DLACZEGO MÓJ ŻELOWY LAKIER ŁUSZCZY SIĘ OD AKRYLU?

Lakier żelowy powinien najdłużej utrzymywać się na paznokciach akrylowych, ale mają Państwo problem z tym, że lakier żelowy zbyt szybko złuszcza się z akrylu.

Odklejanie się lakieru żelowego od akrylu wynika z kilku czynników, które uniemożliwiają prawidłowe przyleganie lakieru żelowego do powierzchni paznokcia akrylowego. Unikanie tych czynników pomoże Ci stworzyć czystą powierzchnię akrylowych paznokci, na której lakier żelowy będzie się dobrze wiązał i dłużej utrzymywał.

Lakier żelowy nałożony na czysty i wolny od oleju paznokieć akrylowy zwiąże się tak dobrze, że tylko wiertło do paznokci może go spiłować, nie tylko przez złuszczanie.

Dlaczego Twój lakier żelowy odkleja się od akrylu?

Aby ustalić dlaczego lakier żelowy łuszczy się z paznokci akrylowych, cofnijmy się i spójrzmy na koniec procesu aplikacji paznokci akrylowych.

W przeszłości, na końcu procesu nakładania paznokci akrylowych, niezależnie od tego czy jest to pełny zestaw czy też wypełnienie lub balans, technicy paznokci zawsze robili dwie rzeczy:

  1. Buffed powierzchnię paznokcia akrylowego do gładkości.
  2. Nałożenie na paznokcie olejku do skórek i wmasowanie go. Po wykonaniu tych czynności technik poprosił Państwa o umycie rąk przed nałożeniem zwykłego lakieru na paznokcie.

Prawie każdy technik paznokci zrobił to samo, ponieważ były to standardowe procedury w robieniu manicure.

Jeśli robisz swoje paznokcie akrylowe w domu, jesteś bardziej prawdopodobne, że zrobisz to samo.

Dlaczego zwykły lakier do paznokci może pozostać na paznokciach, a lakier żelowy nie? Pytasz.

Zwykły lakier do paznokci może tolerować niektóre tłuste powierzchnie paznokci, ponieważ potrzebuje on ciepła do wyschnięcia. Ciepło z temperatury pomieszczenia i ciepło własnego ciała w końcu wysuszy ten olej. Inną rzeczą jest to, że zwykły lakier do paznokci może przyjąć trochę oleju bez naruszenia jego składu.

Przejdź do teraźniejszości, do czasów lakieru żelowego.

Lakier żelowy potrzebuje bezolejowej powierzchni paznokcia aby związać się z paznokciem naturalnym lub akrylowym.

Jednak wiele osób, które wykonują paznokcie akrylowe, przyzwyczajone są do wykonywania dwóch powyższych czynności.

W ten sposób powierzchnia paznokcia akrylowego staje się tak gładka i tłusta, że lakier żelowy nie ma czystej bazy, na której mógłby się od początku utrzymać.

W rezultacie lakier żelowy będzie się odklejał od Twojego akrylu.

Teraz wiesz, co powoduje, że lakier żelowy się odkleja. Następnym krokiem jest to, jak zatrzymać to z powrotem.

Jak powstrzymać lakier żelowy przed odklejaniem się od akrylu?

Musisz zmienić ten sposób robienia paznokci akrylowych, jeśli stosujesz lakier żelowy zamiast zwykłego.

Nie należy tak bardzo polerować paznokci akrylowych:

Bardzo gładka powierzchnia paznokcia nie jest zalecana dla lakieru żelowego. Nawet połysk na naturalnych paznokciach powinien być usunięty przed nałożeniem żelowej warstwy bazowej.

Dlatego też należy zatrzymać się o jeden krok od rutynowego polerowania, nie należy polerować paznokci na całej długości.

W ten sposób pozostawimy trochę szorstkości dla lakieru żelowego, który będzie się na nich trzymał.

Nie należy myć rąk przed nałożeniem lakieru żelowego:

Możesz opłukać ręce, aby usunąć cały pył z paznokci, nie myj rąk mydłem. Większość mydeł do rąk ma trochę tłustej odżywki do skóry, aby utrzymać ręce miękkie. Ten maleńki ślad oleju będzie kolidował z klejeniem lakieru żelowego.

Wolę użyć niestrzępiącego się ręcznika papierowego, aby wytrzeć pył z paznokci z rąk, i użyć szczotki do paznokci, aby wyszczotkować pył z paznokci przyklejony wzdłuż linii skórek, i zakończyć odkurzanie za pomocą chusteczki alkoholowej.

Można opłukać ręce bez użycia mydła, ale należy pozwolić paznokciom wyschnąć przez dobre 5 minut. Z pomocą małego wentylatora będzie to szybsze.

Nie stosuj olejku do skórek:

Jak już wspomniałam wcześniej, nakładanie olejku do skórek przed zwykłym lakierem nie działa na lakier żelowy.

Jeśli zdarzy Ci się o tym zapomnieć, możesz kilka razy wyczyścić olej alkoholem i dać trochę czasu na wyschnięcie wody w alkoholu (Żaden alkohol nie jest w 100% czysty, zwykle jest w 25% rozcieńczony wodą).

Nie używaj balsamu:

Wiele klientek umysłu ma zwyczaj sięgania po butelkę z balsamem do rąk po umyciu rąk.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, powstrzymaj się od używania balsamu. Tłusta substancja w balsamie do rąk zmniejszy wiązanie żelowego lakieru.

Czy zastosować cienką warstwę:

Jedną z niewielu słabości, które ma żelowy lakier jest to, że jest on znacznie grubszy niż zwykły.

Jeśli jesteś tak przyzwyczajony do pracy z regularnym polskim, trzeba będzie dokonać pewnych dostosowań do stosowania żelu polski tak, że można pędzla na cienkich warstwach.

Gruba warstwa lakieru żelowego, zwłaszcza jeśli jest ciemna jak czarny lub niebieski, nie utwardzi się całkowicie pod lampą LED.

Lampy LED do paznokci są przeznaczone do pracy z cienkimi warstwami. Jeśli lakier żelowy jest zbyt gruby, światło będzie utwardzać tylko górną warstwę, a ten utwardzony warstwa będzie blokować światło z przejściem głębiej, aby utwardzić pozostałe niższe warstwy. Co masz tutaj jest niepełne utwardzanie. Możesz odkleić lakier żelowy od akrylu z powodu tej niepełnej lub nieutwardzonej dolnej warstwy.

Czy cap wolny brzeg:

Chociaż wątpliwe jest aby cały lakier żelowy odkleił się od paznokci akrylowych ponieważ zapomniałaś zakręcić wolny brzeg, to nie zaszkodzi to zrobić. To sprawi, że lakier żelowy będzie się trzymał bez odprysków na wolnych krawędziach lub w rogach.

Inną możliwością jest twoja lampa LED do paznokci.

Słabe lub złe lampy do paznokci mogą powodować złuszczanie się lakieru żelowego.

Ta ostatnia część dotyczy Państwa lampy LED do paznokci.

Twoja lampa do paznokci to delikatne urządzenie elektroniczne. Może się zepsuć tak samo szybko lub często jak inne, jeśli jest mocno traktowana.

Jeśli w ogóle się nie włącza, wiesz, że jest zła.

Czasami przewody elektryczne w Twojej lampie do paznokci działają, powodując, że lampa nie wytwarza wystarczającej mocy światła. Nawet jeśli widzisz, że światło jest włączone, ale jego moc może być zmniejszona.

Słaba lub słabo emitująca energię lampa do paznokci nie będzie prawidłowo utwardzać lakieru żelowego. Możesz użyć innej lampy do paznokci, aby wyleczyć swój lakier żelowy, abyś mógł stwierdzić, czy pierwsza jest zła, czy nie.

Dla pełnej diagnozy warunków pracy LED mam krótką listę kontrolną, którą możesz wykorzystać aby szybko stwierdzić co jest nie tak z Twoją lampą LED do paznokci.

Wnioski:

Jeśli zastosujesz się do trzy don'ts i dwa dos powyżej, nie powinnaś mieć już żadnych problemów z odklejaniem się lakieru żelowego od akryli.

Powodzenia i szczęśliwego żelowania.