JAK DŁUGO POWINIEN UTWARDZAĆ SIĘ LAKIER ŻELOWY: PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez ludzi jest to jak długo trwa utwardzanie lakieru żelowego pod lampą UV LED do paznokci. Większość ludzi czyta instrukcje, ale nie wierzy, że lakier żelowy jest zrobiony w tak krótkim czasie i mają tendencję do utwardzania ich trochę dłużej.

Lakier żelowy należy utwardzać zgodnie z zaleceniami jego producenta. Czas utwardzania żelowej bazy to 5 do 30 sekund, żelowy kolor powinien utwardzać się przez 30 do 45 sekund dla każdej warstwy, a żelowy top coat powinien utwardzać się nie dłużej niż 60 sekund. Utwardzanie lakieru żelowego dłużej niż zalecany czas zamienia go w ciało stałe, które później trudno będzie usunąć.

Jak długo należy utwardzać bazę pod lakier żelowy?

Cecha ta sprawia, że dobrze przylega do płytki paznokcia pod spodem i pomóc żelu kolorowego pozostać na nim do dwóch tygodni. Jeśli żelowy lakier bazowy jest nadmiernie utwardzony, traci on swoją siłę przyczepności i elastyczność. Co gorsza, staje się twardą warstwą stałą, która nie będzie współdziałać z acetonem podczas procesu usuwania.

Nie należy utwardzać bazy żelowej dłużej niż 45 sekund, nawet jeśli uważasz, że ten czas jest zbyt krótki. Żelowa baza trafi pod lampę LED i będzie wystawiona na działanie większej ilości promieni UV, ponieważ żelowy lakier kolorowy i top coat muszą być dodatkowo utwardzone. W końcu, nadmiernie utwardzony żelowy lakier bazowy będzie się utwardzał jeszcze przez co najmniej 3 minuty.

Dlatego też, nawet jeśli nie utwardzisz nadmiernie żelowej bazy, to i tak będzie ona nadmiernie utwardzona ze względu na dodatkowe etapy utwardzania.

Jak długo należy utwardzać żelowy lakier kolorowy?

Główną cechą lakieru żelowego jest elastyczność. Dlatego powinien być utwardzony prawidłowo, aby zachować tę jakość.

Kiedy żel polski kolor jest zbyt utwardzony, traci tę unikalną elastyczną jakość. Nawet jeśli nie jest łatwo zauważyć różnicę, ale później podczas usuwania, widać, że kolor lakieru żelowego będzie trzymać się bezpośrednio na płytce paznokcia i żelu podstawy wydaje się zniknąć lub wyparować, jakby nie było w pierwszej kolejności.

Kiedy to się stanie, będziesz miał trudny czas próbując usunąć ponad utwardzony lakier żelowy z paznokci, ponieważ nie będzie to wpływ acetonu. Musisz go spiłować za pomocą pilnika do paznokci lub pilnika elektrycznego. Korzystanie z jednego lub drugiego będzie cienkie z naturalnych paznokci, które chcesz chronić.

Czasami klient przyszedł do mojego salonu do usuwania żelu polski, który miał ten problem. Na początku myślałam, że używała jakichś nieznanych marek, które kupiła w internecie. Po przetestowaniu moich produktów, próbując nad utwardzeniem ich, wyniki były takie same. Każdy nad utwardzony żel polski stanie się twardy i stracił całą swoją elastyczność. Aceton nie był w stanie zmiękczyć go.

Jedyny sposób jaki mogłam zrobić to powoli i delikatnie spiłować go pilnikiem do paznokci aby nie przerzedzić jej paznokci.

Jak długo należy utwardzać lakier żelowy?

Lakier żelowy powinien być utwardzany nie dłużej niż 90 sekund, jeśli nie jesteś przekonana, że 60 sekund wystarczy.

Lakier żelowy jest lakierem utrwalającym. Chroni kolor i dodaje lustrzany połysk do koloru żelu polskiego.

Ponad utwardzania żelu polskiego top coat zmieni tę jakość i włączyć go do twardego ciała stałego. Co to robi jest ponad utwardzony żel top coat nie będzie współdziałać z acetonem już, a usunięcie go będzie wymagać ręcznego wypełnienia.

Żelowa baza i top coat, które powinieneś kupić

Zestaw Fantastic Four żelowej bazy i top coat od Gelish jest świetny, aby zrobić swoje paznokcie żelowe w domu. Nie tylko jest to produkt wysokiej jakości, ale działa dobrze z wieloma innymi markami żelowych lakierów, więc możesz być pewien, że twoje żelowe manicure nie da ci żadnych problemów. Jest on dostępny na Amazon.

Czy można utwardzać lakier żelowy dłużej?

Nie. Over-cured żel polski nie będzie współdziałać z acetonem, który jest najsilniejszym rozwiązaniem usuwania na rynku na razie. Będziesz musiał spiłować utwardzony lakier żelowy z paznokci jeden po drugim. To może zająć do dwóch godzin swojego cennego czasu.

Jak dla mnie, to zajęło mi dobrą godzinę, aby usunąć nadmiernie utwardzony lakier żelowy na paznokciach moich klientów.

Ponadto, ponieważ byłam ostrożna, aby nie spiłować zbyt głęboko lub polerować za dużo, na jej paznokciach pozostało jeszcze trochę starego lakieru żelowego, przez co płytki paznokciowe były nierówne. To spowodowało, że nowy kolor, który się na nich znalazł wcale nie był ładny i gładki.

Niezależnie od tego jakiej marki jest twój lakier żelowy, należy go utwardzać zgodnie z zaleceniami producenta. Należy również pamiętać, że nie ma dwóch marek żelu polskiego są takie same. Poświęć czas na dokładne przeczytanie instrukcji, gdy kupujesz nową markę.

I pamiętaj, że żelowy lakier jest najlepszy, gdy staje się plastyczny po odpowiednim utwardzeniu. Nadmiernie utwardzony lakier żelowy stanie się twardy. To sprawia, że łatwiej jest chip lub crack.

Najgorsze jest to, że będziesz musiał go spiłować, jeden paznokieć na raz.

CHCESZ POZNAĆ NAJLEPSZY SALON PAZNOKCI W POBLIŻU? Istnieje pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby powiedzieć, czy salon paznokci jest bezpieczny i warty odwiedzenia.

Powiązane artykuły:

Jeśli zdarzyło Ci się nadmiernie utwardzić swój lakier żelowy, oto prawidłowy sposób na usunięcie nadmiernie utwardzonego lakieru żelowego, dzięki czemu nie uszkodzisz swoich paznokci.

Jak nakładać cienki lakier żelowy. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby uniknąć nadmiernie utwardzonego lakieru żelowego jest wiedza jak nakładać cienki lakier żelowy. Lakier żelowy musi być nakładany cienko, aby mógł się prawidłowo utwardzić i abyś nie miała problemów z pęcherzykami powietrza lub zmarszczkami.

Na koniec upewnij się, że twój lakier żelowy jest wystarczająco cienki, abyś mógł go łatwo nałożyć na paznokieć. Gruby lakier żelowy stworzy grubą warstwę na płytce paznokcia, bez względu na to, jak dobra jest twoja umiejętność polerowania. W tym artykule dowiesz się jak sprawić, aby gruby lakier żelowy był cienki.