CZY MOŻNA UŻYWAĆ ZWYKŁEGO LAKIERU DO PAZNOKCI Z ŻELOWYM TOP COAT?

Masz wiele zwykłych kolorów lakierów do paznokci, które lubisz, ale nie trwają one tak długo na paznokciach jak lakier żelowy. Zastanawiasz się, czy możesz użyć tych zwykłych lakierów do paznokci z żelowym top coat, aby uczynić je trwalszymi.

Czy można używać zwykłego lakieru do paznokci z top coat'em żelowym?

Tak. Zwykłe lakiery do paznokci mogą być używane z żelowymi lakierami nawierzchniowymi. Jednak ten zwykły lakier do paznokci musi być całkowicie suchy przed nałożeniem lakieru żelowego. Te połączone lakiery muszą być usunięte przez moczenie w ciepłej wodzie, ponieważ aceton rozpuści zwykły lakier i zabarwi paznokcie.

Aby upewnić się, że masz to prawo za pierwszym razem, czytaj dalej.

Jak używać zwykłego lakieru do paznokci z żelowym top coat?

Jeśli chcesz użyć zwykłego lakieru do paznokci z żelowym top coat, musisz zrobić dwie rzeczy, aby gotowe paznokcie nie stwarzały żadnych problemów.

Zwykły lakier do paznokci musi być całkowicie suchy.

Lakier żelowy można nakładać na zwykły lakier tylko wtedy, gdy ten zwykły lakier jest całkowicie suchy. Jeśli zwykły lakier do paznokci jest jeszcze mokry, czyli jego płynne rozpuszczalniki nie odparowały z paznokci, to top coat żelowy przejdzie na niego i zablokuje te rozpuszczalniki przed wyschnięciem.

Rozpuszczalniki te nie tworzą stałej podstawy dla żelu top coat, aby się trzymać. To spowoduje, że utwardzony top coat żelowy będzie się zsuwał z paznokci lub łatwo się odklejał.

Z drugiej strony, całkowicie wyschnięty zwykły lakier do paznokci będzie działał jako solidna podstawa do przyklejenia żelowego top coat'u. Dlatego też żelowy top coat na zwykłym lakierze do paznokci będzie się dłużej utrzymywał na Państwa paznokciach.

Zwykły lakier do paznokci z żelowym top coat ma jeszcze jeden problem, z którym trzeba się zmierzyć podczas procesu usuwania.

Usuwanie żelowego lakieru nawierzchniowego przez moczenie w ciepłej wodzie

Nakładanie żelowego top coat'u na zwykły lakier do paznokci przedstawia problem, gdy próbujesz go usunąć.

Zwykłe lakiery do paznokci bardzo szybko rozpuszczają się w acetonie. Oznacza to, że normalny kolor lakieru do paznokci będzie mieszał się z acetonem i stworzy kolorowy roztwór acetonu.

Jeśli moczyć lub owinąć palce, jak zwykle zrobić, aby zdjąć żel top coat na 15 minut lub więcej, to aceton kolor będzie miał czas, aby zabarwić paznokcie, skórki i otaczającej skóry. Im ciemniejszy jest zwykły lakier do paznokci, tym głębszy będzie kolor przebarwienia.

Jeśli przestrzegasz tych instrukcji dotyczących nakładania lakieru żelowego na zwykły lakier do paznokci, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Jak nakłada się żelowy top coat na zwykły lakier?

Ponieważ zwykły lakier do paznokci musi całkowicie wyschnąć, zanim będzie można zastosować żelowy top coat, możesz zrobić dwie rzeczy.

Wysuszyć zwykły lakier do paznokci na powietrzu:

Odczekaj co najmniej 3 godziny, aby zwykły lakier do paznokci wyschnął na powietrzu, a najlepiej 24 godziny lub następnego dnia. Ten czas oczekiwania pozwala na wyschnięcie tradycyjnego lakieru do paznokci, aby można było bezpiecznie zastosować żelowy top coat.

Co zrobić, jeśli nie chcesz czekać tak długo?

Dla tych niecierpliwych miłośników paznokci jest sposób.

Musisz zatrudnić użycie wentylatora grzejnika.

Suszenie zwykłego lakieru do paznokci:

Po zastosowaniu pierwszego zwykłego lakieru do paznokci na paznokciach, musisz użyć ciepła, aby wymusić ich wyschnięcie.

Ustaw wentylator grzejnika na niską temperaturę i niską prędkość, umieść paznokcie przed grzejnikiem tak abyś poczuła ciepłe powietrze płynące do paznokci. Nie kładź paznokci zbyt blisko grzejnika, ponieważ będą one bulgotać lub marszczyć się, jeśli lakier do paznokci będzie się zbyt szybko nagrzewał.

  • Susz pierwszą warstwę zwykłego lakieru przez 3 minuty. Po tym jak będzie sucha w dotyku, nakładasz drugą warstwę lakieru do paznokci.
  • Wysusz drugą warstwę zwykłego lakieru przez dobre 5 minut; 10 jest najlepsze.

Teraz możesz wyłączyć wentylator grzejnika i nałożyć żelowy top coat.

Utwardzić i gotowe.

Przyjazna wskazówka 1:

Jeśli nie masz małego wentylatora grzejnika, suszarka do włosów może działać zbyt.

Ustaw suszarkę na niską temperaturę, niską prędkość, połóż ją na złożonym ręczniku, aby się nie przemieszczała, a otrzymasz prowizoryczny wentylator grzejnika.

Uwaga: upewnij się, aby usunąć całą wodę z dala, jak pracować z urządzeń elektrycznych.

Przyjazna wskazówka 2:

Jeśli zwykły lakier do paznokci jest gruby, musisz rozcieńczyć go z powrotem do pierwotnego stanu najlepiej jak potrafisz rozcieńczalnikiem do paznokci. Rozcieńczalnik do paznokci też działa.

Gruby lakier do paznokci zajmie dni, aby wyschnąć, nawet jeśli wysuszysz go siłą.

Gruby lakier do paznokci stanie się kruchy po wyschnięciu, podczas gdy żelowy top coat jest elastyczny po utwardzeniu. Ta kombinacja nie jest dobra. Lakier żelowy będzie się odklejać, lub gruby lakier do paznokci będzie pękać, tworząc źle wyglądający paznokieć.

Teraz możesz cieszyć się swoimi ulubionymi paznokciami hybrydowymi (zwykłymi i żelowymi), aż do momentu, kiedy przyjdzie czas na ich zdjęcie.

Jak zdjąć żelowy top coat na zwykły lakier do paznokci?

Żelowy lakier kolorowy, żelowa baza i żelowy top coat uplastyczniają się po utwardzeniu pod lampą LED do paznokci. Moczenie tych uplastycznionych paznokci w acetonie tylko je zmiękczy i będą się one odrywać od paznokci. Kolor żelu nie rozpuszcza się w acetonie, więc aceton użyty do moczenia jest przez cały czas czysty.

Paznokcie i palce nie będą zabarwione od kolorowego lakieru żelowego.

Zwykłe lakiery do paznokci będą się jednak rozpuszczać i mieszać z acetonem, tworząc kolorowy aceton. Moczenie palców i paznokci w tym acetonie będzie je plamić.

W takim razie jak zdjąć ten lakier hybrydowy z paznokci bez ich zabarwienia?

Jedynym znanym mi sposobem jest namoczenie paznokci hybrydowych w ciepłej wodzie.

Tak jak aceton zmiękczy chemicznie lakier żelowy, tak ciepło zmiękczy go również fizycznie.

Ciepła woda nie rozpuści zwykłego lakieru do paznokci, ale zmiękczy żelowy top coat.

To jest nauka za usunięciem lakieru żelowego przez moczenie go w ciepłej wodzie. Oto jak byś to zrobiła.

Co będzie potrzebne:

  • Pilnik do paznokci
  • Duży plastikowy pojemnik
  • Dużo bardzo ciepłej wody
  • Pędzelek do skórek lub patyczek z drewna oranżowego

Usuń żelowy top coat na tyle, na ile możesz, używając pilnika do paznokci lub wiertarki do paznokci.

Użyj dużego plastikowego pojemnika, aby mógł pomieścić około pół galona ciepłej wody.

Woda powinna być na tyle gorąca, abyś mogła moczyć w niej ręce przez 15 minut, ale nie tak gorąca, aby poparzyć sobie skórę.

Znajdź miejsce przy stole, gdzie możesz usiąść i wygodnie moczyć się przez około 15 minut.

Zawsze trzymaj wodę bardzo ciepłą. Jeśli będzie tylko trochę chłodniejsza, zastąp ją bardzo ciepłą wodą lub dodaj więcej ciepłej wody.

Po 10 minutach możesz zacząć powoli odklejać żelowy lakier. Ponownie namocz uporczywy żelowy top coat. Zacznij od następnych paznokci.

Podpowiedź:

  1. Nie próbuj ściągać żelowego top coat'u za jednym podejściem.
  2. Pociągnij go tylko tam, gdzie zmięknie i oderwie się.
  3. Namocz jeszcze trochę, abyś mogła pracować na wszystkich 10 paznokciach.
  4. Namocz i wróć do kolejnej rundy złuszczania.

Powtórz powyższy proces, aż żelowy top coat będzie cały off.

No i proszę. Daję ci wszystko, co chcesz wiedzieć, jak używać zwykłego lakieru do paznokci z żelową warstwą wierzchnią, od aplikacji do usuwania. Mam nadzieję, że udało ci się to zrobić.

Baw się dobrze ze swoimi hybrydowymi paznokciami.

Powiązane czytanie:

COMBINE GEL POLISH WITH REGULAR POLISH: A MIXED OUTCOME: ten artykuł jest o tym, jak można zrobić różne kombinacje lakieru żelowego, żelowej warstwy bazowej, żelowej warstwy wierzchniej i zwykłego lakieru do paznokci i jego warstwy bazowej i warstwy wierzchniej.

JAK USUNĄĆ ŻELOWY POLER BEZ ACETONU NATURALNIE I SZYBKO: lepszy sposób na usunięcie żelowego lakieru na paznokciach w domu lub gdziekolwiek gdzie dostępna jest ciepła woda.

USUŃ LAKIER ŻELOWY NA PAZNOKCIACH U STÓP W DOMU: FAST AND SIMPLE: jeśli chcesz poznać świetny sposób na usunięcie lakieru żelowego na palcach u stóp bez acetonu w domu.