JAK DŁUGO LAKIER UTRZYMUJE SIĘ NA PAZNOKCIACH?

Spędzasz dobre kilka godzin polerowania paznokci z oczekiwaniem, że będą one trwać tydzień. Jednak lakier na niektórych paznokciach odpryskuje lub łuszczy się dopiero po kilku dniach i to sprawia, że czujesz się bezradna, ponieważ nie mogłaś nawet dobrze wypolerować swoich paznokci.

Dlaczego lakier do paznokci wytrzymuje kilka dni?

Trzy główne powody, dla których lakier do paznokci utrzymuje się tylko przez kilka dni to: kształt paznokci nie jest odpowiedni do codziennego użytkowania rąk, lakier jest nakładany zbyt grubo i polerowane paznokcie są zbyt długie.

Jak długo lakier utrzymuje się na paznokciach?

Zwykły lakier do paznokci powinien wytrzymać do tygodnia, jeśli jest w dobrym stanie i nałożony na paznokcie, które są dobrze przygotowane do polerowania.

Lakier do paznokci nie utrzymuje się na paznokciach z ostrymi rogami

Jak każdy przedmiot z ostrymi rogami, lakier będzie odpryskiwał lub pękał na tych rogach w pierwszej kolejności, jeśli uderzą one o inne twarde przedmioty lub powierzchnie.

Podobnie jak lakier na paznokciach, będzie łatwo złamać lub chip, jeśli użytkownik uderza jej ostre rogi paznokcie na twardych powierzchniach, jak ona jest pisanie na klawiaturze z jej paznokci zamiast jej opuszków palców.

Powodem tego jest paznokcie są elastyczne, więc uderzyć na twardej powierzchni, zginać.

Jednak lakier na wierzchu jest trochę mniej elastyczny. Kiedy poddawane powtarzającym się uderzeniom, dwie różne warstwy mają różne poziomy elastyczności, twardsza, bardziej krucha warstwa oddzieli się od drugiej i oderwie się. W rezultacie lakier do paznokci będzie się obierał lub odpryskiwał.

Najlepszy kształt do noszenia na paznokciach, więc lakier będzie trwać dłużej bez odprysków jest kształty, które nie mają ostrych rogów. Okrągłe, owalne, kwadratowe i migdałowe kształty są tymi, które nie mają ostrych rogów, więc lakier do paznokci będzie trwał dłużej bez odprysków.

Z drugiej strony, kwadrat, trumna lub spiczaste kształty mają ostre rogi, więc będą szybko chipować, jeśli zostaną uderzone w inne twarde powierzchnie.

Gruba warstwa lakieru do paznokci nie będzie trwała długo

Wszystkie lakiery do paznokci staną się kruche po wyschnięciu. Im grubsze są, tym bardziej kruche będą.

Tak więc gruby i kruchy lakier do paznokci na elastycznych paznokciach będzie odpryskiwał szybciej, jeśli trafią na inne twarde powierzchnie.

Innym powodem, dla którego gruby lakier do paznokci odpryskuje jest to, że jego całkowite wyschnięcie trwa znacznie dłużej.

Jeśli osoba używa swoich paznokci do pisania, gdy jej lakier nie jest całkowicie suchy, na przykład, częściowo wysuszony lakier do paznokci może mieć kilka początkowych pęknięć. Kiedy ten gruby lakier do paznokci wyschnie dalej, pęknięcia te będą się powiększać i spowodują, że część lakieru do paznokci oderwie się lub odpryśnie.

Lakier do paznokci szybciej odpryskuje na długich paznokciach

Ponieważ naturalne paznokcie są elastyczne, będą się one wyginać jeszcze bardziej jeśli paznokcie są długie.

Gdy osoba z długimi, wypolerowanymi paznokciami używa swoich dłoni i palców, to działają na nie większe siły zginające. Biorąc pod uwagę bardziej kruchą warstwę lakieru do paznokci na wierzchu, to nadmierne zginanie zmusi lakier do paznokci do oddzielenia się od paznokci i spowoduje jego odpryskiwanie.

Lakier do paznokci nie będzie trwały jeśli krawędź paznokcia będzie odsłonięta

Lakier do paznokci nakłada się zazwyczaj po przycięciu i nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu.

Wszystkie świeżo obcięte paznokcie będą miały ostre krawędzie, bez względu na to jak bardzo będziemy się starali je wygładzić biorąc pod uwagę fakt, że nie powinniśmy polerować paznokci zbyt mocno lub będziemy je przerzedzać czego nie chcemy.

Jeśli lakier do paznokci zostanie nałożony na paznokcie i nie pokryje tych krawędzi, to będą one odsłonięte. Z tymi odsłoniętymi krawędziami mogą stać się dwie rzeczy, które spowodują, że lakier będzie się podnosił, złuszczał lub odpryskiwał od paznokcia, na którym został pomalowany.

Woda może dostać się pomiędzy te dwie warstwy i spowodować oddzielenie się lakieru od paznokcia.

Mając odsłonięte krawędzie, lakier do paznokci będzie łatwo odpryskiwał gdy będzie narażony na uderzenia od działań takich jak pisanie na klawiaturze lub drapanie.

Lakier do paznokci nie będzie trwały w ekstremalnych temperaturach

Naturalne paznokcie są porowate, a lakier nie.

Kiedy oba znajdują się w ekstremalnych temperaturach, paznokcie rozszerzają się kiedy są gorące i kurczą kiedy są zimne.

To rozszerzanie i kurczenie się paznokci jest znacznie bardziej wyraźne jeśli są one polakierowane. Kiedy zarówno paznokcie jak i lakier są pod wpływem ekstremalnych temperatur, jeden z nich albo się skurczy albo rozszerzy bardziej niż drugi i będą się one ślizgać po sobie. To niszczy uszczelnienie między nimi i w końcu są one oddzielone.

Ten bardziej kruchy lakier nie przylega już do powierzchni paznokcia i będzie się odpryskiwał po jednym mocnym uderzeniu lub po wielokrotnym miękkim jak pisanie na klawiaturze.

Jak sprawić by lakier do paznokci był trwalszy?

Biorąc pod uwagę ograniczenia zwykłego lakieru do paznokci, jeśli możesz sprawić, że lakier do paznokci będzie trwał tydzień, jesteś profesjonalistą (niewielu techników paznokci może zagwarantować, że ich zwykły lakier do paznokci może trwać do 7 dni).

Jedynym warunkiem jest to, że znasz już wszystkie etapy wykonywania podstawowego manicure. W następnym kroku pokażemy Ci, jak można polerować paznokcie w inny sposób.

Czego potrzebujesz:

Aby lakier do paznokci wytrzymał tydzień, potrzebujesz małego, osobistego podgrzewanego wentylatora.

Jeśli nie masz takiego urządzenia, dobrą alternatywą jest suszarka do włosów, ale zachowaj wszelkie środki ostrożności, ponieważ będziesz obsługiwać urządzenie elektryczne w pobliżu swojej miski do manicure. Więc upewnij się, że odłożysz lub wyczyścisz wszystkie plamy wody przed włączeniem wentylatora, aby zapobiec porażeniom elektrycznym.

Oto jak to zrobić:

Upewnij się, że Twoje paznokcie są wolne od wszelkich substancji oleistych i oczyszczone.

Z małym osobistym ogrzewanym wentylatorem włączonym na niskiej prędkości i niskim ustawieniu ciepła, wysusz swoje paznokcie przed małym ogrzewanym wentylatorem.

Jeśli używasz suszarki do włosów, połóż ją na złożonym ręczniku, aby się nie przemieszczała.

Jeśli będzie ci za gorąco, przesuń ręce trochę dalej od ciepła.

 1. Susz wszystkie dziesięć paznokci przez trzy minuty. Wyłącz wentylator.
 2. Nałóż lakier bazowy na wszystkie dziesięć paznokci i ponownie włącz wentylator, aby wysuszyć paznokcie przez dwie minuty. Wyłącz wentylator.
 3. Nałóż pierwszą warstwę koloru na dziesięć paznokci i susz je za pomocą wentylatora przez dwie minuty. Wyłączamy wentylator.
 4. Nałóż drugą warstwę koloru na dziesięć paznokci i susz je za pomocą wentylatora przez dwie minuty. Wyłączamy wentylator.
 5. Nałóż lakier nawierzchniowy na paznokcie i susz je przez cztery do pięciu minut. Wyłącz wentylator.
 6. Twój lakier do paznokci jest już suchy w dotyku i nie będzie się rozmazywał.

To, co właśnie zrobiłaś, to suszenie jednej warstwy lakieru powietrzem, które jest znacznie cieplejsze niż temperatura pokojowa, przed nałożeniem kolejnej.

I to jest właśnie sposób, jak sprawić, aby zwykły lakier do paznokci utrzymał się dłużej.

Jeśli dodać wszystkie czasy suszenia się, to tylko zajmuje dodatkowe 15 minut do polerowania paznokci w ten sposób i paznokcie są już tak suche.

Porównaj ten czas do dwudziestu minut lub więcej trzeba wysuszyć paznokcie i może nadal smugę, ponieważ są one tylko suche w dotyku.

Ostrożnie: nie pozwólcie Państwo aby lakier był zbyt gorący podczas suszenia ponieważ może to spowodować powstanie pęcherzyków powietrza w lakierze.

Paznokcie wypolerowane w ten sposób mogą przetrwać do jednego tygodnia.

Uwaga: możesz łatwo osiągnąć dwutygodniowy lakier do paznokci, jeśli użyjesz lakieru żelowego. Lakier żelowy to zaawansowany lakier do paznokci, którego lakier bazowy niesamowicie dobrze trzyma się na paznokciach. To dlatego lakier żelowy może trwać od dwóch do trzech tygodni.

Jest to jednak nowy i lepszy lakier do paznokci, który ma zarówno zalety, jak i wady.

Wnioski:

Aby podsumować, co możesz zrobić, aby twój manicure trwał dłużej, oto co możesz zrobić, aby lakier do paznokci pozostał na paznokciach:

 1. Unikaj ostrych kształtów paznokci
 2. Unikaj ciągłego uderzania końcówkami paznokci o twardą powierzchnię
 3. Unikaj wystawiania paznokci na działanie ekstremalnych temperatur
 4. Zawsze odpowiednio przygotuj powierzchnię paznokcia
 5. Zawsze używaj cienkich warstw lakieru do paznokci
 6. Zawsze używaj długości użytkowej
 7. Zawsze zabezpieczaj krawędzie paznokci kolorowym lakierem i lakierem nawierzchniowym.
 8. Zawsze susz lakier do paznokci przed nałożeniem kolejnej warstwy
 9. Zawsze nakładaj nową warstwę lakieru nawierzchniowego na czyste paznokcie po 2 dniach.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych dziewięciu A, utrzymasz swój lakier na paznokciach dłużej niż tylko kilka dni.

Spróbuj tego, a polubisz swój zwykły lakier do paznokci lepiej niż wcześniej, ponieważ teraz znasz sekret jak sprawić aby Twój manicure trwał dłużej.

Szczęśliwy polerowania.

Chcesz wiedzieć, który salon paznokci jest najlepszy w pobliżu? Jest pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, abyś mógł wybrać taki, który może dać wspaniałe usługi paznokciowe i bezpieczne do odwiedzenia.