DIY CUTICLE REMOVER: BEZ CHEMII

Ostatnio wzrosła liczba osób mających problemy ze skórkami, ponieważ skórki te są usuwane albo przez środek fizyczny przy użyciu pary nipperów do skórek, albo przez środek do usuwania skórek na bazie chemicznej w domu lub w salonie. Istnieje prosty i wolny od chemikaliów produkt, którego możesz użyć, aby rozwiązać problem, jak usunąć skórki.

Przerośnięte skórki można usuwać stopniowo, szorując je szczoteczką do paznokci lub czymś podobnym po zmiękczeniu ich pod ciepłym prysznicem lub po umyciu naczyń. Takie codzienne szorowanie usunie suche skórki i zapobiegnie tworzeniu się grubej skorupy na paznokciach i wycinanie lub przycinanie ich nie jest wtedy konieczne.

Środek do usuwania skórek jest silnym produktem chemicznym na bazie zasad. Ta alkaliczna substancja nie tylko rozpuści martwy naskórek, ale także wejdzie w interakcję z żywą skórą, jeśli pozostanie na niej zbyt długo.

Jakie są główne składniki preparatu do usuwania skórek?

Główne składniki, które znajdują się w cuticle-remover to wodorotlenek potasu i wodorotlenek sodu. Są to te same składniki, które w momencie wprowadzania chemicznych środków do usuwania skórek zostały po raz pierwszy wprowadzone na początku lat 1900 przez firmę Cutex.

W 1911 roku firma Northam Warren rozpoczęła sprzedaż Cutexu, płynnego preparatu, który usuwał martwą tkankę naskórka bez konieczności wycinania - stąd nazwa "Cut-ex".

Źródło

Te dwie substancje chemiczne mają właściwości alkaliczne, co oznacza, że będą oddziaływać ze skórą lub innymi substancjami organicznymi lub spalać je w taki sam sposób, w jaki oddziaływałby kwas.

W niskim stężeniu, będą one oddziaływać tylko z górną warstwą skóry. W wysokim stężeniu, będą one spalać się przez skórę.

Nawet jeśli środek do usuwania skórek o niskim stężeniu zasadowym zostanie pozostawiony na skórze, będzie nadal palił lub oddziaływał na skórę, dopóki nie zniknie całkowicie.

Jak zrobić własny preparat do usuwania skórek?

Świetnym zamiennikiem dla cuticle remover jest to, że można zrobić w domu jest przy użyciu dwóch łatwo dostępnych składników: wody i mydła.

Jeśli zrobisz to codzienny nawyk szorowania swoich skórek po prysznicu lub po tym, jak mają kontakt z wodą, jak mycie naczyń, możesz skutecznie pozbyć się suchych skórek bez ich wycinania, gdy masz manicure.

Poniżej znajduje się lista często zadawanych pytań dotyczących usuwania lub zmiękczania suchych skórek.

Jak pozbyć się naprawdę złych skórek?

Dlaczego twoje skórki są takie złe? Naprawdę złe skórki są wynikiem wielu rzeczy:

 • ekstremalnie zimna pogoda
 • brak przyjmowania wody.
 • Wielokrotne mycie rąk zbyt gorącą wodą.
 • Mydło do rąk, którego używasz jest zbyt ostre dla Twojej wrażliwej skóry.

Możesz zapobiec tworzeniu się złych skórek na paznokciach, praktykując te:

Noś rękawiczki, gdy wychodzisz na zewnątrz

:

Kiedy jest bardzo zimno: zimne powietrze jest bardzo suche, co oznacza, że jest bardzo niska wilgotność. Jeśli twoje ręce i paznokcie są narażone na ten suchy stan, będą wysychać nawet w tej zimnej pogodzie. Możesz sama poczuć, że Twoje dłonie są suche po wejściu do środka z zimna. Twoje skórki będą narażone na działanie tego samego suchego powietrza i spowodują, że będą suche i skorupiaste.

Pij wystarczającą ilość wody:

jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, która jest niezbędna do funkcjonowania Twojego organizmu, poczujesz, że najpierw wysychają Ci usta, a następnie skórki i skóra.

Nie używaj bardzo gorącej wody do mycia rąk:

Niektórzy ludzie lubią używać bardzo gorącej wody do mycia rąk, inni używają jej, ponieważ myślą, że gorąca woda zabije zarazki. Jednak zarazki są eliminowane tylko wtedy, gdy są zanurzone we wrzącej wodzie., gorąca woda ich nie zabije.

Dlatego zrób przysługę swoim dłoniom i skórkom, nie myjąc ich w gorącej wodzie.

Używaj łagodniejszego mydła do rąk:

Jeśli mydło do rąk, którego używasz może być zbyt silne dla Twojego typu skóry, usunie ono naturalny olej z Twojej skóry. Bez tego ochronnego olejku, który działa jak bariera dla pary wodnej, wilgoć z Twojej skóry wyparuje, pozostawiając skórę i skórki wysokie i suche.

Jaki domowy środek mogę zastosować, aby zmiękczyć moje skórki?

Czego potrzebujesz:

 • 1 średniej wielkości pojemnik, który może wygodnie zmieścić obie dłonie.
 • Ciepła woda
 • Kilka kropli (5 jest wystarczająco dobre)
 • Szczoteczka do paznokci

Procedura:

 • Namocz ręce w tej ciepłej, mydlanej wodzie przez 10 do 15 minut.
 • Zacznij szorować skórki szczoteczką do paznokci, wykonując delikatne, okrężne ruchy przez 2 minuty na każdą rękę.
 • Trzymaj palce zanurzone w wodzie, gdy szorujesz skórki.
 • Spłucz i osusz dłonie suchym ręcznikiem.

Wazelina jest bardzo dobra dla Twoich suchych skórek. Działa jak balsam do rąk lub gęsty olejek do skórek, który zapobiegnie wysychaniu skórek na zimnym i suchym powietrzu.

Wystarczy nałożyć sporą ilość na dłonie i dobrze wetrzeć ją w skórę i skórki przed snem. Następnego dnia rano Twoje dłonie i skórki będą o wiele bardziej miękkie.

Upewnij się, że wytarłeś nadmiar wazeliny, bo inaczej dostanie się ona na całą pościel i koce.

Czy preparat do usuwania skórek może uszkodzić paznokcie?

Tak. Preparat do usuwania skórek zawiera substancje chemiczne na bazie alkalicznej. Rozbijają one sprawy organiczne, takie jak twoje skórki, dzięki czemu możesz je łatwo usunąć. Paznokcie również są organiczne, więc zmywacz do skórek rozbije je i przerzedzi.

Wszystkie środki do usuwania skórek mają niskie stężenie alkaliczne, aby usunąć suchą skórę. Jednak jeśli nie zmyjesz go lub będziesz go często używać, sprawi, że Twoje paznokcie będą cieńsze.

Jak mogę zmiękczyć moje skórki przez noc?

Możesz poprawić suchy stan swoich skórek, wykonując te proste czynności:

Szoruj swoje skórki przed wyjściem spod ciepłego prysznica, aby usunąć suche skórki przez minutę. Nie próbuj usuwać ich wszystkich za jednym razem, ponieważ należy pracować nad nimi po trochu i zrobisz sobie krzywdę, jeśli spróbujesz zrobić tak wiele za jednym razem.

Po prysznicu, osusz je ręcznikiem i zastosuj to, co masz pod ręką:

 • Balsam do rąk
 • Olejek do skórek
 • Wazelina
 • Olej kokosowy lub oliwa z oliwek jest dobrym zamiennikiem, jeśli nie masz w domu olejku do skórek.

Pozostałymi palcami wmasuj lub wetrzyj olejek w skórki i pozostaw na noc.

Upewnij się, że sprzątasz nadmiar, bo inaczej dostanie się on na całe łóżko.

Co się stanie, jeśli odsuniesz skórki za bardzo do tyłu?

Paznokcie są twarde, a skóra jest miękka. Te dwie różne części naszego ciała potrzebują czegoś, co zamknie lukę między nimi, a zadaniem skórek jest być uszczelnieniem, aby zapobiec przedostawaniu się bakterii i obcych substancji.

Kiedy skórki są odsunięte zbyt daleko do tyłu, ta szczelność zostaje przerwana. Żywa, surowa skóra tuż pod skórkami zostaje odsłonięta. Jeśli alkaliczny środek do usuwania skórek wniknie w ten wąski obszar, trudno będzie go zmyć lub jeśli zostanie pozostawiony na paznokciach, będzie nadal oddziaływał na tę odsłoniętą, żywą skórę i ostatecznie wywoła swędzenie, które jest wynikiem chemicznego oparzenia tego wąskiego paska skóry.

Większość klientów, którzy mają zaszczyt pracować na ich paznokciach, którzy są zdrowi i mają podrażnienia po tym jak dostają usługi paznokci, jednym z powodów, że mają to jest to, że pchają swoje skórki z powrotem z ich paznokci przed przyjściem. W ten sposób nieświadomie łamią uszczelnienia między skórkami a paznokciami i dają chemikaliom do paznokci szansę na ich podrażnienie.

Co się stanie, jeśli pozostawisz środek do usuwania skórek na skórze zbyt długo?

Zazwyczaj butelki z preparatem do usuwania skórek są stosunkowo małe, podobnie jak wydruki instrukcji. Są one tak małe, że ludzie mają tendencję do ignorowania ich. Jeśli jednak przeczytasz, to wyraźnie powie Ci, że musisz go całkowicie zmyć wodą i mydłem.

Ponieważ wiele osób nie myje rąk i paznokci, ten żrący produkt będzie miał czas, aby spalić się w twoich żywych skórkach i spowoduje niekontrolowane swędzenie, które wiedzą, dlaczego i skąd pochodzi.

Chemikalia na bazie alkalicznej w roztworze do usuwania skórek również zepsują twoje paznokcie w ten sam sposób, w jaki robi to z twoimi skórkami. Twoje paznokcie są znacznie twardsze, więc efekt jest niewielki, ale to również je przerzedzi.

Jak usunąć skórki na paznokciach?

Skórki na paznokciach u nóg są takie same jak na paznokciach. Jeśli będziesz je codziennie szorować przed wyjściem spod prysznica, usuniesz suche skórki, dzięki czemu Twoje żywe, miękkie nie będą pękać ani się łuszczyć.

Możesz kupić szczoteczkę z długą rączką, dzięki czemu nie będziesz musiała się schylać, aby do nich dotrzeć.

Gdy będziesz miała taką długą szczotkę na ręku, wyszoruj zarówno górę, jak i dół stóp.

Rób to codziennie przez dwa tygodnie, a zauważysz jak czyste i miękkie będą twoje skórki i stopy.

Możesz pomyśleć, że nie musisz już chodzić do salonu na pedicure.

Jednak nadal musisz przycinać swoje długie paznokcie u stóp. Styl DIY.

Powiązane czytanie:

Jak zatrzymać swędzenie po swoim żelowym manicure.

Po powrocie do domu z salonu paznokci, aby uzyskać świetnie wyglądający manicure żelowy, twoje paznokcie zaczynają swędzieć. Możesz dowiedzieć się, jakie są przyczyny i jak zatrzymać to w domu.

Kredyty fotograficzne:

Image by Pezibear from Pixabay