SKÓRKI SWĘDZĄ PO PAZNOKCIACH ŻELOWYCH: NIGDY NIE WIEDZIAŁAŚ DLACZEGO, AŻ DO TERAZ

Jesteś zadowolony ze swojego nowego żelowego manicure, ale zaczynasz zauważać później, że twoje skórki lub palce zaczynają swędzieć tak źle i zastanawiasz się dlaczego. Swędzenie skórek po manicure żelowym jest spowodowane brakiem usunięcia z paznokci wszystkich środków do usuwania skórek. Ten środek do usuwania skórek zawiera wodorotlenek sodu lub potasu, który jest używany do zmiękczania i rozbijania nadmiaru tkanki skórnej w celu łatwego usunięcia, ale jeśli pozostawi się go zbyt długo, będzie oddziaływać z dolną warstwą skóry i powodować swędzenie podrażnienia.

Swędzące palce lub skórki po żelowym manicure zazwyczaj zdarzają się osobom, które nieprawidłowo wykonują żelowy manicure w domu. Dowiedzmy się dlaczego.

Jak powstrzymać swędzenie palców lub skórek po manicure żelowym teraz

Zatrzymajmy swędzenie skórek teraz i możesz wrócić do tego, aby dowiedzieć się więcej o cuticle remover po tym, jak twoje swędzenie zniknie.

Co potrzebujesz:

 1. Miękka szczotka do paznokci lub szczoteczka do zębów.
 2. Mieszanka jedna łyżeczka mydła do rąk z 1/2 galonem ciepłej wody.
 3. Plastikowa miska lub pojemnik wystarczająco duży, aby utrzymać wodę i obie ręce z miejscem na zapas.
 4. Suche ręczniki do rąk.

Procedura:

 • Moczenie obu rąk w ciepłej wodzie z mydłem. Szoruj wszystkie paznokcie na jednej ręce używając szczoteczki do zębów drugą ręką. Postaraj się jak najlepiej zanurzyć obie ręce, gdy to robisz. Delikatnie szczotkuj wszystkie paznokcie wzdłuż krzywej skórki w ruchu okrężnym zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez 1 minutę, a następnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara przez kolejną minutę.
 • Przełącz się i powtórz powyższy krok dla drugiej ręki.
 • Powtórz dwa powyższe kroki przez co najmniej 3 razy.
 • Do tej pory swędzenie naskórka powinno ustąpić. To, co właśnie zrobiłaś, to usunięcie wszystkich pozostałych środków do usuwania skórek z Twoich skórek. Środek do usuwania skórek dostał się pod skórki, ponieważ próbując odsunąć skórki, najprawdopodobniej wepchnęłaś go tam.
 • Po wykonaniu powyższych czynności nie powinnaś mieć żadnych ostrych substancji chemicznych ze zmywacza do skórek, które powodowałyby swędzenie paznokci.
 • Jeśli swędzenie utrzymuje się, kontynuuj moczenie i delikatnie szczotkuj wycięte skórki jeszcze przez 2 minuty.
 • Spłucz i delikatnie umyj paznokcie pod bieżącą wodą z kranu przez minutę.
 • Przemyć chłodną wodą i osuszyć.

Co znajduje się w preparacie do usuwania skórek, który powoduje swędzenie?

Większość dostępnych na rynku środków do usuwania skórek zawiera pewne produkty chemiczne, które mogą rozbijać lub zmiękczać skórki. Produkty te są tak zaprojektowane, że powinny pozostać na skórkach przez kilka minut i muszą być całkowicie usunięte zanim przejdą głębiej do niższych warstw skóry lub skórek.

Środki do usuwania skórek to płyny lub kremy zawierające alkaliczne substancje chemiczne, które niszczą skórę wokół skórek. Stosowane substancje chemiczne to zazwyczaj wodorotlenek sodu lub potasu. Zastosowane i pozostawione na zbyt długo mogą powodować swędzenie, które jest jedną z form kontaktowego zapalenia skóry z podrażnienia.

Źródło

Dlaczego preparat do usuwania skórek powoduje swędzenie

Większość producentów środków do usuwania skórek podaje instrukcje dotyczące stosowania swoich produktów na etykietach umieszczonych na zewnątrz pojemników

.

Ponieważ te butelki są stosunkowo małe i tak jest instrukcja, więc wiele osób, które kupują ten produkt nie zawracają sobie głowy czytaniem instrukcji. Aby pogorszyć tę sprawę, wiele osób, które sprawiają, że jak do filmów w Internecie albo zapomnieć lub pominąć, aby przypomnieć swoich widzów z mycia wszystkich nadmiar cuticle remover.

To sprawia, że ludzie, którzy oglądają ich wideo błędnie myśleć, że cuticle remover jest bezpieczny, jeśli pozostawione na skórze lub skórki.

Kto sprawia, że skórki swędzą

Twoje przypuszczenie jest słuszne! To osoba, która trzymała popychacz, aby wepchnąć środek do usuwania skórek głęboko pod Twoje skórki. Nikt nie zbliżył się do twoich skórek poza tobą. Zostałeś przyłapany na gorącym uczynku lub bardziej adekwatnie, na mokrej ręce.

Kiedy preparat do usuwania skórek powoduje swędzenie

Środek do usuwania skórek zajmie trochę czasu, aby rozbić górną warstwę skóry. Kiedy wejdzie w kontakt z dolną warstwą skóry lub skórkami, zacznie stykać się z żywą skórą, gdzie znajdują się zakończenia sensoryczne i właśnie wtedy poczujesz swędzenie.

Jak zapobiec swędzeniu skóry wywołanemu przez preparat do usuwania skórek?

Jeśli masz swędzenie po zrobieniu pełnego manicure żelowego w domu, są szanse, że nie przeczytałeś sekcji instrukcji jak używać na tej małej niewinnie wyglądającej butelce. Aby zapobiec temu swędzeniu od ponownego wystąpienia, należy:

Przeczytać instrukcję produktu dla cuticle remover przed użyciem.

Usuń i zmyj wszystkie pozostałe na paznokciach resztki cuticle remover po 5 minutach, jeśli stosujesz go bezpośrednio na skórę. Ale po przeczytaniu tego, nie sądzę, że chcesz to zrobić ponownie. Oto druga opcja.

Umieść około 10 kropli zmywacza do skórek w wodzie i namocz w tej mieszance swoje dłonie używając miseczki na palce, kiedy robisz swój manicure. Nie martw się skóra na dłoni jest znacznie grubsza niż ta pod skórkami, więc może tolerować tę mieszankę.

Tak czy inaczej, spłucz i umyj wszelkie pozostałości zmywacza do skórek czystą bieżącą wodą, aby mieć pewność, że twoje skórki są wolne od tych ostrych chemikaliów

.

Lakier żelowy może uwięzić preparat do usuwania skórek, powodując swędzenie

W niektórych przypadkach, żelowy lakier nałożony na skórki również spowoduje swędzenie, ponieważ substancje chemiczne zawarte w lakierze wejdą w kontakt ze skórą i skórkami i podrażnią je.

Dwa sposoby użycia preparatu do usuwania skórek

Sposób pośredni:

Nałóż 5 kropli do miseczki na palce i mocz przez kilka minut. Ta metoda jest używana przez wiele salonów paznokci. Daje to klientom kilka minut na relaks i daje ich skórki do zmiękczenia. W naszym salonie dodajemy kilka kropli mydła do rąk i cuticle softer, który jest mniej ewakuacyjny, że cuticle remover w wodzie do moczenia i nie stosować go bezpośrednio do skórek. Jest to metoda znana od wieków.

Sposób bezpośredni:

Nakładać na naskórek na nie dłużej niż 1 minutę.Jednorazowo na jedną rękę

. Umyj, spłucz i wyczyść wszystkie pozostałe skórki pod ciepłą bieżącą wodą. Jest to ogólna instrukcja dotycząca większości środków do usuwania skórek, ale pamiętaj, aby przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konkretnego środka do usuwania skórek.

Ostatnio wiele salonów paznokciowych wdraża usługę suchego manicure, w którym nie ma wody do moczenia. Zatrudniają one ten ostrzejszy usuwania skórek i zastosować go bezpośrednio do paznokci klientów. Próbując odsunąć skórki, nieświadomie wpychają tę ostrą substancję chemiczną do najcieńszej i najbardziej wrażliwej części pod skórkami

.

Bez względu na to, jak ostrożna i dokładna jest twoja manikiurzystka, nigdy nie będzie w stanie pozbyć się całego cuticle remover, który wepchnęła głęboko pod twoje skórki i będzie powodować swędzenie później. To samo stanie się, jeśli zrobisz to również w domu.

Więc polecam zdecydować się na "mokre" manicure albo w domu lub w salonie ze względu na ryzyko wbudowane i odmówić przyjęcia usługi suchego manicure w salonie paznokci, ponieważ wiesz, że technik paznokci będzie stosować silny zmywacz do skórek jest stosowany bezpośrednio do swoich skórek.

Jeszcze lepiej, można zrobić żel manicure bez usuwania skórek.

Możesz wykonać swój manicure żelowy bez usuwania skórek

Dla większości z nas, mamy normalny wzrost skóry i naskórka. Oznacza to, że przycinanie lub wycinanie jakichkolwiek skórek w ciągu około dwóch tygodni nie jest konieczne.

Jeśli należysz do tej grupy osób to jesteś jedną z tych szczęściar. Wykonując żelowy manicure w domu, wystarczy, że delikatnie odsuniesz skórki i minimalne ich przycięcie jest nawet konieczne.

Dla wielu klientów nie wycinamy lub przycinamy ich skórek, ponieważ są one już w idealnym stanie. Każda próba przycięcia lub wycięcia zniszczy ich stan.

Tak więc dla większości z nas, nie musimy nawet wycinać lub przycinać naszej skórki przez cały czas. Wówczas nie potrzebujemy żadnego preparatu do usuwania skórek za każdym razem, gdy wykonujemy nasz manicure.

Jak naturalnie zmiękczyć skórki

Najbardziej podstawowym naturalnym środkiem zmiękczającym skórki jest mieszanina ciepłej wody i kilku kropel lub łagodnego mydła do rąk.

Innym sposobem na zmiękczenie skórek jest po prysznicu lub kąpieli, mycie naczyń.

Po tym jak twoje skórki są mokre przez około 10 minut, stają się na tyle miękkie, że możesz je bezpiecznie odsunąć.

Ponieważ skórki są zmiękczone w ten sposób, szorowanie ich szczoteczką do paznokci sprawi, że nie będziesz musiała ich odsuwać, wycinać lub przycinać.

Teraz już wiesz co to jest zmywacz do skórek i co może zrobić z Twoimi skórkami. Jeśli musisz go użyć, zachowaj ostrożność: zbyt wiele dobrego zazwyczaj nie jest dobre dla Ciebie.

Z wyjątkiem pieniędzy!

Możesz uzyskać pomoc, jeśli masz złe swędzące skórki po paznokciach żelowych

Jeśli paznokcie żelowe swędzą późno w ciągu dnia i nie mogą Państwo zadzwonić do lekarza lub są Państwo zbyt daleko od niego i swędzenie bardzo Państwu przeszkadza, mogą Państwo uzyskać pomoc online i uzyskać odpowiedź na czacie z jednym z ekspertów medycznych. Możesz wysłać zdjęcia swoich paznokci przez SMS i uzyskać dokładną ocenę dla Twojej konkretnej sytuacji.

JUSTANSWER.COM

połączy Cię z bardzo doświadczonymi dermatologami. Za symboliczną opłatą, która jest niższa niż wizyta u lekarza i nie wymaga umówienia się na wizytę, mogą oni wskazać ci właściwe działanie lub leczenie, które złagodzi twój ból.

Jeśli paznokcie swędzą tak bardzo, nie należy czekać. Należy skonsultować się z jednym z dermatologów, aby mogli oni dać konkretne zalecenia dotyczące paznokci, aby zapobiec ewentualnym infekcjom później.

Jest to niewielka cena za konsultację z ekspertem i zapobieganie infekcjom.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest pomocny i może pomóc komuś, kogo znasz, proszę podziel się lub przypnij go, aby rozpowszechnić słowa.

Szczęśliwego żelowania.

Ujawnienie: NailsFaq.com jest wspierany przez czytelników takich jak Ty. Kiedy kupujesz poprzez linki w naszych postach, możemy zarobić prowizję partnerską i polecamy tylko produkty lub usługi, które lubimy, a wszystkie opinie wyrażone tutaj są nasze własne. Dziękujemy. Przeczytaj pełną politykę prywatności tutaj.

Powiązane artykuły:

Jak oczyścić skórki bez przycinania i chemii? Przeczytaj ten prosty, pozbawiony chemii sposób na czyszczenie sk

órek w domu.

JAK ZNALEŹĆ SALON PAZNOKCI W POBLIŻU CIEBIE, KTÓRY ROBI NAJLEPSZE AKRYLE? Jest 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, aby wybrać najlepszy salon paznokci w pobliżu

.

Uwaga dotycząca wpisów medycznych:

Artykuły o treści medycznej służą wyłącznie celom ogólnej informacji. Artykuły te nie nadają się do (samodzielnego) diagnozowania i leczenia poszczególnych chorób i wskazań medycznych. W szczególności nie mogą one zastąpić badania, porady lub leczenia przez licencjonowanego lekarza lub farmaceutę. Za pośrednictwem artykułów nie udziela się odpowiedzi na żadne indywidualne pytania.