CZY MOŻNA UŻYWAĆ ACETONU DO NAKŁADANIA PUDRU AKRYLOWEGO?

Zaczynasz właśnie malować paznokcie akrylowe i masz już wszystko przygotowane na stole do paznokci, ale okazuje się, że nie masz wystarczająco dużo monomeru w płynie akrylowym. Czy możesz użyć acetonu aby nałożyć proszek akrylowy zamiast monomeru?

Czy można użyć acetonu do nałożenia pudru akrylowego?

Nie. Aceton nie może być użyty do nakładania proszku akrylowego, ponieważ jest to silny rozpuszczalnik, który rozpuści proszek akrylowy i zamieni go w mieszaninę acetonu i proszku akrylowego. Ta mieszanina nie jest tym samym, co produkt końcowy reakcji chemicznej egzotermicznej przy łączeniu proszku akrylowego z płynem akrylowym.

Paznokcie akrylowe są produktem końcowym połączenia proszku akrylowego i płynu akrylowego. Po tym jak te dwa składniki akrylowe przejdą reakcję egzotermiczną podczas dodawania jednego do drugiego, połączony produkt będzie w fazie stałej.

Dodanie acetonu do proszku akrylowego jest jak dodanie cukru do wody. Nie spowoduje to żadnej reakcji chemicznej, która spowodowałaby, że proszek akrylowy stanie się stały. Proszek akrylowy będzie po prostu zawieszony w acetonie. Dlatego też proszek akrylowy w acetonie nie stanie się stały i nie da się go spiłować i uformować w paznokieć.

A co z nieacetonowym zmywaczem do paznokci?

Czy można używać zmywacza do paznokci do nakładania proszku akrylowego?

Również w tym przypadku odpowiedź brzmi: nie. Nieacetonowe lub zwykłe zmywacze do paznokci nie wchodzą w reakcję chemiczną z proszkiem akrylowym tworząc produkt stały. Podobnie jak aceton, nieacetonowe zmywacze do paznokci rozpuszczą proszek akrylowy, a nie wejdą w reakcję, tworząc połączoną substancję stałą.

Jeśli dodasz dużo proszku do acetonu lub nieacetonowego zmywacza do paznokci to otrzymasz produkt przypominający pastę, a więc niemożliwy do stworzenia twardych paznokci akrylowych w formie stałej.

Czy można używać alkoholu do paznokci akrylowych?

Alkohol to kolejny roztwór, który nie wchodzi w reakcję z proszkiem akrylowym i nie pozwala na stworzenie nowego produktu w postaci stałej. Możesz spróbować dodać proszek do alkoholu aby się o tym przekonać, ale będzie on miał konsystencję pasty, a nie produktu stałego.

Czego można użyć jeśli nie mają Państwo akrylowego liquidu?

Jeśli nie masz płynu akrylowego, powinieneś poczekać aż będziesz mógł go zdobyć. Próba zrobienia paznokci akrylowych bez obu składników jest niemożliwa.

Jakiego płynu używa się do nakładania akrylu w proszku?

Dwa różne rodzaje płynów akrylowych mogą być używane z proszkiem akrylowym. Ich nazwy pochodzą od ich głównych składników: MMA i EMA.

MMA: głównym składnikiem tego typu płynów akrylowych jest metakrylan metylu. Ten rodzaj płynu akrylowego był szeroko stosowany w przemyśle paznokciowym do czasu, gdy został zakazany przez FDA.

EMA: głównym składnikiem tego typu płynu akrylowego jest metakrylan etylu. Ten płyn jest zatwierdzonym produktem przez FDA.

Czy można używać różnych marek proszku i płynu akrylowego?

Wszystkie marki akrylu do paznokci powinny mieć podobne składniki akrylowe. Teoretycznie powinno być możliwe ich wzajemne wymienianie. Jednak ponieważ jeden producent stara się sprzedawać swoją markę akrylu do konkretnej grupy użytkowników, jego system akrylowy do paznokci różni się nieco od innych.

Różne marki akrylowych paznokci są reklamowane w zależności od tego jak są one używane i w różnych temperaturach lub porach roku. Ogólnie rzecz biorąc, są one nazywane:

  • Systemy akrylowe całoroczne: akryl może być używany przez cały rok.
  • Systemy akrylowe szybkowiążące: umożliwiają szybkie wykonanie paznokci akrylowych.
  • Akryle bezzapachowe: płynny monomer nie ma silnego zapachu, nadaje się do pomieszczeń o ograniczonej wentylacji.

Tak więc próba użycia jednej marki proszku akrylowego z innym płynnym monomerem akrylowym spowoduje reakcję chemiczną, w wyniku której powstaną stałe paznokcie akrylowe. Nie można jednak przewidzieć jak szybko lub powoli akryl będzie się wiązał, jak bardzo zbliżona będzie aplikacja do użycia tylko jednej marki.

Gdzie można kupić płynny monomer akrylowy?

Ponownie, nie można używać proszku akrylowego bez monomeru. Nie jest to możliwe i powoduje to tylko więcej bólu głowy i rujnuje paznokcie akrylowe.

Możesz wrócić do sklepu z artykułami do paznokci, w którym kupiłaś akryl lub możesz kupić go przez Internet na ich stronach internetowych. Większość dużych producentów paznokci ma w swojej ofercie systemy do paznokci akrylowych, które można kupić na ich stronach internetowych lub na Amazon.

Jeśli myślisz poważnie o paznokciach akrylowych, polecam Ci markę Young Nails. Firma ta rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku i stworzyła najwyższej klasy system do paznokci akrylowych.

Nie można się pomylić z systemem akrylowych paznokci o długiej historii.

Jej systemy do paznokci akrylowych można kupić na Amazon.

Postaraj się pozostać przy jednej marce. Dzięki temu będą Państwo wiedzieli jak działa produkt i jakie są jego właściwości, będą Państwo pewni jego jakości i cennych umiejętności w zakresie paznokci akrylowych, które zdobyli Państwo wykonując liczne aplikacje paznokci akrylowych.

Wnioski:

Tak więc, proszę bardzo. Lepiej poczekać aż będziesz miała proszek akrylowy i płynny monomer akrylowy aby zrobić paznokcie akrylowe. Bez jednego lub drugiego będziesz tracić czas próbując zrobić coś niemożliwego.

Szczęśliwe paznokcie akrylowe!

Powiązane czytanie:

NAKŁADANIE AKRYLU NA NATURALNE PAZNOKCIE: KOMPLETNY PRZEWODNIK

Wszystkie informacje o tym, jak nakładać akryl na naturalne paznokcie.