NIEDZIAŁAJĄCA LAMPA UV LED DO PAZNOKCI: NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY

To frustrujące, gdy po przygotowaniu paznokci do malowania żelem okazuje się, że lampa LED UV nie włącza się. Co należy zrobić?

Najczęstszy problem, który powoduje, że lampa UV LED do paznokci przestaje działać, występuje w miejscu styku elektrycznego, w którym adapter prądu stałego jest przymocowany do podstawy lampy do paznokci. Z czasem złącze to zużywa się, brudzi lub pęka, co powoduje, że przepływ prądu jest ograniczony lub nie może już przez nie przepływać. Wyczyszczenie tej części może sprawić, że lampa znów będzie działać.

Dlaczego potrzebne jest złącze elektryczne do lampy UV LED do paznokci?

Złącze to instaluje się w lampie z dwóch powodów: wygody i kosztów.

Łatwiej jest przenosić lampę LED do paznokci i przechowywać ją bez konieczności martwienia się o adapter z długim przewodem, gdy nie jest używany. Adapter można pozostawić podłączony do gniazdka elektrycznego i nie trzeba się martwić, że się go zgubi.

Wyobraź sobie, że cały adapter elektryczny znajduje się wewnątrz lampy LED UV, co zwiększy wagę i przestrzeń w całej konstrukcji lampy. Ostateczna konstrukcja będzie musiała być większa i będzie wymagała więcej materiału do wykonania większej obudowy zewnętrznej, co zwiększy ogólny koszt lampy.

Kiedy chcą Państwo użyć lampy, wystarczy podłączyć męską końcówkę adaptera do żeńskiej części u podstawy lampy i już można polerować paznokcie.

Jeśli lampa LED UV do paznokci nie włącza się: sprawdź złą cze, jeśli Twoja lampa je posiada.

Złącze elektryczne lampy LED do paznokci może się zepsuć z dwóch powodów.

Zużyte:

Po niezliczonej ilości wkładania i wyciągania wtyczki, kiedy podłączasz i odłączasz lampę, w końcu zużyjesz to złącze. Gdy się ono poluzuje, kontakt elektryczny nie jest już optymalny i przepływ prądu elektrycznego zostaje zmniejszony lub zatrzymany. W takim przypadku lampa do paznokci przestaje działać.

Brudna:

Innym powodem, który sprawia, że lampa LED do paznokci przestaje działać, jest zanieczyszczenie. Ponieważ męska część tego połączenia jest odsłonięta, łatwo o zabrudzenia, olej, balsam lub inne substancje, które uniemożliwiają transmisję elektryczną.

Jedna wskazówka, która mówi, że złącze lampy UV LED do paznokci jest uszkodzone

Jeśli Twoja lampa do paznokci działała prawidłowo podczas ostatniego użycia, a po jej odłożeniu nie doszło do przypadkowego upuszczenia lub mocnego uderzenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że złącze lampy jest albo zużyte, albo zabrudzone.

Jeśli lubisz lakier żelowy i poświęcasz mu dużo czasu, powinieneś zachować go w blogu o paznokciach, aby Twoja pasja nie zginęła.

Możesz założyć swój blog o paznokciach za jedyne 3,95$ miesięcznie. Będziesz robić dwie rzeczy w tym samym czasie: zapisywać swoje prace na paznokciach i dzielić się nimi z innymi na całym świecie. To zajmie Ci tylko dwie minuty, aby dowiedzieć się.

Jak sprawić, aby niedziałająca lampa LED do paznokci znów działała?

Jest jedna prosta rzecz, którą możesz zrobić, aby przywrócić lampę do działania, dzięki czemu będziesz mogła dokończyć nakładanie lakieru żelowego na swoje paznokcie.

Wyczyść złącze za pomocą alkoholu:

OSTRZEŻENIE: upewnij się, że odłączyłeś zasilacz od gniazdka, aby uniknąć porażenia prądem.

Zwilż mały kawałek bawełny lub ręcznika papierowego alkoholem i przetrzyj męską część złącza do czysta.

Jeśli chodzi o część żeńską, wyciągnij z końcówki q-tip tyle bawełny, ile się da. Zwilż ją alkoholem i delikatnie włóż do wgłębienia, a następnie obejdź wewnętrzną powierzchnię, aby usunąć brud lub oleistą substancję.

Podłącz zasilacz i włącz lampę.

Po wyczyszczeniu złącza, włóż wtyczkę męską do żeńskiej części lampy. Włącz lampę do paznokci i powoli przekręć męską część złącza.

Po przekręceniu męskiej części złącza może się okazać, że kontakt elektryczny jest ponownie dobry i lampę można włączyć w ten sposób.

Jeśli lampa jest wyposażona w czujnik ruchu, aby aktywować lampę, należy włożyć rękę lub jakiś przedmiot między czujnik.

Istnieje prosta lista kontrolna pozwalająca ustalić przyczynę niedziałania lampy LED do paznokci, którą można wykonać.

Jeśli po wyczyszczeniu i przekręceniu męskiej części złącza w celu zwiększenia kontaktu elektrycznego nadal nie można włączyć lampy, oznacza to, że w lampie występuje jakiś problem na wewnętrznej płytce obwodu elektronicznego, którego nie można łatwo naprawić.

Twoja lampa LED do paznokci nie działa: użyj zapasowej lampy

Jeśli często malujesz paznokcie żelem w domu, dobrą praktyką jest posiadanie kompaktowej, niedrogiej lampy LED do paznokci jako dodatkowej, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy główna lampa UV LED do paznokci przestanie działać. Jak w przypadku każdego innego produktu elektronicznego, lampa działa tak długo, jak długo działa jej najsłabsze i najcieńsze połączenie elektryczne.

Dostępna jest kompaktowa lampa do paznokci UV LED ładowana przez USB. Lampa ta jest tak duża jak mysz komputerowa, więc nie zajmuje dużo miejsca. Działa na prąd stały o napięciu 5V, czyli takim samym jak większość smartfonów, a w jej wnętrzu znajduje się bateria, którą można ładować.

Oznacza to, że można ją ładować w taki sam sposób, jak smartfon. Po odpowiednim naładowaniu baterii można używać go do utwardzania lakieru żelowego bez konieczności podłączania przewodu, który mógłby przeszkadzać.

Jedną wadą jest to, że mimo niewielkich rozmiarów można utwardzić tylko cztery palce jednocześnie, a kciuk można utwardzić później. Myślę, że jest to dobry kompromis, ponieważ jest to mała zapasowa lampa LED do paznokci.

Polecam zaopatrzyć się w zapasową lampę LED do paznokci, zanim okaże się, że główna lampa przestanie działać w środku manicure żelowego. Ta lampa LED do paznokci kosztuje mniej niż 5 dolarów, co jest bardzo przystępne. Możesz sprawdzić najnowszą cenę na Amazon tutaj.

Co zrobić, jeśli lampa LED do paznokci nie włącza się?

Twój lakier żelowy potrzebuje źródła światła UV aby się utwardzić. Jeśli Twoja lampa LED nie działa, nie powinnaś nakładać lakieru żelowego na paznokcie i poczekać, aż naprawisz lampę lub kupisz nową.

Lakier żelowy nie wysycha, więc jeśli myślisz o suszeniu lakieru żelowego za pomocą wentylatora lub suszarki do włosów, nie rób tego. To się nie uda.

Uwaga: Czy wiesz, że możesz założyć blog o paznokciach i pisać o swoim hobby już za 3,95$ miesięcznie? Jeśli uwielbiasz robić paznokcie i pisać, blog o paznokciach jest idealnym medium do połączenia tych dwóch rzeczy. Możesz również zarabiać pieniądze robiąc to w swoim wolnym czasie.

Powodzenia i szczęśliwego żelowania.