CZY PROSZEK DO DIPÓW MOŻE BYĆ UŻYWANY JAKO AKRYL: PEŁNA ODPOWIEDŹ

Dip powder do paznokci to wysokiej jakości produkt do wzmacniania akrylu, który posiada wiele różnych odcieni w porównaniu do zwykłego akrylu, który posiada tylko kilka opcji kolorystycznych.

Czy paznokcie dip są akrylowe?

Dip powder może być stosowany jako proszek akrylowy, ponieważ jest to drobno zmielony, wysokiej jakości akryl, więc dip powder ma wszystkie właściwości chemiczne i wytrzymałość fizyczną zwykłych proszków akrylowych, które można stosować lub używać zamiennie.

Osoby, które lubią robić paznokcie z dip powder, mogą mieć nawet kilkadziesiąt różnych kolorów dip powder i zastanawiają się, czy mogą używać dip powder jako akrylu.

W kolejnych częściach wyjaśniam, jak można używać dip powderów tak, jakby to był proszek akrylowy w aplikacji paznokci akrylowych.

Czy można używać monomeru z dip powder?

Tak, można. Ponieważ dip powder jest również wykonany z akrylu, a monomer jest płynną częścią paznokci akrylowych, możesz użyć monomeru lub płynu akrylowego z dip powder, aby stworzyć paznokcie akrylowe. Innymi słowy, dip powder można stosować z płynnym monomerem akrylowym i to połączenie nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Czy można używać proszku do dipów z płynem akrylowym?

To pytanie jest takie samo jak poprzednie, ale odpowiedź jest inna ze względu na cel zastosowania.

Załóżmy, że masz wiele różnych odcieni proszków do dipów i siedzą one nieużywane. W takim przypadku mogą Państwo eksperymentować używając proszku do dipów z płynem akrylowym lub monomerem do tworzenia trójwymiarowej sztuki paznokciowej, podkreślania lub akcentowania kolorów na zwykłych paznokciach akrylowych. W ten sposób wykorzystają Państwo swój duży zapas dip powder i zrobią z niego większy użytek.

Czy mogę używać dip powder jako akrylu?

Tak, można używać dip powder jako proszek akrylowy do tworzenia paznokci akrylowych.

Innymi słowy, czy można używać dip powder jako proszek akrylowy, czy też dip powder może być używany zamiennie jako proszek akrylowy bez żadnych problemów. Musisz tylko pamiętać, że twój proszek do dippingu może być używany jako akryl, ponieważ jest to proszek akrylowy.

Należy pamiętać, że kolorowe proszki do dippingu są zazwyczaj znacznie droższe niż zwykłe proszki akrylowe. Jeśli więc chcą Państwo użyć swojego proszku do dippingu jako akrylu do stworzenia paznokci akrylowych, to koszt takiego zestawu paznokci będzie znacznie wyższy. Ponadto proszki do dippingu są dostępne tylko w małych słoikach, zazwyczaj około 2 uncji lub mniej. Oznacza to, że jeśli używasz swoich kolorowych proszków do zanurzania jako proszków akrylowych, twoje proszki do zanurzania mogą wystarczyć tylko do stworzenia kilku zestawów paznokci.

Czy możesz użyć proszku akrylowego jako proszku do dipów?

Tak, możesz używać zwykłego proszku akrylowego jako proszku do dipów. Dlaczego. Ponieważ proszek do dipów jest wykonany z akrylu, każdy proszek akrylowy będzie działał z tą aplikacją proszku do dipów na naturalnych paznokciach.

Pamiętaj jednak, że Twój puder akrylowy może być nieco grubszy niż wysokiej jakości, drobno zmielony puder do dipów. Być może będziesz musiała pracować nad udoskonaleniem lub ukształtowaniem paznokci poprzez dłuższe ich polerowanie aby uzyskać pożądaną gładkość.

W skrócie, te dwa produkty są takie same, więc możesz użyć proszku akrylowego jako proszku do dipów, aby wzmocnić i stworzyć bardziej naturalny wygląd na swoich naturalnych paznokciach.

Jeśli proszek akrylowy jest używany jako proszek do dipów, traci on swoją nazwę i staje się proszkiem do dipów ze względu na jego zastosowanie do dipów.

Używanie proszku akrylowego na paznokciach do dipowania ma trzy zalety:

  1. Otrzymujesz prawie taką samą siłę bez śmierdzenia całego domu.
  2. Znacznie szybciej i mniej pracy, aby zakończyć swój zestaw paznokci, oszczędzasz dużo czasu na wypełnianie i kształtowanie.
  3. Usuwanie dip nails za pomocą proszku akrylowego jest takie samo jak przy użyciu proszku dip, co jest o wiele szybsze i delikatne dla twoich naturalnych paznokci.

Jak zrobić dip nails z pudrem akrylowym?

Kiedy zdecydujesz się na użycie proszku akrylowego do dip nails, zapomnij o nazwie proszek akrylowy. Teraz jest to twój puder do dipów i możesz go wykonać w taki sam sposób jak zwykły puder do dipów.

Pamiętaj jednak o tym, że proszek akrylowy może nie nadać paznokciom innego koloru niż naturalny, jasny odcień, w zależności od tego ile odcieni kolorowego proszku akrylowego masz w domu. Po wykonaniu tego zestawu do dip nails będziesz musiała zastosować wybrany przez siebie lakier.

Czy można wypełnić dip nails?

Technicznie można wypełnić dip nails, ale nie jest to zbyt praktyczne.

Po trzech do czterech tygodni dip nails wyrastają z naturalnymi paznokciami. Pozostanie wtedy luka pomiędzy linią skórek a starym dip nails. Można je wypełnić nowym pudrem po odpowiednim przygotowaniu tych szczelin ale są dwa problemy:

Trudno jest przygotować te małe szczeliny bez użycia elektrycznej wiertarki do paznokci. Jednak wiertarka ta często wyrządza więcej szkody naturalnym paznokciom niż pożytku jeśli jest używana przez niedoświadczonego technika paznokci.

W tych małych miejscach trudno jest nałożyć odpowiednią ilość kleju lub aktywatora. Jeśli jest nadmiar aktywatora to przyklei się do niego więcej proszku do dipów i spowoduje, że paznokcie będą nierówne na liniach przejściowych i trzeba je będzie usunąć delikatnym szlifowaniem, co dodaje więcej czasu do całej usługi.

To właśnie dlatego osoby zajmujące się domem i salonami paznokci nie stosują i nie polecają wypełniaczy do dip nails. Zamiast tego decydują się na całkowite usunięcie i nową aplikację.

Czy można używać dip powder do wypełniania paznokci akrylowych?

Tak, można. Jednak dip powder, którego użyjesz do wypełnienia paznokci akrylowych straci swoją nazwę ponieważ jest on używany jako proszek akrylowy, który potrzebuje płynu akrylowego lub monomeru do stworzenia akrylu, a nie proszku z aktywatorem do stworzenia dip nails.

Załóżmy, że używasz proszku do dipów do wypełniania paznokci akrylowych. W takim przypadku należy przygotować paznokcie do akryli i pamiętać o tym, że należy stosować pH balance/dehydrator i primer akrylowy, w przeciwnym razie te nowe wypełnienia przedwcześnie się zniosą.

Inną rzeczą, jeśli chodzi o stosowanie proszku do dipów do wypełniania paznokci akrylowych jest to, że musisz oczyścić kolorowy proszek do dipów z pędzla do paznokci, lub będzie on mieszany z następnym proszkiem, którego używasz.

Na przykład, jeśli używasz czarnego proszku, musisz całkowicie wyczyścić swój pędzelek zanim zanurzysz go w białym słoiku z proszkiem.

Czy dip powder jest lepszy od akrylu?

W zależności od tego, kogo zapytasz, otrzymasz różne odpowiedzi. Te dwa produkty do paznokci mają różne zastosowania i cele, więc nie ma ostatecznej odpowiedzi.

Dip powder jest lepszy na krótkich paznokciach niż akryl

Proszek Dip jest lepszym wyborem niż akryl do użytku domowego ze względu na mniej szkodliwą procedurę przygotowania powierzchni paznokcia i łatwość usuwania. Puder Dip jest lepszym wyborem niż akryl do użytku domowego.

Puder Dip może utrzymywać się na paznokciach do 4 tygodni w porównaniu do 2 tygodni akrylu.

Akryl jest lepszy na dłuższych paznokciach niż dip powder

W przypadku dłuższych paznokci akryle są lepszym środkiem wzmacniającym paznokcie. Akryl można dostosować do potrzeb dłuższych paznokci i nadać mu większą grubość, czego nie można zrobić z dipem w proszku.

Ze względu na charakter dip powder, który tworzy grubość poprzez dodanie każdej warstwy cienkiego aktywatora, potrzeba wielu warstw zanim paznokcie z dip powder będą miały taką samą grubość, jaką można łatwo uzyskać za pomocą akryli.

Czy dip powder jest szkodliwy dla paznokci?

Jeśli dip powder jest używany zgodnie z przeznaczeniem, nie jest zły dla paznokci.

Po pierwsze, dip powder sprawdza się najlepiej na krótszych paznokciach, ponieważ tworzy solidną warstwę, która zapobiega łamaniu się naturalnych paznokci.

Po drugie, łatwość usuwania dip powder bez użycia wiertła do paznokci, które często uszkadza naturalne paznokcie sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych produktów do wzmacniania paznokci.

Jeżeli dip powder jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem to paznokcie nie będą się tak łatwo łamać.

Czy można usunąć dip nails w domu?

Proces usuwania dip nails jest prosty, dlatego też można go łatwo usunąć w domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak zrobić to poprawnie za pierwszym razem, przeczytaj ten krótki artykuł.

Wnioski:

Jako środek ostrożności, gdy pracujesz z różnymi markami produktów chemicznych do paznokci i chcesz je mieszać w swojej przygodzie z tworzeniem paznokci, zawsze najlepiej jest najpierw je przetestować przed nałożeniem ich na paznokcie. W ten sposób można uniknąć ewentualnych niepożądanych reakcji lub podrażnień.

Szczęśliwy dipping.

Powiązane artykuły:

DLACZEGO MOJE PAZNOKCIE BOLĄ PO DIP POWDER? Dip powder nie powinien boleć ze względu na swoją prostotę i jest mniej ścierny na naturalnych paznokciach. Jednym z powodów, dla których bolą paznokcie po dip powder jest to, że technik paznokci używa wiertła do paznokci, aby przygotować paznokcie. Dowiedz się więcej w tym artykule.

Szukasznowego salonu pielęgnacji paznokci, ponieważ nie lubisz już swojego starego salonu? Co należy wiedzieć o najlepszym salonie paznokci w pobliżu? Istnieje pięć rzeczy, które powinien mieć dobry salon paznokci, które można łatwo zidentyfikować.