DLACZEGO PAZNOKCIE AKRYLOWE SĄ SZKODLIWE DLA WŁASNYCH PAZNOKCI?

Paznokcie akrylowe nie są złym produktem dla Twoich paznokci, ale rzeczy z nimi związane sprawiają, że cieszą się one złą sławą.

Paznokcie akrylowe są złe, jeśli zdarzy się jedna z tych rzeczy:

 • Złamane paznokcie.
 • Infekcje grzybicze.
 • Alergie.
 • Nadmierne szlifowanie lub polerowanie naturalnych paznokci.
 • Niezdrowe opary chemiczne.
 • Źli technicy paznokci lub salony.
 • Zaniedbania użytkowników.

Aby na stronie zrozumieć je bardziej szczegółowo, czytaj dalej.

Złamane paznokcie:

Czasami paznokcie akrylowe łamią się lub pękają, co wiąże się z bólem. Jeśli twoje sztuczne paznokcie są dłuższe niż te, które zwykle nosisz, prawdopodobieństwo ich złamania wzrasta. Ból związany ze złamaniem dłuższego paznokcia jest silniejszy, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że uderzysz w niego używając dłoni i palców.

Sztuczne paznokcie są mocne i bardzo sztywne. Pozwala to sądzić, że mogą one wytrzymać wiele nadużyć, ale to na czym się opierają to delikatne ciało i cienkie naturalne paznokcie. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego jak mocne są paznokcie akrylowe, złamią się one jeśli zostaną poddane działaniu silnych sił lub uderzeniom.

Infekcje grzybicze:

Jeśli paznokcie akrylowe nie są prawidłowo nałożone na naturalną powierzchnię paznokcia, mogą się przedwcześnie oddzielić lub podnieść. W ten sposób powstają szczeliny, w które dostaje się woda z kranu podczas mycia rąk i pozostaje w tych szczelinach. W wodzie z kranu zawsze żyją bakterie.

Biorąc pod uwagę ciepłą temperaturę ciała i wilgotność, bakterie będą się rozwijać i zaczną tworzyć na paznokciach lekko żółtawe, potem zielone, brązowe i w końcu czarne plamy.

Ludzie błędnie obwiniają paznokcie akrylowe o powodowanie grzybicy paznokci, ale teraz już wiesz, że paznokcie akrylowe nie powodują grzybicy paznokci. Powoduje ją zła aplikacja paznokci akrylowych.

Swędzące lubbolesne alergie:

Chociaż tylko niewielki procent osób wrażliwych na produkty do paznokci akrylowych powoduje podrażnienia lub ból po ich nałożeniu, ten stan alergiczny nadaje im bardzo złą sławę.

Paznokcieakrylowe powodują niekontrolowane swędzenie już pierwszej nocy:

W przypadku osób, które mają niską tolerancję na produkty do paznokci akrylowych, rozwinie się u nich łagodna forma alergii, zwana kontaktowym zapaleniem skóry. Reakcję tę wywołują dwie rzeczy:

Wszystkie produkty w płynie do paznokci akrylowych nie mogą całkowiciewyschnąć lub wyparować podczas aplikacji paznokci akrylowych:

Jeśli żaden produkt w płynie do paznokci akrylowych nie ma kontaktu z paznokciami i skórą, nie powinno dojść do zapalenia skóry w kontakcie ze skórą.

Pyłek z paznokci akrylowych nie jest całkowicie usuwany z palców po nałożeniu paznokci akrylowych:

Jeśli między paznokciem a skórką znajduje się maleńka drobinka pyłu z paznokci akrylowych, będzie on powodował swędzące kontaktowe zapalenie skóry, dopóki nie zostanie usunięty przez umycie rąk.

Niektórzy ludzie twierdzą, że paznokcie akrylowe mogą powodować alergie, ale teraz już wiesz, że paznokcie akrylowe mają szansę wywołać alergię.

Paznokcie akrylowepowodują ból po ich założeniu:

Ten stan nie jest spowodowany alergią, ale raczej zbyt grubą warstwą akrylu nałożoną na cienkie paznokcie.

Naturalne paznokcie są elastyczne. Cieńsze paznokcie są jeszcze bardziej elastyczne. Kiedy puder i płynny akryl miesza się na paznokciach, zachodzi reakcja chemiczna, która ma charakter egzotermiczny i wydziela ciepło. Po zakończeniu reakcji powstaje produkt stały. Jeśli ta reakcja chemiczna tworzenia ciała stałego zachodzi na cienkim paznokciu, jest bardziej prawdopodobne, że spowoduje ona wypaczenie lub wygięcie kształtu cienkiego paznokcia znajdującego się pod nią.

To właśnie dodatkowe ciepło i wyginanie kształtu powoduje ból paznokci do czasu, aż całe ciepło zniknie, a zakończenia nerwowe w paznokciach przyzwyczają się do zmiany kształtu paznokcia.

Krótko mówiąc to nadmiar akrylu na delikatnych cienkich paznokciach powoduje ból, a nie same paznokcie akrylowe.

Nadmierne szlifowanie lub polerowanie prawdziwych paznokci:

Niezależnie od tego, czy Czy robisz paznokcie akrylowe w salonie pielęgnacji paznokci, czy robisz to sama, nie nie pozwól, aby twoje naturalne paznokcie były poddawane nadmiernemu szlifowaniu lub polerowaniu. W ten sposób paznokcie staną się niepotrzebnie cienkie.

Wszystkie poprawki paznokci, w tym paznokcie akrylowe, zalecają szorstkowanie naturalne powierzchnie paznokci, aby usunąć połysk, a nie żłobić je.

Nie będzie to stanowiło problemu dopóki nie zdecydujesz się na usunięcie akrylu z paznokci. Teraz masz jeszcze cieńsze paznokcie niż przed akrylem. Twoje własne paznokcie będą cienkie, a także będą miały grzbiety, rozdwojenia lub łzy, które pogorszą się, jeśli zaplączą się w ubranie lub włosy.

Niezdrowe opary chemiczne:

Akryl paznokcie akrylowe mają wyraźny, silny zapach, który jest bardzo nieprzyjemny dla osób które nigdy wcześniej nie miały z nim do czynienia.

Według FDA "produkty do paznokci sprzedawane w Stanach Zjednoczonych muszą być bezpieczne dla konsumentów, jeśli są stosowane zgodnie z instrukcją na etykiecie lub w sposób zwyczajowo przyjęty". Tak więc każdy poważny, renomowany producent paznokci akrylowych będzie chciał postępować zgodnie z wytycznymi rządu przy wytwarzaniu swoich produktów, aby uniknąć kar i złej sławy.

Dlatego można śmiało powiedzieć, że w paznokciach akrylowych nie ma żadnych substancji chemicznych powodujących raka.

To Obowiązkiem właściciela salonu pielęgnacji paznokci jest zapewnienie odpowiedniej wentylację, aby usunąć silny zapach związany z paznokciami akrylowymi aby chronić swoich pracowników i klientów przed nadmiernym narażeniem.

Tak więc paznokcie akrylowe mają silny zapach, ale to nie jest wina tego, że Ty jako klient musisz go doświadczać.

Źli styliści paznokci lub salony:

Nie nie wszyscy styliści paznokci i salony są sobie równi. Zły specjalista od paznokci będzie zazwyczaj w pośpiechu nakłada paznokcie akrylowe, zakładając, że jego że jego praca jest dobra dla wszystkich klientów. Czyniąc to, będzie wygodnie pomija lub unika dodatkowych kroków, które zapewniają ogólne bezpieczeństwo zdrowia publicznego i zadowolenie każdego klienta.

Zły technik paznokciowy wykona dla Ciebie usługę akrylowania paznokci, która nieświadomie może przynieść Ci do domu dodatkowe, wymienione powyżej złe rzeczy.

Krótko mówiąc, technicy paznokci, którzy źle wykonują paznokcie akrylowe są ludźmi, którzy nadają paznokciom akrylowym złą sławę.

Zaniedbania użytkowników:

Przerośnięte paznokcie: paznokcie akrylowe paznokcie akrylowe wyrastają razem z paznokciami naturalnymi i trzeba będzie usługę wypełnienia akrylem, aby zakryć odrastające miejsce nowym akrylami i skrócić je do preferowanej długości.

Jeśli ta usługa nie zostanie wykonana w odpowiednim czasie, paznokcie akrylowe będą zbyt długie, co zwiększa ryzyko ich przypadkowego złamania i zrobienia sobie krzywdy.

Używaj ich jako narzędzi: niektórzy ludzie używają swoich mocnych paznokci akrylowych jako śrubokrętów lub .

Wskazówki jak zapobiegać złym paznokciom akrylowym:

Bądź świadomym klientem, unikniesz większości złych rzeczy związanych z paznokciami akrylowymi, a potem będziesz mogła pokochać wszystkie wspaniałe cechy paznokci akrylowych.

Złamane paznokcie:

Staraj się nosić paznokcie akrylowe o "długości roboczej". Dłuższe paznokcie zwykle łatwiej się łamią.

Na stronie powiedzieć nail tech jak używasz paznokci w domu i w pracy, aby ona aby odpowiednio do tego skonstruowała Twoje paznokcie akrylowe.

Kiedykolwiek gdy wkładasz ręce pod cokolwiek, np. ciężkie pudełko lub torbę z zakupami, upewnij się, że dobrze je trzymasz, zanim je podniesiesz. Ślizgające się palce spowoduje, że niektóre paznokcie akrylowe będą się łamać. Ból spowodowany takimi takich wypadków jest bardzo silny.

Zakażenia grzybicze:

 • Upewnij się, że Twój technik paznokciowy postępuje zgodnie z zasadami nakładania paznokci akrylowych, aby zapewnić ich dobre przyleganie. Nawet najlepsza z nich czasem zapomina o niektórych krokach, jeśli jest roztargniona.
 • Paznokcie akrylowe powinny być krótsze. Krótsze paznokcie będą mniej podatne na powtarzające się naprężenia i zginanie, co zmniejszy przyczepność między prawdziwymi paznokciami a akrylem. Mniejsze jest więc prawdopodobieństwo przedwczesnego oddzielenia się akrylu od paznokcia i powstania grzyba.
 • Nie należy próbować wybierać akrylu. W ten sposób powstaną szczeliny, w których grzyb będzie miał szansę się rozwinąć.

Alergie:

 • Wszystkie płynne produkty do paznokci używane na prawdziwych paznokciach muszą być całkowicie suche przed wykonaniem kolejnego kroku. Można to osiągnąć susząc paznokcie za pomocą wentylatora. Jeśli jesteś uczulona na paznokcie akrylowe, najlepszym sposobem na wysuszenie tych chemicznych płynów jest wentylator lub suszarka do włosów.
 • Przez co najmniej 24 godziny nie nakładaj na paznokcie żadnych olejków do skórek ani wszelkiego rodzaju balsamów, jeśli nie występują objawy alergii. Te tłuste substancje będą zatrzymywać płyny i kurz z paznokci i utrzymywać je na paznokciach.
 • Używaj małej szczoteczki, aby usunąć pył z paznokci akrylowych z każdego paznokcia i skórek za pomocą bardzo ciepłej wody z mydłem przez co najmniej 1 minutę.

Nie należy nadmiernie szlifować ani polerować paznokci:

Nie pozwól, aby technik szlifował lub polerował Twoje prawdziwe paznokcie. Jeśli czujesz, że Twój stylista zbyt mocno szlifuje Twoje paznokcie, nie wahaj się powiedzieć, że sprawia Ci to ból.

Jeśli Jeśli robisz to w domu, wystarczy kilka lekkich pociągnięć w tył i w przód drobnym lub pilniczkiem do paznokci będzie wystarczające.

Unikaj chemicznych oparów:

Unikaj salonów, w których przez cały czas unosi się zbyt silny zapach.

Spróbuj przyjść na zabieg, gdy salon jest najmniej zajęty, zwykle są to poranki w pierwszych dniach tygodnia.

Wybierz dobrego technika pielęgnacji paznokci lub renomowany salon:

. doświadczona i kompetentna manicurzystka stworzy dla Ciebie piękny i i bezpieczny zestaw paznokci akrylowych.

Czy Nie czuj się skrępowana, kiedy nail tech zadaje Ci wiele pytań pytań, które wydają się natrętne lub wścibskie. Ona po prostu chce wiedzieć jak najwięcej jak najwięcej, aby móc polecić najbardziej odpowiedni zestaw do paznokci akrylowych dla Ciebie.

Dobra strona Technicy paznokci będą chcieli pracować w czystych, licencjonowanych przez państwo salonach. Tak więc dobrzy styliści paznokci i dobre salony często idą w parze.

Jako klient:

 • Zaplanuj regularnie swój czas na wizytę
 • Rozważ przyniesienie własnego zestawu narzędzi do paznokci
 • Wybieraj licencjonowane salony i techników paznokci zamiast nielicencjonowanych
 • Poproś o czyste, wysterylizowane narzędzia do paznokci, jeśli podejrzewasz, że są w złym stanie.

Jeśli Jeśli samodzielnie wykonujesz paznokcie akrylowe, postępuj zgodnie z instrukcją produktu i rób to i rób to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. procesu.

Na koniec rozważ usunięcie sztucznych paznokci i zrezygnuj z akrylu na kilka miesięcy lub dłużej. Ten czas pozwoli twoim własnym paznokciom odpocząć i odrosnąć w naturalny sposób.

Szczęśliwej paznokci!