JAK NAKŁADAĆ CIENKI ŻELOWY LAKIER DO PAZNOKCI: DWIE POMOCNE WSKAZÓWKI

Lakier żelowy jest zazwyczaj grubszy niż zwykły lakier do paznokci. Jako grubszy, lakier żelowy ma tendencję do ładowania więcej na pędzelek do paznokci, więc więcej będzie rozprzestrzeniać się na powierzchni paznokcia, co powoduje, że lakier żelowy jest zbyt gruba na paznokcie.

Lakier żelowy musi mieć odpowiednią konsystencję, nie może być tak gęsty a pędzelek do paznokci musi być tak gruby aby nie obciążał pędzelka i aby na paznokciach pozostała cienka warstwa lakieru żelowego.

Zdolność do oceny, czy lakier żelowy ma dobrą konsystencję jest osiągnięty po pracy z wielu różnych butelek z lakierem żelowym, nie coś, co można po prostu wiedzieć po użyciu kilku i umiejętności, aby załadować tylko odpowiednią ilość lakieru żelowego na pędzel do paznokci wziąć praktyki. Jednak czytanie dwóch krótkich odcinków poniżej da Ci trochę dobrej wiedzy, aby rozpocząć.

Określenie czy lakier żelowy ma dobrą konsystencję

Jeśli lakier żelowy jest gęsty, to bez względu na to jak bardzo potrafią Państwo polerować paznokcie, nie będą Państwo w stanie nałożyć go na paznokcie cienką warstwą. Zanim więc zaczniesz polerować paznokcie, sprawdź najpierw czy sam lakier jest w dobrym stanie.

1. Porównaj nowy lakier żelowy ze starym

Zanim stwierdzisz, czy lakier żelowy jest za gruby tylko na podstawie jego wyglądu, musisz porównać go z nowym.

Na stroniemożna zobaczyć różnicę między nimi, kładąc je blisko siebie i wyciągnąć oba pędzelki do paznokci z butelek.

Nowy lakier żelowy ma tendencję do mniejszego przylegania do pędzelka, ponieważ większość z niego spływa podczas wyciągania pędzelka z butelki.

Z drugiej strony, więcej starego lakieru żelowego ma tendencję do pozostania na szczotce, ponieważ jest grubszy i może oprzeć się grawitacji ciągnąc w dół na nim. Można powiedzieć, że jest więcej starego żelu polski pozostaje na szczotce niż to z nowego żelu polskiego.

2. Jak naprawić gruby lakier żelowy

Jeżeli stary lakier żelowy nie jest tak gruby, można go nałożyć cienko na powierzchnię paznokcia przez użycie mniejszej ilości na pędzelek.

Jeśli jest on zbyt gruby, że przeszkadza w zdolności do malowania go na powierzchni paznokcia szybko i równomiernie, dodając trochę rozcieńczalnika do lakieru żelowego pomoże przywrócić go do pierwotnej konsystencji.

W zależności od tego ile lakieru żelowego pozostało w butelce, dodanie 3 kropli rozcieńczalnika jest dobrą ilością wyjściową. Zamknij pokrywę szczelnie i wstrząsnąć go dobrze przez 30 sekund i niech odpocząć przez 15 minut przed sprawdzeniem po raz drugi.

Po porównaniu grubości starego żelu z nowym, będziesz w stanie powiedzieć, czy potrzebuje więcej rozcieńczalnika, czy nie i dodać kolejne 3 krople rozcieńczalnika, jeśli czujesz, że ich potrzebuje. Zamknij nakrętkę, wstrząśnij i pozwól mu odpocząć przez 15 minut przed użyciem.

Używaj tej techniki porównawczej tak długo, aż stanie się ona Twoją drugą naturą w określaniu czy żelowy lakier jest za gęsty czy nie.

Naucz się nakładać lakier żelowy cienką warstwą

1. Ćwicz ładowanie lakieru żelowego na pędzelek do paznokci z najmniejszą ilością

Jest to kolejna umiejętność, którą trzeba być dobrym w wcześniej niż później.

Usiądź przy stole po zebraniu kilku starych butelek zwykłego lakieru. Są one tańsze i można z nimi ćwiczyć.

  • Przekręć nakrętkę, aby otworzyć tak, że można go podnieść z butelki, ale nie podnoś go jeszcze.
  • Powoli podnieść kapsel do góry, aż można zobaczyć szczeciny.
  • Teraz delikatnie przesuwając czapkę tam i z powrotem tak, że szczecina będzie dotykać wnętrza butelki. to popycha żel polski w dół wewnątrz butelki bez przechodzenia do zewnętrznej obręczy.

Przećwicz to co najmniej kilkadziesiąt razy, aż będziesz do tego przyzwyczajona: wyciągając szczotkę do paznokci z butelki jednocześnie wyładowujesz z niej lakier żelowy.

Jeśli zrobisz to dobrze i stanie się to nawykiem, to już nigdy więcej nie zabrudzisz szyjki żadnej buteleczki z lakierem żelowym.

Bez tego ruchu skrobania, żel polski będzie wszystko na szyi butelki i będzie przenieść do wnętrza czapki, gdy jest on ponownie umieścić na. Problem ten spowoduje, że wszystkie szyjki butelki żel polski być pokryte polerowania żelu i zapobiega byciu w stanie zamknąć czapki mocno. W rezultacie, lakier żelowy wyschnie szybciej i będzie wyciekać, jeśli są one pozostawione na ich stronach.

2. Ćwiczenie nakładania lakieru żelowego na naturalne paznokcie

W porównaniu do polerowania paznokci zwykłym lakierem, lakier żelowy wymaga trochę więcej pracy od twojej ręki aby mógł być cienko nałożony.

Jeśli jesteś nowy, poćwicz na polerowanie przy użyciu zwykłego lakieru, aż będziesz wygodny w trzymaniu pędzla do paznokci i umieścić polski ładnie na paznokciach, zanim będzie można ćwiczyć na lakier żelowy.

Najlepiej jest ćwiczyć na sztucznych tipsach. Można je wygodnie trzymać dwoma palcami i nie trzeba po nich usuwać koloru jak w przypadku paznokci.

Staraj się pokryć powierzchnię paznokcia lakierem żelowym poprzez szczotkowanie i przesuwanie szczotki do paznokci tam gdzie chcesz aby lakier żelowy dotarł. Nie martw się o to, że lakier żelowy będzie miał smugi. Lakier żelowy jest bardzo dobry w samopoziomowaniu. Jeśli są jakieś małe spadki lub dziury, będą one pokryte z powodu tej właściwości samopoziomowania.

Główną rzeczą, którą chcesz osiągnąć jest próba stworzenia cienkiej warstwy żelu polskiego. To jest w porządku, jeśli pierwsza warstwa może wyglądać trochę smugi lub plamy, ponieważ druga warstwa będzie obejmować większość z nich.

Teraz są Państwo gotowi do nakładania cienkiego lakieru żelowego na paznokcie w taki sposób jak Państwo chcą ponieważ mogą to Państwo zrobić już teraz.

Powodzenia i miłej zabawy z żelowaniem.

Dla innych pytań związanych, odwiedź naszą stronę Wszystko o żelu polskim FAQ, aby uzyskać więcej odpowiedzi.