CZY POWINIENEŚ ZOSTAĆ STYLISTĄ PAZNOKCI: NAJPIERW SPRÓBUJ WYKONAĆ TEN TEST

Jeśli to czytasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poważnie myślisz o zostaniu stylistą paznokci.

Zanim poświęcisz czas i pieniądze na naukę zawodu technika paznokci, musisz wiedzieć, jak wygląda typowe życie technika paznokci. Dzięki temu będzie miała dobre wyobrażenie o tym, jak pracuje i żyje manicurzystka, co pozwoli jej podjąć świadomą decyzję, czy jest to praca, której pragnie. Jednym z najlepszych sposobów, aby się tego dowiedzieć, jest tymczasowa praca w salonie pielęgnacji paznokci lub obserwacja dobrego manikiurzystki.

Siedem cech, które powinien posiadać technik stylizacji paznokci:

Technik stylizacji paznokci powinien być przyjazny, otwarty i pomocny:

Manikiurzystka będzie pracować z klientami przez cały dzień. Jest to usługa "jeden na jeden". Odległość między Tobą a klientem wynosi zaledwie kilka stóp.

Musisz być w stanie pracować blisko klienta przez godzinę, nie dając mu poczucia znudzenia. Jeśli nie potrafisz okazać ciepłego, serdecznego spojrzenia osobie, której nigdy wcześniej nie spotkałeś, aby poczuła się swobodnie, powinieneś nauczyć się zdobywać tę umiejętność.

Niezależnie od tego, czy jesteś technikiem paznokci, czy wykonujesz jakikolwiek inny zawód, ta umiejętność pozwoli Ci zajść dalej w Twojej karierze.

Wielu klientów, którzy przychodzą do salonu pielęgnacji paznokci, nie chce tylko mieć zrobionych paznokci.

W ciągu wielu lat mojej pracy jako technik paznokci, oprócz regularnych usług, wielu moich klientów przychodziło do salonu, aby się zrelaksować, aby szybko uciec od pracy lub napiętego harmonogramu w domu. Chcą także znaleźć osobę, która może im poświęcić swój słuch, aby przez godzinę móc prowadzić wesołą rozmowę.

Taką osobą jest manicurzystka, a Ty powinieneś nauczyć się, jak być taką osobą, aby odnieść sukces jako technik paznokci.

Technik paznokci musi sprawiać, że klienci są zadowoleni:

Manikiurzystka nie tylko robi paznokcie. Ważniejszą rzeczą, którą musi zrobić, jest sprawienie, aby klienci byli zadowoleni po zakończeniu usługi.

Klienci, którzy przychodzą do Ciebie po usługi związane z paznokciami, znają już Twoje umiejętności i ufają Twoim zdolnościom. Oczekują od Ciebie, że dasz im to, czego chcą, sprawisz, że będą się czuli piękni i szczęśliwi na koniec wizyty.

Musisz więc wykorzystać swoje najlepsze umiejętności w zakresie stylizacji paznokci, aby spełnić ich oczekiwania. Najważniejsze jest to, aby klient czuł się zadowolony. To jest powód, dla którego chcą do nas wrócić, a Twoje najlepsze umiejętności w zakresie pielęgnacji paznokci są drugorzędne.

Nawet jeśli klient czuje się przygnębiony, smutny lub przygnębiony, częścią twojej pracy jest wysłuchanie go i współczucie mu, ponieważ nie każdy ma szansę usiąść na godzinę i myśleć o złych lub smutnych rzeczach. Zadaniem stylisty paznokci jest zmiana ich stanu umysłu.

Twój harmonogram pracy może być zarówno elastyczny, jak i wymagający:

Dla doświadczonego technika paznokci, który ma wyższe priorytety, takie jak rodzina, lub chce pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin, robienie paznokci jest dobrym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Może ona wybrać, ile godzin i kiedy będzie pracować.

Dla ambitnego technika paznokci, który chce obsłużyć jak najwięcej klientów w ciągu jednego dnia, jest to bardzo wymagające zajęcie. Może pracować przez wiele godzin, a czasem nawet 7 dni w tygodniu.

Ponadto ludzie zazwyczaj chcą mieć zrobione paznokcie pod koniec dnia pracy lub w weekendy. Oznacza to, że technik pielęgnacji paznokci często pracuje do późna lub gdy inni ludzie cieszą się weekendem, technik pielęgnacji paznokci pracuje.

Może to odbić się na ich życiu osobistym, ponieważ członkowie ich rodzin nie widują ich zbyt często. Jest to duże poświęcenie zarówno dla techników paznokci, jak i dla ich rodzin.

Aby tworzyć sztukę, trzeba mieć dobre ręce:

Jest to zawód, który wymaga umiejętności sprawnego posługiwania się dłońmi i palcami. Trzeba bowiem umieć tworzyć różne kształty paznokci za pomocą szmergla lub pilnika do paznokci. Trzeba mieć dobrą koordynację ręka-oko, aby stworzyć świetnie wyglądający zestaw paznokci.

Ponadto umiejętność ta jest potrzebna, aby móc tworzyć małe, skomplikowane wzory tipsów dla swoich klientów.

Trzeba być zdolnym do ciągłego uczenia się nowych rzeczy:

Paznokcie to branża mody sezonowej. Musisz być gotowy i chętny do uczenia się nowych rzeczy co kilka miesięcy. W przeciwieństwie do innych zawodów, to, czego nauczyłeś się i wiedziałeś w zeszłym roku, może nie być aktualne dzisiaj. Jeśli nie będziesz w stanie zapewnić swoim klientom najnowszych trendów w dziedzinie produktów i usług związanych z paznokciami, nie będą oni do ciebie wracać.

Jeśli tak się stanie, baza klientów zmniejszy się do tego stopnia, że wykonywanie paznokci nie będzie w stanie utrzymać Cię finansowo. W takiej sytuacji można zrezygnować z zawodu technika paznokci.

Stylizacja paznokci może być bardziej ekscytująca niż praca w biurze:

Jeśli nie podoba Ci się pomysł pracy w biurze lub w fabryce, gdzie nie ma interakcji z ludźmi, to bycie stylistą paznokci może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jako technik paznokci możesz pracować z ludźmi i mieć szansę na interakcję z prawdziwymi ludźmi.

Jeszcze jedną zaletą zawodu technika paznokci jest to, że nie można przynosić pracy do domu.

Niewielka inwestycja, ale może być karierą na długi czas:

W USA licencjonowane manicurzystki podlegają regulacjom stanowym. Oznacza to, że wymagania są różne. Ogólnie rzecz biorąc, musisz nauczyć się dwóch rzeczy: teorii i praktyki. Musisz także zdać egzamin państwowy, aby uzyskać licencję w swoim stanie.

Stan Ohio wymaga tylko 200 godzin zajęć w zatwierdzonej szkole pielęgnacji paznokci, podczas gdy Teksas wymaga 600 godzin zajęć. Wszystkie programy nauczania wymagają uczęszczania na zajęcia w pełnym wymiarze godzin, czyli 40 godzin tygodniowo.

Czesne może wynosić od 500 dolarów do kilku tysięcy dolarów.

Ile pieniędzy może zarobić technik paznokci:

Statystycznie rzecz biorąc, technik paznokci może zarobić około 16 dolarów za godzinę. Zależy to jednak w dużej mierze od tego, jak dobry jesteś. Jeśli masz świetne umiejętności w zakresie paznokci i wspaniałą osobowość, przyciągniesz więcej klientów. Ludzie będą Cię szukać, aby zrobić sobie paznokcie u wspaniałej manikiurzystki.

Jeśli Twój terminarz jest wypełniony na wiele tygodni do przodu, będziesz zajęta zarabianiem pieniędzy zamiast siedzieć bezczynnie.

Uwaga: możesz rozpocząć działalność w branży paznokci za mniej niż 4,00 USD miesięcznie! Zobacz w tym artykule, jak to się robi.

Sprawdź się: zaangażuj się w branżę paznokciową

Istnieją dwa sposoby, aby uzyskać wgląd w branżę paznokci: praca w ruchliwym salonie lub obserwacja odnoszącego sukcesy technika paznokci.

Najlepszym miejscem do nauki o paznokciach jest praca w zapracowanym salonie stylizacji paznokci. Będziesz miał pełny obraz tego, jak funkcjonuje salon pielęgnacji paznokci, zwłaszcza gdy jest on zajęty. Można również zobaczyć, jak technicy paznokci współdziałają ze sobą. Co ważniejsze, można zobaczyć z pierwszej ręki, jak klienci są obsługiwani we wszystkich aspektach usług związanych z paznokciami.

Ponieważ nie masz żadnego doświadczenia, możesz pracować jako pomocnik lub asystent innych stylistów paznokci lub jako recepcjonista. Praca w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, w zależności od tego, ile masz wolnego czasu.

Jeśli salon nie zatrudnia pracowników, można nawet pracować w nim za darmo przez kilka tygodni. Wiedza, którą zdobędziesz na temat salonów pielęgnacji paznokci i techników pielęgnacji paznokci będzie warta więcej niż godziny, które przepracujesz tam za darmo, ponieważ na jej podstawie będziesz mógł zdecydować, czy jest to właściwa praca dla Ciebie.

Możesz uczyć się od doświadczonego technika paznokci. Jeśli nie możesz pracować w salonie stylizacji paznokci, najlepszym wyjściem jest obserwacja pracy technika stylizacji paznokci. Będziesz mógł zobaczyć, jak pracuje technik stylizacji paznokci - w salonie lub jako niezależny, mobilny technik. Zdobędziesz cenną wiedzę o tym, jak wygląda praca technika paznokci, jak pracuje i jak radzi sobie z codziennymi obowiązkami rodzinnymi.

Tak czy inaczej, będziesz miał wystarczająco dużo faktów, aby zdecydować, czy powinieneś zostać technikiem paznokci.

Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci szybki przegląd tego, co musisz wiedzieć o technikach paznokci, abyś mógł się przekonać, czy masz to, czego potrzeba, aby nim zostać.

Blog o paznokciach to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i pasji.

Najszybszym sposobem na zaangażowanie się w branżę paznokci jest pisanie o niej.

Zanim zaczniesz pisać o paznokciach, musisz się czegoś o nich dowiedzieć.

Będzie to łatwiejsze, jeśli będziesz robić paznokcie w domu, ponieważ masz już pewne doświadczenie. Pisząc, musisz doskonalić swoje umiejętności pisania, aby inni mogli zrozumieć, co chcesz przekazać. To z kolei sprawia, że jesteś lepsza w robieniu paznokci.

To co robisz i wiesz możesz napisać na blogu o paznokciach, aby podzielić się tym z innymi. Jeśli nie boisz się pisać, możesz dowiedzieć się, czym jest blog o paznokciach i jakie korzyści z niego płyną.

Najlepsze jest to, że założenie takiego bloga kosztuje tylko niecałe 4,00 USD miesięcznie. Koszt początkowy jest minimalny i można go założyć nawet dzisiaj.

Mam nadzieję, że staniesz się świetnym blogerem w branży paznokciowej.

Życzę Ci powodzenia.

Powiązane artykuły:

Chcesz wykorzystać swoje umiejętności w zakresie paznokci w podróży? Możesz zostać mobilnym stylistą paznokci w swojej okolicy. Jeśli masz już klientów, możesz zaoferować im swoje umiejętności w domu lub w biurze.