ŻELOWA BAZA I TOP COAT: POMOCNY PRZEWODNIK DLA UŻYTKOWNIKÓW

Lakier nawierzchniowy i lakier bazowy w żelu wyglądają podobnie, tyle że znajdują się w buteleczkach o innych oznaczeniach. Dlatego też, gdy kończy się jeden lub drugi, ludzie zastanawiają się, czy mogą używać lakieru nawierzchniowego jako bazy lub odwrotnie.

Baza pod lakier żelowy jest tak opracowana, że działa jako przejście pomiędzy naturalną płytką paznokcia a kolorem lakieru żelowego. Działa on jak dwustronna taśma. Lakier żelowy nawierzchniowy ma za zadanie nadać lustrzany połysk i chronić kolor pod nim. Działa jak uszczelniacz. Te dwa produkty są strukturalnie i funkcjonalnie różne i nie można ich stosować zamiennie.

Żelowa warstwa nawierzchniowa i żelowa warstwa bazowa to nie to samo

Podobnie jak zwykły lakier bazowy i lakier nawierzchniowy, żelowy lakier bazowy jest pomostem pomiędzy naturalną powierzchnią paznokcia a kolorowym lakierem żelowym. Jest on tak opracowany, aby lepiej przylegał do powierzchni paznokcia niż lakier kolorowy.

Z drugiej strony, zadaniem żelowego lakieru nawierzchniowego jest uszczelnienie żelowego lakieru kolorowego i nadanie mu lustrzanego połysku oraz doskonałej odporności na zarysowania.

Aby uzyskać długotrwały manicure żelowy, potrzebujesz zarówno lakieru nawierzchniowego, jak i bazy.

Ze względu na te różnice w zastosowaniu, jeśli zamienisz żelowy top coat na base coat lub odwrotnie, zmienisz ich przeznaczenie, a Twój żelowy manicure nie przetrwa normalnego dwutygodniowego czasu lub może w ogóle nie być błyszczący.

Czy można stosować samą bazę żelową i lakier nawierzchniowy?

Tak, możesz użyć żelowego lakieru nawierzchniowego jako bezbarwnego lakieru żelowego. Nie ma bezbarwnego lakieru żelowego. Jeśli chcesz uzyskać efekt przezroczystego lakieru żelowego na swoich paznokciach, oto co możesz zrobić:

  • Przygotuj powierzchnię paznokcia w ten sam sposób, w jaki przygotowujesz kolory.
  • Nałóż jedną warstwę żelowej bazy i utwardzaj ją przez 30 sekund.
  • Nałóż warstwę żelowego lakieru nawierzchniowego i utwardź go przez 30 sekund.
  • Nałóż drugą warstwę żelowego topu i utwardzaj przez 30 sekund.

Jeśli żelowy lakier nawierzchniowy, którego używasz, nie nadaje się do wycierania, to już po wszystkim. W przeciwnym razie musisz usunąć warstwę pozostałości za pomocą środka czyszczącego na bazie alkoholu.

Lakier żelowy jako wzmacniacz paznokci

Tak. Dzięki bazie, dwóm warstwom koloru i lakierowi nawierzchniowemu, lakier żelowy tworzy na naturalnych paznokciach dodatkową elastyczną i trwałą warstwę, która wzmacnia je tak długo, jak długo lakier żelowy pozostaje na paznokciach. Lakier żelowy jest jednak tylko miejscowym środkiem wzmacniającym, nie pomaga on wzmocnić naturalnego paznokcia.

Czy można nałożyć dwie warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego?

Możesz nałożyć dwie warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego w następujących okolicznościach:

Jeśli twoje naturalne paznokcie są cienkie, nałożenie dwóch warstw żelowego lakieru nawierzchniowego zwiększy ogólną grubość paznokci, co sprawi, że paznokcie będą grubsze i mniej podatne na złamania, rozdwajanie lub rozdwajanie.

Jeśli chcesz, abylustrzany połysk żelowego lakieru nawierzchniowego utrzymał się dłużej, ponieważ dużo pracujesz rękami lub twoje paznokcie mają kontakt z czymś ściernym, nałożenie jeszcze jednej warstwy żelowego lakieru nawierzchniowego sprawi, że piękny połysk utrzyma się dłużej.

Czy można nałożyć dwie warstwy żelowej bazy pod lakier?

Tak, można nałożyć dwie warstwy żelu bazowego. W ten sposób cienkie i słabe paznokcie naturalne staną się grubsze, dzięki czemu nie będą się łatwo łamać i zrywać.

Upewnij się tylko, że utwardzasz każdą warstwę osobno przez 45 sekund, aby uniknąć problemów z marszczeniem lub bąbelkowaniem spowodowanych utwardzaniem grubej bazy żelowej.

Należy pamiętać o zabezpieczeniu wolnego brzegu, aby zapobiec przedwczesnemu złuszczaniu się paznokci.

Czy można używać różnych marek żelu do nakładania top coat i base coat?

Tak, możesz używać różnych marek żelu nawierzchniowego i bazowego. Powinieneś jednak wypróbować je na swoich paznokciach, aby upewnić się, że dobrze ze sobą współpracują i że będą trwały tak długo jak się spodziewasz, abyś nie miał żadnych niespodzianek po drodze.

Jeśli mieszasz i dopasowujesz żelowy top coat i base coat, używaj marek wysokiej jakości, które już wiesz, że utrzymują się na paznokciach do dwóch tygodni, dzięki czemu możesz uniknąć problemów z marszczeniem się lakieru żelowego.

Czy powinieneś kupić bazę żelową i top coat w zestawie?

Wielu producentów lakierów żelowych sprzedaje żelowy top coat i base coat jako parę. Sugerowałabym, abyś kupiła taki zestaw, jeśli wykonujesz lakier żelowy w domu. Posiadanie zestawu jednej marki wyeliminuje pewne problemy, które mogą wystąpić, gdy używasz dwóch różnych marek, ponieważ mogą one nie działać dobrze razem.

Chcesz rozpocząć działalność w branży paznokci? W tym artykule dowiesz się, jak możesz rozpocząć biznes paznokciowy online już za 3,95$ miesięcznie.

Co się stanie jeśli nie użyjesz bazy pod lakier żelowy?

Ponieważ lakier żelowy działa jak bardzo dobra dwustronna taśma pomiędzy naturalną płytką paznokcia a kolorem lakieru żelowego. Jeśli nie użyjesz żelowej bazy pod lakier, stracisz najlepszą cechę, jaką oferuje lakier żelowy: dwutygodniowy okres użytkowania.

Jednym z przypadków, kiedy nie używasz bazy jest to, że celowo chcesz, aby lakier żelowy trwał kilka dni lub tylko na weekend.

Ponadto, bez bazy, płytka paznokcia może być poplamiona od ciemnego koloru lakieru żelowego, który nakładamy bezpośrednio na nią.

Czy można używać żelu jako bazy pod lakier?

Nie. Żelowy lakier nawierzchniowy nie jest tak opracowany, aby mógł przylegać do naturalnej płytki paznokcia przez dwa tygodnie. Jeśli użyjesz żelu jako bazy pod lakier, nie będziesz miał tak długotrwałej właściwości lakieru żelowego, z której jest on znany.

Ponadto żelowe lakiery bazowe i żelowe lakiery nawierzchniowe mają różny czas utwardzania. Nieprzestrzeganie tych czasów utwardzania spowoduje nieprawidłowe utwardzanie i zmniejszy oczekiwany dwutygodniowy okres użytkowania lakieru żelowego.

Jeśli jednak nie chcesz, aby lakier żelowy utrzymywał się przez dwa tygodnie lub dłużej, nie musisz używać żelowego lakieru bazowego, aby nie mieć tej długotrwałej właściwości. Powodem, dla którego ludzie tak robią jest to, że nie chcą mieć kolorowego lakieru na paznokciach. Może to być albo ich osobiste preferencje albo wymagania zawodowe i potrzebują kolorowego lakieru na paznokciach tylko na weekend.

Nałożenie żelowego lakieru nawierzchniowego na płytkę paznokcia przed pomalowaniem jej kolorowym lakierem zapobiega powstawaniu plam na paznokciach od kolorowego lakieru żelowego.

Żelowy lakier bazowy lepki

Baza pod lakier żelowy działa jak dwustronna taśma klejąca. Jest to normalne, że jest lepki w dotyku nawet po utwardzeniu pod lampą UV.

Nie należy wycierać utwardzonego żelu bazowego żadnym środkiem czyszczącym. Zmieni to powierzchnię paznokcia i kolor żelu, który zostanie nałożony w następnej kolejności może nie przylegać dobrze do lakieru bazowego i nastąpi przedwczesne złuszczanie lub podnoszenie.

Czego można użyć zamiast żelowej bazy pod lakier?

Jeśli nie masz żelowej bazy pod lakier, a musisz wypolerować paznokcie na jeden dzień, możesz użyć żelowego top coat jako bazy pod lakier. Należy jednak pamiętać, że lakier żelowy może się łuszczyć, odpryskiwać lub odchodzić od naturalnych paznokci w ciągu kilku dni. Nawet jeśli wygląda to niepotrzebnie, ale ten bezbarwny lakier nawierzchniowy zapobiegnie przebarwieniu paznokci przez kolor lakieru żelowego.

Jak wzmocnić paznokcie przy użyciu lakieru żelowego

Jeśli nie chcesz mieć żadnego koloru na swoich paznokciach i chcesz dodać trochę siły swoim cienkim paznokciom, żelowy lakier bazowy i lakier nawierzchniowy będą dobrym środkiem wzmacniającym paznokcie.

Oba lakiery muszą być nakładane cienką warstwą na paznokcie i utwardzane pod lampą UV przez 30 do 45 sekund oddzielnie.

Dzięki tej opcji możesz po prostu nałożyć jedną warstwę żelowego lakieru bazowego i lakieru nawierzchniowego po tygodniu, aby twoje paznokcie znów wyglądały świeżo.

Jeśli chcesz, możesz zdjąć żelową bazę i lakier nawierzchniowy, przyciąć paznokcie przed przygotowaniem ich do ponownego nałożenia.

Najlepsza marka żelowej bazy pod lakier i lakieru nawierzchniowego

W ciągu wielu lat wykonywania manicure żelowego dla klientów, marką, którą kupuję i zawsze używam jest Gellish. Buteleczka lakieru bazowego ma krótki, sztywny pędzelek, dzięki czemu nakładanie cienkiej warstwy jest łatwe. Lakier nawierzchniowy ma konsystencję odpowiadającą moim osobistym preferencjom i dobrze sprawdza się w różnych temperaturach przez cały rok.

Jakie są popularne marki żelowych lakierów bazowych i nawierzchniowych?

  • Gelish
  • Lechat
  • OPi
  • DND

Wszyscy oni produkują dobre produkty. Jednak ich zakup w celu użycia naprawdę sprowadza się do osobistej decyzji.

Szczęśliwe żelowanie.