GRZBIETY NA PAZNOKCIACH PO AKRYLACH: PRZYCZYNY I ZAPOBIEGANIE

Akryl nadaje naturalnym paznokciom wspaniałe, dopasowane do ich kształtu, mocne przedłużenie i trwałe wzmocnienie. Jednak wiele osób po zdjęciu akrylu odkrywa głębokie bruzdy w swoich paznokciach.

Grzbiety na paznokciach po akrylu są wynikiem nadmiernego nawiercania paznokci podczas gdy technik paznokci próbuje je oczyścić ostrym końcem wiertła do paznokci z dużą prędkością i jeśli nie jest ono właściwie używane to wiertło to wykonane z reguły z bardzo twardej stali lub ceramiki łatwo wrzyna się w stosunkowo miękkie naturalne paznokcie i pozostawia te odciski.

Dlaczego akryl powoduje grzbiety na paznokciach?

Akryl nie jest bezpośrednią przyczyną powstawania grzbietów paznokci ale niewłaściwe przygotowanie paznokci przed ich nałożeniem przez technika paznokci. Do oczyszczenia powierzchni paznokcia technik paznokciowy używa zazwyczaj elektrycznej wiertarki do paznokci z wiertłem, które może pracować z dużą prędkością. Obracające się wiertło obraca się wokół skórek aby zetrzeć suche skórki, które jeszcze pozostały na paznokciach.

O tym czy odciski na paznokciach po akrylu są spowodowane przez wiertło do paznokci można się przekonać jeśli po zdjęciu akrylu na paznokciach widoczne są głębokie i krzywe linie. Linie te znajdują się zazwyczaj w tej samej odległości od skórek i wskazują na to, że powstały one w tym samym czasie i zostały spowodowane przez zewnętrzny środek fizyczny jakim jest wiertło.

I dlatego właśnie po zdjęciu akrylu widać wgłębienia w paznokciach.

Czy paznokcie akrylowe mogą uszkodzić paznokcie naturalne?

W przypadku widocznych wgłębień na paznokciach po akrylach, paznokcie akrylowe mogą pośrednio uszkodzić naturalne paznokcie poprzez niewłaściwe użycie wiertła do paznokci podczas przygotowania paznokci przed właściwym nałożeniem akrylu.

Na powyższym zdjęciu widać głębokie zakrzywione linie, które wypełnione są lakierem z poprzedniej aplikacji paznokci akrylowych. Technik pielęgnacji paznokci użył ostrego wiertła do paznokci aby usunąć nadmiar akrylu wokół linii skórek ale zrobił to trochę za głęboko i zrobił głębokie wgłębienia na naturalnych paznokciach.

Jak długo trzeba czekać aby paznokcie wzmocniły się po akrylu?

Zwykle potrzeba od 4 do 6 miesięcy aby te grzbiety odrosły od łożyska paznokcia, w zależności od tego jak długie jest łożysko paznokcia. W ten sposób uzyskuje się z powrotem naturalne paznokcie bez względu na to czy są one cienkie czy grube, słabe czy mocne.

Dlaczego moje paznokcie są tak słabe po akrylach?

Grzbiety na paznokciach po paznokciach akrylowych mogą być tak głębokie że można je przeciąć na dwie oddzielne części. Ponieważ grzbiety te wyrastają w kierunku wolnych brzegów, części znajdujące się przed nimi są słabe i mają tendencję do łamania się lub pękania w tych punktowanych rowkach.

Jeśli paznokcie przed tymi grzbietami są również cienkie z powodu zbyt częstego opiłowywania lub polerowania to paznokcie te będą podatne na złuszczanie, rozdwajanie lub pękanie.

Jak pozbyć się grzbietów z paznokci po akrylach?

Jeśli masz grzbiety na paznokciach po akrylach to nie próbuj ich polerować aby je usunąć ponieważ w ten sposób znacznie przerzedzisz swoje naturalne paznokcie. Twoje cienkie paznokcie będą się łatwo łamać, rozdwajać, łuszczyć lub rozdwajać i w ten sposób jeszcze bardziej pogorszysz swoją sytuację.

Można jedynie zastosować pewne produkty do paznokci aby wypełnić grzbiety i sprawić aby były one gładsze i mocniejsze.

Co należy nałożyć na paznokcie po zdjęciu akrylu?

Jest kilka możliwości.

Nałożyć ponownie paznokcie akrylowe:

Jeśli chcesz mieć ponownie paznokcie akrylowe, możesz to zrobić. Grzbiety zostaną pokryte nowym akrylem, a paznokcie będą mocniejsze, więc nie musisz się martwić, że będą się łuszczyć, rozdwajać lub pękać.

Nakładanie akrylu na paznokcie naturalne bez tipsów nazywa się nakładaniem akrylu.

Nałożenie innych produktów wzmacniających sztuczne paznokcie:

Istnieją inne produkty do wzmacniania paznokci, które możesz stosować zamiast akrylu. Są to:

  • Dip nails lub SNS nails
  • paznokcie polygel
  • paznokcie Press on
  • tipsy żelowe Gelish

Każdy z nich oferuje ochronę przed łamaniem się paznokci naturalnych i są one o wiele łatwiejsze do usunięcia.

Przestań używać paznokci akrylowych lub innych sztucznych dodatków do paznokci:

Jeśli chcesz przestać używać paznokci akrylowych lub innych produktów wzmacniających paznokcie powyżej, najlepszym produktem, którego możesz użyć, aby chronić paznokcie przed złamaniem na tych grzbietach jest lakier żelowy.

Najlepszy wzmacniacz paznokci po paznokciach akrylowych

Istnieje co najmniej kilkanaście preparatów wzmacniających paznokcie, które można kupić i które można nakładać na paznokcie aby je wzmocnić i zapobiec ich łamaniu się na grzbietach. Wymagają one jednak codziennego nakładania na paznokcie, a to nie jest zbyt praktyczne.

Z drugiej strony kombinacja żelowej bazy i żelowego lakieru nawierzchniowego jest najlepszym środkiem wzmacniającym paznokcie po paznokciach akrylowych. Wystarczy tylko raz nałożyć żel a paznokcie będą dobre przez co najmniej dwa tygodnie. Dlatego też są one najlepszym lekarstwem na grzbiety paznokci po akrylach.

Odkąd pojawiły się lakiery żelowe, zawsze polecam Gelish base coat i topcoat jako zestaw wzmacniający paznokcie dla moich klientów, którzy chcą zrobić sobie przerwę od akrylu.

Można je dostać na amazonie.

Możesz dowiedzieć się, jak wzmocnić paznokcie po lak ierze żelowym i zastosować go do wzmocnienia ich po usunięciu akrylu również.

Jak ukryć grzbiety paznokci po akrylu?

Jeśli po nałożeniu akrylu chcą Państwo pomalować paznokcie zwykłym lub żelowym lakierem to lakiery te mogą nie być w stanie zakryć tych grzbietów i mogą one być widoczne na paznokciach jako linie wgnieceń lub rowków.

Aby naprawić te grzbiety w paznokciach po akrylu, można nałożyć cienką warstwę drobnego lakieru brokatowego. Błyszczyki stworzą efekt 3D i wtopią się w te grzbiety tak że nie będzie można rozpoznać że na paznokciach są linie.

Nie należy mieszać zwykłego lakieru z lakierem żelowym na paznokciach ponieważ zwykły lakier potrzebuje co najmniej 20 minut aby wyschnąć na powietrzu a lakier żelowy jest utwardzany przez lampę UV.

Czy po akrylu mogę zrobić sobie paznokcie żelowe lub manicure?

Manicure żelowy można wykonać po zdjęciu paznokci akrylowych tylko wtedy gdy mają one wolne brzegi. W przeciwnym razie, nakładanie kolorowego lakieru żelowego na bardzo krótkie paznokcie jest często trudne, ponieważ pędzelkiem nakłada się cienkie warstwy i nie da się dobrze zmyć nałożonego na skórę lakieru żelowego.

W rezultacie lakier żelowy nie będzie się długo utrzymywał na paznokciach.

Jeśli po akrylu Państwa paznokcie są bardzo krótkie to należy przez dwa do trzech tygodni stosować tylko żelowy lakier bazowy i lakier nawierzchniowy jako wzmacniacz paznokci. Po tym czasie można już używać lakieru żelowego do manicure żelowego.

W ten sposób naprawia się cienkie paznokcie lub grzbiety po akrylu.