JAK SPRAWIĆ, BY LAKIER ŻELOWY ZNÓW BŁYSZCZAŁ: SZYBKA I ŁATWA NAPRAWA

Z jakiegoś powodu Twój żelowy manicure stał się matowy lub ma ślady po szorowaniu, a do nowego zostało jeszcze kilka tygodni. Szybkim i łatwym sposobem na przywrócenie świeżości i blasku żelowemu manicure jest nałożenie nowej warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego. Przed nałożeniem nowej warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego konieczne jest lekkie przygotowanie, aby upewnić się, że ostateczny połysk będzie zadowalający.

Oto co musisz zrobić zanim nałożysz żelowy lakier nawierzchniowy aby odświeżyć swój manicure żelowy, a zależy to od tego jak długo był on na twoich paznokciach.

Manicure żelowy ma mniej niż tydzień

Jeśli Twój manicure żelowy ma mniej niż 7 dni, Twoje paznokcie nie urosły jeszcze tak bardzo, że przerwa między skórkami a kolorem żelu jest zauważalna. Wystarczy, że nałożysz jedną warstwę żelowego topu, a twój żelowy lakier znów będzie wyglądał świeżo i lśniąco.

Procedura:

 1. Umyj ręce wodą z mydłem i pozostaw do wyschnięcia.
 2. Szybko wytrzyj powierzchnię paznokcia alkoholem lub acetonem i pozostaw do wyschnięcia. Możesz zauważyć matową warstwę pokrywającą powierzchnię paznokcia, ale nie martw się. Po nałożeniu nowego żelowego lakieru nawierzchniowego wtopi się ona w powierzchnię paznokcia.
 3. Używając krawędzi pilnika do paznokci lub polerki, ostrożnie wygładź uniesiony lub podniesiony lakier żelowy wokół skórek lub ścian bocznych i usuń cały kurz.
 4. Napraw wszystkie odpryski, nakładając niewielką ilość żelu kolorowego i utwardzając go przez 30 sekund.
 5. Wyrównaj wszystkie miejsca odprysków za pomocą bufora, wykonując lekkie pociągnięcia, i usuń pył.
 6. Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia i utwardź go przez 30 sekund. Nie zapomnij zakryć lub uszczelnić wolnego brzegu.
 7. Pozostałości lepkiego lakieru usuń alkoholem.

Manicure żelowy ma mniej niż dwa tygodnie

Po dwóch tygodniach obszar odrostu jest trochę bardziej widoczny, masz do wyboru albo pokryć go tym samym kolorem żelu, albo zostawić go na razie w spokoju.

Metoda bez użycia żelu kolorowego

Jeśli wybierzesz tę opcję, sposób nakładania nowego żelowego lakieru nawierzchniowego będzie taki sam, jak w przypadku manicure żelowego poniżej tygodnia.

Z metodą żelu kolorowego

Ta opcja wymaga nieco więcej pracy w okolicach skórek, aby usunąć wszystkie suche skórki i zapewnić gładkie i prawidłowe przygotowanie.

 1. Delikatnie odsuń skórki patyczkiem z drewna pomarańczowego lub zakrzywioną końcówką popychacza do skórek.
 2. Delikatnie zszorstkuj obszar nowego wzrostu za pomocą krawędzi czystej polerki i usuń cały kurz.
 3. Usuń jak najwięcej żelowej bazy z pędzelka, skrobiąc go o wewnętrzną stronę butelki.
 4. Nałóż bardzo cienką warstwę żelu bazowego tylko na obszar nowego wzrostu. Usuń wszelkie grudki nowego żelu bazowego wokół linii skórek starego żelu i utwardź go przez 30 sekund. Nie nakładaj żelu bazowego na całą powierzchnię paznokcia, nie jest to konieczne.
 5. Podobnie, nałóż cienką warstwę kolorowego lakieru żelowego tylko na obszar nowego wzrostu i utwardź go przez 30 sekund.
 6. Teraz nałóż żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia, zakryj wolny brzeg i utwardź przez 30 sekund.
 7. Pozostałości lepkiego lakieru należy zetrzeć alkoholem.

Manicure żelowy ma mniej niż trzy tygodnie

W tym czasie nowy odrost będzie widoczny na pierwszy rzut oka, a paznokcie będą długie w porównaniu do pierwotnej długości.

Jeśli nie możesz całkowicie przerobić manicure żelowego, a chcesz odświeżyć swój obecny lakier żelowy, dobrym pomysłem jest skrócenie paznokci.

Procedura:

 1. Umyj ręce wodą z mydłem i pozostaw do wyschnięcia.
 2. Zacznij skracać wszystkie paznokcie za pomocą szorstkiej tarczy o średniej grubości, lekko dociskając ją z boku na bok. Nie używaj obcinacza do paznokci, aby je skrócić, ponieważ zaciskanie spowoduje wygięcie lakieru żelowego do góry i oderwanie go od płytki paznokcia.
 3. Gdy już będziesz zadowolona z nowej długości i kształtu paznokci, usuń ostre krawędzie i rogi na wolnych brzegach i przystąp do przygotowania powierzchni paznokcia.
 4. Następnie powtórz wszystkie kroki, aby wykonać manicure żelowy metodą kolorowego żelu, który ma mniej niż dwa tygodnie.

Jak nadać paznokciom połysk, jeśli mają one głębokie zadrapania

Jeśli na paznokciach znajdują się płytkie zadrapania lub ślady po peelingach, zostaną one wypełnione żelowym top coatem i nie będą widoczne.

 1. Przygotuj powierzchnię paznokcia tak jak w przypadku paznokci żelowych, które mają mniej niż jeden tydzień.
 2. Ostrożnie nałóż tylko tyle żelu kolorowego, aby wypełnić głęboką bruzdę i utwardzaj go przez 30 sekund. Pokrycie całego paznokcia nie jest konieczne, a dodatkowa warstwa koloru może sprawić, że paznokieć będzie wyglądał na ciemniejszy w porównaniu do reszty.
 3. Lekko wypoleruj utwardzone miejsce aby wygładzić wszelkie małe grudki i usunąć cały pył.
 4. Nałóż żelowy lakier nawierzchniowy na całą powierzchnię paznokcia i utwardź go przez 30 sekund.
 5. W razie potrzeby wytrzyj lepkie pozostałości.

Jak przywrócić połysk lakieru żelowego za pomocą zwykłego lakieru nawierzchniowego?

 1. Jeśli nie masz ani żelowego lakieru nawierzchniowego, ani lampy LED, możesz użyć zwykłego lakieru nawierzchniowego do paznokci żelowych.
 2. Najpierw musisz przygotować powierzchnię paznokcia w taki sam sposób, jak w przypadku lakieru żelowego na okres krótszy niż jeden tydzień.
 3. Nie naprawiaj żadnych odprysków ani pęknięć za pomocą kolorowego lakieru żelowego, ponieważ nie masz lampy LED, aby je wyleczyć.
 4. Lekko wypoleruj całą powierzchnię paznokcia i usuń z niej kurz.
 5. Nałóż zwykły lakier nawierzchniowy na cały paznokieć i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu przez 20 minut. Przykryj wolne brzegi.

Dzięki wentylatorowi czas schnięcia będzie krótszy.

Ważna uwaga: jeśli nie masz lampy LED, nie próbuj używać żelu kolorowego, żelu bazowego lub żelu nawierzchniowego. Bez źródła światła UV lakier żelowy nie utwardzi się ani nie stwardnieje.

Jak sprawić, by paznokcie żelowe szybciej się błyszczały dzięki wiertarce do paznokci

Ta bardzo lekka i mała wiertarka do paznokci sprawi, że paznokcie będą grubsze i krótsze, a na końcu będą wyglądały na kompletne.

Jeśli lakier żelowy wokół skórek zaczyna się podnosić lub odklejać, można go zdjąć za pomocą cążka do skórek. Unikaj ruchów ciągnących, ponieważ mogą one pogorszyć problem podnoszenia się lakieru. Po wycięciu skórek możesz użyć delikatnego buforu, aby zmniejszyć grubość lakieru żelowego w miejscu cięcia lub możesz użyć do tego celu małego wiertła do paznokci.

Ta ręczna, akumulatorowa wiertarka do paznokci jest idealna do tego rodzaju lekkich poprawek. Wygodnie mieści się w dłoni i nie ma kabla zasilającego, który mógłby wyrwać się z rąk podczas pracy.

Dzięki temu, że wiertło jest bardzo lekkie i małe, szybko zmniejszy grubość lakieru i skróci czas wygładzania powierzchni paznokcia. Jest to również bezpieczne narzędzie do usuwania wierzchniej warstwy lakieru żelowego, gdy trzeba ponownie zrobić żel manicure siebie.

Najlepsze jest to, że kosztuje on mniej niż 30 dolarów. Jeśli używasz go dwa razy w tygodniu, to wiertło do paznokci wystarczy na długi czas. Bądź jednym z pierwszych, którzy będą posiadać to specjalnie zaprojektowane do usuwania lakieru żelowego. Sprawdź najnowszą cenę na Amazon tutaj.

No i proszę. Cała wiedza o tym, jak sprawić, aby Twój lakier żelowy znów błyszczał w jak najkrótszym czasie przed następnym manicure żelowym.

Powiązane pytania:

Jaki jest najlepszy sposób na usunięcie lakieru żelowego? Najlepszym sposobem na usunięcie lakieru żelowego jest użycie podkładek pod palce. Waciki utrzymują wacik nasączony acetonem na paznokciu polerowanym żelem, dzięki czemu lakier zejdzie z paznokcia. Zawinięte w folię palce są wystarczająco elastyczne, aby wykonywać inne czynności, takie jak pisanie na komputerze czy pisanie długopisem. Dowiedz się więcej o tym, jak działa ta metoda w tym artykule.

Jak sprawdzić, czy lampa LED działa prawidłowo? Poniżej znajduje się prosta i kompletna lista kontrolna. Postępuj zgodnie z nią, a dowiesz się, w jakim stanie jest Twoja lampa LED. Zobacz kompletną listę kontrolną lamp LED w tym artykule.

Jak sprawdzić, czy lakier żelowy jest utwardzony? Poznaj te dwie wizualne wskazówki.