CZY ŻELOWY LAKIER DO PAZNOKCI WZMACNIA PAZNOKCIE: Z PEWNOŚCIĄ TAK.

Masz słabe paznokcie i bezskutecznie poszukiwałeś różnych preparatów wzmacniających paznokcie, które mogłyby je wzmocnić, aby się nie łamały. Dobra wiadomość! Twoje poszukiwania dobiegły końca. Lakier żelowy może być ostatnim środkiem wzmacniającym paznokcie, który musisz kupić.

Żelowy lakier do paznokci nie wzmacnia strukturalnie ani nie pogrubia naturalnych paznokci, ponieważ jest to tylko sztuczna warstwa lakieru, która służy jako ozdoba paznokci i która po nałożeniu na paznokcie sprawia, że naturalne paznokcie stają się twardsze. Usuwając lakier żelowy, pozbawiasz naturalne paznokcie tej dodatkowej siły.

Czy lakier żelowy sprawia, że paznokcie są mocniejsze?

Lakier żelowy to wspaniały wynalazek, który może trwać na naturalnych paznokciach do dwóch tygodni lub dłużej, w porównaniu do kilku dni ze zwykłym lakierem do paznokci.

Po utwardzeniu w świetle UV płynny lakier żelowy uplastycznia się i tworzy mocniejszą, grubszą warstwę, która jest na tyle elastyczna, że dopasowuje się do zgięcia naturalnych paznokci.

Pomaga to wzmocnić naturalne paznokcie w czasie, gdy lakier żelowy znajduje się na paznokciach. Lakier żelowy sprawia więc, że paznokcie stają się mocniejsze po jego nałożeniu i działa jak dodatkowa warstwa ochronna.

Czy lakier żelowy jest dobry dla słabych paznokci?

Lakier żelowy jest bardzo dobrym środkiem wzmacniającym paznokcie w porównaniu z innymi zwykłymi środkami wzmacniającymi paznokcie. Jeśli nałożysz lakier żelowy na swoje słabe paznokcie, staną się one grubsze i mocniejsze, a Ty nie będziesz musiała nakładać żadnych dodatkowych warstw przez okres do dwóch tygodni.

Lakier żelowy pomaga zapobiegać rozdwajaniu się, łuszczeniu i łamaniu słabych paznokci w wyniku normalnego, codziennego użytkowania dłoni i palców.

Jak wzmocnić paznokcie za pomocą lakieru żelowego?

Jeśli chcesz mieć naturalne, zdrowo wyglądające paznokcie, wystarczy, że nałożysz na nie bazę pod lakier żelowy i lakier nawierzchniowy. Należy dokładnie przestrzegać zasad przygotowania paznokci, ponieważ jeśli zrobisz to prawidłowo, lakier żelowy utrzyma się do dwóch tygodni lub dłużej, a przez cały ten czas będzie utrzymywał twardszą warstwę na słabych paznokciach.

A każdą warstwę wystarczy utwardzić za pomocą lampy UV.

Po zakończeniu utwardzania żelowej warstwy nawierzchniowej, lakier żelowy jest suchy w dotyku i trwa to tylko około 45 sekund.

Jeśli używasz zwykłego wzmacniacza do paznokci, musisz odczekać co najmniej 20 minut, aby wyschnął.

Ponadto zaleca się, aby nakładać zwykły wzmacniacz na paznokcie co drugi dzień, usunąć go po tygodniu i powtórzyć cały proces od nowa.

Jeśli wzmocnisz swoje paznokcie lakierem żelowym, nie musisz nic robić przez dwa tygodnie.

Widzisz teraz, że używając lakieru żelowego jako środka wzmacniającego paznokcie zaoszczędzisz dużo czasu.

Czy lakier żelowy chroni paznokcie przed złamaniem?

Jeśli mają Państwo cienkie i słabe paznokcie naturalne i zawsze się one łamią, to dzięki lakierowi żelowemu paznokcie nie będą się tak łatwo łamać.

Dodatkowa, trwała grubość lakieru żelowego sprawi, że paznokcie będą mocniejsze, dzięki czemu będziesz mógł wykonywać codzienne czynności manualne bez obawy, że mogą one złamać twoje słabe paznokcie.

Można również uniknąć łuszczenia się, rozdwajania lub rozdwajania słabych paznokci, a także ewentualnego krwawienia spowodowanego tymi przypadkami.

Dlaczego lakier żelowy osłabia paznokcie?

Nawet najlepsze produkty mogą być złe, jeśli nie są używane lub traktowane w odpowiedni sposób. To samo można powiedzieć o tym wspaniałym lakierze żelowym.

Jeśli używasz lakieru żelowego jako środka wzmacniającego paznokcie, musisz wiedzieć o kilku rzeczach, aby nie uszkodzić swoich słabych paznokci i sprawić, że będą one trwały tak długo jak powinny.

Zbyt częste polerowanie osłabia paznokcie

Wiele osób, które robią paznokcie w domu popełnia ten błąd, a technicy paznokci mają w tym swój udział: zbytnie polerowanie powierzchni paznokcia przed nałożeniem lakieru żelowego.

Głównym powodem, dla którego ludzie tak robią, jest to, że nie wiedzą, kiedy przestać i ile polerowania wystarczy.

Należy usunąć tylko połysk z powierzchni paznokcia. Oznacza to, że wystarczy kilka lekkich ruchów czystą, delikatną polerką po powierzchni paznokcia, można użyć jednego rogu kostki polerki do obejścia linii skórek.

W ten sposób przygotowuję powierzchnię paznokcia moich klientek do użycia wszelkiego rodzaju lakierów lub sztucznych paznokci.

Złe przygotowanie paznokci nie sprawi, że lakier żelowy będzie trwały

Nieprzestrzeganie lub pominięcie przygotowania paznokci przed nałożeniem lakieru żelowego spowoduje, że będzie on dużo szybciej schodził z paznokci.

Jeśli tak się stanie, możesz albo odkleić resztę lakieru żelowego, zabierając ze sobą część paznokci, albo będziesz musiała wypolerować stary lakier żelowy, aby nałożyć nowe warstwy wcześniej niż się spodziewasz.

Odklejanie lakieru żelowego powoduje przerzedzenie paznokci

Wiele osób ma zły nawyk odklejania starego lakieru żelowego bez zapoznania się z właściwą metodą jego zdejmowania. Jeśli próbujesz zedrzeć lakier żelowy z paznokci, zdzierasz również warstwy paznokcia.

W ciężkich przypadkach może dojść do krwawienia paznokci, jeśli będzie się go zdzierać aż do łożyska paznokcia.

Jeśli nie zrobisz powyższych rzeczy z paznokciami podczas używania lakieru żelowego jako wzmacniacza paznokci, nie uszkodzisz ich.

Jak usunąć lakier żelowy jako wzmacniacz paznokci?

Najlepszym sposobem na usunięcie lakieru żelowego jest namoczenie go w acetonie. Moją ulubioną metodą jest usuwanie lakieru żelowego za pomocą palców. W domu możesz jednak usunąć lakier żelowy bez acetonu w sposób naturalny i szybki.

Upewnij się, że stosujesz jedną metodę, która najbardziej Ci odpowiada. W ten sposób Twoje paznokcie nie zostaną zniszczone przez zły proces usuwania lub nieostrożne postępowanie.

Jak wzmocnić paznokcie za pomocą lakieru żelowego

Niezależnie od tego jak bardzo podoba się Państwu lakier żelowy jako środek wzmacniający paznokcie, jest on tylko tymczasowym rozwiązaniem, które ma wzmocnić paznokcie. Twoje paznokcie będą takie, jakie są po usunięciu z nich lakieru żelowego.

Jedynym sposobem na wzmocnienie paznokci jest metoda od wewnątrz. Wspominam o tym tylko krótko, ponieważ na ten temat napisano już wiele artykułów.

Przyjmuj codziennie witaminy, jeśli uważasz, że pomogą ci one wzmocnić paznokcie.

Popraw swoją dietę tak, aby zawierała więcej wapnia lub innych składników odżywczych niezbędnych do wzmocnienia paznokci.

Może upłynąć nawet do czterech miesięcy, zanim paznokcie wyrosną i będzie można zauważyć różnicę.

Bądź więc cierpliwa.

Najlepsza marka lakierów żelowych, które wzmocnią paznokcie

Przez wszystkie moje lata pracy jako technik paznokci i właściciel salonu, zawsze używam żelowej bazy i lakieru nawierzchniowego Gelish.

Gelish to pierwsza marka lakierów żelowych, która zapoczątkowała szaleństwo na punkcie lakierów żelowych w 2009 roku.

Próbowałem wielu innych marek, ale zawsze musiałem wrócić do Gelish żelu bazę i lakier nawierzchniowy.

To jest nadal najlepszy. Nie tylko sprawdza się w szerokim zakresie temperatur, od lata do zimy, ale również lakier bazowy Gelish utrzymuje się najdłużej na paznokciach moich klientek, a jego lakier nawierzchniowy błyszczy się przez długi czas przy minimalnym zarysowaniu.

Do użytku domowego, najlepszy zestaw jest Gelish Fantastic Four. W jego skład wchodzą:

PH Bond: odwadnia i wyrównuje PH powierzchni paznokcia przed nałożeniem żelowej bazy, aby zmaksymalizować przyczepność.

Foundation: jest to nazwa dla lakieru bazowego.

Top It Off: lakier nawierzchniowy.

Nourish: dobry olejek do skórek.

Te butelki wystarczą Ci na rok lub dwa, jeśli robisz paznokcie w domu, ponieważ używasz ich tylko dwa razy w miesiącu.

Jeśli nie masz lampy LED paznokci, można kupić jeden za mniej niż 25 dolarów. Napisałem artykuł o lampach UV LED do paznokci na wypadek, gdybyś chciał dowiedzieć się więcej na ich temat.

Można je dostać na Amazon.

Szczęśliwego żelowania.