CZY DIP NAILS SĄ BEZPIECZNE: PORÓWNANIE BEZPIECZEŃSTWA

Paznokcie w proszku Dip lub dip nails to jeden z najlepiej ocenianych produktów do wzmacniania sztucznych paznokci w branży paznokciowej. Są one stosunkowo bezpieczne w porównaniu z innymi, bardziej intensywnymi chemicznie produktami do paznokci. Kiedy jednak rozważasz ich wykonanie, musisz zadać sobie pytanie czy są one naprawdę bezpieczne czy też nie.

Czy Dip Nails są bezpieczne?

Paznokcie Dip w proszku lub paznokcie SNS są bezpieczniejsze w użyciu niż inne produkty do wzmacniania paznokci, ponieważ ich aplikacja jest stosunkowo prosta i nie wymaga dużego szorstkowania naturalnej powierzchni paznokcia. Usuwanie ich to szybki proces moczenia w acetonie.

Aby dowiedzieć się więcej o tym jak bezpiecznie dip nails są używane na naturalnych paznokciach. Spójrzmy na to, jak są one używane w manicure i jak łatwy i bezpieczny jest ich proces usuwania.

Czy manicure typu dip jest bezpieczny?

Manicure z użyciem dip nails jest jednym z najbezpieczniejszych manicure w porównaniu z innymi rodzajami manicure z użyciem różnych rodzajów produktów do sztucznych paznokci.

Pudry dip są drobno zmielonymi akrylami, ale w przypadku dip powder nails nie stosuje się żadnych ostrych płynów chemicznych. Zamiast tego proszek dip nakłada się na paznokcie za pomocą bezpieczniejszego kleju.

Również przygotowanie jest proste i mniej szkodliwe dla naturalnych paznokci. Wystarczy tylko lekko zszorstkować powierzchnię paznokcia aby stworzyć dobre połączenie.

Kiedy przyjdzie czas na zdjęcie starych paznokci dipowych, można je łatwo usunąć. Proces ten jest szybki i prosty. Najpierw trzeba tylko usunąć lakier nawierzchniowy i spiłować go pilnikiem do paznokci. Dip nails można usunąć poprzez namoczenie ich w acetonie przez krótkie 10 minut.

Dip nails można łatwo zdjąć ponieważ klej, który jest używany w dip nails może chemicznie oddziaływać z acetonem. Aceton rozpuszcza ten klej w temperaturze pokojowej bez konieczności jego rozgrzewania.

Wiele osób używa paznokci dipowych jako jednego sposobu na wzmocnienie paznokci w stosunku do innych produktów do paznokci.

Czy paznokcie dip są bezpieczniejsze niż żel?

Wiele osób przechodzi z żelu na dip manicure ponieważ nie potrzebują one lampy LED UV.

Lakier żelowy wymaga użycia lampy LED UV do utwardzenia. To spektrum światła UV jest uważane za bezpieczne z dwóch powodów:

WEDŁUG FDA, zakres długości fali UV stosowany w tego typu lampach do paznokci jest uważany za bezpieczny.

"Do tej pory FDA nie otrzymała żadnych raportów o oparzeniach lub raku skóry przypisywanych tym lampom".

Jednak wiele osób chce grać bezpiecznie, unikając stosowania tych lamp UV LED do paznokci.

Znajdują oni lepszą alternatywę, dip nails.

Z drugiej strony, podczas gdy usuwanie lakieru żelowego wymaga moczenia w acetonie, proces ten jest znacznie dłuższy niż paznokcie zanurzeniowe.

Powodem jest to, że po utwardzeniu lakier żelowy staje się uplastyczniony. Ten uplastyczniony lakier żelowy nie będzie łatwo współdziałał z acetonem.

Podczas gdy paznokcie proszkowe dip mogą bezpośrednio współdziałać z acetonem i szybko się rozpuścić, utwardzony lakier żelowy potrzebuje znacznie dłuższego czasu moczenia i w acetonie.

Z tych dwóch powodów wiele osób, które miały manicure żelowy przechodzi na dip nails.

Czy Dip Nails są bezpieczniejsze niż akryl?

Dip nails są bezpieczniejsze i są lepszym produktem do paznokci w porównaniu z akrylami z trzech powodów.

Bezpieczne składy chemiczne:

Zarówno dip nails jak i paznokcie akrylowe mają jedną wspólną rzecz, proszek akrylowy, ale podobieństwo kończy się na tym.

Wszystkie systemy paznokci akrylowych mają dwa różne związki chemiczne, proszki akrylowe polimery i płyny akrylowe monomery.

Ciecze akrylowe są przedmiotem dyskusji. Początkowo w płynie akrylowym stosowano monomery metakrylowe (MMA), które później okazały się produktem wywołującym alergie. Później zastąpiono je bezpieczniejszym płynem akrylowym - metakrylanem etylu (EMA). Oba mają silny, charakterystyczny zapach, który wielu osobom utrudnia wdychanie tego oparu.

Dip nails nie muszą używać żadnego silnie pachnącego płynu akrylowego. Nie będzie więc śmierdziało w pomieszczeniu, w którym jest używane.

Szybsza aplikacja:

Nakładanie paznokci akrylowych trwa o wiele dłużej niż nakładanie paznokci metodą zanurzeniową.

Dlaczego. Paznokcie akrylowe wymagają dużo czasu na:

  • Nałożenie akrylu na paznokcie
  • Nadać kształt tym paznokciom akrylowym

nie licząc innych kroków.

Czasami te dwa powyższe kroki mogą trwać nawet 30 minut, czyli tyle ile potrzeba na wykonanie manicure zanurzeniowego.

Kompletny zestaw paznokci akrylowych przed polerowaniem zajmuje 45 - 60 minut.

Jedną z istotnych zalet, jakie mają paznokcie pudrowe dip w porównaniu do paznokci akrylowych jest to, że mają one różne kolory. Mogą Państwo po prostu wybrać taki kolor pudru zanurzeniowego, jaki Państwu odpowiada. Po wykonaniu dip manicure Państwa nowe paznokcie mają już kolor.

Szybkie usuwanie:

Paznokcie akrylowe są najtrudniejsze do usunięcia.

Zaprojektowane jako wytrzymałe, zestalone paznokcie akrylowe są odporne na aceton, nawet jeśli aceton jest jedynym dostępnym rozwiązaniem chemicznym do zdejmowania paznokci akrylowych.

Trzeba usiąść i moczyć paznokcie akrylowe w acetonie przez co najmniej 20 minut, aby akryl zmiękł i można było go zdrapać. Usuwanie paznokci akrylowych wymaga wielokrotnego namaczania i skrobania. Jeśli paznokcie akrylowe są duże i grube to zdejmowanie ich będzie trwało znacznie dłużej.

Z powodu trzech powyższych zalet wiele osób decyduje się na zmianę akryli na paznokcie typu dip.

Czy dip nails są bezpieczne w czasie ciąży?

Dip nails są jednym z bezpiecznych produktów kosmetycznych, które ludzie nakładają na swoje paznokcie. Mimo, że jest on bezpieczny, to jednak przed jego zastosowaniem najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić czy nie ma się alergii na produkty używane do dip nails.

Czy Dip-Nails niszczą Twoje naturalne paznokcie?

Osoby, które miały złe doświadczenia z dip nails obwiniają je o to, że niszczą ich paznokcie. W rzeczywistości dip nails nie przerzedzają paznokci. Oto możliwe rzeczy, które zniszczą Twoje paznokcie przy aplikacji dip nails.

Zbyt długie przygotowanie powierzchni paznokcia:

Wielu techników paznokci przyzwyczaiło się do pracy z paznokciami akrylowymi i ich szkodliwego sposobu przygotowania paznokci poprzez nadmierne szorstkie przygotowanie powierzchni paznokcia, aby zapewnić, że paznokcie akrylowe nie będą się podnosić.

Kiedy jednak przestawiono się na robienie paznokci w proszku metodą dip, przyniosły one ze sobą ten nadmierny nawyk skrobania. Jest to pierwszy powód, dla którego aplikacja paznokci dip, która może sprawić, że twoje paznokcie będą cieńsze.

Niedbałe usuwanie paznokci metodą zanurzeniową:

W salonie: technicy paznokci, którzy próbują zaoszczędzić trochę czasu, używają wiertarki do paznokci, aby zeszlifować proszek do dipów. W ten sposób, częściej niż zwykle, spiłuje ona paznokcie. Paznokcie nie mogą się równać z jej ostrym i mocnym wiertłem.

W domu: zamiast usiąść i namoczyć paznokcie dip w acetonie, niektórzy nie mogą się doczekać. Będą próbować obrać dip nails z pomocą innych palców.

Połączenie klejowe dip nails jest znacznie silniejsze niż naturalnych paznokci, które składają się z wielu warstw. Jeśli dip nails są obierane to właśnie twoje słabsze paznokcie poddadzą się jako pierwsze.

Złe usunięcie dip nails może zniszczyć twoje paznokcie, a nie same dip nails.

Czy można bezpiecznie usunąć paznokcie typu dip w domu?

Możesz bezpiecznie usunąć paznokcie dipowe po prostu mocząc je w domu w acetonie. Proces ten będzie nieco bardziej pracochłonny jeśli na wierzchu paznokci dipowych znajduje się również lakier żelowy.

Nie będę polecała żadnego innego sposobu na usunięcie dip nails w domu. Powinieneś poczekać, aż będziesz miał trochę acetonu lub mieć go w salonie paznokci.

Jakie są najlepsze dip nails dla Ciebie?

Paznokcie do dipów można wykonać na dwa sposoby.

W salonie:

Dip nails stają się bardzo popularne, ponieważ ludzie uważają, że są one delikatne dla ich paznokci, szybkie do zastosowania i łatwe do usunięcia. Dlatego też wiele salonów paznokciowych w Państwa okolicy oferuje swoim klientom tę bezpieczną usługę.

Jednak wszystkie salony nie są sobie równe, dlatego też muszą Państwo zrobić wszystko aby znaleźć najlepszy salon paznokci w Państwa okolicy, aby zapobiec ewentualnemu niewłaściwemu nakładaniu i usuwaniu dip nails, które mogą zniszczyć Państwa naturalne paznokcie.

Powinieneś zrobić trochę badań, aby znaleźć najlepszy salon paznokci w pobliżu, zanim zdecydujesz się iść. W ten sposób możesz uratować siebie i swoje paznokcie od złych paznokci dip, które mogą zająć paznokcie miesiącami, aby odzyskać.

Aby dowiedzieć się, co sprawia, że dobry salon paznokci w pobliżu ciebie, który jest wart twojej chwili i pieniędzy, przeczytaj ten artykuł dalej.

Dip nails do użytku domowego:

Którą markę powinieneś kupić?

SNS paznokcie (podpis Nail System) był pierwszym, który wymyślił paznokcie dip i ich paznokcie dip pozostają jednym z najlepszych. Gwoździe dipowe SNS są używane w salonach paznokci przede wszystkim ze względu na bezkonkurencyjne właściwości

Po latach istnieją inne marki, które wprowadzają na rynek ten sam produkt. Ponieważ ich jakość jest różna, powinieneś kupić tylko po sprawdzeniu, jak dobrze marka robi w zakresie sprzedaży i przeglądu produktu w pierwszej kolejności.

Jeśli kupujesz gwoździe dip w sklepie z artykułami do paznokci, zapytaj sprzedawców o różne marki, które noszą. Powinny one być wystarczająco kompetentne, aby wskazać ci właściwy.

Jeśli kupisz je online, jest kilka rzeczy, których powinieneś szukać, aby określić, czy są one dobrą marką:

  • Jak wiele sprzedaży ma produkt.
  • Ogólne pozytywne recenzje

Jeszcze lepiej, po prostu wybierz jedną z najbardziej popularnych marek, powinna ona spełniać powyższe dwa wymagania.

Aby zaoszczędzić ci trochę czasu, oto krótka lista marek paznokci dipowych, które moim zdaniem są dobre dla ciebie, aby kupić swój pierwszy zestaw:

SNS dip powder nails starter kit:

Modelones dip powder nails starter kit:

Beetles 20 Colors Mermaid Collection:

Te trzy marki są sprzedawane na Amazon, co można również sprawdzić inne zestawy do paznokci dip, które mają proszki kolorowe, które lubisz.

Wnioski:

Jako technik paznokci przez ponad dwie dekady i pracowałem nad wieloma sztucznymi produktami wzmacniającymi paznokcie, od jedwabnych okładów aż do najnowszych, miękkich tipsów żelowych. Uważam, że dip nails to najprostszy produkt do paznokci do użytku domowego, ponieważ ma on:

  1. Krótką krzywą uczenia się i łatwy do opanowania
  2. Brak silnego zapachu
  3. Nie jest potrzebna wiertarka do paznokci
  4. Nie jest potrzebna lampa ledowa do paznokci
  5. Proste i szybkie nakładanie
  6. Łatwe i szybkie usuwanie

Dip nails to doskonały wybór dla krótkich i średniej długości paznokci. Uważam, że większość osób i tak wybiera ten rodzaj długości dla swoich własnych paznokci.

Jeśli nie chcesz mieć długich paznokci, dip nails są wystarczająco mocne dla osób, które wolą krótsze paznokcie.

Szczęśliwego zanurzenia.