ZDEJMOWANIE PAZNOKCI SNS: PRZEWODNIK JAK ZDJĄĆ PAZNOKCIE METODĄ DIP

Paznokcie SNS (Signature Nail System) są jednym z produktów do wzmacniania paznokci, które są nie tylko trwałe, działają na większość rodzajów paznokci i są stosunkowo łatwe do usunięcia. Wiele różnych marek stosuje ten sam proces, który jest powszechnie nazywany dip nails.

Aceton jest preferowanym wyborem roztworu do zdejmowania SNS dip nails. Proces ten polega na tym, że usuwa się górną warstwę uszczelniającą, a paznokcie zanurzone w acetonie są albo namoczone, albo owinięte tak, że bezpośrednio stykają się z acetonem przez 15 do 20 minut i te paznokcie zanurzone w acetonie rozpuszczą się i mogą być następnie dość łatwo usunięte.

SNS lub dip nails są stosunkowo proste do zastosowania, ale mogą trwać do 3 tygodni na naturalnych paznokciach dzięki specjalnemu, silnie klejącemu roztworowi warstwy bazowej, który zapobiega ich odpryskiwaniu lub złuszczaniu. Kiedy nadejdzie czas na usunięcie tych dip nails to mimo, że proces ten jest raczej prosty to należy przestrzegać odpowiedniej procedury aby nie uszkodzić paznokci naturalnych.

Podobnie jak w przypadku innych nowych produktów wzmacniających paznokcie, twarda, błyszcząca warstwa wierzchnia powinna zostać usunięta poprzez opiłowanie aby odsłonić główne warstwy dip-powder pod spodem tak aby aceton mógł od razu przystąpić do pracy nad nimi lub abyś musiała spędzić więcej czasu czekając aż aceton rozpuści tę trwałą warstwę wierzchnią jeśli nie usuniesz jej ręcznie.

Poniżej znajdują się różne techniki, które używam do usuwania paznokci proszku dip.

Jak usunąć paznokcie zanurzeniowe

Przed usunięciem paznokci dipowych:

Są rzeczy, które powinieneś zrobić przed zdjęciem paznokci dipowych.

Jak usunąć dip nails z tipsami:

Jeśli masz końcówki paznokci dodane do swoich naturalnych paznokci, możesz odciąć tę długość za pomocą obcinacza do paznokci. Jeśli wolisz zachować swoje własne paznokcie, upewnij się, że nie obetniesz ich przypadkowo, zaglądając pod paznokcie, a będziesz wiedziała, gdzie je obciąć.

Zazwyczaj na wierzchu tych dip nails znajduje się jakiś rodzaj kolorowego lakieru do paznokci.

Jeśli nie masz żadnego kolorowego lakieru na paznokciach dip:

Wszystko, co musisz zrobić, to albo ręcznie spiłować uszczelniacz warstwy wierzchniej dip paznokci. Im więcej zetrzesz tej warstwy, tym szybciej rozpuści się dip nails.

Jeśli na paznokciach do dipów znajduje się zwykły lakier do paznokci:

Należy usunąć ten zwykły lakier do paznokci przed usunięciem paznokci dip lub ten zwykły lakier do paznokci rozpuści się w nasączonym acetonie i może zabarwić skórę palców, zwłaszcza jeśli lakier jest ciemny jak czerwony, czarny lub niebieski.

Teraz możesz usunąć lakier do paznokci dip.

Jeśli masz lakier żelowy na paznokciach dip:

Powinieneś spróbować usunąć lakier żelowy najpierw przed zdejmowaniem paznokci dip. Lakier żelowy jest bardzo trwałym lakierem, który zatrzyma aceton na paznokciach zanurzeniowych i doda więcej czasu na usunięcie paznokci SNS.

Zacznij najpierw od spiłowania lub rozcieńczenia warstwy wierzchniej lakieru żelowego za pomocą grubego pilnika, pilnik do paznokci o ziarnistości 100 lub 120 będzie działał najlepiej na tej twardej żelowej warstwie wierzchniej. Zrób to na wszystkich dziesięciu paznokciach.

Namoczyć lub owinąć lakier żelowy acetonem przez 5 do 10 minut. Usuń tyle zmiękczonego lakieru żelowego, ile możesz, przez złuszczanie lub opiłowywanie, aby odsłonić proszek dip.

Jak usunąć paznokcie dipowe za pomocą acetonu:

Istnieje wiele metod, aby aceton wszedł w kontakt z proszkiem dip.

Jak zanurzyć paznokcie dip w acetonie:

Jest to najszybszy sposób na usunięcie paznokci SNS. Proszek do dipów styka się bezpośrednio z acetonem i rozpuszczenie go powinno trwać około 10 minut.

 • Umieść aceton w plastikowej misce, tak aby wygodnie zmieściły się w niej obie ręce.
 • Wlej aceton tylko tyle, aby wszystkie dziesięć paznokci było zanurzone.
 • Namocz wszystkie paznokcie przez około 10 minut. Możesz przyspieszyć czas moczenia, umieszczając tę miskę z acetonem w innej większej misce, która zawiera trochę gorącej wody. Ciepło pomoże rozpuścić proszek do dipów znacznie szybciej.
 • Sprawdź paznokcie. Proszek do dipów powinien być zmiękczony i można go zetrzeć z paznokci za pomocą kawałka papierowego ręcznika.

Jak zdjąć paznokcie po dipie używając łóżeczek na palce:

Jest to mój ulubiony sposób usuwania paznokci dipowych lub lakieru żelowego w domu. Możesz używać rąk i poruszać się podczas gdy aceton działa na twój proszek dip zamiast siedzieć przy stole czekając na jego rozpuszczenie. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się jak używać łóżeczek na palce aby zdjąć paznokcie typu dip.

Jak zdjąć paznokcie zanurzeniowe używając klamerek do paznokci:

Jeśli masz te klipsy do paznokci dostępne, możesz użyć ich, aby uzyskać paznokcie dip off. Procedura jest prosta, jednak nie można używać rąk lub palców do wykonywania innych zadań przez 15 do 20 minut.

Jak zdjąć dip nails za pomocą folii aluminiowej:

Możesz użyć folii, aby owinąć paznokcie dip w acetonie. Ponownie, palce owinięte folią aluminiową będą ograniczać twoje palce od wykonywania innych zadań.

Jak usunąć paznokcie zanurzone w proszku bez acetonu

Wiązanie klejowe proszku do dipów z naturalną powierzchnią paznokcia jest bardzo silnym wiązaniem chemicznym. Dlatego należy go zdejmować tylko przy użyciu acetonu.

Jeśli jednak musisz zdjąć paznokcie z dipem w proszku bez acetonu, oto jak możesz to zrobić bez uszkodzenia paznokci.

 • Skróć paznokcie za pomocą obcinacza do paznokci.
 • Używając pilnika do paznokci o drobnej lub średniej ziarnistości, nadaj wszystkim paznokciom odpowiedni kształt.
 • Wolne krawędzie wygładzaj buforem do paznokci, aby się nie zaczepiały.
 • Twoje paznokcie powinny być krótsze i łatwiejsze do pracy i możesz je namoczyć, gdy tylko masz aceton lub udać się do salonu paznokci, aby je usunąć.

Jak zdjąć paznokcie typu dip w domu

Najlepszym sposobem na usunięcie dip nails w domu jest użycie finger cots. Jeśli nie masz ich w domu, możesz użyć pary cienkich rękawiczek.

 1. Najpierw załóż te rękawiczki i użyj nożyczek aby zrobić nacięcie na rękawiczkach u podstawy każdego palca. Postępuj, aby wykonać pełne cięcie, aby oddzielić łóżeczko palca od jego podstawy. Zacznij odwijać każdy z nich, aby stworzyć łóżeczko palca.
 2. Zrób to dla wszystkich palców. Teraz masz już 10 palców.
 3. Umieść kawałek bawełny nasączonej acetonem na czubku paznokcia i zacznij rozwijać łóżeczko na palcu.
 4. Zrób to dla wszystkich paznokci.
 5. Odczekaj 10 minut.
 6. W międzyczasie możesz położyć paznokcie na wilgotnym, ciepłym ręczniku. Ciepło pomoże szybciej zmiękczyć proszek SNS lub dip.
 7. Po potarciu na każdym paznokciu i zobaczeniu, że proszek do dipów schodzi z paznokci, możesz odwijać łóżeczko na palce.
 8. Oczyść paznokcie kawałkiem świeżej bawełny nasączonej acetonem i gotowe.

Jak usunąć dip powder z paznokci w domu bez acetonu

Jeśli nie masz acetonu w domu, zdecydowanie sugeruję, abyś poczekał, aż będziesz miał aceton i zrobił to. Być może trzeba będzie czekać dzień lub dwa, aż będzie można dostać trochę acetonu, ale to będzie tego warte, ponieważ nie będzie uszkodzić swoje naturalne paznokcie próbując odkleić proszek dip off.

W międzyczasie, postępuj zgodnie z instrukcjami na "Jak usunąć paznokcie zanurzone w proszku bez acetonu" i poczujesz się lepiej po tym, jak twoje paznokcie zanurzone w proszku są bardziej zarządzane.

Wnioski:

Wszystkie różne metody wymienione tutaj mają wziąć z dip powder lub SNS paznokcie łatwo bez uszkodzenia swoich naturalnych paznokci. Twoje paznokcie boli albo przed lub po dip proszku pochodzą z niepotrzebnego opiłowania lub nad buffing. To sprawi, że paznokcie będą cienkie i będą powodować bolesność lub ból później.

Niezależnie od tego czy wykonują Państwo dip nails w salonie pielęgnacji paznokci czy też samodzielnie w domu, proszę się upewnić, że nie używają Państwo nadmiernego opiłowywania lub polerowania paznokci i że będą się Państwo cieszyć dip nails bez bólu.

Jeśli technika paznokciowa zacznie używać swojego elektrycznego pilnika do paznokci to grzecznie ale stanowczo powiedz jej od razu, że wolisz nie używać wiertarki do paznokci ponieważ sprawi ona, że Twoje paznokcie będą później bolały po dip pudrze. W ten sposób nie będzie go używać, a ona nie będzie urażona tym, że mówisz jej co ma robić.

Szczęśliwy dipping.

Zdjęcie autorstwa Marion Müller z Pixabay