DLACZEGO PAZNOKCIE ROSNĄ SZYBCIEJ PRZY AKRYLACH: FAŁSZYWE WRAŻENIE

Niezależnie od tego czy jesteś miłośniczką paznokci akrylowych czy też dostałaś je po raz pierwszy, na pewno zauważyłaś jedną rzecz: Twoje paznokcie wydają się rosnąć szybciej dzięki akrylom.

Przeciętnie ludzkie paznokcie rosną w tempie 1/8" miesięcznie niezależnie od tego czy mają sztuczne paznokcie takie jak akryl czy nie. Te warstwy mocnych, bardziej wytrzymałych akryli na wierzchu naturalnych paznokci chronią je przed codziennym zużyciem i nie sprawiają, że rosną one szybciej. Tworzą jednak fałszywe wrażenie, że dzięki akrylom paznokcie rosną szybciej.

Wszyscy wiemy jak akryl może sprawić, że twoje ręce będą wyglądały pięknie i zadbanie, ale akryl może również działać jako bariera ochronna lub tarcza podczas gdy twoje naturalne paznokcie nadal rosną.

Czy zrobienie akrylu pomoże moim paznokciom urosnąć?

Każda usługa związana z paznokciami, czy to twarde żele, lakiery żelowe, systemy zanurzeniowe takie jak SNS czy akryle, może jedynie uchronić wzrost paznokci przed zużyciem. W ten sposób dodatkowa warstwa twardego produktu nałożona na naturalne paznokcie daje im dodatkową siłę i grubość, dzięki czemu unika się ich łamania lub zużywania.

Jeśli jednak przestaną Państwo pielęgnować swoje akryle lub usuną je z naturalnych paznokci, będą one ponownie narażone na zużycie w wyniku normalnego, codziennego użytkowania dłoni i palców, jak na przykład pisanie na klawiaturze lub ocieranie się o inne twarde powierzchnie.

Jeśli paznokcie są słabe i mają tendencję do łamania się to będą się łamać.

Czy paznokcie mogą być za krótkie na akryl?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Paznokcie nie muszą być długie aby można było na nie nałożyć akryl. Nawet jeśli masz obgryzione paznokcie, które są zbyt krótkie, to również nie jest to problem. Możesz uzyskać akrylowe paznokcie nawet jeśli twoje paznokcie są krótkie.

Jednak nakładanie akrylu na bardzo krótkie paznokcie powinno być wykonywane przez doświadczonego technika paznokciowego i nie powinno odbywać się w domu.

Akryl na bardzo krótkich paznokciach odpadnie przedwcześnie jeśli jego aplikacja nie będzie wykonana prawidłowo. Paznokcie akrylowe na krótkich paznokciach wymagają również częstszej pielęgnacji.

Średni okres między wypełnieniami dla akryli wynosi dwa tygodnie. Osoby posiadające krótkie paznokcie z akrylem będą musiały wrócić na wypełnienie w ciągu 10 dni aby zapobiec przedwczesnemu złamaniu.

Czy można skrócić paznokcie akrylowe?

Jeśli Twoje paznokcie akrylowe wydłużyły się lub akryle są zbyt długie jak na Twoje potrzeby, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Jeśli muszą Państwo skrócić paznokcie akrylowe samodzielnie w domu: należy to zrobić za pomocą szorstkiej strony deski do szlifowania. Skrócenie wszystkich dziesięciu paznokci zajmie trochę czasu ponieważ akryle są twardsze niż paznokcie naturalne. Po skróceniu ich, skończysz z grubszymi paznokciami akrylowymi na końcach.

Uwaga: podczas skracania paznokci akrylowych podłóż pod dłonie kawałek ręcznika papierowego lub starego ręcznika. Wyłapią one cały pył z paznokci akrylowych co ułatwi ich czyszczenie.

Jednak obcinanie nie jest zalecane. Obcinacze do paznokci nie powinny być używane na sztucznych paznokciach. Jeśli próbujesz obcinać paznokcie akrylowe możesz je złamać i zniszczyć ich kształt.

Być może zobaczysz jak twoja nail tech skraca paznokcie akrylowe za pomocą cążków do paznokci. Ona może to zrobić ponieważ robi to dwoma rękami i wie jak je obcinać, a ty nie.

Następnym razem, kiedy przyjdziesz do wypełnienia akrylu, zwróć uwagę na to, jak twój nail tech obcina twój akryl. Będziesz wiedziała dlaczego.

Najlepszym sposobem na skrócenie paznokci akrylowych jest powrót do twojej nail tech i zlecenie jej skrócenia ich dla ciebie: być może będzie ona musiała zrobić więcej niż tylko skrócić twoje paznokcie akrylowe ponieważ końcówki są grubsze i nie ma już uszczelnienia lakieru wokół końcówek. Aby prawidłowo skrócić paznokcie akrylowe, musi ona również zrobić cieńsze końcówki, lekko wypolerować ostre krawędzie i ponownie nałożyć uszczelnienie za pomocą lakieru nawierzchniowego.

Artykuły powiązane z odrastaniem paznokci akrylowych:

Czy cieszysz się swoimi paznokciami akrylowymi? Jeśli tak, to nie pozwól aby twoje doświadczenia z paznokciami akrylowymi zniknęły! Zachowaj je na zawsze, zapisując je za pomocą pisma, zdjęć w swoim smartfonie lub filmów. Dowiedz się jak zacząć zachowywać swoje doświadczenia z paznokciami akrylowymi już dziś.

Czy kiedykolwiek swędziały cię skórki po założeniu paznokci akrylowych? swędzenie skórek po nałożeniu paznokci akrylowych może pochodzić od użytych produktów, których nie usuwasz całkowicie z rąk. Dowiedz się, jak uniknąć swędzenia skórek po akrylowych paznokciach, abyś wiedziała, jak mu zapobiec przy następnej wizycie akrylowej.

Jeśli Twoje paznokcie akrylowe bolą pierwszego dnia to może to być spowodowane kilkoma przyczynami. Dowiedz się co powoduje ból związany z paznokciami akrylowymi abyś mogła go uniknąć w przyszłości.