia swoich paznokci przez SMS i uzyskać dokładną ocenę dla swojej konkretnej sytuacji.

JUSTANSWER.COM połączy Cię z bardzo doświadczonym dermatologiem. Za symboliczną opłatą, która jest mniejsza niż wizyta u lekarza i bez konieczności umawiania się, mogą wskazać Ci odpowiednie działanie lub leczenie, które złagodzi Twój ból.

Jeśli paznokcie bolą tak bardzo, nie należy czekać. Należy skonsultować się z jednym z dermatologów, aby mógł on dać konkretne zalecenia dotyczące paznokci, aby zapobiec ewentualnym infekcjom w późniejszym czasie.

Jest to niewielka cena za konsultację z ekspertem i zapobieganie infekcjom.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Kiedy dokonujesz zakupu poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską i polecamy tylko produkty lub usługi, które nam się podobają, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.

Czy jesteś zadowolony ze swojego obecnego salonu paznokci? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu.

Artykuły związane z bólem spowodowanym przez paznokcie akrylowe:

Zachowaj swoje doświadczenie z paznokciami akrylowymi:

Niezależnie od tego, jakie masz doświadczenie z paznokciami akrylowymi, dobre lub złe, szanse są takie, że cieszysz się swoimi akrylowymi paznokciami. Jeśli tak, to nie pozwól aby Twoje doświadczenia z paznokciami akrylowymi zniknęły! Zachowaj je na zawsze zapisując je poprzez pisanie, robienie zdjęć lub filmów za pomocą swojego smartfona. Dowiedz się jak najlepiej przechować swoje doświadczenia z paznokciami akrylowymi już dziś. W przeciwnym razie zostaną one utracone na zawsze i nie będziesz miała co pokazać i opowiedzieć później. Zacznij więc już dziś prowadzić swój pamiętnik paznokci. Za rok będziesz się cieszyć, że to zrobiłaś.

Swędzenie skórek po paznokciach akrylowych:

Chcesz poznać przyczyny, które powodują swędzenie skórek? Jeśli po nałożeniu akrylu na paznokcie swędzą Cię również skórki, dowiedz się jakie są tego przyczyny i co możesz zrobić w domu, aby zmniejszyć swędzenie i móc spać spokojnie.

Skórki swędzą po wykonaniu manicure żelowego:

W tym powiązanym artykule, czy twoje skórki mają silne swędzenie po uzyskaniu manicure żelowego? Jeśli używasz jakiegokolwiek produktu do usuwania skórek lub zmiękczania na paznokciach, ten artykuł jest lekturą obowiązkową. Opisuje on główne przyczyny problemów ze swędzącymi skórkami, których można było uniknąć, oraz proste remedium na złagodzenie swędzenia w domu.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie do celów informacji ogólnej. Artykuły te nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.