NAKŁADKI AKRYLOWE NA PAZNOKCIE NATURALNE: KOMPLETNY PRZEWODNIK

Akryl stosuje się z reguły po to aby wzmocnić i wydłużyć naturalne paznokcie za pomocą tipsów. Akryl jest jednak również używany do tworzenia warstwy ochronnej na paznokciach bez ich sztucznego wydłużania.

Nakładanie akrylu na naturalne paznokcie to zabieg polegający na nakładaniu akrylu na paznokcie które są już wystarczająco długie aby nie trzeba było ich przedłużać za pomocą tipsów. Nakładka akrylowa tworzy na naturalnych paznokciach cienką warstwę ochronną, która wzmacnia je i sprawia, że lakier utrzymuje się na nich do dwóch tygodni.

Paznokcie akrylowe overlay mają bardziej naturalny wygląd i mogą być cieńsze niż akrylowe full set, ponieważ nie mają one dodatkowej grubości tipsów, a osoby, które chcą mieć akrylowe overlay i tak wybierają naturalny wygląd.

Dlaczego potrzebne są nakładki na paznokcie akrylowe?

Jednym z problemów ludzi którzy chcą aby ich naturalne paznokcie miały trochę długości jest to że jeden lub dwa paznokcie łamią się i nie mają już wszystkich dziesięciu paznokci o tej samej długości.

Akryl jest wspaniałym produktem do wzmacniania naturalnych paznokci.

Nakładając akryl na paznokcie minimalizuje się szansę na to że jeden lub dwa paznokcie się odłamią lub pękną i utrzyma się jednolity wygląd paznokci przez dłuższy czas.

Kolejną zaletą nakładek na paznokcie z akrylem jest to, że lakier utrzymuje się na paznokciach do dwóch tygodni.

Nakładanie akrylu na naturalne paznokcie bez tipsów

Niektórzy ludzie lubią nosić swoje naturalne paznokcie nieco dłuższe niż końcówki palców. Problem polega na tym, że kiedy paznokcie naturalne stają się długie, mają one tendencję do łamania się, rozdwajania lub łuszczenia.

Nakładanie akrylu na paznokcie naturalne pozwala tym osobom cieszyć się ich długimi paznokciami naturalnymi bez obawy o to, że będą się one tak łatwo łamać.

Nakładanie akrylu na krótkie paznokcie

Dla osób z cienkimi paznokciami największym problemem jest to, że ich paznokcie łuszczą się, rozdwajają lub łamią. Czasami te złamania sięgają głębiej do łożyska paznokcia i powodują krwawienie. Ponadto nie mogą oni zapuścić długich paznokci ponieważ jeden lub dwa paznokcie będą się łamać lub odrywać i ich paznokcie nie będą już miały równej długości.

Nakładając cienką warstwę akrylu na prawdziwe paznokcie można uniknąć tych wszystkich problemów.

Czy nakładka akrylowa jest lepsza od pełnych zestawów akrylowych?

Nakładka akrylowa jest dla osób, które mają długie paznokcie i chcą je wzmocnić.

Akryle z tipsami lub pełne zestawy są dla osób które chcą mieć sztuczne paznokcie dłuższe niż ich naturalne paznokcie.

Są to więc te same akryle które nakłada się na paznokcie aby osiągnąć dwa różne efekty.

To czy ktoś zdecyduje się na nałożenie akrylu czy też nie, zależy od jego preferencji.

Krótko mówiąc różnica pomiędzy akrylami full set i overlay polega na sposobie ich nakładania na paznokcie. Jeden z tipsem a drugi bez tipsa.

Czy nakładka akrylowa dodaje długości?

Nakładka akrylowa to warstwa produktu wzmacniającego nałożona na naturalne paznokcie a jej ostateczna długość będzie taka sama jak pierwotna długość paznokci.

Jeśli chcesz aby Twoje paznokcie były dłuższe to zamiast nakładki akrylowej powinnaś wykonać kompletny zestaw akrylowy, w którym do paznokci dodawane są tipsy aby je wydłużyć.

Jak długo utrzymują się nakładki akrylowe?

Podobnie jak w przypadku pełnego zestawu akrylowego, nakładki akrylowe mogą wytrzymać do trzech miesięcy, jeśli będziesz je uzupełniać w odstępach dwu- lub trzytygodniowych.

Czy nakładka akrylowa wzmacnia paznokcie?

Akryl jest produktem do zewnętrznego wzmacniania paznokci. Nakładanie akrylu na paznokcie naturalne powoduje, że stają się one grubsze a przez to mocniejsze, jednak nakładanie akrylu nie powoduje, że paznokcie stają się mocniejsze lub grubsze.

Nakładka akrylowa z lakierem żelowym

Osoby, które chcą nałożyć na swoje paznokcie nakładkę akrylową mogą, tak jak w przypadku pełnych zestawów akrylowych, pomalować je zwykłym lakierem lub lakierem żelowym, a także wykonać dowolne wzory i zdobienia.

Czy akryl overlay jest szkodliwy dla paznokci?

Nie, złe skutki nakładania akrylu są takie same jak w przypadku akrylu pełnego. Tak długo jak wiedzą Państwo jak dbać o akryl full set tak samo będą Państwo wiedzieli jak dbać o akryl overlay.

  • Złe rzeczy które są związane z akrylem to:
  • Przerzedzenie naturalnych paznokci z powodu szlifowania lub polerowania.
  • Paznokcie po zdjęciu akrylu są suche i łamliwe.

Są to znane negatywne strony akrylu, są one jednak tymczasowe. Jeśli akryl zostanie usunięty to naturalne paznokcie odrastają normalnie w ciągu dwóch miesięcy.

Ile kosztuje akrylowa nakładka?

W większości salonów akrylowych nakładki akrylowe kosztują tyle samo co pełne zestawy akrylowe. Nawet jeśli nie używa się tipsów to i tak kształtowanie nakładek akrylowych wymaga więcej czasu ponieważ naturalne paznokcie nie zawsze mają idealny i równy kształt.

Plusy i minusy nakładania akrylu

Plusy:

  • Są cieńsze, lżejsze i wyglądają naturalnie.
  • Nie trzeba używać tipsów aby przedłużyć paznokcie.

Wady:

  • Łatwiej się łamią lub odpryskują niż pełne zestawy akrylowe.
  • Wolne krawędzie paznokcia mają tendencję do oddzielania się od akrylu.

Czy można nakładać akryl na naturalne paznokcie?

Tak, można nakładać akryl na naturalne paznokcie. Powinnaś rozważyć tę nakładkę akrylową jeśli:

  • Twoje naturalne paznokcie są cienkie i łatwo się łamią.
  • Nie chcesz mieć długich paznokci.
  • Chcesz aby lakier do paznokci utrzymywał się dłużej na cienkich paznokciach.

Wtedy akrylowa nakładka jest doskonałym wyborem.

Kiedy nakładka akrylowa nie jest dobra dla Twoich paznokci?

Nie powinnaś nakładać akrylu jeśli jeden lub więcej Twoich paznokci nie rośnie równomiernie. Nakładka akrylowa przyjmie kształt Twoich paznokci. Jeśli nie podoba Ci się sposób w jaki wyrastają Twoje naturalne paznokcie, powinnaś przyciąć wolne brzegi i założyć akrylowy komplet z tipsami.

Co jest potrzebne do wykonania nakładki akrylowej?

Jeśli chcą Państwo nałożyć na swoje paznokcie akryl to nie potrzebują Państwo tipsów.

Jako stylista paznokci musisz wiedzieć, że naturalne paznokcie nie wyrastają równomiernie, niektóre z nich wyrastają nawet krzywo. Muszą więc Państwo mieć dobre oko aby zdecydować jak wykonać dla swoich klientów akrylowe nakładki na paznokcie aby końcowy produkt wyglądał lepiej niż dotychczas.

To jest to, co zarówno ty, jak i twoi klienci chcą.

Inne alternatywy dla nakładek akrylowych, które możesz wykonać w domu

Akryl został wynaleziony w 1954 roku przez dentystę i jest on wspaniałym produktem jako sztuczny element wzmacniający paznokcie. Istnieją jednak inne wspaniałe produkty do pielęgnacji paznokci, które można wykonać w domu i które sprawiają, że paznokcie stają się mocniejsze i których zastosowanie zajmuje mniej czasu i wymaga mniej umiejętności.

Lakier żelowy:

Jest to najłatwiejszy produkt do wzmocnienia cienkich paznokci. Wystarczy nałożyć lakier pędzelkiem i utwardzić go za pomocą lampy LED. Paznokcie zyskają dodatkową grubość, dzięki czemu nie będą się łamać, a lakier utrzyma się na nich do dwóch tygodni.

SNS proszek do zanurzania:

Innym wspaniałym produktem, którego można użyć do zrobienia nakładki na paznokcie w domu. Ten produkt jest bardziej skomplikowany niż lakier żelowy, ale może on sprawić, że paznokcie będą o wiele mocniejsze.

Czy szukasz najlepszego salonu paznokci w pobliżu? Oto pięć rzeczy, których powinnaś szukać w salonie stylizacji paznokci.

Zdjęcie autorstwa Damir Spanic na Unsplash