JAK DŁUGO TRZEBA CZEKAĆ NA PAZNOKCIE AKRYLOWE

Jeśli tu trafiłaś to zapewne zastanawiasz się nad tym czy chcesz po raz pierwszy zrobić sobie paznokcie akrylowe lub zastanawiasz się czy jest jakiś przeciętny czas potrzebny na zrobienie paznokci akrylowych w salonie.

Czas potrzebny na wykonanie pełnego kompletu paznokci akrylowych wynosi od 30 do 60 minut, nie wliczając w to lakieru do paznokci lub tipsów wzorków. Czas ten zależy od stopnia trudności zestawu paznokci akrylowych i od doświadczenia technika paznokci, który zajmuje się ich nakładaniem.

Aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak długo potrwa twój konkretny zestaw do paznokci akrylowych, czytaj dalej.

Dlaczego paznokcie akrylowe są tak czasochłonne?

Paznokcie akrylowe są jednym z najbardziej popularnych sztucznych produktów do upiększania paznokci ponieważ są one trwałe, odporne na złamania i są uniwersalne. Osoby noszące paznokcie od dziesięcioleci robią sobie paznokcie akrylowe i nadal je stosują na swoich paznokciach mimo tego, że ich aplikacja wymaga więcej czasu niż w przypadku innych produktów do paznokci.

Technik pielęgnacji paznokci musi za każdym razem zaczynać wszystko od nowa. W skrócie procedura nakładania paznokci akrylowych obejmuje:

 • odkażenie dłoni i powierzchni paznokci
 • Obcięcie wolnego brzegu paznokcia
 • przyklejenie tipsów na brzegu paznokcia za pomocą kleju do paznokci
 • Przyciąć tipsy na żądaną długość
 • nadać tipsom pożądany kształt
 • Przygotować powierzchnię naturalnych paznokci przy użyciu dehydratora/roztworu o zrównoważonym pH
 • Nałożyć primer na paznokcie akrylowe.
 • Nałożyć akryl na każdy paznokieć mieszając proszek akrylowy z płynem do akrylu za pomocą pędzelka do akrylu.
 • Opiłowanie paznokci, aby nadać kształt wszystkim 10 utwardzonym paznokciom akrylowym, aby połączyć je w jedną całość i uzyskać gotowy wygląd.
 • Wygładź paznokcie.

Spośród tych czynności najwięcej czasu zajmuje kształtowanie tipsów, nakładanie akrylu na każdy paznokieć i nadawanie ostatecznego kształtu.

Czytając powyższą listę czuję się już zmęczona.

Paznokcie akrylowe o indywidualnym kształcie zajmują więcej czasu niż paznokcie o prostym kształcie

Ze względu na dużą wytrzymałość akrylu ludzie mają teraz do wyboru długie paznokcie i różne ich kształty. Najpopularniejsze kształty paznokci, które można zobaczyć w internecie i u ludzi na których się natkniemy to:

 • paznokcie trumienne
 • paznokcie szpilkowe
 • paznokcie migdałowe

Te kształty paznokci wyglądają najlepiej jeśli są one wykonane na dłuższych paznokciach a długie paznokcie akrylowe są dzisiaj normą wśród wielu młodych osób noszących paznokcie.

Im dłuższe paznokcie tym więcej akrylu potrzeba aby je wzmocnić i tym więcej czasu potrzeba na opiłowanie i nadanie kształtu wszystkim 10 paznokciom aby je ze sobą połączyć. Czasami opiłowanie jednego paznokcia do jego ostatecznego kształtu może trwać dobre 2 minuty, które należy pomnożyć przez 10.

We wczesnych czasach paznokci akrylowych byłam jedną z tysięcy techników paznokciowych, którzy przyzwyczajeni byli do tworzenia krótszych, prostszych kształtów paznokci akrylowych. Były to zazwyczaj po prostu krótkie, okrągłe, owalne lub kwadratowe kształty. Były one tak proste do zrobienia że mogłam skończyć ładnie wyglądający zestaw paznokci akrylowych w mniej niż 30 minut.

Paznokcie akrylowe zajmują mniej czasu jeśli robi je dobry specjalista od paznokci

Nakładanie paznokci akrylowych jest tym, co może być użyte do oddzielenia dobrego technika paznokci od manicurzystki. Termin nail tech może oznaczać licencjonowaną manicurzystkę z zaawansowanymi umiejętnościami w zakresie paznokci, a umiejętność dobrego robienia paznokci akrylowych jest jedną z nich. Termin manicurzystka odnosi się ogólnie do licencjonowanej osoby, która może wykonywać tylko manicure i pedicure oraz nail arts.

Dobry manikiurzysta posiada dobrą ogólną znajomość paznokci. Należy do nich umiejętność szybkiego opiłowywania i nadawania kształtu paznokciom naturalnym lub sztucznym w najbardziej efektywny sposób przy pomocy pilników do paznokci lub wiertarek do paznokci.

Kolejną umiejętnością jest umiejętność nakładania akrylu na paznokcie w taki sposób, aby wymagało to minimalnego wysiłku przy opiłowywaniu i nadawaniu kształtu.

Dzięki tym dwóm cennym umiejętnościom technika pielęgnacji paznokci jest w stanie skrócić czas nakładania paznokci akrylowych nie tracąc przy tym na jakości końcowego zestawu paznokci.

Jeśli mniej doświadczona, nie posiadająca odpowiedniego wykształcenia w dziedzinie akrylu manicurzystka zajmuje się Państwa paznokciami to nie tylko o wiele dłużej zajmuje jej wykończenie zestawu paznokci akrylowych ale jest również bardziej prawdopodobne, że opiłuje ona zbyt wiele paznokci. To powoduje, że paznokcie są niepotrzebnie przerzedzone.

Poza tym nie mając dobrej praktyki w dziedzinie paznokci akrylowych nie uda się Państwu nadać paznokciom optymalnego kształtu. Paznokcie te będą albo zbyt cienkie albo nie będą miały dobrej wytrzymałości w miejscach naprężeń i będą miały tendencję do przedwczesnego łamania się.

Jak można sprawdzić czy technik paznokci ma doświadczenie z paznokciami akrylowymi?

Wiarygodność manicurzystki można sprawdzić na podstawie jej pracy.

W dzisiejszych czasach dzięki możliwości robienia zdjęć przez smartfony prawie każdy technik paznokci jest dumny z wykonanej pracy i zapisuje ją w pamięci aby się nią pochwalić w ten czy inny sposób.

Mogą Państwo przejrzeć ich konta społecznościowe, opinie klientów i stronę internetową salonu. Jeśli obraz mówi tysiąc słów, to na zdjęciach mogą Państwo zobaczyć ich pracę z paznokciami, a dzięki nim mogą się Państwo przekonać jak dobrze radzi sobie ona z paznokciami akrylowymi.

Jeśli więc uda się Państwu znaleźć technika paznokci, który potrafi robić wspaniałe paznokcie akrylowe, to proszę się upewnić, że udało się Państwu nawiązać dobrą relację między klientem a technikiem paznokci, ponieważ dobrzy technicy paznokci są bardzo trudni do zdobycia.

Wspaniała alternatywa dla paznokci akrylowych, którą można wykonać w domu

Biorąc pod uwagę fakt, że nie wszyscy technicy paznokci są sobie równi, a koszty utrzymania paznokci akrylowych są wysokie, istnieją lepsze produkty do wzmacniania paznokci, które można wykonać w domu.

Nazywa się to miękkie tipsy żelowe. Te końcówki paznokci zostały wprowadzone przez Gelish, firmę, która wynalazła lakier żelowy.

Tipsy żelowe miękkie są podobne do tipsów typu press-on. Pokrywają one całe łoże paznokcia i są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach tak że wymagają one minimalnego opiłowania paznokci co skraca czas aplikacji.

W przeciwieństwie do tipsów wciskanych, które są przyklejane do prawdziwych paznokci za pomocą kleju do paznokci, który utrzymuje się tylko do jednego tygodnia, tipsy soft gel przylegają do paznokci za pomocą specjalnego żelowego lakieru bazowego, lepszego produktu, który może sprawić, że te nowe tipsy utrzymają się nawet do 4 tygodni.

Krótko mówiąc nakładanie tipsów soft gel jest tak samo łatwe jak nakładanie tipsów press on nails, ale ich trwałość jest cztery razy dłuższa.

Te nowe tipsy cieszą się coraz większą popularnością w dużych miastach. Jest to tylko kwestia czasu, że będą one dostępne w salonach paznokci w pobliżu Ciebie.

Tutaj jest krótki filmik z Gelish pokazujący jak łatwo jest zrobić soft gel tips.

Wreszcie, ale nie najmniej koszt miękkich żelowych końcówek wynosi poniżej 4,00 dolarów, co stanowi tylko około 1/10 kosztów porównywalnego zestawu do paznokci akrylowych. Jest to duża oszczędność na wspaniałym nowym trendzie paznokci. Można je kupić na Amazon.

Jest to specjalny limitowany zestaw combo. Jeśli się skończą, trzeba będzie kupić je oddzielnie, a to może być droższe.

Więcej na temat tipsów soft gel dowiedzą się Państwo w tym artykule. Jeśli uważasz że możesz to zrobić w domu to możesz być jednym z pierwszych którzy zrobią to samodzielnie w Twojej okolicy a efekt końcowy będzie niesamowity.

Najlepszą częścią jest to, że robisz je sam.

Baw się dobrze ze swoimi paznokciami i staraj się zminimalizować ich koszt i czas spędzony tak abyś mógł je lepiej wykorzystać.